Szef francuskiego MSW zapowiada walkę z muzułmańskimi modłami na ulicach

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLSzef francuskiego MSW zapowiada walkę z muzułmańskimi modłami na ulicach

 

 

Francuskie władze zamierzają powstrzymać muzułmanów przed odprawianiem modłów na przedmieściach Paryża – zapowiedział Gerard Collomb, szef MSW V Republiki.

 

Collomb powiedział, że wprowadzenie zakazu muzułmańskich modłów na ulicach to jeden z głównych priorytetów jego resortu. Wypowiedź ta stanowi odpowiedź na protesty zorganizowane przez francuskich parlamentarzystów i mieszkańców Clichy-la-Garenne, którzy próbowali zakłócić islamskie „oracje”, ponieważ uważają, że stanowią one „nieakceptowalne wykorzystanie przestrzeni publicznej”.

 

Jak podaje portal rp.pl „modlitwy na ulicach Clichy-la-Garenne odprawiane są co piątek od marca” i stanowią „formę protestu muzułmanów przeciwko zamknięciu lokalnego meczetu”. Jest to wynik decyzji podjętej przez władze miasta, które zadecydowały, „że w budynku, w którym znajdował się meczet zlokalizowana zostanie biblioteka”.

 

Zdaniem protestujących muzułmanie przedstawiciele lokalnego ratusza „nie zaoferowały im odpowiedniego miejsca na zbudowanie nowego meczetu”. Szef francuskiego MSW przyznał, że to błąd. – Muzułmanie muszą mieć miejsce do modlitwy. Dopilnujemy, by konflikt został rozwiązany w ciągu kilku tygodni – podkreślił.

 

Te tłumaczenia i obietnice nie przekonały islamistów z Clichy-la-Garenne. Zapowiedzieli oni, że w każdy kolejny piątek znów będą odprawiać swoje modły na ulicach miasta.

 

Źródło: rp.pl, thelocal.fr

TK

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

  • Opinie i analizy

  • 17.Lut
  • Todd: Oręż absurdu
  •       Szanowni Państwo!       Lider POlako POdobnej opozycji w dni parzyste jest za przyjmowaniem nachodźców i likwidacją IPN, a w dni nieparzyste – przeciwnie i nikogo to już nie dziwi, podobnie jak walka z „dyktaturą kobiet” znanej feministki o nazwisku Szajbus, czy jakoś tak. Myszka Agresorka z nieporadnym bełkotem, to przy nich […]

  • Historia, tradycja, kultura

  • 16.Lut
  • IPN umarza śledztwo w sprawie masakry w Koniuchach
  •       Kilka dni po 74 rocznicy bestialskiego mordu na mieszkańcach wsi Koniuchy IPN zdecydował o umorzeniu śledztwa w tej sprawie – dowiedział się tygodnik "Do Rzeczy". Decyzji do tej pory nie podano do publicznej wiadomości. Pod koniec stycznia 1944 r. członkowie radzieckich oddziałów składających się z Żydów, Rosjan i Litwinów zamordowali co najmniej 38 Polaków, w tym kobiety i dzieci. fot. Siedziba IPN / Źródło: PAP / Jacek Turczyk Autor:Wojciech […]