Zwyrodnialec z Rimini skazany na więzienie. Za gwałt, pobicie i rozboje odsiedzi 16 lat

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLZwyrodnialec z Rimini skazany na więzienie. Za gwałt, pobicie i rozboje odsiedzi 16 lat

Włoski sąd podjął decyzję o skazaniu 20-letniego Kongijczyka, który kilka miesięcy temu napadł na polskich turystów na plaży w Rimini. Guerlin Butungu zgwałcił wówczas kobietę, a towarzyszącego jej mężczyznę dotkliwie pobił. Sąd uwzględnił w wyroku także inne przestępstwa Kongijczyka i skazał go na 16 lat pozbawienia wolności.

 

Do niezwykle bolesnego i brutalnego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. na plaży we włoskim Rimini. Wówczas czterech imigrantów zaatakowało dwójkę turystów z Polski. Szefem szajki okazał się Kongijczyk Guerlin Butungu, który współpracował z nieletnimi Marokańczykami oraz Nigeryjczykiem. Podczas napaści, imigranci pobili mężczyznę, który towarzyszył kobiecie, a ją samą zgwałcili. Kobieta w fatalnym stanie fizycznym i psychicznym trafiła do szpitala. Po kilku dniach policja ujęła podejrzanych o przestępstwo.

 

Po ponad dwóch miesiącach od napaści, sąd w Rimini wydał wyrok w sprawie i skazał jednego ze sprawców na 16 lat pozbawienia wolności. Prokurator powiedział po ogłoszeniu decyzji sądu, że jest bardzo zadowolony z wyroku. Przyznał, że wnioskował o 14,5 roku więzienia, ale sąd zdecydował, że w tym przypadku kara musi być szczególnie wysoka.

 

Warto dodać, że sąd wydając wyrok na 20-letniego gwałciciela z Kongo, uwzględnił także inne przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się imigrant. Dodatkowo sąd orzekł odszkodowanie dla zgwałconej kobiety w wysokości 30 tys. euro. Z kolei pobity mężczyzna otrzyma od skazanego zadośćuczynienie w wysokości 20 tys. euro.

 

Warto przypomnieć, że pozostali sprawcy to nieletni w wieku od 15 do 17 lat, dlatego ich proces będzie toczył się osobno. Według nieoficjalnych informacji, ruszy on na początku przyszłego roku i będzie się toczył przed sądem w Bolonii.

 

 

Źródło: onet.pl

WMa

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

  • Aktualności, Świat

  • 21.Lis
  • Europejski Trybunał Sprawiedliwości zagroził Polsce wysokimi grzywnami
  •     Co najmniej sto tysięcy euro będzie musiała płacić Polska za każdy dzień zwłoki w zastopowaniu wycinki drzewostanu Puszczy Białowieskiej. To efekt poniedziałkowego wyroku wydanego przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.   Decyzja o wycince zapadła latem ubiegłego roku. Powodem była degradacja puszczy wywołana działalnością kornika drukarza.   Redukcja zagrożonych plagą obszarów leśnych ma być zatrzymana […]

  • Opinie i analizy

  • 19.Lis
  • Jaki jest ten plan?
  • Eskalacji napięcia między prezydentem a rządem i Parlamentem nie widać końca. Do czego ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce zmierzają? Jak to się skończy? Zaczęło się od cyrku z reformą oświaty. Nikt nie pyta dziś prezydenta, gdzie są jego wysłannicy, którzy mieli nadzorować jej wykonanie. Reforma ma się dobrze. Broniarz pomocy prezydenta nie potrzebuje. Potem była […]