Stoimy przed wielką szansą budowy nowej Polski.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Stoimy przed wielką szansą budowy nowej Polski. Dobrej zmiany. Szansy Rzeczypospolitej, która będzie dla wszystkich, będzie silna, będzie godna. Musimy budować instytucje, które będą to umacniać. Ale przede wszystkim musimy zwracać się do tych, którzy tego nie rozumieją – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.  Odrzucamy teraz worek z korupcją, nadużyciami, niemoralnością i niszczeniem polskiego patriotyzmu. To jest zadanie na lata, ale musimy je szybko zintensyfikować. Musimy domagać się naszych praw – powiedział Kaczyński.  – Francuzom zapłacono, Żydom zapłacono za straty, które ponieśli podczas II wojny światowej. Nam nie. Akceptowanie tego to przejaw mikromanii narodowej. Tu chodzi o nasz honor.  Musimy zwracać się do tych, którzy nas nie akceptują i nienawidzą. Nie mówię o ludziach owładniętych lewacką ideologią. Najważniejsze są fakty, sukcesy. Mam nadzieję, że po czterech latach powiemy, że wykonaliśmy nasze zadanie. Niech rok przed nami będzie rokiem ciężkiej pracy tuż przed triumfem, który naszemu państwu się należy. Kaczyński: Wysiłki politycznych elit były połączone z większą częścią społeczeństwa

Arcybiskup Jędraszewski apeluje – módlmy się, żeby Polska była Polską!

Dzisiejszą homilię w katedrze na Wawelu wygłosił abp Marek Jędraszewski, który prosił Boga by chronił – przede wszystkim duchową nieugiętość, by Polska trwała przy chrześcijańskich korzeniach.– Dobre myślenie o przyszłości Polski zaczyna się od wsłuchiwania w głos narodu, który jest najwyższym suwerenem tej ziemi – mówił arcybiskup, który wielokrotnie podkreślał, że nie można służyć dwóm panom – nie możecie służyć Bogu i mamonom. Nie można być wewnętrznie chciwym, skorumpowanym, tworzyć pozory. Trzeba umieć odważnie spojrzeć na siebie, w prawdzie, bo tylko prawda wyzwala. Trzeba umieć wybrać tego, któremu się chce służyć, bo dwóm panom służyć równocześnie jest rzeczą niemożliwą – powiedział arcybiskup.

Jarosław Marek Rymkiewicz: Nie mam ani kropli polskiej krwi

Nie mam ani kropli polskiej krwi, w moich komórkach nie ma ani kawałeczka polskiego genu; to nie my wybieramy polskość, to ona nas wybiera -powiedział Jarosław Marek Rymkiewicz, odbierając w środę nagrodę Strażnika Pamięci 2017 w kategorii twórca.

Polska przyspiesza. Dobre dane na temat inwestycji

W tym roku zakładany przez samorządy poziom inwestycji jest dwukrotnie większy aniżeli w zeszłym roku i nawet jeżeli on nie zostanie osiągnięty, bo myślę, że jednak on nie zostanie osiągnięty, to on
będzie znacząco wyższy – uważa wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Eksport i konkurencyjność: W światowym rankingu awansowaliśmy o 5 pozycji

Polski eksport rośnie w imponującym tempie – o prawie 8-9 proc. rok do roku. Malkontenci narzekają jednak, że zbyt mały jest w nim udział produktów wysokiej technologii. Mają rację? Jeszcze tak. Ale podobno już niedługo.Polscy informatycy są rozchwytywani przez zagraniczne firmy od lat.
Polskie usługi i produkty ICT znajdują nabywców w 80 krajach świata.

Szydło: Pozycja Polski jest silniejsza niż dwa lata temu.

Dotrzymaliśmy obietnic – pozycja międzynarodowa Polski jest dzisiaj dużo mocniejsza niż przed dwoma laty – przekonywała w czwartek premier Beata Szydło. Dziękowała "dwóm mocnym filarom" polityki zagranicznej naszego kraju, ministrom: Witoldowi Waszczykowskiemu i Konradowi Szymańskiemu.

Szydło: musimy mieć większe ambicje niż dryf z głównym nurtem polityki europejskiej

Proces integracji UE znalazł się w "ślepym zaułku" – oceniła premier Beata Szydło. Jak dodała, w dyskusji o przyszłości Unii powinny brać udział wszystkie państwa członkowskie; Polska w tej dyskusji powinna mieć większe ambicje niż tylko "dryf z głównym nurtem polityki europejskiej" – oświadczyła.

Kolejna prognoza wzrostu PKB powyżej 4 proc. EBOiR dokonał znaczącej rewizji

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 r. do 4,1 proc. z 3,2 proc. i w 2018 r. do 3,4 proc. z 3,2 proc. – wynika z listopadowego raportu.

Nasz deficyt spadnie do 1,7 proc. PKB. Tak dobrych prognoz KE chyba nikt się nie spodziewał

Wzrost gospodarczy w Polsce w 2017 roku wyniesie 4,2 proc. PKB, a deficyt sektora publicznego spadnie do 1,7 proc. – wynika z przedstawionych w czwartek jesiennych prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej. To znacznie lepsze wyniki, niż Bruksela przewidywała wiosną.

MF: na koniec roku deficyt budżetowy poniżej 33 mld zł

Na koniec 2017 roku deficyt budżetowy będzie niższy niż 33 mld zł -poinformowała wiceminister finansów Teresa Czerwińska podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych.

Na koniec października br. poziom rezerw wynosił 95,1 mld euro, czyli był o 0,7 mld euro wyższy niż na koniec września – poinformował NBP w komunikacie o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Dodano, że spadł stan rezerw wyrażony w dolarach o 0,7 mld dol., do 110,6 mld dol.

NBP: zysk banków od początku roku spadł o 7,1 proc.

Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-wrzesień 2017 r.wyniósł 10,55 mld zł, czyli spadł o 7,1 proc. rok do roku – podał 7 listopada Narodowy Bank Polski. Według wyliczeń PAP Biznes w samym
wrześniu zysk netto sektora wyniósł 1,2 mld zł, a w całym III kwartale 3,84 mld zł.

GUS: Na koniec września mieliśmy 8,25 mld zł nadwyżki w handlu zagranicznym

Po wrześniu br. Polska miała nadwyżkę w handlu zagranicznym w wysokości 8 mld 24,7 mln zł wobec nadwyżki przed rokiem w wysokości 13 mld 50,4 mln zł – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Przeciętne wynagrodzenie w III kw. wzrosło o 4,9 proc. rdr i wyniosło 4.255,59 zł – GUS

Przeciętne wynagrodzenie w III kwartale wyniosło 4.255,59 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 4,9 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Szydło: Akcesja Polski do strefy euro byłaby teraz przedwczesna

Decyzja o wejściu Polski do strefy euro byłaby obecnie przedwczesna ze względu na wiele znaków zapytania dotyczących jej funkcjonowania – poinformowała premier Beata Szydło.

Bilans dwóch latach rządów premier Szydło. Historycznie dobre notowania w wielu

Eksperci CBOS wskazali, że rząd Beaty Szydło doceniany jest przede wszystkim za posunięcia w sferze społecznej i ekonomicznej.

Deficyt sektora gg w '17 poniżej 2 proc. PKB, w '18 podobny wynik – opinia RPP

Prognozy NBP wskazują, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 r. ukształtuje się poniżej poziomu 2 proc., a deficyt w 2018 r.będzie do niego zbliżony – wynika z "Opinii Rady Polityki Pieniężnej do projektu Ustawy budżetowej na rok 2018".

Biuro Nadzoru Wewnętrznego zaakceptowane przez Sejm

Sejm uchwalił ustawę powołującą Biuro Nadzoru Wewnętrznego, które ma zajmować się nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA. Według ministra Mariusza Błaszczaka, ustawa "daje realne narzędzia do nadzoru" nad podległymi służbami. Opozycja chciała jej odrzucenia.

Centralny Port Komunikacyjny ma być otwarty w 2027 r.

Rząd przyjął uchwałę w sprawie koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego we wtorek. Co ustalono? Do końca 2019 r. potrwają prace przygotowawcze. Port będzie budowany przez kolejne osiem lat. Obiekt wraz z towarzyszącą infrastrukturą drogową i kolejową ma kosztować ok.30-35 mld zł.

Ustawa o CPK ma trafić do Sejmu do końca 2017 roku

Chcemy, by ustawa o Centralnym Porcie Komunikacyjnym trafiła jak najszybciej do Sejmu, czyli do końca roku – oznajmił Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Druga promocja oficerska na potrzeby WOT

113 absolwentów rocznego Studium Oficerskiego w Akademii Wojsk Lądowych zostanie promowanych w piątek na pierwszy stopień oficerski. Podporucznicy zostaną skierowani do służby na stanowiska dowódców plutonów w pierwszych sześciu brygadach Obrony Terytorialnej.

Wicepremier Morawiecki: Będziemy ścigali bandytów i mafie VAT-owskie "bez przebaczenia",

"Dla mnie nie ma ważniejszej sprawy od budowy architektury skutecznego państwa. Mamy wolę nie tylko polityczną, lecz także moralną, by zwiększyć ściągalność VAT".

Kantar TNS: Wskaźnik klimatu konsumenckiego wyniósł w październiku 7,2 pkt.

Wskaźnik klimatu konsumenckiego TNS Consumer Index w październiku ma wartość dodatnią, 7,2 pkt. W porównaniu do zeszłego miesiąca odnotowano wzrost o 1,4 pkt. proc. – wynika z sierpniowego badania firmy Kantar TNS.

Elżbieta Rafalska: w 2018 r. trzy razy więcej środków na żłobki

Dzięki programowi Maluch Plus w 2018 r. przeznaczymy na żłobki trzy razy więcej środków niż do tej pory; ze 150 mln zł dotychczasowego finansowania dajemy 450 mln zł, z tego 200 mln zł z Funduszu Pracy -powiedziała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł.

Sejm uchwalił podwyżkę zwalniającą z amortyzacji – z 3,5 do 10 tys. zł

Przedsiębiorcy nie będą wpłacać zaliczek na PIT, jeśli te nie przekroczą 1 tys. zł, nie będą też musieli amortyzować środka trwałego tańszego niż 10 tys. zł – m.in. takie uproszczenia wprowadza nowelizacja przepisów o podatku.

Polska obcina składkę do budżetu Unii Europejskiej.

Polska składka do unijnego budżetu w 2017 roku będzie niższa o 2,37 mld zł. Łączna kwota składki to ponad 15,7 mld zł – wynika z projektu nowelizacji ustawy budżetowej na 2017 rok, którym zajmowała się w poniedziałek sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej. Nadpłaty państw członkowskich za 2016 zostały rozliczone dwuetapowo w ciągu roku 2017 poprzez redukcję składek należnych za ten rok.

Budżet państwa może czekać druga nowelizacja

Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu –  poinformował PAPwicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą
sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości".

Ustawa o jawności. Część przepisów do zmiany. Z czego rezygnuje PiS?

Część zapisów zawartych w projekcie ustawy o jawności życia publicznego zostanie zmieniona w wyniku opinii, które napłynęły w ramach konsultacji tworzonego prawa – zapowiedział w poniedziałek zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

10 wielkich inwestycji PiS, które mają zmienić Polskę

Ekipa rządząca nie próżnuje. Oprócz przywracania wieku emerytalnego, uszczelniania VAT czy wszelkich socjalnych programów z "plusem", rząd ruszył z wieloma projektami, które mają istotnie zmienić nasz kraj. Przyjrzeliśmy się najciekawszym z nich.

Fiskus zatrzyma pieniądze z VAT na specjalnym koncie.

Sejm prawie jednogłośnie opowiedział się w czwartek za zmianami w podatku VAT. W przyszłym roku ma to dać budżetowi 2 mld zł, pod dwóch kolejnych latach 9 mld zł rocznie. Wszystko to dobrowolnie, bez przymusu. W zamian podatnik ma mieć szybszy zwrot podatku.

Najnowszy sondaż Kantar Public dla TVP: PiS osiąga aż 45 proc. poparcia

To niemal dwukrotna przewaga nad PO, która osiągnęła w sondażu drugie miejsce z wynikiem 23 proc. Kolejna jest Nowoczesna z 9-procentowym poparciem. Kukiz'15 cieszy się 8-procentowym poparciem. Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował poparcie na poziomie 5 proc.

Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce we wrześniu wzrosła o 6,5 proc. rdr

Sprzedaż detaliczna w Polsce we wrześniu wzrosła o 6,5 proc. rdr, po wzroście o 6,7 proc. rdr w sierpniu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 0,8 proc.

Mieszkanie plus nabiera tempa. Inwestycje powstaną na gruntach Poczty Polskiej i PKP

Krajowy Zasób Nieruchomości zyskał dostęp do gruntów Poczty Polskiej i Polskich Kolei Państwowych. We wtorek podpisano umowy, które pozwolą KZN kupić te nieruchomości – po wycenie rzeczoznawcy, bez przetargów.

Wiśniewska: „Opozycja buduje w waszych oczach fałszywy obraz”.

Timmermans: „Nie mam jakiejś misji przeciwko Polsce” "Praworządność w Polsce ma się świetnie. Demokracja kwitnie. Natomiast komisja zajmuje się sytuacją w Polsce" – mówił Zbigniew
Kuźmiuk.

Europosłowie PO wzywają Komisję Europejską do zdecydowanych działań wobec Polski

Europosłowie PO Michał Boni i Barbara Kudrycka podczas debaty w komisji sprawiedliwości PE wezwali Komisję Europejską do bardziej zdecydowanych działań w kontekście procedury praworządności.

Timmermans: "Projekty ustaw sądowniczych mogą budzić obawy.

Jeśli nie będzie reakcji polskich władz na nasze wnioski ws. praworządności, nie będziemy mieli innej opcji jak użycie dostępnych instrumentów w przyszłości.

Szef MSZ: Polska podjęła dialog z KE, wyczerpująco odpowiada na listy Timmermansa

Uważamy, że Polska podjęła dialog z Komisją Europejską. Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans za każdym razem otrzymywał wyczerpujące odpowiedzi na swoje listy – powiedział dzisiaj szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, odnosząc się m.in. do zastrzeżeń, jakie KE ma do reformy sądownictwa.

Min. Waszczykowski: politycy niemieccy powinni odciąć się od prób dyscyplinowania Polski

Sprawę wypowiedzi niemieckiej minister obrony Ursuli von der Leyen zamknęłoby odcięcie się niemieckich polityków od prób dyscyplinowania Polski –powiedział Witold Waszczykowski. Zaznaczył, że polski rząd nie chce robić wokół tej sprawy „wielkiej dyskusji politycznej”.

Min. Szyszko : Nie ulegniemy lewicowej presji

Nie możemy ulegać lewicowym pseudoekologicznym ideologiom, które chcą innym narzucić swoje zdanie – mówi w wywiadzie dla dzisiejszego„Naszego dziennika” minister środowiska prof. Jan Szyszko.

Polska nie jest skłócona na arenie międzynarodowej; mamy swoje zdanie i go bronimy

Polska nie jest skłócona na arenie międzynarodowej; mamy swoje zdanie, bronimy własnych interesów, co przynosi dobre owoce dla Polski – podkreśliła premier Beata Szydło. Według niej, nasz kraj odnosi "bardzo znaczne"sukcesy w polityce zagranicznej.

Kaczyński: Mamy teraz czas dobrej zmiany, wielkiej szansy i odbudowy wartości

Mamy czas dobrej zmiany, wielkiej szansy i odbudowy wartości; będziemy umacniać świadomość
społeczną, duchowość naszego narodu, poczucie siły i znaczenie wartości niepodległości – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

S. Piotrowicz: Jest porozumienie na szczeblu eksperckim ws. KRS i SN

Doszło do konsensusu na szczeblu eksperckim w rozmowach nt. ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym – poinformował naszą redakcję Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Min. Sprawiedliwości: nowi prezesi sądów w apelacji katowickiej

Powołano 11 nowych prezesów sądów apelacji katowickiej, w tym w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach – podało w piątek Ministerstwo Sprawiedliwości. Poza Sądem Apelacyjnym, nowi prezesi są w sądach okręgowych w Katowicach i Gliwicach oraz w ośmiu sądach rejonowych.

Katowickie CBŚP: Akt oskarżenia ws. trzech grup przestępczych

Do katowickiego sądu został skierowany akt oskarżenia obejmujący blisko 200 zarzutów postawionych ponad 50 podejrzanym należącym m.in. do trzech grup przestępczych; to efekt niemal czteroletniego śledztwa CBŚP z Katowic. Zarzuty dotyczą m.in. narkotyków, kradzieży i wyłudzeń.

7,5 miliona złotych wyłudzone z Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa.

CBA złożyło zawiadomienia do poznańskiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez osobę z byłego kierownictwa poznańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i prezesa jednej ze spółek. Mieli doprowadzić do wyłudzenia 7,5 mln zł z ARiMR.

Stołeczna prokuratura: 136 podejrzanych ws. SKOK Wołomin

W prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga śledztwach dotyczących SKOK Wołomin zarzuty przedstawiono dotychczas 136 osobom -poinformował PAP rzecznik prasowy tej prokuratury

Gdańska policja zaniechała śledztwa ws. Amber Gold

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku zaniechała śledztwa w sprawie Amber Gold. Choć częściową wiedzę na temat działalności spółki posiadała już sześć lat temu, to nie doprowadziła śledztwa do końca. Tak wynika z zeznań byłej funkcjonariuszki komendy Anny Fołty-Nowackiej, które złożyła we
wtorek przed sejmową komisją śledczą.

Były członek rady nadzorczej Amber Gold przed komisją śledczą.

Miałem uporządkować korporacyjnie spółki z grupy Amber Gold, ale rozwiązałem współpracę po czterech tygodniach, gdy dowiedziałem się, że spółka nie zleciła audytorom bilansu przepływów finansowych –
podkreślił były członek rady nadzorczej Amber Gold Paweł Kunachowicz przed komisją śledczą.

CBA w akcji. Nieprawidłowości w Lotos S.A. i Grupie Azoty

Fala zatrzymań w związki z nieprawidłowościami wykrytymi przez CBA w Lotos S.A. – Przez ostatnie półtora roku złożyliśmy 10 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę Grupy Lotos –
poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji do spraw energii i Skarbu Państwa prezes zarządu Grupy Lotos Marcin Jastrzębski.

Nazwy 47 ulic w Warszawie zostaną zmienione

Wśród zmian znalazły się m.in. al. Armii Ludowej, która od tej pory ma nosić im. Lecha Kaczyńskiego, a ul. Leona Kruczkowskiego zostanie zmieniona na ul. Zbigniewa Herberta – poinformowano w piątek na konferencji prasowej „Dekomunizacja w Warszawie zarządzenia wojewody w sprawie zmiany nazw
ulic”.

 

Kiedy zostanie zdelegalizowana KPP?

W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluję, aby właśnie 7 listopada 2017 roku ogłosił Pan publicznie, na jakim etapie jest prowadzona od kilku miesięcy przez Prokuraturę Krajową analiza dotycząca możliwości wystąpienia przez nią do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą działalności zarejestrowanej 4
września 2012 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie Komunistycznej Partii Polski.

Wiceminister Zieliński: Lewactwo przegrało

"Na naszych oczach ideologia lewicowo-liberalna, czy wręcz lewacka przegrywa" – stwierdził wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który wziął udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowanych w Suwałkach.

Rosja i Niemcy głównymi źródłami cyberataków na Polskę. RAPORT F-Secure

Od kwietnia do września 2017 z Rosji podjęto ponad 2,5 miliona prób cyberataków na Polskę. Na drugim miejscu jako źródło napaści komputerowych znalazły się Niemcy, choć z dziesięciokrotnie mniejszym
wynikiem – wynika z raportu opracowanego przez F-Secure.

Trzecia płeć w Niemczech. Urząd antydyskryminacyjny wprowadził opcję "inny/różny"

Szefowa  niemieckiego urzędu antydyskryminacyjnego Christine Lueders określiła w środę mianem historycznej decyzję Trybunału Konstytucyjnego o konieczności wprowadzenia do rejestru urodzin oprócz męskiej i żeńskiej.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 13.Paź
 • Spada ubóstwo wśród polskich dzieci. Jest dobrze, będzie lepiej.
 • Nie jeden raz udowodniliśmy, że niemożliwe staje się możliwe. Weźmy przykład 500 plus czy obniżenia wieku emerytalnego. Wiem, że nie zbudujemy tutaj Dubaju, nie będziemy budować kilometrowej wysokości gmachów. Ale zadałem sobie pytanie, czy nie dałoby się na tej ziemi i na pogranicznych ziemiach, zbudować polskiej Bawarii? Przypomnę, że Bawaria była przed i po wojnie […]

 • Opinie i analizy

 • 15.Paź
 • Dlaczego nie wybieram się na „Kler”?
 • Filmu "Kler" ani nie oglądałem, ani nie wybieram się na niego. Dlaczego?    Otóż po pierwsze filmy z reguły rzadko odzwierciedlają rzeczywistość, najczęściej stanowią jej skrzywienie w większym lub mniejszym stopniu, a niejednokrotnie zawierają zafałszowania i nieprawdy. Mówię nie o tylko o filmach tzw. społecznych, ale także o innych. Przykładowo jeżeli osoba skacze z powyżej […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 17.Wrz
 • 17 września 1939 r. godz. 4.20 nad ranem
 •       Pomimo fatalnego rozkazu Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza „z Sowietami nie walczyć”, oddziały KOP koło Podwołoczysk na Podolu – jako pierwsze – zdecydowały się na nierówną walkę z ogromnymi siłami Armii Czerwonej, która runęła na granicę Rzeczypospolitej. Choć ostatnie polskie jednostki wykrwawiały się w boju z Niemcami, Stalin nie ryzykował i 17 września skierował […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 14.Paź
 • Od 19:00 nowa audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 986 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Wykluczenie komunikacyjne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Szczepić, czy nie szczepić? http://naszeblogi.pl/user/3659/wpisy 19:19 Blog: Rosemann (czyta MarkD) – Po PiS-ie https://blog-n-roll.pl/pl/blogs/rosemann 19:25 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – […]