Wiceminister w rządzie PiS: do końca kadencji powinniśmy zakazać aborcji eugenicznej

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PL

Wiceminister w rządzie PiS: do końca kadencji powinniśmy zakazać aborcji eugenicznej

 

 
„Wygląda na to, że do końca kadencji uda nam się wyeliminować tzw. przesłankę eugeniczną z polskiego prawa” – powiedział w piątek w programie „Poranek Siódma9” Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Dodał, że jego zdaniem samo istnienie w polskim prawie tzw. przesłanki eugenicznej jest „skandalem”, a politycy Zjednoczonej Prawicy „są za ochroną życia”.

 

To jest bolesna sprawa, że w Polsce od wielu, wielu lat pozwala się na zabijanie chorych dzieci, tylko dlatego że są chore – powiedział Sellin i dodał, że głęboko wierzy, iż uda się wyeliminować z polskiego prawa przyzwolenie na mordowanie dzieci w łonach matek ze względów eugenicznych. Przypomniał również, że Trybunał Konstytucyjny bada skargę złożoną pod koniec października przez grupę posłów dotyczącą przepisów „dopuszczających aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu”.

 

Zdaniem wiceszefa MKiDN złożenie skargi do TK w sprawie tzw. aborcji eugenicznej oraz przekazanie do Sejmu RP projektu ustawy zakazującej mordowania dzieci poczętych ze względu na chorobę,  podpisanego przez 830 tys. Polaków, znaczenie zwiększa szansę na wyeliminowanie „przesłanki eugenicznej”.

 

Sellin zapytany, „czy uda się ją wyeliminować do końca kadencji parlamentu”, odpowiedział: „Jeżeli takie dwie drogi zostały uruchomione, to wygląda na to, że tak”.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.