Polska znalazła się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych światowych rynków.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

W listopadzie dokonamy oceny rządu i wówczas zapadną decyzje; na razie jest dobrze – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił , że "bitwa o uczciwe sądy jest dziś najważniejsza". Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli . Kaczyński dla "GP": Nie widzę przesłanek dla wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego.

Polska gospodarka awansowała do grupy rynków rozwiniętych

Agencja indeksowa FTSE Russell zdecydowała o przekwalifikowaniu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych .Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r. Decyzja FTSE Russell oznacza, że Polska znalazła się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych światowych rynków, do których zaliczane są m.in. Niemcy, Francja, Japonia, Australia i Stany Zjednoczone.

PKB Polski. Goldman Sachs i Morgan Stanley podnoszą prognozę w 2017 r. i 2018 r.

Wzrost gospodarczy w Polsce przyspieszył w pierwszej połowie 2017 r. i spodziewamy się, że tempo to utrzyma się do końca roku i w 2018 r. – napisano w raporcie.

W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nie doświadczaliśmy nigdy

Nigdy po 1989 r. nie mieliśmy tak niskiego bezrobocia. Nasz budżet nigdy nie miał w połowie roku nadwyżki. Nigdy liczba optymistów wśród konsumentów nie była większa od liczby pesymistów. Wypłynęliśmy na nieznane wody.

Wyprzedziliśmy Chiny i Koreę Płd. Polska liderem indeksu rynków rozwijających się MSCI

Amerykański magazyn finansowy Barron's podał, ze Polska jest w tym roku liderem indeksu rozwijających się rynków MSCI i zanotowała wzrost tego wskaźnika na poziomie 47 proc.

Rząd przyjął projekt budżetu na 2018 rok. Premier Szydło: To dobry, ambitny budżet,

gwarantujący realizację wszystkich programów PiS. "Gwarantuje realizację programu 500+ , Mieszkanie +, uwzględnia reformę edukacji, reformę służby zdrowia i reformę emerytalną. Jest nastawiony na rozwój i na inwestycje". Projekt ustawy budżetowej na 2018 r. zakłada deficyt budżetowy na
poziomie 41,5 mld zł – poinformował we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dochody budżetu ustalono na 355 mld zł, a wydatki na 397 mld zł.

Dr Z. Kuźmiuk: Budżet jest bardzo ambitny – mamy wielkie transfery społeczne

Budżet jest przede wszystkim bardzo ambitny. Założenie makroekonomiczne: wzrost PKB, poziom inflacji czy bezrobocia są dosyć konserwatywne tzn. ostrożne, ale jednocześnie mamy wielkie transfery społeczne – mówił  ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk. Zwrócił uwagę na programy społeczne, jakie są realizowane przez obecny rząd. Rodzina 500 plus, kwestia obniżenia wieku emerytalnego, więcej środków na armię, czy pieniądze na Narodowy Fundusz Zdrowia to „prospołeczne nachylenie budżetu”

Znów powraca pytanie; czyja będzie Polska, Polaków czy łżeelit, nadzwyczajnej kasty i…

Janusz Szewczak: Pytanie więc brzmi; czy będziemy mogli nadal sami decydować o sobie, mając taką dywersję totalnej opozycji we własnym kraju? Po raz kolejny Polacy muszą odpowiadać sobie na pytanie; czy godzą się na ponowne okradanie swoich portfeli, pogardę, księżycowe wyroki czy wyłudzanie setek miliardów złotych z publicznego skarbca? A, wydawało się przecież, że jednoznaczna odpowiedź padła już podczas jesiennych wyborów 2015r. Niestety ciągle nie brak złych ludzi, którzy chcąc powrócić do przysłowiowego żłobu, gotowi są nawet zaszkodzić polskiemu państwu. Pudrowanie sądowej gangreny i oczekiwanie na pokajanie się reprywatyzacyjnej i VAT-owskiej mafii niczego nie da i nie można na to liczyć – to tak jak głaskanie głodnego krokodyla. Wcześniej czy później musi się to skończyć tragicznie, odgryzieniem ręki wyciągniętej do zgody. To, że Nowoczesna Targowica nie chce żadnej poważnej debaty, żadnych realnych zmian w sądownictwie i chce wyłącznie, by było jak było, że jest gotowa nadal, mimo kolejnych porażek urządzać nam festiwale pogardy, uliczne zadymy i protesty, które teraz będą organizowane już oficjalnie przez PO są tylko dowodem na to, że ich prawdziwą intencją jest wyłącznie obalenie legalnego, polskiego rządu. Bezkarność, bowiem tylko rozzuchwala złoczyńców, a widmo przesłuchań ludzi służb premiera Donalda Tuska przed Komisją Śledcza d/s Amber Gold, a tym bardziej jeszcze zapowiedź komisji śledczej w sprawie wyłudzeń 200-250mld zł w podatku VAT słusznie budzi, prawdziwe przerażenie właścicieli III RP. Oczywiście wyjście na ulicę totalnej opozycji z PO i Nowoczesną na czele niewiele da, poza dalszym spadkiem ich notowań, ale warto pamiętać, że art. 128 kk ciągle obowiązuje.

Wystarczy nie kraść. Rekordowe zyski spółek Skarbu Państwa za I półrocze

Za rządów PiS w znaczący sposób poprawiono warunki prawne i rynkowe dla legalnie działających podmiotów gospodarczych. Poprawa warunków prawnych, rynkowych dokonana przez nowy rząd i parlament dla wszystkich podmiotów gospodarczych, a także poprawa zarządzania spółkami Skarbu Państwa przez nowe zarządy, co w dużym uproszczeniu można określić hasłem „wystarczy nie kraść”, przyczyniły się aż do 3-krotnego wzrostu zysków tych spółek w I półroczu 2017 roku w porównaniu z tym samym okresem lata 2014-2015.

W ciągu 10 lat firmy zagraniczne wysłały z Polski 537,8 mld zł.

W latach 2005-2015 firmy zagraniczne przekazały z Polski do krajów UE 537,8 mld zł – wynika z odpowiedzi MF na interpelację poselską. Najwięcej płatności z tej kwoty trafiło do Holandii (117,31 mld zł), a następnie do Niemiec (101,81 mld zł), do Francji zaś (59,18 mld zł), Wielkiej Brytanii (55,77 mld zł), Luksemburga (43,75 mld zł), Austrii (24,95 mld zł), Włoch (23,24 mld zł), Irlandii (19,81 mld zł), Szwecji (18,85 mld zł), Belgii (14,46 mld zł). Do pozostałych krajów UE trafiło 58,71 mld zł.

MF: 30 łańcuchów firm służących wyłudzaniu VAT wykryła KAS

Od 1 marca, czyli od momentu startu Krajowej Administracji Skarbowej, wykryto 30 łańcuchów firm służących wyłudzeniom VAT, w których było zaangażowanych 300 podmiotów. Straty skarbu państwa oszacowane na skutek działań tych podmiotów, międzynarodowych grup przestępczych na ponad 100 mln. złotych.

Bez naprawy sądownictwa i mediów dobra zmiana pomimo ewidentnych sukcesów

Odpychające oblicze III RP wyznaczają przede wszystkim sądy i media, które preferują kasty, a gardzą zwykłym obywatelem. Normalne sądownictwo nie dopuściłoby do złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach, a także bezczelnej bezkarności stalinowskich sędziów, Jaruzelskiego, Kiszczaka i całej rzeszy im podobnych sowieckich ordynansów. Niestety zadyszka w reformowaniu państwa nastąpiła w najgorszym momencie, a mianowicie przy wprowadzaniu ustawowych zmian w sądownictwie. Weta prezydenckie i sposób ich wprowadzenia są dużym ciosem dla rządu Beaty Szydło, ale przede wszystkim dla prawicowego elektoratu.

W TVP króluje opozycja! KRRiT podliczyła, ile czasu media publiczne dają  partiom

J. Szewczak: Dla totalnej opozycji nie ma ratunku

Rekordowo niskie bezrobocie, rekordowa liczba urodzeń, rekordowe zyski z podatków, nadwyżka w budżecie – wyliczał poseł PiS Janusz Szewczak, wskazując, że „gdzie nie spojrzeć, to dla totalnej opozycji nie ma ratunku”. Nadwyżka w polskim budżecie nie jest efektem dobrej sytuacji na świecie, ale naszej dobrej koniunktury gospodarczej – powiedział Janusz Szewczak. Tego nie zrobiły krasnoludki. Totalna opozycja nagłaśnia mit, jakoby za nadwyżkę w naszym budżecie odpowiadała jedynie dobra sytuacja ekonomiczna na świecie. To nieprawda.

CBOS: Rośnie poziom zadowolenia z życia. W ciągu 22 lat wzrost wyniósł aż o 23 procent.

Obecnie 70 proc. ankietowanych nie boi się zagrożenia biedą, a 30 proc. nie martwi się jakąkolwiek negatywną zmianą.

Skrajne ubóstwo w Polsce zostało ograniczone. To efekt 500+

Najbardziej zyskały rodziny wielodzietne – wśród tych z trójką i większą liczbą dzieci wskaźnik skrajnego ubóstwa zmniejszył się z ok.17 proc. do 10 proc. W 2016 r. w Polsce spadło skrajne ubóstwo; w 2016 r. skrajnie ubogich było 4,9 proc., a rok wcześniej 6,5 proc. – podał GUS. Najbardziej
zyskały rodziny wielodzietne – wśród tych z trójką i większą liczbą dzieci.

Czynsz "Mieszkania plus" będzie ponad trzy razy tańszy od rynkowego

W Warszawie 13,43 zł, w Gdańsku 10,85 zł, a w Lublinie 9,70 zł – tyle będzie mógł wynieść maksymalny czynsz za metr kwadratowy w mieszkaniach wynajmowanych w ramach programu „Mieszkanie plus”.

W tym roku w ramach 500+ wypłaciliśmy już 15,9 mld zł

Wsparciem z rządowego programu "Rodzina 500+" w sierpniu 2017 roku objęto już ponad 3,996 mln dzieci do 18 lat. Od początku 2017 roku do rodzin trafiło ponad 15,9 mld zł, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki.

Ile będzie kosztowało podniesienie kwoty wolnej od podatku? Powstał raport

Rząd podnosi od 1 stycznia '18 kwotę wolną do 8 tys., co będzie skutkowało zmniejszeniem dochodu budżetu o 650 mln zł w pierwszym roku obowiązywania oraz po 670-850 mln zł w kolejnych 9 latach.

Centralny Port Lotniczy. W 2027 r. zostanie otwarty

Centralny Port Lotniczy to jeden z ostatnich sztandarowych pomysłów PiS. – Z Centralnego Portu Komunikacyjnego "Solidarność" do większości największych polskich miast dojedziemy koleją w 2-2,5 godziny – powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

Z nowego portu "Solidarność" do większości miast w 2-2,5 godz. koleją

Wraz z budową portu mogą być przeprowadzone określone inwestycje kolejowe, tak aby  z Centralnego Portu Komunikacyjnego "Solidarność" do większości największych polskich miast można było dojechać koleją w 2-2,5 godziny – powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

Premier: polska wieś znajduje się w najlepszej kondycji od lat

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela jest zaskakujący – pojawił się w momencie, gdy polska wieś znajduje się w najlepszej od lat kondycji – mówiła premier Beata Szydło w środę w Sejmie. Oświadczyła, że Jurgiel jest jednym z najlepszych ministrów w jej rządzie. Rolnictwo,
przemysł przetwórczy oraz rozwój obszarów wiejskich zajmują strategiczną pozycję w rządowym planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju -premier Beata Szydło.

Uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce. Morawiecki: od tego zależy przyszłość Polski

Wyłudzenia VAT pozbawiły Polskie miliardów złotych. Minister Mateusz Morawiecki ma plan jak uszczelnić system, by więcej pieniędzy zostało w Polskim budżecie.

Gliński: Dwukrotnie zwiększmy limit dla twórców

Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-proc. koszty uzysku, zostanie dwukrotnie zwiększony – poinformował w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Będą rekompensaty za utracone deputaty węglowe. Wyniosą 10 tys. zł

Będą wypłaty rekompensat za utracone deputaty węglowe – zapowiedział w piątek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rodziny emerytów górników dostaną jeszcze w tym roku po 10 tys. zł,

Rafalska: trzeci rok niższych składek na ZUS pozwoli okrzepnąć małym firmom

Trzeci rok niższych składek na ZUS dla zaczynających działalność gospodarczą być może pozwoli okrzepnąć małym firmom – oceniła w środę minister pracy Elżbieta Rafalska. Zwróciła jednak uwagę, że zmniejszone składki mają wpływ na wysokość świadczeń emerytalnych.

Zakupy w służbie zdrowia. Morawiecki: rekordowa kwota

Dzięki bardzo dobrej sytuacji budżetu planowane są w końcówce tego roku rekordowe zakupy w służbie
zdrowia – poinformował we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
Morawiecki podkreślał, że bardzo dobra sytuacja budżetu pozwala na to, że "kolejki do lekarzy będą skrócone". – Wykupujemy więcej świadczeń na operacje endoprotez, zaćm, a także przeznaczamy więcej środków na onkologię, a także dużo więcej środków z budżetu na sprzęt medyczny w
szkołach – podkreślał.

Wejście w życie tej ustawy wreszcie przerwie proces wypychania publicznych placówek z finansowania przez NFZ. Będą co do zasady finansowane ryczałtowo przez NFZ (a po jego likwidacji od roku 2019 przez budżety wojewodów), ale także będą uzyskiwały dodatkowe przychody za świadczone niektóre rodzaje usług . Szpitale te są także zobowiązane do prowadzenia nocnej i świątecznej pomocy medycznej, co spowoduje odciążenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, które teraz będą świadczyły pomoc dla ciężej poszkodowanych, a także muszą zapewnić pełną specjalistyczną opiekę lekarską dla pacjentów opuszczających szpital, jeżeli tylko takiej będą potrzebowali. Ryczałtowe finansowanie szpitali zakwalifikowanych do sieci umożliwi uratowanie większości szpitali powiatowych i wojewódzkich, gwarantujących pacjentom dostęp do podstawowych usług medycznych, w sytuacji, gdy dotychczasowy system ich finansowania, powodował coraz większe ich zadłużanie.

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Więcej punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zmiany w jej organizacji – to efekt wprowadzenia sieci szpitali, która będzie funkcjonować od niedzieli. Od 1 października nocnej i świątecznej opieki będzie udzielać 498 świadczeniodawców, o 79 więcej niż dotychczas.

T. Latos: Sieć szpitali nie pogorszy sytuacji mniejszych placówek

Duże szpitale mają być trzonem ochrony zdrowia na danym terenie. Sytuacja mniejszych szpitali się nie pogorszy. Będziemy rozpisywać konkursy na różne świadczenia – poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos.

Radziwiłł o sieci szpitali: to szansa na poprawę jakości opieki nad pacjentem

Sieć szpitali to szansa na to, że jakość opieki nad pacjentami się poprawi, a ich bezpieczeństwo wzrośnie – powiedział w piątek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podkreślił, że szpitale sieciowe dostaną więcej środków niż w poprzednich okresach.

MSWiA: 150 mln zł na podwyżki dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy

Rząd zatwierdził podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na ten cel przeznaczono 150 mln złotych.

Blisko 40 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL z niższymi emeryturami

Prawie 39 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL, od 1 października, będzie miało obniżone emerytury i renty na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej – wynika z informacji uzyskanych przez PAP w MSWiA. Szacujemy, że oszczędności dla budżetu państwa w wyniku przeprowadzenia tej ustawy wyniosą pół miliarda złotych.

Macierewicz: system Patriot może dojechać wcześniej

Pierwsza bateria zestawów obrony powietrznej Patriot dla Polski może zostać dostarczona w roku 2020, a nie 2022 – poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

Szef MON: rozmowy w USA także o śmigłowcu Apache

Rozmowy polskiej delegacji w USA dotyczyły także śmigłowca uderzeniowego AH-64 Apache – poinformował w poniedziałek minister obrony Antoni Macierewicz.

Szef MON: umowa o współpracy z Finlandią ma szczególne znaczenie nad Bałtykiem

Umowa o współpracy z Finlandią ma szczególne znaczenie dla wszystkich państw nad Bałtykiem, a nawet dla całej Unii Europejskiej – powiedział w środę na konferencji prasowej w Helsinkach minister obrony narodowej.

Wizyta szefa MON na Łotwie

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz udaje się dziś z wizytą na Łotwę. Szef MON spotka się tam z przedstawicielami resortów obrony: Albanii, Hiszpanii, Kanady, Łotwy, Słowenii oraz Włoch. Rozmowy mają dotyczyć istotnych spraw dla obronności regionu.

Zadłużenie zagraniczne Polski spadło do 318,89 mld euro. Najnowsze dane NBP

Zadłużenie zagraniczne Polski ogółem wyniosło 318,89 mld euro na koniec II kwartału 2017 r. wobec 322,54 mld euro kwartał wcześniej, podał Narodowy Bank Polski (NBP).

Łączna wartość salda rachunku bieżącego i kapitałowego w II kwartale 2017 r. była ujemna i wyniosła 0,2 mld zł – podał w piątek NBP. Ujemne było saldo rachunku bieżącego, natomiast dodatnie – kapitałowego.

Inflacja wyższa niż przewidywano. GUS podał szybki szacunek za wrzesień

Inflacja wyniosła 2,2% w ujęciu rocznym we wrześniu br. (wobec 1,8% inflacji r/r w sierpniu), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

Senat: Bez poprawek do ustawy o Narodowym Instytucie Wolności

Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o Narodowym Instytucie Wolności -Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wprowadzającą nową instytucję, która ma wspierać ma organizacje pozarządowe. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Podział funduszy ściśle tajny

Fundacja Batorego po raz kolejny odmawia informacji o procedurze podziału 37 mln euro z funduszy norweskich. To nie tylko przejaw hipokryzji, ale także działanie niezgodne z prawem.

Marszałek Senatu za przesunięciem daty wyborów samorządowych.

"11 listopada Polacy powinni świętować". "Ani pan prezydent, ani wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł
Mucha do tej daty mnie nie przekonali, będziemy dążyć do porozumienia".

PiS za projektem dot. powołania Biura Nadzoru Wewnętrznego

Klub Prawo i Sprawiedliwość popiera przygotowany przez MSWiA projekt dotyczący powołania Biura Nadzoru Wewnętrznego. Jak podkreślała posłanka Marta Kubiak (PiS), szef MSWiA powinien mieć narzędzia pozwalające rozpoznać negatywne zjawiska w służbach i im przeciwdziałać.

Od 1 października ruszy rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym

Od niedzieli rusza powszechny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym – przypomniał dziś resort sprawiedliwości. Według szacunków, tego dnia w rejestrze zostaną zamieszczone dane ok. 800 takich przestępców; dostęp do tych danych będzie ograniczony.

Zarzuty korupcyjne m.in. dla byłego szefa Rafinerii Jasło

Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, w zamian za preferencyjne traktowanie jednej ze spółek branży paliwowej, usłyszeli dwaj byli członkowie kierownictwa Rafinerii Jasło oraz prezes spółki Lotos
Infrastruktura Jasło. W sumie, podejrzani mieli przyjąć ponad 340 tys. łapówek.

Paweł Adamowicz przed sądem.  "Pradziadkowie obdarowywali dzieci mojej żony"

Ruszył proces prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk odmówił odpowiedzi na pytania sądu. W związku z tym oskarżyciel odczytał jego zeznania złożone w trakcie śledztwa. Samorządowiec przekonywał, że nieujawnione oszczędności były pieniędzmi jego córek, które obecnie mają 7 i 14 lat.

Wyłudzanie prawa własności nieruchomości w Warszawie i okolicach.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób podejrzanych o
współudział w wyłudzaniu prawa własności nieruchomości na terenie Warszawy i okolic – informuje portal tvp.info.

Marszałkowska 43 była warta 10,4 mln zł. Roszczenia do niej sprzedano za 2 tys. zł

Wartość Marszałkowskiej 43 biegły wycenił na 10,4 mln zł, a roszczenia do niej dwa razy sprzedano za 2 tys. zł – powiedział szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, uzasadniając decyzję o zwrocie nieruchomości miastu.

Oszustwo na przedwojenną spółkę. Adwokat i kupiec roszczeń w areszcie

Adwokat i kupiec roszczeń z zarzutami za próbę przejęcia wartej 714 mln zł ziemi należącej do przedwojennej spółki; od maja obaj są w areszcie -informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Operator A2 musi zwrócić Polsce gigantyczne pieniądze. Podjęto działania egzekucyjne

Autostrada Wielkopolska, której prawie 43 proc. akcji trzyma w ręku firma należąca do Sebastiana Kulczyka, musi zwrócić Polsce gigantyczne pieniądze. – Rozpoczęto działania egzekucyjne mające
doprowadzić do odzyskania ok. 1,2 mld zł z tytułu nadmiernej rekompensaty wypłaconej kilka lat temu przez polskie władze -poinformował w środę w Senacie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

ABW zatrzymała kolejne 7 osób ws. korupcji w szczecińskim zarządzie melioracji

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała we wtorek siedem osób w śledztwie dotyczącym korupcji w szczecińskim zarządzie melioracji –dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do sprawy. To kolejne zatrzymania w tej sprawie; w sumie zarzuty usłyszało 25 osób.

Małgorzata Wassermann o kulisach przekrętu Amber Gold:

"Bardzo duża wina jest po stronie służb specjalnych". "Zobaczymy, czy było to działanie celowe, czy nieudolne" – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold.

Warszawa – miasto duchów. Ratusz zwracał kamienice osobom, które  nie żyją

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do dowodów na to, że stołeczny ratusz bez większego zastanowienia wydawał decyzje reprywatyzacyjne na rzecz osób, które od dziesięcioleci nie żyją.

UE: Wygasa decyzja ws relokacji uchodźców; nowych przymusowych kwot nie będzie

We wtorek wygasa decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano.

Dyskusja na temat Polski w Radzie UE. Szymański: "Polska utrzymuje, że nie łamie prawa unijnego"

"Polska zgodziła się z państwami UE co do wagi praworządności, wskazała jednak, że dzieli ją z KE interpretacja tej zasady".

PiS pyta o zaangażowanie Bieńkowskiej ws. pakietu transportowego

Kosma Złotowski i Tomasz Poręba z PiS chcą wiedzieć, jaki był udział Dyrekcji Generalnej odpowiadającej za politykę UE w obszarach jednolitego rynku, przemysłu, przedsiębiorczości i małych
przedsiębiorstw (DG GROW) w przygotowaniu pakietu zmian legislacyjnych zmieniających zasady funkcjonowania firm transportowych na wspólnym rynku. DG GROW nadzoruje Bieńkowska.

Resort środowiska: materiały KE ws. Puszczy Białowieskiej nie mają wartości dowodowej

Dodatkowe materiały, jakie Komisja Europejska przesłała Polsce ws. nałożenia kar za wycinkę w Puszczy Białowieskiej, nie mają wartości dowodowej –napisało w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej polskie Ministerstwo Środowiska.

Polska zaczyna grę o miliardy z Unii Europejskiej.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zaczyna walkę o pieniądze z Unii Europejskiej. W Brukseli będzie przekonywał, że Polska dobrze wykorzystuje unijne środki i nie zgadza się na istotne zmiany w
sposobie podziału pieniędzy. Negocjacje będą trwały przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Od nich zależy, ile euro będzie miała do wydania Polska po 2020 roku.

Juncker do Merkel: Europie potrzebny dziś silny niemiecki rząd

"W obliczu globalnych wyzwań dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest Europie silny rząd niemiecki" – napisał przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w liście do kanclerz Niemiec Angeli
Merkel po niedzielnych wyborach do Bundestagu.

Turcja grozi irackiemu Kurdystanowi zablokowaniem ropociągów

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził w poniedziałek w związku z trwającym w irackim Kurdystanie referendum w sprawie niepodległości tego regionu, że władze w Ankarze mogą zablokować rurociągi, którymi płynie ropa.

Trwa referendum w Katalonii. Policja konfiskuje urny i karty wyborcze

W niedzielę w Katalonii odbywa się referendum ws. niepodległości regionu, uznawane przez Madryt za nielegalne. Policja wkroczyła do wielu lokali i skonfiskowała urny oraz karty wyborcze. W kilku miejscach doszło do starć.

Friedman: UE nie przetrwa w obecnej strukturze

Unia Europejska nie przetrwa w obecnej strukturze i nie jest to kwestia globalizmu czy regionalizmu, ale struktury organizacyjnej – uważa politolog z USA George Friedman.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Opinie i analizy

 • 22.Wrz
 • „Partia Sądowa”
 • Normalnie jest tak, że jakaś partia wygrywa wybory parlamentarne, i tworzy  rząd. Po jakimś czasie inna partia wygrywa wybory i przejmuje władzę w państwie, itd. Jednakże od kilkudziesięciu lat w Kanadzie rządzi nieformalna partia bez nazwy, która bez względu na wyniki wyborów parlamentarnych przewyższa inne. Nazywa się to supremacja. Mowa o władzy sądowniczej połączonej z […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 17.Wrz
 • 17 września 1939 r. godz. 4.20 nad ranem
 •       Pomimo fatalnego rozkazu Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza „z Sowietami nie walczyć”, oddziały KOP koło Podwołoczysk na Podolu – jako pierwsze – zdecydowały się na nierówną walkę z ogromnymi siłami Armii Czerwonej, która runęła na granicę Rzeczypospolitej. Choć ostatnie polskie jednostki wykrwawiały się w boju z Niemcami, Stalin nie ryzykował i 17 września skierował […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 16.Wrz
 • Dziś kilka wykładów z historii
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 978 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog:Gadający Grzyb – Musk, czyli psychopaci są wśród nas http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog:Rosemann (czyta MarkD) – My, boty.. https://blog-n-roll.pl/pl/blogs/rosemann 19:17 Audiobook:Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik Żywica, odc 21 http://wicikzywica.niepoprawneradio.pl 19:38 Historia:plk Żurowski Antoni Władysław […]