Zwyrodnialec z Rimini skazany na więzienie. Za gwałt, pobicie i rozboje odsiedzi 16 lat

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLZwyrodnialec z Rimini skazany na więzienie. Za gwałt, pobicie i rozboje odsiedzi 16 lat

Włoski sąd podjął decyzję o skazaniu 20-letniego Kongijczyka, który kilka miesięcy temu napadł na polskich turystów na plaży w Rimini. Guerlin Butungu zgwałcił wówczas kobietę, a towarzyszącego jej mężczyznę dotkliwie pobił. Sąd uwzględnił w wyroku także inne przestępstwa Kongijczyka i skazał go na 16 lat pozbawienia wolności.

 

Do niezwykle bolesnego i brutalnego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. na plaży we włoskim Rimini. Wówczas czterech imigrantów zaatakowało dwójkę turystów z Polski. Szefem szajki okazał się Kongijczyk Guerlin Butungu, który współpracował z nieletnimi Marokańczykami oraz Nigeryjczykiem. Podczas napaści, imigranci pobili mężczyznę, który towarzyszył kobiecie, a ją samą zgwałcili. Kobieta w fatalnym stanie fizycznym i psychicznym trafiła do szpitala. Po kilku dniach policja ujęła podejrzanych o przestępstwo.

 

Po ponad dwóch miesiącach od napaści, sąd w Rimini wydał wyrok w sprawie i skazał jednego ze sprawców na 16 lat pozbawienia wolności. Prokurator powiedział po ogłoszeniu decyzji sądu, że jest bardzo zadowolony z wyroku. Przyznał, że wnioskował o 14,5 roku więzienia, ale sąd zdecydował, że w tym przypadku kara musi być szczególnie wysoka.

 

Warto dodać, że sąd wydając wyrok na 20-letniego gwałciciela z Kongo, uwzględnił także inne przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się imigrant. Dodatkowo sąd orzekł odszkodowanie dla zgwałconej kobiety w wysokości 30 tys. euro. Z kolei pobity mężczyzna otrzyma od skazanego zadośćuczynienie w wysokości 20 tys. euro.

 

Warto przypomnieć, że pozostali sprawcy to nieletni w wieku od 15 do 17 lat, dlatego ich proces będzie toczył się osobno. Według nieoficjalnych informacji, ruszy on na początku przyszłego roku i będzie się toczył przed sądem w Bolonii.

 

 

Źródło: onet.pl

WMa

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

  • Aktualności, Świat

  • 21.Kwi
  • „Tak rodziła się i rodzi się Polska”.
  • Beata Szydło : Patrząc na losy Polski można dostrzec, że polskie rodziny są kolebką polskości. O tym powinny wiedzieć polscy uczniowie. Wicepremier stwierdziła, że ojczyzna jest również „rodziną makro”, o czym warto i należy mówić w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwróciła uwagę, że jest to wartość, którą przekażemy przyszłym pokoleniom i powinniśmy […]

  • Opinie i analizy

  • 21.Kwi
  • Todd: Składowanie gabarytów
  •       Szanowni Państwo!       Zastanawiacie się pewno, co znaczy ten zagadkowy tytuł. Jak można składować wymiary? Można, jeśli ma się solidne podstawy biurokratyczne wyniesione jeszcze z PRL-u. W naszym osiedlu wisi na ogrodzeniu okalającym pustą przestrzeń tabliczka z zakazem „składowania gabarytów”. Ta szczelnie ogrodzona przestrzeń, jest właśnie miejscem przeznaczonym na te „gabaryty”, […]