Musimy zbudować sprawne, silne państwo, to długa droga.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Dziś obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona granicą różańcową. W akcji „Różaniec do granic” wezmą udział wszystkie 22 diecezje położone przy granicach naszego kraju, milion osób ma stanąć wzdłuż granicy, by wspólnie odmówić różaniec. Modlitwa odbędzie się na górskich szczytach i na morzu, na lotniskach, w bazie wojskowej w Afganistanie i za kołem podbiegunowym. Abp Jędraszewski: "Modlimy się za inne narody Europy i świata aby zrozumiały, że trzeba wrócić do chrześcijańskich korzeni". Musimy ewangelią przeniknąć serca i umysły innych ludzi, jeżeli chcemy, żeby Chrystus był prawdziwie królem wszechświata" – mówił arcybiskup.

J. Kaczyński: musimy zbudować sprawne, silne państwo, to długa droga

Musimy spełnić warunek niespełniony po 1989, 1990 roku, musimy zbudować sprawne, silne państwo, to długa droga – powiedział  prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jest gościem konwencji Solidarnej Polski. Musimy być razem i to razem musi oznaczać także to, że się wzajemnie akceptujemy, a może nawet lubimy. To jest bardzo ważne w tej wspólnej drodze ku naprawie Rzeczypospolitej. W 2015 roku rozpoczął się czas nowy w historii naszego kraju. Naszym zadaniem jest to, żeby ten czas trwał i przyniósł zmianę rzeczywistą”. Jak dodał, jest to „ogromne i niezmiernie trudne przedsięwzięcie”. „Niestety III RP przyniosła ogromną ilość różnego rodzaju nadużyć i patologii” – powiedział prezes PiS. Chciałem podziękować panu prezesowi i Solidarnej Polsce, że są z nami, że nie ma tu jakichś kłopotów".

Nam nie chodzi o zmiany pozorne. Polski rząd zajmuje się miliardowymi kwotami i naprawą polskiego państw Janusz Szewczak: Totalna opozycja, im słabsza tym bardziej agresywna i absurdalna zarazem. Ciekawe, co przedstawiciele totalnej opozycji wymyślą jeszcze, by przykryć medialnie powołanie komisji śledczej w sprawie wyłudzenia 250mld zł z podatku VAT w okresie rządów POPSL czy też powołania parlamentarnego zespołu d/s odszkodowań wojennych za nieludzkie wręcz zbrodnie niemieckie podczas II Wojny Światowej, o których przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówił, że to wojna PIS wypowiedziana Niemcom, a prof. Leszek Balcerowicz, że to „szaleństwo i nikczemność”. Wtedy nawet deklaracja o chęci zmiany płci przez któregoś z przywódców PO i Nowoczesnej, a nawet podniesienie wieku emerytalnego Polek i Polaków do 97 lat może nie zadziałać.

Nowy sondaż Kantar Public: Na PiS chce głosować 43 proc. Polaków

Podział mandatów wyglądałby następująco: PiS – 221, PO – 108, Kukiz'15 – 66, Nowoczesna – 35 i PSL – 30.

Kraje starej Unii Europejskiej zarobiły na Polsce 1 bilion zł!

Janusz Szewczak: Unia Europejska przeszła w fazę utopijną. Atakuje się nas głównie z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że nie dało się polskiego społeczeństwa przerobić na tzw. społeczeństwo otwarte (bardzo zwodnicze określenie) zgodnie z regułami i interesami George’a Sorosa, gdzie królują genderyzm i multi-kulti. Nawet po 2004 r., kiedy to Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Unia Europejska była dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, pomyślana tylko jako
propagandowa forma pomocy, dając trafny przykład tablic przy inwestycjach z udziałem pieniędzy unijnych. W rzeczywistości ta finansowa pompa ssąco-tłocząca miała być skierowana tylko w jedną stronę. Tzn. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia i inne kraje Europy Zachodniej miały za bezcen przejmować wartościowe elementy naszego majątku narodowego. My w zamian mieliśmy radować się świadomością, że dzięki temu jesteśmy w końcu prawdziwymi Europejczykami. Wielu jest do dziś oszołomionych tą świadomością. W rzeczywistości „wyprzedawczyki” z poprzednich ekip rządzących, pokroju Janusza Lewandowskiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego czy Leszka Balcerowicza, pozbywały się najwartościowszego, najbardziej dochodowego majątku narodowego. Wylicza się, że ta wyprzedaż osiągnęła gigantyczny rozmiar ok. biliona złotych. Bo pamiętajmy, że następowało przejmowanie nawet całych monopoli rynkowych, takich jak dostarczanie wody czy energii elektrycznej, sieci handlowych, rynku ubezpieczeń, rynku mediów, niemal wszystkie banki wpadły w zagraniczne ręce. Chodziło i chodzi o zyski dużych koncernów zagranicznych, głównie przecież z krajów tzw. starej Unii. Powiązane to było także z przestępczością polegającą na wyłudzeniach VAT-owskich.

Mocne słowa Morawieckiego! Nazwał system sądowniczy "kulą u nogi" gospodarki

Dla gospodarki system sądowniczy to niezwykle istotna sprawa. Zgadza się, że system sądowniczy, w opinii zresztą wielu raportów międzynarodowych, stanowi kulę u nogi rozwoju gospodarczego i chcemy go uefektywnić i jak najgłębiej zreformować – mówił Morawiecki,  przy okazji wizyty i konferencji prasowej w gdańskim terminalu kontenerowym DCT został poproszony o opinię na temat "ustaw sądowych". Morawiecki zaznaczył, że w Polsce "wydajemy na wymiar sprawiedliwości 1,8 (proc. – PAP) budżetu, a średnia dla Unii Europejskiej to jest niecałe 0,7". – Czyli 2,5 razy więcej wydajemy w Polsce. Więc kilka miliardów złotych marnotrawimy na sądy, które wydają wyroki bardzo wolno i w opinii wielu, bardzo wielu, ludzi – niesprawiedliwie lub średnio sprawiedliwie – powiedział też wicepremier. Podkreślił, że "jest za tym, żeby jak najgłębiej przebudować system sądowniczy".

Ważne zmiany w prawie. 1 października wchodzi w życie ustawa dezubekizacyjna,

Na jej mocy emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Również 1 października w życie weszły przepisy, które przywracają wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Również w niedzielę weszły w życie przepisy powołujące rejestr przestępców seksualnych. Na razie będzie działać część rejestru dostępna dla sądów i służb.

Radziwiłł: sieć szpitali to kompleksowa opieka nad pacjentami

Sieć szpitali to rozwiązanie korzystne dla szpitali, ale przede wszystkim dla pacjentów; dzięki temu będzie możliwe wprowadzanie kompleksowej opieki nad pacjentami – oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Blisko 841 mln zł na sieć szpitali w Małopolsce

Blisko 841 mln zł zostało przeznaczonych na pierwszy kwartał funkcjonowania sieci szpitali w Małopolsce. Największy ryczał w kraju – 74 mln zł -otrzymał Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Min. Radziwiłł: pracujemy nad ustawą ws. finansowania ochrony zdrowia

Pracujemy nad ustawą określającą sukcesywny wzrost finansowania ochrony zdrowia –zapewnił minister Konstanty Radziwiłł. Do 2025 r. na ten cel ma być przeznaczane 6 proc. PKB; dofinansowana będzie m.in. opieka nad dziećmi, seniorami, niepełnosprawnymi i kobietami w ciąży.

Premier B. Szydło: Życzyłabym sobie, by przyspieszyła realizacja programu Mieszkanie Plus

Życzyłabym sobie, by tempo realizacji programu Mieszkanie Plus przyspieszyło –powiedziała premier Beata Szydło. Jak zaznaczyła, program ten ma szansę stać się kolejnym po Rodzinie 500 Plus elementem napędzającym gospodarkę.

Polska wśród unijnych prymusów. Najnowsze dane o bezrobociu w UE

Stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 9,1 proc., wobec 9,1 proc. w poprzednim miesiącu -poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce w sierpniu wzrosła o 6,7 proc. rdr

Sprzedaż detaliczna w Polsce w sierpniu wzrosła o 6,7 proc. rok do roku, po wzroście o 7,9 proc. rdr w lipcu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż spadła o 0,7 proc.

Sprzedaż detaliczna w eurolandzie w sierpniu: -0,5 proc. mdm, a rdr +1,2 proc.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w sierpniu, w ujęciu miesiąc do miesiąca, spadła o 0,5 proc. – poinformował Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w komunikacie.

Rafalska: prawie 4 mln dzieci objętych programem 500 plus

Prawie 4 mln dzieci jest objętych rządowym programem "500 plus"; od momentu jego uruchomienia, w kwietniu 2016 r., wydano już ponad 33 mld zł -poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szykują się zmiany w podatkach i prawie

Resort Mateusza Morawieckiego zaproponował zmiany w kodeksie spółek handlowych. Nowa ulga na złe długi, szybsze rozliczanie straty podatkowej, mniej obowiązków rachunkowych – tak najkrócej można streścić projekt ustawy zaprezentowany w ub. piątek .Najwięcej uproszczeń byłoby jednak w podatkach, bo bez tego – jak przyznaje Ministerstwo Rozwoju – nie da się ułatwić prowadzenia biznesu w Polsce. Przy okazji przedsiębiorcom udałoby się zaoszczędzić spore kwoty. Przede wszystkim zyskaliby ci, którzy bezskutecznie czekają na zapłatę od odbiorcy. Po upływie 120 dni mogliby wycofać z urzędu skarbowego zapłacony już PIT, tak jak dziś odzyskujemy wpłacony VAT. Słowem pojawiłaby się nowa ulga na złe długi. Przy okazji można by o miesiąc szybciej skorzystać z ulgi w podatku od towarów i usług. Więcej pieniędzy zostałby w kieszeniach podatników, którzy zatrudniają w firmie własna żonę, męża lub małoletnie dzieci. Wypłacane im wynagrodzenie mogliby zaliczać do kosztów uzyskania przychodu.

Koniec wyprowadzania zysków za granicę? Będą zmiany w CIT

Po uszczelnieniu VAT, przyszedł czas na CIT. Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Marczuk: większe wydatki na politykę rodzinną zwiększają dzietność

Wspieranie małżeństwa jest w interesie państwa; im więcej wydaje się na politykę rodzinną, tym – co do zasady – wskaźnik dzietności jest wyższy -powiedział we wtorek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

Premier Szydło o reformie emerytalnej: przemyślana, oczekiwana i bezpieczna dla budżetu

Reforma emerytalna jest przemyślana, oczekiwana i bezpieczna dla budżetu –powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania przedstawicieli rządu i seniorów z całej Polski, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Projekt budżetu na 2018 r.: Dochody podatkowe wzrosną o ponad 20 mld zł

Dochody podatkowe budżetu na 2018 r. wyniosą 331,67 mld zł, co oznacza wzrost o 20,44 mld zł (nominalnie – o 6,6% r/r) wobec planowanego wykonania na 2017 r., podano w uzasadnieniu do projektu ustawy.

Dodatkowe 10 mld zł w budżecie na obniżenie wieku emerytalnego

Dodatkowe 10 mld zł zarezerwowaliśmy w przyszłoroczny budżecie w związku z obniżeniem wieku emerytalnego; szacujemy, że na emeryturę w związku z obniżeniem wieku odejdzie ok. 330 tys. osób – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

MF: Udział długu w walutach obcych spadnie do 27,3% w 2021 r.
Ministerstwo Finansów (MF) zakłada, że udział długu w walutach obcych do 2021 r. będzie systematycznie spadać w Polsce do poziomu 27,3% w 2021 r. wobec 31,7% na koniec 2017 r. wynika z dokumentu pt."Strategia zarządzania długiem sektora finansów publicznych 2018-2021". W latach 2018-2020 udział zadłużenia w walutach obcych wyniesie odpowiednio: 29,8%, 28,7% i 28%

Ipsos: Wskaźnik Optymizmu Konsumentów WOK wzrósł do 105,38 pkt we wrześniu

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) wzrósł o 0,11 pkt m/m do 105,38 pkt we wrześniu br., podał instytut badawczy Ipsos. Klimat gospodarczy osiągnął rekordową w tym roku wartość wskaźnika 104,63 pkt w porównaniu do 99,43 pkt z sierpnia.

Wskaźnik PMI dla Polski wzrósł we wrześniu do 53,7 pkt

Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI polskiego sektora przemysłowego wzrósł do 53,7 pkt we wrześniu br. z 52,5 pkt zanotowanych przed miesiącem, poinformowała firma Markit,

Moody's podtrzymał stabilną perspektywę polskiego sektora bankowego

Moody's Investors Service podtrzymał stabilną perspektywę dla polskiego sektora bankowego, co odzwierciedla pogląd agencji, według którego solidny wzrost PKB, wraz z poprawą poziomów zatrudnienia i dochodów, wzmocnią.

W 2016 r. napływ netto inwestycji bezpośrednich do Polski wyniósł 54,9 mld PLN – NBP

W 2016 roku napływ netto inwestycji bezpośrednich do Polski wyniósł 54,9 mld PLN – podał w poniedziałek NBP.

Nie 3,3, a 4 proc. Agencja Fitch podnosi prognozę dla polskiej gospodarki

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunki dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 4,0 proc., z prognozowanych w lipcu 3,3 proc. Bez zmian pozostawiono prognozy wzrostu PKB na 2018 r. i 2019 r. na poziomie 3,2 proc. rocznie.

VIP-y przestaną latać z LOT-em. W 2018 r. trafią pod skrzydła wojska

Nie LOT, a wojsko będzie odpowiadać za lotniczy transport najważniejszych osób w Polsce. MON zapowiada utworzenie specjalnego centrum operacyjnego, które ma m.in. zapobiegać sytuacjom, w których na pokładzie znajdzie się więcej osób niż miejsc.

Nowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Restrukturyzacja przedsiębiorstw

Restrukturyzacja przedsiębiorstw ma być łatwiejsza. W tym celu we wtorek 3 października rząd będzie pracował nad zmianą ustawy Prawo restrukturyzacyjne oraz ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.

PiS Index wciąż najlepszą inwestycją. Wartość spółek państwowych wzrosła o 100 mld zł

Półroczne zyski spółek giełdowych, w których państwo ma kontrolę, podwoiły się w ciągu roku, a w skali dwóch lat nawet potroiły. Na giełdzie coś takiego nie mogło ujść uwagi. Kursy spółek, w których
dwa lata temu obsadzano stanowiska z nowego klucza politycznego wystrzeliły w górę. Specjalnie skonstruowany w money.pl PiS Index radzi sobie od roku dużo lepiej niż WIG20.

PGE może przejąć EDF Polska. Jest zgoda UOKiK

Osiem elektrociepłowni w największych polskich aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, Elektrownia Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach do końca 2017 roku przejmie.

KPMG: 3/4 firm w Polsce dobrze ocenia swoją sytuację

76 proc. przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce ocenia swoją sytuację jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z badania KPMG.

Polski biznes ekspansywnie wychodzi poza Europę

W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł.

Barszcz: w Mieszkaniu plus budowanym przez BGKN nie będzie pustostanów

W mieszkaniach budowanych przez BGK Nieruchomości (BGKN) w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie plus co do zasady nie będzie pustostanów – powiedział PAP prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Exatel zgarnia kolejny kontrakt. Rząd chce zbudować narodowy telekom

Posterunki policji, starostwa, urzędy stanu cywilnego – MSWiA zleciło podłączenie tych instytucji do szybkiej, szerokopasmowej sieci należącemu do Skarbu Państwa Exatelowi.

Ponad 400 tys. Polaków straciło swoje lokum

Każdy temat dotyczący eksmisji, automatycznie wzbudza kontrowersje. Krajowe media rzadko informują jednak o skali działań eksmisyjnych.Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości, od 1999 r. do 2016 r. wykonano eksmisje z mniej więcej 151 000 lokali i domów. To oznacza, że swoje lokum straciło około 400 000 Polaków.

NBP: rezerwy w walutach we wrześniu wyższe niż w sierpniu

Na koniec września bieżącego roku poziom rezerw wyrażony w euro wynosił 94,4 mld euro i był o 2,2 mld euro wyższy niż na koniec sierpnia – podał w piątek Narodowy Bank Polski w komunikacie o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych.

Premier Szydło: Dziękuję wszystkim służbom za działania po wichurach

Premier Beata Szydło podziękowała, wszystkim służbom za działania związane z usuwaniem skutków orkanu Ksawery. „Jednocześnie chcę powiedzieć, że nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy” – zapewniła premier po posiedzeniu sztabu antykryzysowego w Zielonej Górze.

Szewczak : "Lubię posłów Kukiz’15, ale oni są jak fajne dzieciaki,

"Polacy chcą wiedzieć, że sędzia, który dopuścił się przestępstwa nie będzie więcej orzekał" – podkreślił Szewczak.Chcemy głębokich zmian w wymiarze sprawiedliwości – również personalnych. Jak słyszę, że sądy i sędziowie mają być niezależni, a widzę sędziego Żurka, który uczestniczy w demonstracjach totalnej opozycji, to jest żenujące. Sprawa jest skomplikowana. Realizacja reform się opóźniła. Opinia Polaków o sądach jest dramatyczna. Polaków nie interesuje jakie rozwiązania się przyjmą, czy to będzie 3/5 czy 2/3. Szewczak mówił również o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. Odniósł się również do projektów klubu Kukiz‘15, który chciał podwyższenia tej kwoty do poziomu, który mają posłowie.Lubię posłów Kukiz’15, ale oni są jak fajne dzieciaki, które chcą zjeść wszystkie słodycze jednego dnia. Nie da się dzisiaj wszystkim przychylić nieba. Ta kwota będzie zwiększania, ale stopniowo. Staramy się najpierw pomóc najbiedniejszym —tłumaczył.

Wicepremier Morawiecki reguluje długi po rządzie PO-PSL

Jeszcze w tym roku zostaną uregulowane zobowiązania wobec emeryckich rodzin górniczych wynikające z utraconych deputatów węglowych.

Tobiszowski: 10 tys. zł za utracony deputat będzie kwotą netto; także dla wdów górniczych

10-tysięczna rekompensata za utracony deputat węglowy, którą do końca roku ma otrzymać ok. 235 tys. emerytów górniczych, będzie kwotą netto, czyli "na rękę". Resort energii chce objąć tym świadczeniem także wdowy,otrzymujące renty po górnikach.

Rząd za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł

Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku dla najmniej zarabiających, podniesiono też limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez twórców.

Magdalena Sroka odwołana z kierowania Polskim Instytutem Sztuki Filmowej

Zdrojewski: "Przerwanie kadencji dyrektor Magdaleny Sroki po raz kolejny dowodzi partyjnego zawłaszczania obszaru kultury".

MF: wyższe koszty podatkowe dla twórców obejmą 21 tys. podatników

Na podwyższeniu limitu ograniczającego stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów skorzysta 21 tys. podatników. Na początku będzie to kosztować budżet nieco ponad 60 mln zł – wynika z Oceny Skutków Regulacji projektu, którym we wtorek zajmuje się rząd.

Kaczyński: Nadawanie rozgłosu sprawie reparacji to narzędzie informowania świata

Nadawanie rozgłosu sprawie reparacji to narzędzie informowania świata, jak wyglądała II wojna światowa – mówi w wywiadziedla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa restrukturyzacyjnego

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy prawo restrukturyzacyjne oraz ustawy kodeks postępowania administracyjnego, przedłożony przez ministra sprawiedliwości, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

M.Wassermann o Amber Gold

Nie umiem sobie wyobrazić, dlaczego przez lata 2012-2015 żadna z osób, której współudział, pomocnictwo lub inna forma popełnienia przestępstwa było oczywiste – nie miała postawionych zarzutów – akcentowała Małgorzata Wassermann . Przewodnicząca komisji ds. zbadania afery Amber Gold przedstawiła dotychczasowe i przyszłe prace komisji.

Prokurator Święczkowski : Prowadzone jest blisko 700 śledztw dot. różnego rodzaju grup

W tej chwili prowadzone jest blisko 700 śledztw dot. różnego rodzaju grup przestępczych zajmujących się wyłudzeniami VAT. Kwota uszczupleń podatkowych wynosi ok 14 mld. W tej chwili udało nam się zabezpieczyć już 700 mln zł. Według danych KGP łącznie kwota zabezpieczenia mienia wynosi ponad miliard złotych. Prokurator krajowy odniósł się także do pracy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Bardzo dobrze oceniam działalność Komisji. Podejmuje istotne decyzje administracyjne, których Prokuratura nie mogłaby podjąć szybko i sprawnie jak to robi Komisja. Ponadto Komisja uzyskuje również nowe materiały dowodowe, które będą przydatny dla Prokuratury, co przełoży się na kolejne zarzuty prawno-karne. W czasie następnych dni, tygodni dojdzie do kolejnych działań prawno-karnych ws. reprywatyzacji warszawskich —poinformował.

Ziobro: powołałem zespół, który zajmie się aferą wyłudzeń kamienic w Krakowie

Podpisałem w środę zarządzenie o powołaniu zespołu prokuratorskiego, który zajmie się aferą wyłudzeń kamienic na terenie Krakowa – poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

NSA: Stanowisko Rady Warszawy ws. orzeczeń TK niezgodne z prawem

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Rada Warszawy nie miała podstaw prawnych, by zdecydować o stosowaniu się do wszystkich orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych które nie będą publikowane. Chodzi o stanowisko Rady z 21 kwietnia 2016 r.

NSA oddalił wnioski Gronkiewicz-Waltz. W tle afera reprywatyzacyjna

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w czwartek wnioski prezydent stolicy ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.

CBA zatrzymało byłego pracownika Ministerstwa Sprawiedliwości.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę dwie osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w krakowskim Sądzie Apelacyjnym -dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach bliskich sprawy.

Podróbki o wartości 52 mln złotych. 11 osób zatrzymanych po akcji służb w Wólce Kosowskiej

11 osób handlujących podrobioną markową odzieżą, obuwiem, galanterią oraz kosmetykami zostało zatrzymanych na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej; szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 52 mln zł -poinformowała we wtorek PAP Straż Graniczna.

Fiskus ujawnił puste faktury na 1,5 mld zł. JPK ułatwia walkę z nieprawidłościami

Dzięki analizom Jednolitego Pliku Kontrolnego resort finansów ujawnił puste faktury na około 1,5 mld zł – poinformował zastępca dyrektora departamentu poboru podatków w MF Zbigniew Wiliński. Liczba
takich faktur stopniowo spada – dodał Wiliński.

Syn wiceministra rządu PO-PSL oskarżony o wyłudzanie VAT-u.

„Filip R. (26 l.) – syn byłego wiceministra infrastruktury i byłego szefa Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu Zbigniewa R. (54 l.), zamieszany w aferę z wyłudzeniami VAT?” – pyta „Super Express”. Miał działać w gangu, który wyłudził ponad 6 mln zł. Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w sumie siedem osób w tej sprawie.Filip R. usłyszał trzy zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała VAT. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Wpłacił poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł .

Konstytucja Biznesu: są projekty ustaw

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął pakiet projektów ustaw w ramach Konstytucji Biznesu. Pewne kwestie pozostawiono do rozstrzygnięcia na forum rządu – poinformował Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju.

Działania KAS w Podlaskiem zwiększyły budżetowe wpływy z regionu o 30 proc.

Dzięki podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej do budżetu państwa w 2017 r. wpłynęło 2 mld zł z podatków, to o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. – poinformowano w czwartek w Białymstoku podczas wojewódzkich obchodów dnia KAS.

Chorwacja, Czarnogóra i Albania mogą wzmocnić wschodnią flankę NATO

Wojska Chorwacji, Czarnogóry i Albanii mogą wzmocnić wschodnią flankę NATO –taki sygnał płynie z Bałkanów, gdzie swoją wizytę kontynuuje minister Antoni Macierewicz. Polska pogłębia współpracę wojskową w ramach inicjatywy Międzymorza.

Morawiecki o sporze UE z Polską : "UE otworzyła zbyt wiele frontów z naszym rządem"

"Dokonaliśmy największej w UE wpłaty na specjalny fundusz Europejskiego Banku Inwestycyjnego na pomoc w Syrii i Libii".

Friedman: Za 30 lat Polska będzie regionalną potęgą, a Rosję i Niemcy czeka upadek

Za 30 lat Polska zostanie najpotężniejszym państwem w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, mocno oddziałującym na politykę europejską -powiedział George Friedman, założyciel i prezes, Geopolitical Futures.

Francja przegrała bitwę o UE. Najważniejsze pomysły Macrona będą upadać jeden po drugim

Wszystkie najważniejsze projekty zaprezentowane w czasie ostatniego wystąpienia prezydenta Emmanuela Macrona napotkały na silny opór w Europie. I to opór z różnych stron, począwszy od europejskiej biurokracji.

Dług publiczny Francji może niedługo sięgnąć nawet 100 proc. PKB

Mimo poważnej reformy rynku pracy i prób ograniczania wydatków publicznych w budżecie na 2018 r, francuski dług publiczny nie będzie się zmniejszał. Przeciwnie, w 2019 r może – według rządowych
projekcji

UE: Euroland przechodzi do dyskusji na temat funduszu ratunkowego

Ministrowie finansów państw strefy euro będą w poniedziałek dyskutować o możliwym przekształceniu Europejskiego Mechanizmu Stabilności w fundusz, który na wzór MFW miałby zajmować się pomaganiem popadającym w kłopoty państwom eurolandu.

Polska szykuje się na starcie prawne z Radą UE ws. Nord Stream 2

Polski rząd przedstawi w najbliższym czasie opinię prawną na temat Nord Stream 2 – podają polscy dyplomaci w Brukseli. Rada UE przygotowała swoją analizę, która jest niekorzystna z punktu widzenia Warszawy. W PE pojawiają się głosy o potrzebie zmiany prawa.

Juncker spotka się z szefami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Węgierska prasa: Szef KE chce się przekonać, czy jest jedność w V4."Takie spotkanie stworzyłoby okazję do kontynuowania naszych rozpoczętych w Bratysławie i Tallinie nieformalnych rozmów o Europie".

Timmermans: Praworządność wymaga czasem użycia siły

Utrzymywanie rządów prawa czasem wymaga proporcjonalnego użycia siły – powiedział w
środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat niedzielnego referendum w Katalonii wiceszef Komisji Europejskiej .

UE: W PE odbędzie się kolejna debata o Polsce

Kierownictwo PE zdecydowało w czwartek, że 19 października w komisji sprawiedliwości PE odbędzie się kolejna debata na temat Polski; później debatować na ten temat ma cały europarlament. Zdaniem PiS to "telenowela"; PO ocenia, że to przez postawę Warszawy.

Krystyna Grzybowska: Nie oddamy wam naszej suwerenności. I co nam zrobicie?

No więc jak, panowie Juncker, Verhofstadt i Timmermans, chcecie pogłębienia podziałów między Zachodem i Europą Środkową czy nie chcecie?

Orban: Wniosek KE w sprawie ustawy o NGO jest "śmiechu warty"

Premier Węgier Viktor Orban uznał w piątek za "śmiechu warty" wniosek KE w sprawie procedury o naruszenie unijnego prawa przez Węgry. Wniosek dotyczy ustawy o przejrzystości organizacjach pozarządowych finansowych z zagranicznych środków.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Opinie i analizy

 • 22.Wrz
 • „Partia Sądowa”
 • Normalnie jest tak, że jakaś partia wygrywa wybory parlamentarne, i tworzy  rząd. Po jakimś czasie inna partia wygrywa wybory i przejmuje władzę w państwie, itd. Jednakże od kilkudziesięciu lat w Kanadzie rządzi nieformalna partia bez nazwy, która bez względu na wyniki wyborów parlamentarnych przewyższa inne. Nazywa się to supremacja. Mowa o władzy sądowniczej połączonej z […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 17.Wrz
 • 17 września 1939 r. godz. 4.20 nad ranem
 •       Pomimo fatalnego rozkazu Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza „z Sowietami nie walczyć”, oddziały KOP koło Podwołoczysk na Podolu – jako pierwsze – zdecydowały się na nierówną walkę z ogromnymi siłami Armii Czerwonej, która runęła na granicę Rzeczypospolitej. Choć ostatnie polskie jednostki wykrwawiały się w boju z Niemcami, Stalin nie ryzykował i 17 września skierował […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 16.Wrz
 • Dziś kilka wykładów z historii
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 978 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog:Gadający Grzyb – Musk, czyli psychopaci są wśród nas http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog:Rosemann (czyta MarkD) – My, boty.. https://blog-n-roll.pl/pl/blogs/rosemann 19:17 Audiobook:Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik Żywica, odc 21 http://wicikzywica.niepoprawneradio.pl 19:38 Historia:plk Żurowski Antoni Władysław […]