Czarny wtorek: „brak legalnej aborcji zabija”. Tak „wściekłe Polki” chcą „ratować kobiety”

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PL 
 

Rok po przeprowadzeniu „Czarnego protestu”, w polskich miastach po raz kolejny na ulice wyszli zwolennicy rozszerzenia „prawa do aborcji”. Jednak nawoływanie do zalegalizowania powszechnego zabijania dzieci w łonach matek tym razem nie zyskało dużego poparcia. Widać, że „Czarny protest” wygasa.

 

W ramach „czarnego wtorku” w wielu polskich miastach odbyły się manifestacje i pikiety zwolenników „legalnej aborcji”. W dużych ośrodkach, takich jak Kraków, Wrocław, Gdańsk organizatorzy protestów byli w stanie zgromadzić większą liczbę uczestników, ale w zestawieniu z wydarzeniami z ubiegłego roku widać było wyraźnie, że inicjatywa wygasa. W małych miejscowościach zainteresowanie akcją było znikome.

 

Jak ujawnił Instytut Ordo Iuris, analiza powszechnie dostępnych w Internecie materiałów wykazała, że ubiegłoroczny „Czarny protest” nie był spontanicznym działaniem, a organizacje feministyczne uzyskały gigantyczne wsparcie z zagranicy, głównie od organizacji finansowanych przez George’a Sorosa. (Czytaj więcej)

 

W tym roku w Warszawie ubrani na czarno uczestnicy protestu nieśli transparenty z hasłami: „Piekło kobiet trwa”, „Brak legalnej aborcji zabija.  Skandowane były hasła: „Chcemy edukacji, nie indoktrynacji”, „Beata niestety, twój rząd obalą kobiety”. Na czele marszu widniał baner „wściekłe Polki”, a dalej napis „dość piekła kobiet”. Uczestnicy protestu domagali się także prawa do swobodnego dostępu do „antykoncepcji awaryjnej” oraz chcieli ułatwienia dostępu do metody in vitro (m.in. poprzez finansowanie jej przez samorządy).

 

Podczas „czarnego wtorku” prowadzona była też zbiórka pod projektem liberalizującym prawo do aborcji „Ratujmy kobiety”, 2017, choć – jak twierdzą inicjatorzy akcji – zebrano już pod nim wymagane 100 tys. podpisów.

 

Kontra obrońców życia

 

Czarna akcja zwolenników aborcji w tym roku spotkała się z kontrmanifestacjami działaczy ruchów pro-life, działających pod hasłem „Ratuj kobiety – Zatrzymaj Aborcję!”. Przypominali oni, że lewicowy projekt – wbrew nazwie – nic nie mówi o ratowaniu kobiet, przeciwnie chce je zabijać już w łonach matek. Już dziś w ramach tzw. kompromisu aborcyjnego zabijanych jest 500 nienarodzonych dziewczynek. Jak mówili, feministki nie ratują kobiet, ale zabijają dzieci, które przecież mają takie samo prawo do życia jak każdy człowiek.

 

Dlatego trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne #ZatrzymajAborcję. Zakłada on zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości legalnego przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

 

Na trasach przemarszu zwolenników aborcji obecni byli działacze Fundacji Pro – Prawo do życia. Jak zaznaczył w rozmowie z PCh24.pl Adam Kulpiński z krakowskiej komórki Fundacji, tegoroczny „Czarny wtorek” – na wzór „Czarnych protestów” – obfitował w wulgaryzmy, które padały m.in. z ust zaproszonych gości, którzy zabierali głos na scenie. Podobny poziom prezentowały przygotowane na protest transparenty.

 

Kontrmanifestacja obrońców życia przebiegała spokojnie, choć pojawiły się pewne próby jej przesunięcia. – Były pewne próby „pozbycia się” nas. Z oczywistych względów byliśmy im nie po drodze. Niemniej nasza manifestacja była obecna podczas całego „Czarnego protestu” i pokazywaliśmy prawdę o aborcji – zaznaczył Adam Kulpiński. Podkreślił, że wolontariusze Fundacji starają się zawsze przekazywać rzetelne informacje o aborcji, a jest to szczególnie ważne, gdy ktoś próbuje zakłamywać rzeczywistość. – Oprócz tego, że na co dzień staramy się pokazywać czym naprawdę jest aborcja, to zawsze staramy się być obecni w tych miejscach, gdzie podejmowane są próby fałszowania tej prawdy – dodał.

 

W jego ocenie, tegoroczna krakowska manifestacja zwolenników aborcji wypadła dość mizernie i widać wyraźnie spadek liczebności, wobec „Czarnych protestów” z 2016 roku. – W ubiegłym roku zafałszowane hasła mówiące o tym, że kobiety będą karane za poronienie, albo że zakazane będą badania prenatalne spowodowały, że kobiety wyszły na ulice zaprotestować. Nie były świadome tego, że zostały zmanipulowane – zauważył Adam Kulpiński. Czas jednak zweryfikował kłamstwa kolportowane przez środowiska lewicowe i feministyczne i po roku okazało się, że zdolności  mobilizacyjne „Strajku kobiet” mocno spadły.

 

Źródło: rp.pl, tvp.info,

MA

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Paź
 • Madryt stracił cierpliwość. Jest ultimatum dla Katalonii
 •   Rząd Hiszpanii przejmie kontrolę nad Katalonią zawieszając jej władze, jeśli szef regionalnego rządu Carles Puigdemont nie zrezygnuje do czwartku z niepodległościowych dążeń – ostrzegła w poniedziałek wicepremier Soraya Saenz de Santamaria. Władze w Madrycie domagają się od władz w Barcelonie jasnej deklaracji, czy Katalonia odłącza się od reszty Hiszpanii i dały Puigdemontowi czas do […]

 • Opinie i analizy

 • 16.Paź
 • Wyniki wyborów w Austrii wpłyną na Polskę. Najważniejsze są te dwie sprawy
 •         Według prof. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, wynik wyborów w Austrii „wpłynie na obniżenie nacisku na państwa Grupy Wyszehradzkiej w kwestii dystrybucji kwot imigranckich”. Jak podkreślił, dla Polski istotne będzie również to, w jaki sposób Austria ustosunkuje się teraz do idei Trójmorza. W przedterminowych wyborach do austriackiej Rady Narodowej pierwsze miejsce zajęła […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 16.Paź
 • Krzyż – największy przeciwnik niemieckiej sieci handlowej
 •     Niemiecka sieć handlowa „Lidl” konsekwentnie okalecza świątynie chrześcijańskie na swoich materiałach reklamowych. Po wrześniowej aferze podczas kampanii „Tygodnia Greckiego” teraz na broszurach reklamowych „Lidla” wycięto krzyż z wieży kościoła św. Antoniego Wielkiego w włoskim miasteczku Dolceacqua. Burmistrz tego włoskiego miasteczka złożył do kierownictwa „Lidla” oficjalną skargę w związku z zakłamaniem obrazu malowniczego kościoła. […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 15.Paź
 • Nowa audycja. Włącz! Nie pożałujesz.
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 883 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Blog:Gadający Grzyb – Stephen Paddock – amerykański Cyba http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:11 Blog:Tymczasowy (czyta MarkD) – Karanie Niemiec cz.7 – Bezwarunkowa kapitulacja http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook:Ferdynand Antoni Ossendowski (czyta Katarzyna) – Ludzie, zwierzeta, bogowie, t.II – Przez […]