Wiceminister w rządzie PiS: do końca kadencji powinniśmy zakazać aborcji eugenicznej

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLWiceminister w rządzie PiS: do końca kadencji powinniśmy zakazać aborcji eugenicznej

 

 
„Wygląda na to, że do końca kadencji uda nam się wyeliminować tzw. przesłankę eugeniczną z polskiego prawa” – powiedział w piątek w programie „Poranek Siódma9” Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Dodał, że jego zdaniem samo istnienie w polskim prawie tzw. przesłanki eugenicznej jest „skandalem”, a politycy Zjednoczonej Prawicy „są za ochroną życia”.

 

To jest bolesna sprawa, że w Polsce od wielu, wielu lat pozwala się na zabijanie chorych dzieci, tylko dlatego że są chore – powiedział Sellin i dodał, że głęboko wierzy, iż uda się wyeliminować z polskiego prawa przyzwolenie na mordowanie dzieci w łonach matek ze względów eugenicznych. Przypomniał również, że Trybunał Konstytucyjny bada skargę złożoną pod koniec października przez grupę posłów dotyczącą przepisów „dopuszczających aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu”.

 

Zdaniem wiceszefa MKiDN złożenie skargi do TK w sprawie tzw. aborcji eugenicznej oraz przekazanie do Sejmu RP projektu ustawy zakazującej mordowania dzieci poczętych ze względu na chorobę,  podpisanego przez 830 tys. Polaków, znaczenie zwiększa szansę na wyeliminowanie „przesłanki eugenicznej”.

 

Sellin zapytany, „czy uda się ją wyeliminować do końca kadencji parlamentu”, odpowiedział: „Jeżeli takie dwie drogi zostały uruchomione, to wygląda na to, że tak”.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

  • Opinie i analizy

  • 17.Lut
  • Todd: Oręż absurdu
  •       Szanowni Państwo!       Lider POlako POdobnej opozycji w dni parzyste jest za przyjmowaniem nachodźców i likwidacją IPN, a w dni nieparzyste – przeciwnie i nikogo to już nie dziwi, podobnie jak walka z „dyktaturą kobiet” znanej feministki o nazwisku Szajbus, czy jakoś tak. Myszka Agresorka z nieporadnym bełkotem, to przy nich […]

  • Historia, tradycja, kultura

  • 16.Lut
  • IPN umarza śledztwo w sprawie masakry w Koniuchach
  •       Kilka dni po 74 rocznicy bestialskiego mordu na mieszkańcach wsi Koniuchy IPN zdecydował o umorzeniu śledztwa w tej sprawie – dowiedział się tygodnik "Do Rzeczy". Decyzji do tej pory nie podano do publicznej wiadomości. Pod koniec stycznia 1944 r. członkowie radzieckich oddziałów składających się z Żydów, Rosjan i Litwinów zamordowali co najmniej 38 Polaków, w tym kobiety i dzieci. fot. Siedziba IPN / Źródło: PAP / Jacek Turczyk Autor:Wojciech […]