Żeby Polskę zmienić do końca po latach komuny i III RP potrzeba wielu lat, co najmniej trzech kadencji.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Sędziowie, b. ministrowie, a nawet były premier Donald Tusk znaleźli się na celowniku prokuratury badającej, kto pomagał VAT-owskim oszustom. Śledztwo ma najwyższy priorytet. Prowadzi je zespół prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA i ABW. Prokuratorzy badają, czy rząd PO-PSL przyzwalał na działanie przestępców, którzy w kilka lat wyłudzili z budżetu co najmniej 232 mld zł. Trwa śledztwo ws. wyłudzeń VAT.

Prof. W. Modzelewski: W latach 2009-2016 traciliśmy rocznie 50 mld zł

W latach 2009-2016 przeżyliśmy największą w historii katastrofę systemu fiskalnego w okresie pokoju. W tym czasie udział dochodów budżetowych PKB spadł o 3 pkt proc., co oznacza 50 mld zł rocznie – powiedział prof.Witold Modzelewski.

Janecki o wzroście poparcia dla PiS: Wreszcie państwo jest poważne.

Pierwszy to jest taki, że wreszcie państwo jest poważne i realnie rządzi tak w kraju, jak i za granicą. Od czasów tego co mówił Bartłomiej Sienkiewicz dużo się zmieniło. Druga rzecz, to jest różnica między tym, co mówi opozycja, a co się realnie dzieje. Ludzie widzą niewspółmierność między straszeniem przez opozycję, a faktami, które wynikają z liczb. Trzecia sprawa, to różnica w sposobie traktowania władzy. Mamy dwie komisje śledcze, Amber Gold i Weryfikacyjną, która pokazuje ogromną skalę korupcji i skuteczne państwo, które z tym walczy i ma sukcesy.

Majewski: Walka z mafią VAT-owską i dziką reprywatyzacją przynosi efekty.

Nic tak nie działa na wyobraźnię jak wyprowadzanie „białych kołnierzyków” za wielomilionowe przekręty. Społeczeństwo docenia skuteczność. O decyzjach politycznych przesądza ocena własnego bytu i bezpieczeństwa. Zablokowanie fali imigracji, któremu towarzyszyła aktywna polityka społeczna (chwalona nawet przez działaczy skrajnej lewicy) stworzyła poczucie stabilizacji. A dla wyborców to nieoceniona wartość. Kluczowe były jednak działania na polu rozliczeń. To właśnie aktywność wicepremiera Morawieckiego w walce z mafią VAT-owską, która zapewniła wielomilionowe wpływy do budżetu, czy dobicie reprywatyzacyjnej hydry w Warszawie sprawiły, że obóz rządzący może chlubić się etykietą skutecznego. Nie potrzeba zbędnej erystyki, wystarczą fakty. Odzyskane mienie państwowe jest najpotężniejszym działem, jakie mogą wytoczyć rządzący. I właśnie ta sztuka udała się Zjednoczonej Prawicy.

Polska jest 23. najbardziej wartościową marką na świecie

Polska znalazła się na 23. miejscu najbardziej wartościowych marek narodowych na świecie według brytyjskiej firmy doradczej Brand Finance. Jak zaznaczono, to efekt silnej gospodarki.

Rusza projekt, który będzie promował nasz kraj.

Polska 100 to żeglarski projekt, który będzie promował Polskę na świecie i wzmacniał jej pozytywny wizerunek poza granicami kraju.

Kaczyński: chcemy podjąć sprawę ordynacji, by zabezpieczyć wybory przed fałszowaniem

Podczas Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, podkreślał, że niedługo minie dwa lata rządów PiS w Polsce i jest to czas, by zastanowić się nad dalszymi planami. Na najbliższy czas prezes Kaczyński przewidział zmianę w trzech istotnych kwestiach. – Chcemy podjąć sprawę ordynacji wyborczej zarówno w wyborach samorządowych, jak i parlamentarnych, także jeśli chodzi o przedsięwzięcia techniczne, które proponowaliśmy, a których celem jest zabezpieczenie przed fałszowaniem wyborów.Druga istotną sprawą jest reforma mediów. Mamy zupełnie nieprawidłową sytuację rynkową w świecie mediów. Różne grupy, koncerny, duże firmy medialne kontrolują całe rynki, bo duży rynek medialny jest podzielony na mniejsze. To jest we wszystkich państwach demokratycznych regulowane. Trzeba uregulować sprawę polskich służb specjalnych. Są gotowe ustawy, ale na razie czekamy, aż będą uchwalone inne. Ustawy mają charakter porządkujący. Chociaż jako żywo nie ma tam cienia czegokolwiek, co by w jakikolwiek sposób zagrażało demokracji, to i tak będzie straszny krzyk, że my robimy coś złego- stwierdził Jarosław Kaczyński. Żeby Polskę zmienić do końca po latach komuny i III RP potrzeba wielu lat, co najmniej trzech kadencji.

Prezes PiS o postulatach prezydenta: Przyjęliśmy właściwe wszystkie

Właściwie wszystkie główne postulaty prezydenta Andrzeja Dudy ws. reformy sądownictwa zostały przyjęte; mam nadzieję, że przy kolejnym spotkaniu będziemy mogli powiedzieć, że się porozumieliśmy.

MFW podnosi prognozy wzrostu dla Polski i świata. Co na to ekonomiści?

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył prognozy wzrostu PKB na lata 2017-2018. Światowa gospodarka ma się rozwijać w tempie 3,7 proc., a Polska 3,3 proc.Profesor Mączyńska mówi o optymistycznych i realistycznych szacunkach. Kuczyński z kolei wskazuje, że polska gospodarka urośnie jeszcze szybciej.

MFW obniżył prognozę deficytu polskiego sektora finansów publicznych

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2017 r. do 2,7 proc. z 2,9 proc. PKB, a w 2018 r. podwyższył do 2,7 proc. z 2,6 proc. PKB – wynika z październikowego.

Agencja S&P znacznie podnosi prognozę wzrostu PKB Polski

Agencja Standard&Poor's Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 4,2 proc. z 3,6 proc., a na 2018 r. do 3,8 proc. z 3,1 proc. – wynika raportu agencji datowanego na 4. października.


Morawiecki wystąpi na sesji MFW i Banku Światowego.
"Dopiero po 27 latach potrafiliśmy stworzyć takie warunki gospodarcze i społeczne (…), żeby nowy rząd mógł zacząć wprowadzać nowy porządek".


Polska rezygnuje z linii kredytowej MFW.

Rezygnujemy z 9,2 mld dolarów linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego – poinformował w sobotę cytowany na twitterze Ministerstwa Finansów wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki..


Nowa inwestycja w Polsce. Sukces Morawieckiego w USA

Wiceprezes Guardian Industries Robert Joyce oświadczył, że inwestycja umożliwi stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy.

Morawiecki: Komisarze z KE nie mogli uwierzyć, kiedy patrzyli na dane dot. Polski.…

"2/3 wszystkich nowych miejsc pracy w przemyśle w UE to miejsca pracy w Polsce".

CBOS:  przewaga rządzących nad resztą stawki

Pierwszy raz po 1989 r. partia rządząca po dwóch latach cieszy się większym poparciem niż cała opozycja – podkreślają obserwatorzy polskiej sceny politycznej. Z najnowszego sondażu CBOS-u wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby aż 47 proc. badanych. Platforma Obywatelska może liczyć na 16 proc., a Kukiz’15 – 8 proc. Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Nowoczesna z 6 proc. poparciem.

Prof.Chwedoruk: „Nową dynamikę, jak zwykle w polskiej polityce, nadał prezes PiS"

„W centrum znajduje się Jarosław Kaczyński i to on będzie przedstawiał ustawy jako plon wypracowanego kompromisu pomiędzy resortem sprawiedliwości, a Kancelarią Prezydenta”.

B. Mazurek: Kolejne reformy po reformie sądownictwa

Wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości. Jeśli tak, to będą następne reformy –powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Janusz Szewczak: "W wymiarze sprawiedliwości było już tyle nieprawidłowości, że czas najwyższy to zmienić". Naszych rodaków interesuje, czy skorumpowany sędzia przestanie decydować o sprawach jego życia i śmierci. Polacy nie interesują się tym, czy decydować będzie większość 3/5, 7/8 czy 9/10. Naszych rodaków interesuje, czy skorumpowany sędzia przestanie decydować o sprawach jego życia i śmierci, czy orzeczenia nadal będzie wydawał sędzia, który kradnie elementy od wiertarek, czy kochającym rodzicom będzie zabierać się dzieci tylko z powodu biedy. W kontekście reformy sądownictwa mówi się o „wojnie na górze” między Nowogrodzką a Pałacem Prezydenckim. Czy rzeczywiście tak jest? Nie. Myślę, że to raczej ambicjonalne kwestie, bo przecież rzeczą oczywistą jest, że wymiar sprawiedliwości powinien zostać zreformowany, również jeśli chodzi o sprawy personalne. W wymiarze sprawiedliwości było już tyle nieprawidłowości, że czas najwyższy to zmienić.

Prokuratura zbada likwidację departamentu bezpieczeństwa ekonomicznego państwa w ABW

Prokuratura zbada, dlaczego premier Donald Tusk podpisując zmiany w statucie ABW, zlikwidował departament ochrony interesów ekonomicznych państwa – powiedział pierwszy zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

Jest nas coraz więcej. "Wzrost liczby urodzeń można wiązać z programem 500+"

"W pierwszej połowie tego roku w Polsce przyszło na świat 200 tysięcy dzieci. To aż o 14 tysięcy więcej niż w roku poprzednim".

Rafalska: Wydatki na politykę rodzinną przekraczają 3 proc. PKB. Jesteśmy w czołówce UE

Nasz rząd nie oszczędza na rodzinach, wydatki na politykę rodzinną wynoszą obecnie ponad 3 proc. PKB; jesteśmy w czołówce państw europejskich, które inwestują w rodzinę – mówiła w sobotę w Sejmie minister Rafalska.

Koniunktura sprzyja debiutom. GPW zajęła 3. miejsce w Europie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zajęła 3. miejsce pod względem aktywności ofert pierwotnych (IPO) w Europie w III kwartale 2017 r., wynika z najnowszego raportu „IPO Watch Europe"

Czas na odbudowę przemysłu obronnego

Najważniejszy jest cel -stworzenie dużego, skonsolidowanego, dobrze funkcjonującego polski koncernu zbrojeniowego – stwierdza Stanisław Głowacki.

KE: Polska w czołówce pod względem udziału polityki spójności w inwestycjach publicznych

W opublikowanym raporcie Komisji Europejskiej Polska znalazła się na czwartym miejscu pod względem udziału polityki spójności w inwestycjach publicznych. Raport to przegląd sytuacji w regionach UE i
przygotowanie gruntu pod politykę spójności po 2020 r.

LG wybuduje w Polsce fabrykę baterii do aut. Będzie największa w Europie

LG Chem Wrocław dostała zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej. – Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski – oświadczył w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki przy okazji wręczenia koreańskiej firmie zezwolenia na prowadzenie działalności.

Taką broń produkują Polacy

Już wkrótce do polskiej armii trafi pierwsza partia z ponad 53 tysięcy sztuk karabinków Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej MSBS. Karabinki produkuje Fabryka Broni Łucznik-Radom. Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentowano
nową nazwę karabinka, który teraz nazywa się „Grot”. A jaką ofertę ma Łucznik-Radom dla cywili?

Obligacje skarbowe za 4,5 mld zł kupili Polacy.

Ministerstwo Finansów sprzedało we wrześniu br. obligacje oszczędnościowe za 466 mln zł, a od początku roku za 4,5 mld zł -poinformowało MF w piątkowym komunikacie. Zdaniem wiceministra finansów Piotra Nowaka obligacje te cieszą się niesłabnącą popularnością.

Chemia z Polski robi furorę w Niemczech. Eksport przyśpieszył

W sierpniu nasz eksport rósł szybciej niż import. Co ciekawe, choć u nas popularna jest „chemia prosto z Niemiec”, to okazuje się, że działa to też w drugą stronę. Niemcy sprowadzają od nas coraz więcej
produktów chemicznych. Opłaciła się też wizyta Trumpa w Polsce. Czesi wcale nie na żywność wydają u nas najwięcej, a Francuzi są ważnym klientem KGHM.

Zalewska: nikt nie stracił pracy w wyniku reformy edukacji

Nikt nie stracił pracy w wyniku reformy edukacji – powtórzyła w poniedziałek minister edukacji Anna Zalewska. Dodała, że w wyniku przekształceń powstanie 10 tys. dodatkowych miejsc pracy, a zwolnienia nauczycieli to efekt niżu demograficznego.

Podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r. Wcześniej bilans kadrowy reformy oświaty

Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. -poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W ciągu trzech lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

4,8 mln zł czeka na wypłatę ofiarom nawałnicy w woj. pomorskim. 

4,8 mln zł jest na kontach gmin i czeka na wypłatę osobom poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy na Pomorzu – zapewnił wojewoda pomorski. Do tej pory na zasiłki przekazano gminom 17 mln zł. Na terenach, które ucierpiały podczas kataklizmu brakuje fachowców.

Budżet: Morawiecki: w przyszłym roku wydatki na cele społeczne sięgną 75 mld zł

W przyszłym roku wydatki na cele społeczne sięgną 75 mld zł, pieniądze na to udało się znaleźć dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego – mówił we wtorek w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: wskaźniki budżetowe- konserwatywne, a tam gdzie trzeba – odważne

Nie kierujemy się zbyt konserwatywnymi parametrami tam, gdzie one nie powinny być konserwatywne lub swobodnymi z punktu widzenia założeń fiskalnych tam, gdzie minister finansów powinien być konserwatywny – mówił we wtorek w Sejmie wicepremier, Mateusz Morawiecki, przedstawiając
podstawowe założenia budżetowe.

W 2017 r. inflacja średnioroczna może być „nieco” wyższa niż zakładane 1,8 proc. – powiedział w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wzrost cen masła, jabłek i mleka. Sprawę bada UOKIK

UOKiK sprawdzi dlaczego masło jest takie drogie. I nie tylko. Na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej prowadzonych jest 12 spraw.

NBP: Inflacja bazowa wyniosła 1 proc. we wrześniu

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 1% r/r we wrześniu br. w ujęciu rocznym wobec 0,7% r/r w sierpniu 2017 r., podał Narodowy Bank Polski.

Deficyt budżetowy na koniec '17 wyniesie ok. trzydzieści kilka mld zł – Morawiecki

Deficyt budżetowy na koniec 2017 r. znajdzie się w granicach trzydzieści -trzydzieści kilka miliardów złotych – powiedział dziennikarzom wicepremier Mateusz Morawiecki.

Budżet:deficyt finansów publicznych może być w 2018 r. niższy niż zakładane 2,7 proc. PKB

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że deficyt sektora finansów publicznych w przyszłym roku nie wyniesie 2,7 proc. PKB tylko mniej – poinformował  podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2018 r. wiceminister finansów Leszek Skiba.

Morawiecki: Dochody z VAT wzrosną o ponad 25 mld zł, blisko 27 mld zł w tym roku

Dochody budżetowe z podatku od towarów i usług (VAT) wzrosną w tym roku o co najmniej 25 mld zł, raczej bliżej 27 mld zł, poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. "CIT wzrośnie w tym roku o 12-13%. Zakładaliśmy, że wzrost VAT-u w tym roku wyniesie 10,9% – 14,3 mld zł. […] W tym roku VAT wzrośnie co najmniej o 25 mld zł, przy czym raczej wygląda na to, że o więcej niż 25 mld zł, raczej bliżej 27 mld zł, ponieważ rzeczywiście bardzo poważnie pogoniliśmy mafie VAT-owskie" -Według projektu ustawy budżetowej na 2017 r., dochody z VAT zaplanowano w 2017 r. na poziomie 153,5 mld zł (wobec 126,58 mld zł odnotowanych w 2016 r), zaś na 2018 r. – na poziomie 166 mld zł.

Szydło: wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrosną w 2018 roku o 40 proc.

W 2018 r. pula na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów i stażystów wzrośnie o ponad 40 proc. w porównaniu do wydatków realizowanych przez naszych poprzedników – powiedziała premier Beata Szydło. Pieniądze dla rezydentów: Rząd PO-PSL w 4 lata: 70 mln zł Rząd PiS w 2 lata: 360 mln zł – to 5 razy więcej w 2 razy krótszym czasie.

Kluczowa ustawa dla służby zdrowia. Nakłady na nią mają wzrosnąć do 6 proc. PKB.

Pracujemy nad ustawą, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB. Ustawa jest praktycznie gotowa, w najbliższym czasie będzie mogła być skierowana do uzgodnień

Rząd zasypuje ogromną dziurę niedofinansowania służby zdrowia, czego domagają się protestujący

Od 2015 do teraz, praktycznie rzecz biorąc, o ok 40 proc. zwiększyliśmy już nakłady na wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów. Nie zapominamy o tej ważnej grupie.

Radziwiłł: nakłady na ochronę zdrowia wzrosną w tym roku o 8 mld zł

Jeśli chodzi wzrost nakładów na ochronę zdrowia, to rząd jest jak najbardziej za. Najlepszym tego dowodem jest to, że prawdopodobnie rok 2017 będzie rekordowym, jeśli chodzi o nakłady. Jeszcze się nie zakończył, ale na dzisiaj można już z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że nakłady w tym roku wzrosną o ponad 8 mld zł. To bezprecedensowa sytuacja . Zwrócił uwagę, że w tym roku prawdopodobnie na ochronę zdrowia przeznaczy się ponad 4,7 proc. PKB. – To także jest sytuacją absolutnie rekordową . Niektóre kolejki się nie zmniejszyły. Niektóre się zmniejszyły. Z całą pewnością mamy duże szanse, aby w tym roku ograniczyć kolejki, te najbardziej długie, do niektórych procedur . Rząd priorytetowo traktuje zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia; przeznaczono na to m.in. 3 mld zł z nadwyżki budżetowej – oświadczył Radziwiłł. Radziwiłł, odnosząc się postulatu zwiększenia nakładów państwa na ochronę zdrowia przypomniał, że w tym roku na ten cel przekazanych będzie ok. 88 mld zł.

Żołnierz w Polsce zarabia średnio 4,8 tys., pracownik MON ok. 3,7 tys. zł brutto

Średnie uposażenie żołnierza zawodowego wyniosło w bieżącym roku ponad 4,8 tys. zł brutto; średnia płaca cywilnego pracownika wojska 3,7 tys. zł -poinformowało w czwartek MON sejmową komisję obrony.

235 tys. emerytów i rencistów górniczych dostanie od państwa po 10 tys. zł

Sejm przyjął w czwartek Ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której ponad 235 tys.emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł..

Blisko 15 mld zł z programu Rodzina 500 plus w roku 2018 popłynie na wieś

Okazuje się, że już obecnie blisko 60% środków z tego programu trafia do rodzin wychowujących dzieci mieszkających na wsi.

Najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej.

W 18. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej Deloitte Technology Fast 50 Central Europe znalazły się 22 spółki z Polski, wynika z danych Deloitte.

Trzeci rosyjski atak cybernetyczny na Polskę. "Zagrożenie wzrasta z każdym dniem"

Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział w piątek, że doszło do kolejnego ataku cybernetycznego ze strony Rosji, i że w Polsce został on odparty. Jak dodał, "to zagrożenie wzrasta z każdym dniem". Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii, są bardzo skuteczne.

Exatel: Polska musi być obecna w cyberprzestrzeni

Cyberprzestrzeń stała się tak samo ważna jak realne terytorium państwa i państwo – tak jak na owym realnym terytorium – musi zapewnić obywatelowi wolność, bezpieczeństwo i komfort działania w sieci – mówi prezes Exatela Nikodem Bończa-Tomaszewski.

Macierewicz o "fake newsach": To jedna z najważniejszych broni naszego głównego przeciwnika

Infekując internet fałszywymi wiadomościami można manipulować całymi społeczeństwami, to jedna z głównych broni naszego przeciwnika -powiedział szef MON Antoni Macierewicz otwierając w poniedziałek jedną z sesji konferencji CYBERSEC w Krakowie.

2 miliardy złotych na wojska cybernetyczne. Mają liczyć przynajmniej tysiąc żołnierzy

Tworzone w Polsce wojska cybernetyczne mają w ciągu kilku lat liczyć przynajmniej 1 tys. żołnierzy zdolnych do walki w cyberprzestrzeni – powiedział w poniedziałek w Krakowie minister obrony Antoni Macierewicz. Dodał, że na ich utworzenie przeznaczonych zostało 2 mld zł.

Szydło powoła nowy departament. Zajmie się bezpieczeństwem w sieci

Chcąc sprostać wyzwaniom współczesności, podjęłam decyzję, iż powołam departament, ekspertów ds. analizy i monitorowania cyberprzestrzeni; jego szefem będzie minister Paweł Szefernaker – powiedziała w poniedziałek w Krakowie premier Beata Szydło.

Boeing zacieśnia współpracę z MON. Pomoże wybudować centrum szkoleniowe dla pilotów

Ministerstwo Obrony Narodowej i LOT rozmawiają z Boeingiem na temat budowy centrum
szkoleniowego na warszawskim Okęciu. Kształcić mieliby się w nim piloci wojskowi i cywilni.

Polityczna cybertarcza nad Polską. Ma chronić przed atakami bronią XXI wieku

W ciągu dwóch lat ma powstać specjalna jednostka złożona z tysiąca specjalistów, którzy będą chronić kraj przed atakami przy użyciu broni XXI w.

Firmy produkcyjne planują inwestycje. Jedna trzecia otworzy nowe zakłady

Ponad 3/4 przedsiębiorstw produkcyjnych działających w Polsce dobrze ocenia swoją sytuację, a 59 proc. zakłada wzrost w przyszłym roku. Blisko 1/3 planuje otworzyć nowy zakład produkcyjny w ciągu 2-3 lat, z których.

Min. Waszczykowski: NATO powinno dostrzegać zagrożenia ze wszystkich kierunków

NATO powinno funkcjonować w tzw. podejściu 360 stopni, czyli dostrzegać zagrożenia i wyzwania ze wszystkich kierunków – podkreślił szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski po poniedziałkowym spotkaniu w Warszawie ministrów spraw zagranicznych państw Dziewiątki Bukaresztańskiej.

M. Dworczyk: Organizacje proobronne są ważne dla państwa polskiego

Organizacje proobronne przez wiele lat były niedoceniane. W tej chwili to się zmienia – powiedział w poniedziałkowym programie „Stan bezpieczeństwa państwa” w TV Trwam Michał Dworczyk. Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej zaznaczył, że grupy te wspomagają wojsko oraz pełnią
rolę wychowawczą.

Warmińsko-mazurskie: Amerykańscy kawalerzyści w drodze do Orzysza

Żołnierze 3. batalionu 2. pułku kawalerii USA rozpoczęli przemieszczanie z koszar w Niemczech do Orzysza, gdzie zastąpią kolegów służących od pół roku w Batalionowej Grupie Bojowej NATO na wschodniej flance. Powitanie nowej rotacji – 20 października.

Mec. S. Hambura: Status mniejszości polskiej w Niemczech jest do odzyskania

Status mniejszości dla potomków przedwojennej polskiej mniejszości w Niemczech jest teraz do odzyskania – przekonywał na antenie Radia Maryja mec. Stefan Hambura, rzecznik polskich
spraw w Niemczech.

W Warszawie trwa sesja Komitetu EKG ONZ i Europejskiej Komisji ds. Leśnictwa FAO

W Warszawie spotkali się szefowie resortów z różnych krajów odpowiedzialnych za lasy regionu paneuropejskiego. Rozmawiamy o lasach i ich roli w zrównoważonym rozwoju – mówi minister środowiska prof. Jan Szyszko. Wydarzenie zainaugurowało Wspólną Sesję Komitetu do spraw Lasów
i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO.

Szef SKW: Wystąpiłem do prezydenta o aneks z weryfikacji WSI

W czerwcu wystąpiłem do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji WSI; do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi – powiedział "Gazecie Polskiej" szef SKW Piotr Bączek. W jego ocenie dokument ten powinien zostać ujawniony.

Prezydent powinien zwrócić SKW aneks do raportu WSI. Blokowanie niekorzystne dla Polski

Prezydent Andrzej Duda powinien zwrócić Służbie Kontrwywiadu Wojskowego aneks do raportu z weryfikacji WSI ze względu na zawarte w nim, a potrzebne kontrwywiadowi wojskowemu informacje – uważa minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

MON składa nowe wnioski o awanse generalskie.  „Kandydatury są obecnie analizowane”

„Prezydent nie podjął jeszcze decyzji, co do daty ewentualnego wręczenia nominacji" – poinformował zastępca szefa BBN Dariusz Gwizdała.

Dukaczewski i Janicki żalą się  ws. dezubekizacji: "Będę musiał żyć za 1760 zł emerytury, a…

"Pan generał Janicki ma określoną wiedzę i jak rozumiem, z tej wiedzy będzie chciał zrobić użytek w interesie swoich podwładnych z BOR".

Dyplomacja to „chore dziecko” polskiej administracji bardzo mocno umocowane w PRL-u

Dariusz Sobków w TV Trwam zaznaczył, że w polskiej dyplomacji zasiadają potężne klany, m.in. trzecie pokolenie Bolesława Bieruta. Dyplomata wskazał, że powołanie Rady Służby Zagranicznej pozwoliłoby oczyścić administrację z takich osób.

MON przekazało do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające ws. Donalda Tuska

MON przekazało do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające marcowe zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę RP przez b. premiera Donalda Tuska. Chodzi o decyzje dot. sposobu badania katastrofy smoleńskiej.

Autostrada Wielkopolska i państwo na wojennej ścieżce. Spółka nie zamierza oddać 1,2 mld zł

Koncesjonariusz odcinka A2 w kierunku Niemiec nie zamierza oddać 1,2 mld zł. Planuje strategię: skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE oraz polskich sądów.

ABW zatrzymało dwie osoby w śledztwie dot. wyłudzenia VAT; trafiły do aresztu

ABW zatrzymała dwie osoby pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw, a także wyłudzania VAT – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Obie osoby aresztował sąd na trzy miesiące.

Stolica: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 3 osoby w klubie nocnym

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w akcji specjalnej w Warszawie trzy osoby na gorącym uczynku przyjmowania łapówki – dowiedziała się PAP w CBA. Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są o powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Afera reprywatyzacyjna. Była urzędniczka Marzena K. zatrzymana

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Są to b. urzędniczka MS Marzena K., b. dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Grzegorz M. i biznesmen.

Święczkowski ws. reprywatyzacji: 81 śledztw w Warszawie i 35 we Wrocławiu

Warszawska prokuratura regionalna prowadzi obecnie 81 śledztw ws. reprywatyzacji w stolicy, prokuratura regionalna we Wrocławiu – 35 – podał w czwartek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Jak dodał, w sprawach wrocławskich podejrzanych jest łącznie 21 osób; 11 zostało
aresztowanych.

Ziobro: Powołamy zespół ds. analizy wyłudzeń nieruchomości w Łodzi

W najbliższym czasie powołany zostanie – podobny do działającego już w Krakowie – zespół do analizy spraw związanych z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi – poinformował minister .

Kwitnie nielegalny handel reprywatyzowanymi nieruchomościami

Państwo nie ma kontroli nad ponad 8 tys. nieruchomości, za które po wojnie wypłaciło odszkodowania – pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Afera goni aferę w Warszawie. Ale nowa ustawa przynosi efekty

Samorząd przejął już 33 nieruchomości, ratując je przed dziką reprywatyzacją. Wkrótce jednak może wybuchnąć kolejna afera dotycząca planów miejscowych dla centrum miasta. Mowa o uchwalanym od siedmiu lat planie miejscowym dla części Śródmieścia, zakładającym kilkumiliardowe inwestycje.

Dziekan ORA w Warszawie pośrednikiem mafii i 31 milionów złotych łapówki dla Jakuba R.

Janusz P, Robert N. oraz jego siostra Marzeną K. i obiecali Jakubowi R. udziały w nieruchomości przy Chmielnej 70 wycenione na ponad 31 milionów zł.

CBA prowadzi prawie 70 śledztw, które dotyczą 200 lokalizacji w Warszawie,

CBA prowadzi prawie 70 śledztw, które dotyczą 200 lokalizacji w Warszawie; mowa o ogromnym wysiłku instytucji,która, mam nadzieję, rozliczy i wyjaśni tę sprawę do końca”. Od roku w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu działa specjalny zespół prokuratorów, który prowadzi postępowania w sprawach dotyczących tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Powołano go na mocy zarządzenia prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Trwa ok. 150 postępowań prokuratorskich ws. stołecznej reprywatyzacji; w kilku sprawach postawiono już zarzuty. Najgłośniejsza z nich to właśnie sprawa nieruchomości pod dawnym adresem Chmielna 70 w Warszawie – w areszcie przebywają podejrzani o korupcję i oszustwo przy tej reprywatyzacji mec. Robert N., b. urzędnik Ratusza Jakub R. oraz jego rodzice Wojciech R. i Alina D.

"Duchowy mentor" Marcina P. przed komisją śledczą.

Małżeństwo P. poznałem w kościele, tak jak wiele innych osób; pierwszy raz rozmawiałem z Marcinem P. gdy przyszedł z ofertą darowizny 30 tys. zł -mówił b. gdański dominikanin Jacek Krzysztofowicz, znajomy szefów Amber Gold Katarzyny i Marcina P.

Zeznania byłej szefowej księgowości Amber Gold

Marcin P. zapewniał mnie, że ma uporządkowaną księgowość Amber Gold, że on to ogarnia i nie potrzebuje na razie pomocy – mówiła b. dyrektor departamentu finansowego Amber Gold Danuta Misiewicz Jak dodała, już w pierwszych dniach pracy zauważyła, "że pasywa spółki nie pokrywały się z
aktywami".

Prokuratura ściga przestępców ekonomicznych. 4 tys. dużych postępowań gospodarczych

Prokuratury regionalne i okręgowe prowadzą obecnie 4 tys. dużych postępowań gospodarczych – poinformował w czwartek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Wysokość zabezpieczeń majątkowych to kwota 1 mld złotych – dodał.

Doradca Putina: prezydent spotka się z kręgami przemysłowymi Niemiec

Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się w czwartek z przedstawicielem koncernu Siemens i innymi niemieckimi biznesmenami, o czym powiadomił w poniedziałek dziennikarzy doradca Putina Jurij Uszakow. Do spotkania ma dojść w Soczi nad Morzem Czarnym.

Prezydent Turcji przyjeżdża do Polski. Erdogan spotka się  z prezydentem  i premier Szydło

W przyszły wtorek, 17 października, prezydent Turcji Recep Erdogan będzie przebywał z jednodniową oficjalną wizytą w Warszawie; podczas wizyty spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

UE: Euroland zdecydowany na zmiany w Europejskim Mechanizmie Stabilności

Ministrowie finansów państw strefy euro potwierdzili zamiar reformy Europejskiego Mechanizmu Stabilności, aby odgrywał on rolę nie tylko podczas kryzysów, lecz także zapobiegał ich powstawaniu. Nie ma jednak ostatecznej decyzji, w co ma się on przekształcić.

KE wzywa do sfinalizowania unii bankowej do 2018 r.

Jeśli unia bankowa ma przyczynić się do wzmocnienia unii gospodarczej i walutowej, musi zostać sfinalizowana do 2018 r. – powiedział wiceszef KE Valdis Dombrovskis. Przedstawił również pakiet rozwiązań ograniczających.

Szewczak: Unia bankowa to są mrzonki

Jako "mrzonki" określa pomysł unii bankowej wiceszef sejmowej komisji finansów Janusz Szewczak (PiS). Jego zdaniem taka unia bankowa musiałaby "wziąć na utrzymanie" przeżywające kłopoty banków z krajów południa Europy, co musiałoby się odbić na tym sektorze we wszystkich krajach.

Unia chce wzmocnić system nadzoru nad rynkami

Komisja Europejska chce wzmocnić system unijnych agencji nadzorujących rynki finansowe, żeby realizacja planu unii rynków kapitałowych (CMU) była efektywna i bezpieczna. Celem jest też konsolidacja kontroli nad całkiem..

Spotkanie ministerstwa edukacji Ukrainy z polską mniejszością ws. ustawy o oświacie

Ministerstwo edukacji Ukrainy ma się spotkać się przedstawicielami mniejszości polskiej w tym kraju, by omówić wątpliwości związane z nową ukraińską ustawą o oświacie. Jak poinformował ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło, konsultacje odbędą się we Lwowie. Orientacyjny termin podany przez ukraiński resort to 26 października.

D. Tarczyński złoży na forum Rady Europy wniosek o przesłuchanie Niemiec

O przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy ws. polityki migracyjnej będzie dziś wnioskował poseł PiS Dominik Tarczyński. Odpowiedni dokument w tej sprawie polityk złoży na posiedzeniu Komisji
Prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

Delegacja Komisji Weneckiej będzie w Polsce 24-26 października

Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 24-26 października w ramach przygotowań do wydania opinii o nowelizacji ustawy o prokuraturze – poinformował rzecznik Rady Europy .

MŚ: 17 października kolejne wysłuchanie przed Trybunałem UE ws. Puszczy Białowieskiej

Strona polska otrzymała od Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu informację, że kolejne wysłuchanie ws. Puszczy Białowieskiej odbędzie się 17 października – poinformował w środę PAP rzecznik resortu środowiska.

Premier Szydło w Bratysławie

Reforma UE nie może polegać na dostosowywaniu naszej wspólnej Unii do oczekiwań tylko jednej grupy państw, a musi odpowiadać w tym samym stopniu na oczekiwania wszystkich jej członków –

Rada Europy przyjęła rezolucję ws. praworządności w Polsce.

Przeciwko naszemu krajowi głosowali parlamentarzyści PO i Nowoczesnej!Wartość tego typu dokumentu jest równa wartości papieru, na którym został wydrukowany. Autorem wniosku i sprawozdawcą projektu rezolucji był niemiecki poseł Bernd Fabritius, wiceszef komisji prawnej i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego RE. Jak argumentował podczas debaty, projekt powstał, bo w niektórych krajach zagrożone są normy prawne. Przyjęta rezolucja dotyczy oprócz Polski także Bułgarii, Mołdawii, Rumunii i Turcji. Dokument wzywa państwa członkowskie Rady Europy do pełnego
wdrożenia zasad państwa prawa.

Witold Waszczykowski o rezolucji ZP Rady Europy: nieuprawniona ingerencja

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ocenił w czwartek, że rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, to "nieuprawniona ingerencja instytucji zewnętrznych".

Parlament Europejski przekłada debatę na temat Polski na początek listopada

Parlament Europejski przełożył debatę na temat Polski w komisji sprawiedliwości PE z 19 października na początek listopada. Powodem jest prośba wiceszefa KE Fransa Timmermansa, który na ten dzień zaplanował.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 18.Lis
 • Trzy lata „dobrej zmiany”.
 • Słuszność mają ci, którzy wiernie trwają przy dobru, bohaterami są ci, którzy dla Ojczyzny gotowi są oddać własne życie, idąc za głosem sumienia – mówił ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Zaznaczył, że po 123 latach niewoli, świętując 100 lat odzyskania niepodległości, Polacy mają możliwość […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lis
 • Kiedy Rosja utraci Syberię?
 • Trójkąt Rosja-Chiny-USA od bardzo dawna stanowił pole do popisu różnych analityków zajmujących się geopolityka. Jak ja to lubię! Do moich ulubionych wariantów należy wystąpienie Chin wraz Rosją przeciwko USA. Już widzę rój chińskich amfibii lądujących na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. A przecież sprawa jest bardzo prosta i historycznie uzasadniona. Nawet nie trzeba siw za bardzo […]

 • Polityka, gospodarka, prawo i represje

 • 27.Paź
 • wpolityce: To już koniec? Posłowie Kukiz ’15: Nasz klub parlamentarny może nie przetrwać tego weekendu
 •   wPolityce.pl Kukiz '15 / autor: Fratria   Z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że klub parlamentarny Kukiz‘15 rozsypuje się. Nasi rozmówcy, parlamentarzyści Kukiz‘15 twierdzą, że może się rozpaść w najbliższych dniach.   Możemy nie przetrwać do Wszystkich Świętych — komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl jeden z posłów Kukiz‘15. Inny z parlamentarzystów podkreśla, że może to nastąpić znacznie szybciej. Dynamika wczorajszego dnia, rano wyjście z klubu Jakuba Kuleszy, w nocy twity Pawła Kukiza, była […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 27.Paź
 • Bułgaria: Kościół katolicki zaniepokojony nowym ustawodawstwem wyznaniowym
 • Biskupi Bułgarii wyrazili zaniepokojenie przyjętymi przez parlament zmianami w ustawodawstwie wyznaniowym – informuje włoska agencja katolicka SIR. Jak zauważają katoliccy pasterze, nowe zapisy zawierają elementy dyskryminujące inne wyznania niż prawosławie i islam oraz przewidują niedopuszczalną interwencję władz państwowych w działalność wspólnot religijnych.   Propozycja ustawy została zatwierdzona w pierwszym głosowaniu przez parlament 11 października. Przeciwna […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 18.Lis
 • Dziś od 19:00 i co osiem godzin
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 996 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Chcemy niewolników! http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Dalszy ciąg szaleństwa http://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Póki my żyjemy http://mtodd.pl 19:22 Audiobook : Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – […]