Korea Południowa alarmuje: reżim Kim Dzong Una przygotowuje kolejne prowokacje

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PL 
Korea Południowa alarmuje: reżim Kim Dzong Una przygotowuje kolejne prowokacje

 

Korea Południowa obawia się, że ze strony komunistycznego reżimu Kim Dzong Una w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych prowokacji, czego ma dowodzić najnowsze odkrycie służb wywiadowczych Seulu i Waszyngtonu. Zarejestrowały one transport pocisków i rakiet z Zakładów Badawczo-Rozwojowych w Sanum-Dong, w północnej części Pjongjangu.

 

Służby nie podały konkretnych informacji na temat terminu transportu pocisków ani miejsca, do którego zostały one dostarczone.

 

Według południowokoreańskiego nadawcy KBS najprawdopodobniej chodzi o pociski średniego zasięgu Hwasong-12. Przedstawiciele agencji podkreślają jednak, że w Sanum-Dong dotychczas koncentrowano się na produkcji międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM) Hwasong-14 i dlatego nie można wykluczyć, że to właśnie one były transportowane.

 

Władze w Seulu podejrzewają, że reżim Kim Dzong Una przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnej prowokacji. Ich zdaniem może dojść do niej 10 października z uwagi na przypadającą na ten dzień rocznicę założenia Partii Pracy Korei lub też 18 października, kiedy to rozpocznie się XIX krajowy zjazd rządzącej w Państwie Środka Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

 

 

 

Źródło: rp.pl

TK

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

  • Opinie i analizy

  • 23.Lut
  • Antypolski obłęd nad Sekwaną. Motorem diaspora żydowska i… Polacy?
  • Środowiska pragnące zbić kapitał na eskalacji polsko-żydowskiego konfliktu rozpętały antypolską nagonkę nie tylko w Izraelu i Stanach Zjednoczonych, ale również we Francji. To, co w ostatnich tygodniach wypisuje się w tamtejszych mediach na temat Polaków, woła o pomstę do nieba.   Polska trafia na łamy francuskich gazet dość rzadko. W przypadku konfliktu o nowelizację ustawy […]