Mamy własne wizje i aspiracje rozwojowe i gospodarcze.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Niemcy postanowili unicestwić Żydów, Polaków i inne nacje, ale znaleźli się sprawiedliwi, którzy się przeciwstawili – powiedziała premier Beata Szydło podczas międzynarodowej konferencji poświęconej Polakom ratującym Żydów w czasie niemieckiej okupacji. Morawiecki: To Niemcy zgotowali Żydom ten los. To nie byli żadni naziści, kosmici nie wiadomo skąd

J. Daniels: Żydzi zawsze będą wdzięczni Polakom za otwartość i przyjęcie na swojej ziemi

Przez 1000 lat społeczność żydowska mieszkała w Polsce, obok swoich polskich sąsiadów, w harmonii i pokoju; i gdyby nie inwazja niemiecka na Polskę 75 lat temu, rzeczywistość nie wyglądałaby w ten sposób – powiedział na Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i Nadzieja” w Kaplicy Pamięci przy
toruńskim sanktuarium Jonny Daniels. Prezes fundacji „From The Depths” podkreślił, że Żydzi zawsze będą wdzięczni Polakom za otwartość i przyjęcie na swojej ziemi.

J. Wiśniewska domaga się interwencji szefa PE ws. Verhofstadta

Europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska zwróciła się w piątek do szefa Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego o interwencję w sprawie wypowiedzi lidera ALDE Guya Verhofstadta, który podczas debaty o Polsce mówił o „tysiącach faszystów na ulicach Warszawy”.

"Bez Tuska w Brukseli trudno byłoby sobie wyobrazić tak ostre ataki na nasz kraj"

"Donald Tusk stał się jednym z najważniejszych narzędzi antypolskiej polityki forsowanej przez część państw Unii, głównie przez Niemcy, Francję i Holandię".

Janusz Szewczak: Nie tylko "wewnętrzni Moskale", ale i "wewnętrzni Prusacy" walczą z Polską.

Totalna Opozycja, agenci wpływu, wielkie finansowe lobby i obce potęgi – oni nie chcą Polski silnej, zasobnej i sprawiedliwej, skutecznego i naprawionego polskiego państwa. Nie tylko „wewnętrzni Moskale”, ale i „wewnętrzni Prusacy” walczą z Polską, dynamicznie się rozwijającą gospodarczo, przywracającą tradycyjne wartości, będącą przykładem sukcesu, gdy idzie o wzrost gospodarczy, rządzoną nie przez kompradorskie, zdradzieckie elity czy wewnętrzną agenturę – po części pokrywającą się z tzw. elitami III RP mają dziś ogromny kłopot. Jesteśmy dziś świadkami odradzania się idei Prus i pruskiej tradycji w dzisiejszych Niemczech. Obawy o nowy układ geostrategiczny w Europie, w którym Polska chce uczestniczyć wspólnie z USA i krajami Europy Środkowo-Wschodniej przyprawia naszych sąsiadów o prawdziwy ból głowy. Owi „Wewnętrzni Prusacy” coraz bardziej nadęci, nie chcą już żadnej debaty gospodarczej czy finansowej, bo tu nowa ekipa rządowa i tzw. dobra zmiana odnosi ewidentne sukcesy, a na koniec roku 2017 zanosi się wręcz na wysyp, sensacyjnie pozytywnych wskaźników i wyników, nie tylko w kwestii wzrostu PKB, który może osiągnąć poziom nawet 4,3 – 4,4 proc. PKB, 155mld zł dochodów podatkowych z VAT, rekordy w eksporcie, blisko 15 proc. wzrost urodzeń młodych Polaków czy jeden z najniższych, od blisko 27 lat poziom deficytu sektora finansów publicznych i bezrobocia. To co za 8-miu lat rządów POPSL było niemożliwe, po zaledwie 2 latach rządów PIS staje się możliwe.

Morawiecki: Dane GUS potwierdzają, że kondycja polskiej gospodarki jest coraz lepsza

Dane GUS potwierdzają, że kondycja polskiej gospodarki jest coraz lepsza, Polacy czują coraz większe bezpieczeństwo finansowe, rośnie standard życia polskich rodzin i wynagrodzenia – ocenia wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Macierewicz: System Patriot może być dostępny od 2019 roku

Z rozmów przeprowadzonych w Waszyngtonie wynika, że system rakiet Patriot mógłby być dostępny dla Polski od 2019 roku – mówił  minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON: Biały Dom zwrócił się do Kongresu o zgodę na sprzedaż Polsce systemów Homar

Departament Stanu USA przesłał we wtorek do Kongresu notę z wnioskiem o aprobatę warunków sprzedaży Polsce systemów artylerii rakietowej Homar oraz zgodę na poten­cjalną sprze­daż Polsce uzbro­je­nia dla samo­lo­tów bojo­wych Lockheed Martin #F-16C/D Jastrząb.
Produkcją bomb lotniczych rodziny Mk 82 zajmie się spółka Nitro-Chem, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ten typ uzbrojenia to jedna z najczęściej wykorzystywanych obecnie bomb lotniczych na świecie, która znajduje się m.in. na uzbrojeniu polskich samolotów F-16 „Jastrząb”.

Centralny Port Komunikacyjny wśród tematów rozmowy Szydło i Li

Centralny Port Komunikacyjny będzie jednym z tematów poniedziałkowej rozmowy premier Beaty Szydło z premierem Chin Li Keqiangiem w Budapeszcie -poinformowała szefowa polskiego rządu .

"CPK będzie głównym węzłem kolejowym w Polsce"

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) będzie pełnił rolę głównego węzła kolejowego w Polsce – poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Chiny: 2 mld dol. na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

Przebywający w Budapeszcie premier Chin Li Keqiang zapowiedział dziś, że Chiński Bank Rozwoju przeznaczy 2 miliardy dolarów na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Li uczestniczy w spotkaniu przywódców grupy 16 państw regionu i Chin.

Polska znów może eksportować drób do Chin. Jesteśmy jedyni w Europie

Polacy dogadali się z chińskimi władzami w sprawie wznowienia eksportu do Państwa Środka. Jesteśmy w elitarnym gronie kilku krajów na świecie, które mają takie zezwolenie. W Unii stanowimy jedyny taki kraj.

Niemiecka prasa nerwowo po szczycie w Budapeszcie. "SZ" i "FAZ" krytycznie o chińskich

"Polacy i Chińczycy cieszą się z sukcesu, kiedy firma Hongbo chce otworzyć w Opolu fabrykę oświetlenia LED".

"FAZ": Kraje Europy Środkowej przestały wybierać tak, jak chciałby Zachód

W Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech widać nowe poczucie własnej wartości, wynikające zarówno z sukcesów ekonomicznych, jak i przywiązania do tradycyjnych wartości: rodziny, narodu i religii – pisze w czwartek.

Agencja Fitch podtrzymała prognozy wzrostu PKB Polski na '17 i '18

Agencja ratingowa Fitch podtrzymała prognozy dynamiki wzrostu gospodarczego w Polsce na lata 2017-18 na poziomie odpowiednio: 4,0 proc. i 3,2 proc. -wynika z raportu agencji z 27 listopada.

Morgan Stanley podnosi prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 do 4,4 proc.

Wzrost PKB Polski w 2017 r. wyniesie 4,2 proc., a w 2018 r. przyspieszy do 4,4 proc. – prognozują ekonomiści Morgan Stanley. Poprzednio spodziewali się wzrostu o odpowiednio 4,1 proc. i 3,4 proc.

OECD podwyższa prognozę wzrostu PKB Polski

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2017 r. do 4,3 proc. z 3,6 proc., a w 2018 r. do 3,5 proc. z 3,1 proc. – wynika z komunikatu OECD. Ekonomiści obniżyli prognozę deficytu sektora general government w br. do 2,1 proc. z 2,9 proc., a w 2018 do 2,3 proc. z 3 proc.

Wzrost PKB przekroczy 4,3 proc. w 2017 roku? Jest nowa prognoza

W całym 2017 r. tempo wzrostu PKB będzie najprawdopodobniej zbliżone do poziomu 4,3 proc. lub nawet nieznacznie wyższe, co oznacza, że będzie najszybsze od 2011 r. – poinformowało 30 listopada Ministerstwo Finansów odnosząc się do danych GUS dotyczących PKB w III kwartale.

Rekordowy wynik PiS.

Najnowszy sondaż został przeprowadzony dla Faktu oraz Super Expressu. W badaniu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało rekordowy wynik – 47 procent poparcia. Platforma Obywatelska uzyskała zaledwie 17 proc. poparcia. Na trzecim miejscu znalazł się Kukiz’15, którego wskazało 10 proc. ankietowanych. Do Sejmu według sondażu weszłaby jeszcze Nowoczesna – 9 procent, a po równo, bo po 5 proc. mają PSL i SLD.

MF: po październiku 2,7 mld zł nadwyżki w budżecie

Po październiku 2017 r. budżet miał nadwyżkę w wysokości 2,7 mld zł, wobec nadwyżki w wysokości 3,8 mld zł po wrześniu br. – poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów w komunikacie nt. szacunkowych danych o budżecie.Dochody z VAT były wyższe o 21,7 proc. rdr, tj. ok. 23,9 mld zł.

Czerwińska: Na koniec roku w budżecie będzie deficyt około 30 mld zł

Tradycyjny wzrost wydatków w ostatnich miesiącach roku oraz efekt dwóch nowelizacji budżetu sprawią, że na koniec roku deficyt wyniesie około 30 mld zł – poinformowała PAP wiceminister finansów Teresa Czerwińska.

MF: Mamy już sfinansowane 13,5 proc. przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych

Stan środków na rachunkach budżetowych ukształtował się na poziomie ok. 25,8 mld zł.

PKB wzrósł o 4,9 proc. GUS podał szacunki za III kw. 2017 r.

Produkt Krajowy Brutto (niewyrównany sezonowo, ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w III kw. 2017 roku o 4,9 proc. r/r wobec 4% wzrostu r/r w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny. Tempem wzrostu gospodarczego przeganiamy największe kraje Europy.

Rośnie inflacja. GUS podał dane za listopad

Inflacja wyniosła 2,5% w ujęciu rocznym w listopadzie br. (wobec 2,1% inflacji r/r w październiku), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

Polska wśród unijnych prymusów. Eurostat podał dane o bezrobociu za październik

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce spadła do 4,6% w październiku br. wobec 4,7% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W październiku 2016 r. wynosiła 5,8%.

KAS rozbiła międzynarodową karuzelę VAT w obrocie olejem rzepakowym

Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie we współpracy z funkcjonariuszami KAS ze Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny zlikwidowali międzynarodową karuzelę podatkową.

MR: w przyszłym tygodniu w Sejmie ruszą prace nad Prawem przedsiębiorców

W przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się prace parlamentarne nad projektem ustawy Prawo przedsiębiorców – powiedział w poniedziałek wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj. Dodał, że projekt ma już nadany numer druku sejmowego.

Gajewski: projekt Ordynacji podatkowej uwzględnia interesy podatnika i fiskusa

Projekt Ordynacji podatkowej jest wynikiem konsensusu, uwzględnia interesy podatnika i fiskusa – ocenił w rozmowie z PAP dyrektor Centrum Analiz i Studiów Podatkowych z SGH prof. Dominik Gajewski. Przestrzegł przed wprowadzaniem zmian do niego bez konsultacji z jego autorami.

Na co poszły pieniądze z 500 plus?

Rodziny, które dostały dodatki na dzieci, kupowały za nie smartfony, komputery, samochody, remontowały mieszkania. Ich wydatki na te cele wyraźnie wzrosły w ubiegłym roku, o 60–90 proc.

Powstanie program dofinansowania usług opiekuńczych "Opieka 75 plus"

57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus" – poinformowała we wtorek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów.

Będzie abolicja dla przedsiębiorców zadłużonych wobec ZUS.

Problem ze składkami ma 1,6 mln płatników.Prace nad przepisami wprowadzającymi abolicję składkową rozpoczął już Parlamentarny Zespół na rzecz Patriotyzmu Gospodarczego.

Podwyżki w ZUS. Dla kogo będą najbardziej dotkliwe?

W ustawie budżetowej na 2018 r. zaplanowano przeciętne wynagrodzenie miesięczne 4.443 zł, czyli o 180 zł wyższe. Konsekwencją wyższej podstawy będzie wzrost składek na ZUS. O co najmniej 40 zł miesięcznie.

Rekordowy optymizm Polaków. Inwestycje kuleją, ale niesie nas konsumpcja

Tak optymistycznie w przyszłość nie patrzyliśmy jeszcze nigdy. Pozytywnie oceniamy gospodarkę i nasze portfele, co dobrze wróży konsumpcji. Świetne nastroje wyróżniają nas także w regionie.

Mieszkanie Plus nabiera tempa. Na Ursynowie ma powstać 3 tys. lokali

Na warszawskim Ursynowie przy ul. Karczunkowskiej ma powstać około 3 tys. mieszkań – powiedział PAP członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. Planowany termin oddania mieszkań najemcom to 2021 rok.

LOT z nowym samolotem. Tej maszyny zazdrościć będą nam europejscy przewoźnicy

Flota LOT powiększa się. W sobotę na warszawskim lotnisku pojawił się pierwszy Boeinga 737 MAX8. To najnowocześniejszy wysokokadłubowy samolot świata. Od poniedziałku będzie przewoził pasażerów z Warszawy do Londynu. W najbliższych miesiącach LOT dostanie kilka takich maszyn.

Będzie kolejna tama na Wiśle. Powstanie do 2025 roku za 2,2 mld zł

Porozumienie trzech ministerstw otwiera drogę do budowy drugiej tamy na Wiśle poniżej Włocławka – Stopnia Wodnego Siarzewo. Ma dać czystą energię, chronić przed powodziami i wspierać gospodarczy rozwój regionu.

Polska agencja ratingowa wreszcie wchodzi do gry

Powołany przez giełdę Instytut Analiz i Ratingu (IAiR) dostanie wsparcie od Polskiego Funduszu Rozwoju i Biura Informacji Kredytowej .Giełda Papierów Wartościowych, Polski Fundusz Rozwoju oraz Biuro
Informacji Kredytowej podpisały we wtorek porozumienie o współpracy na rzecz wspólnej agencji ratingowej. Agencja ma działać w oparciu o Instytut Analiz i Ratingu.

Ekspert: w 2018 r. planowany 15-proc. wzrost środków na szpitale

W 2018 r. planowany jest 15 proc. wzrost wydatków na szpitale, jednak trudno obecnie wyrokować, jaka będzie ich sytuacja finansowa – ocenił we wtorek dyrektor ds. rozwoju Magellan S.A. Zbigniew Wiatr, omawiając raport "Sytuacja finansowa szpitali publicznych w Polsce".

Białe plamy w dostępie do lekarzy

Endokrynologii i diabetologii dziecięcej nie ma w czterech województwach, okulistyki w zachodniopomorskim, a lekarza specjalisty chorób płuc dzieci brakuje aż w dziesięciu województwach – wynika z raportu NIK.

Komisja zakończyła prace nad prezydenckim projektem o SN

W czwartek o godz. 21.30 sejmowa komisja sprawiedliwości skończyła prace nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym. Przyjęła wszystkie poprawki PiS. W najbliższą środę Sejm ma dokonać II czytania tego projektu i przyjętego we wtorek projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Zatrzymani przez CBA, to siedmiu obecnych i trzech byłych dyrektorów sądów

Wśród dziesięciu osób zatrzymanych w poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, siedem to obecni a trzej – byli dyrektorzy sądów –poinformowała PAP rzecznik prasowa prokuratury krajowej Ewa Bialik.

Prezesi i dyrektorzy sądów zatrzymani przez CBA odwołani ze stanowisk

Odwołano trzech prezesów sądów z Krakowa, w tym – sądu okręgowego – oraz siedmiu zatrzymanych w poniedziałek dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego -podało  Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ziobro: Można spodziewać się kolejnych zatrzymań ws. korupcji w sądach

Można spodziewać się kolejnych zatrzymań ws. podejrzenia korupcji w sądach -powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak dodał śledztwo w tej sprawie postępuje .

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń VAT przy obrocie paliwami

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT przy nielegalnym obrocie paliwami. Szkody Skarbu Państwa w wyniku działania grupy, do której mieli należeć zatrzymani wyniosły ponad 130 mln zł.

Śląskie: Policja zatrzymała czterech członków grupy wyłudzającej VAT

Czterech członków grupy wyłudzającej podatek VAT zatrzymali śląscy policjanci. Według ustaleń śledztwa, w wyniku działalności oszustów Skarb Państwa Stracił co najmniej 3,4 mln zł. Policjanci zabezpieczyli samochody podejrzanych o łącznej wartości ponad 800 tys. zł.

Komisja weryfikacyjna uchyliła reprywatyzację Nabielaka 9. Marek M. ma zwrócić 2,9 mln zł

Komisja weryfikacyjna uchyliła w piątek decyzję reprywatyzacyjną wydaną w 2006 r. przez Mirosława Kochalskiego w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 – kamienicy z lokatorami, gdzie m.in. mieszkała zamordowana.

Jaki: komisja ds. reprywatyzacji zwróciła już majątek wart 600 milionów zł

Komisja weryfikacyjna ds. stołecznej reprywatyzacji zwróciła już majątek wart 600 milionów zł – powiedział w piątek szef komisji Patryk Jaki.

Jak polskie pieniądze uciekały do rajów podatkowych

Tylko w 2015 r. do państw z atrakcyjniejszym systemem opodatkowania wytransferowano znad Wisły ponad 4 mld zł – wynika z najnowszego raportu naukowców z uczelni w Kopenhadze i Berkeley.

Polski fiskus i służby poznają największe sekrety kolegów z innych krajów UE

W obie strony popłyną m.in. informacje o towarach importowanych z Chin, numerach rejestracyjnych samochodów i przestępcach, którzy zamienili haracze na karuzele VAT.

Sądy mają przyspieszyć. Zbigniew Ziobro zapowiedział reformę procedury cywilnej

Posiedzenia przygotowawcze, zaplanowanie terminu orzeczenia, obowiązkowa odpowiedź na pozew, zeznania na piśmie, ograniczenie możliwości obstrukcji – to główne założenia reformy procedury cywilnej, zaprezentowanej  przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ks. bp Ignacy Dec o Radiu Maryja: Dar Pana Boga na trudny czas

W Radiu Maryja widzimy wielki dar Pana Boga dany nam na trudny czas budowania nowej, wolnej, katolickiej i demokratycznej Polski – powiedział ks. bp Ignacy Dec. Biskup diecezjalny świdnicki uczestniczy dziś w toruńskich obchodach 26. Rocznicy Powstania Radia Maryja. Chcemy dziękować Bogu za powstanie Radia Maryja i niesamowity rozwój, ale też za wszystkie dzieła, u fundamentu których leżą niewątpliwe talenty i ciężka praca ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR i tych wszystkich, którzy od początku wspierali go swoją obecnością i pracą – powiedział w homilii
podczas Mszy św. w czasie uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja ks. bp. Wiesław Mering. Rola, jaką odegrało i TV Trwam, jest nie do przecenienia – podkreślił biskup diecezji włocławskiej.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Sty
 • Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.
 • Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. […]

 • Opinie i analizy

 • 21.Sty
 • Brutalny mord w Gdańsku.
 • Na taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” jest nagranie rozmowy niejakiego Sienkiewicza z Belką. Sienkiewicz namawia Belkę do tego by wpuścił do systemu gospodarczego tyle pieniędzy ile się da, bo jak PO przegra wybory to staną inwestycje i wtedy oni, jako środowisko, zostaną bez pieniędzy. Przewidywania Pana Sienkiewicza sprawdziły się , rzeczywiście współczynnik Giniego wskazuje […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 20.Sty
 • Zapraszamy Państwa do słuchania!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1011 (niedzielna) Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Coudenhove-Kalergi – europejski federealista http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:14 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Wyscigi na oslach https://www.blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha#.XEIxbVxKhPZ 19:24 Felieton: Kris – Polska podjela niebezpieczna gre? 19:31 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – Wicik Żywica, odc. 54 (ostatni), […]