W 2018 roku będziemy dziękowali za niepodległą Polskę.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Wszystko, co najbardziej wartościowe jest przekreślane. Stąd relatywizm jeśli chodzi o wartości moralne, cynizm, hedonizm, używanie za wszelką cenę. Nie walczy się wprost z Bogiem, po prostu się o Nim milczy, a znaki Jego obecności się usuwa, bo mogą kogoś drażnić. W sposób milczący odchodzi się od Boga. (…) Powstaje nowa kultura, która z założenia jest przeciwna Ewangelii, która neguje wiarę w Boga i przekreśla ten ideał miłości, jaki jest zawarty w Ewangelii —zaznaczył abp Jędraszewski. Czyni się to natomiast w imię tolerancji, wolności i przekonania, że za wszelką cenę trzeba być posłusznym niezdefiniowanym wartościom europejskim. Takie są wielkie siły tego świata, które kierują swój atak na Polskę, żeby też odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni, zapomniała o sobie i w jakiejś mierze roztopiła się w tej nowej rzeczywistości, gdzie nie ma miejsca na rodzinę i na naród. Mocne przesłanie abp. Jędraszewskiego

Rok 2018 to szczególny czas, w którym będziemy dziękowali Bogu, że 100 lat temu nasi przodkowie przeżywali chwile wielkiego szczęścia, bo Polska stała się niepodległa .

Głównym celem na 2018 r. zapewnienie bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin

Głównym celem na 2018 r. jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin, dbałość, aby było jak najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy, czyli bezpieczeństwo wewnętrzne, ale też
rzeczywiste bezpieczeństwo obywateli – podkreślił premier Mateusz Morawiecki

Jaki był dla nas miniony rok? Tak dobrych ocen nie było od 29 lat

65 proc. Polaków oceniło miniony rok jako dobry dla nich oraz ich rodzin. Tyle samo badanych określiło go jako dobry dla swoich miejsc pracy -wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Rok naprawy państwa i kompromitacji opozycji. Rok sprawiedliwości i nadziei

Polska musi więc mieć stabilną, nieskonfliktowaną władzę, realizującą program wzmacniania państwa wewnątrz i budowania jego siły .Rok naprawy państwa. W tej kwestii wydarzyło się tak dużo, że trudno wszystko wymienić w krótkim podsumowaniu. Wzrost gospodarczy będzie większy od zakładanego przez kogokolwiek, deficyt budżetowy znacząco mniejszy, pozycja złotego zaskakująco silna, bezrobotnych rekordowo mało, pokaźniejsze budżety domowe (500+, wyższe pensje i emerytury, program tańszych leków dla seniorów), a więc rodacy na wakacjach zdecydowanie liczniejsi niż dotychczas.

Szewczak : To był dobry rok. Zgrzytają więc zębami wrogowie dobrej zmiany

Widzimy coraz mocniejsze fundamenty polskiej gospodarki, budżetu i finansów, solidne, dobrze finansowane, na poziomie ok. 70 mld zł programy polityki socjalnej, mocną, polską walutę, dobrą sytuację strony dochodowej budżetu i znacząco malejący deficyt sektora finansów publicznych. Zarabiają kopalnie iLOT, nie mówiąc już o wzroście notowań spółek skarbu państwa na Giełdzie Papierów Wartościowych, szacowanym na prawie 70 mld zł. Te pozytywne fakty są nie do podważenia i zostały potwierdzone przez międzynarodowe instytucje finansowe, Komisję Europejską oraz agencje ratingowe. Właśnie agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie A– minus zperspektywą stabilną na lata 2018–2019. I – co znacznie ważniejsze – obniżyła spodziewany poziom deficytu sektora finansów publicznych na 2017 r., który może się okazać sensacyjnie niski, nawet poniżej 2 proc. w relacji do rosnącego wyraź- nie PKB. Spaść może również dług publiczny do poziomu 53,1 proc. i może on dalej się obniżać także w 2019 r. Polski eksport w2017 r. bije kolejne rekordy, awIII kwartale wzrósł o niemal 8 proc.Żenująco i śmiesznie zarazem wyglądają dziś zarzuty, m.in. byłego ministra finansów rządu POPSL Jana Vincenta Rostowskiego, że to wszystko samo się zrobiło, bo PiS ma szczęście, trwa koniunktura światowa, a i POPSL zostawiły kraj kwitnący oraz mlekiem płynący po ośmiu latach swych rzą- dów. Tylko jakim cudem zrabowano budżetowi iPolakom prawie 400 mld zł wramach tzw. wyłudzeń ikaruzeli VAT-owskich oraz CIT-owskich i przestępstw akcyzowych?

Rok 2017 burzliwym rokiem w Europie i na świecie

2017 rok to niewątpliwie rok wielu zmian w światowej polityce. Wybory prezydenckie we Francji, nowy premier Austrii, zapędy dominacyjne Chin oraz nuklearne Korei Północnej.

Rok 2017 w polskiej polityce – wiele reform i zmian

To był dynamiczny rok w polskiej polityce. Zmiana premiera, reforma sądownictwa, reforma edukacji, czy wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce – to tylko niektóre z ważniejszych wydarzeń mijającego roku.

Ekonomiści: dawno nie było w Polsce tak dobrej sytuacji finansowej, jak po 2017 roku

Program Rodzina 500 plus, podniesienie minimalnej stawki godzinowej, obniżenie wieku emerytalnego czy podwyższenie najniższych emerytur – to tylko niektóre z sukcesów ekonomiczno-gospodarczych rządu Prawa i Sprawiedliwości w 2017 r. Ekonomiści podsumowują – tak dobrej sytuacji finansowej kraju, jak po tym roku, już dawno nie było.

Polska obejmuje niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Polska obejmie 1 stycznia niestałe członkostwo w Razie Bezpieczeństwa ONZ. Wzmacnia to prestiż RP na arenie międzynarodowej, ułatwia realizację celów politycznych, daje sposobność prezentowania na
forum ONZ naszego stanowiska w najważniejszych kwestiach międzynarodowych.

Czy w Unii Europejskiej znajdzie się sześć krajów, które staną po stronie Polski?

Ponieważ rząd Węgier od razu publicznie zadeklarował, że nie poprze ukarania Polski, sankcje nam nie grożą. Nasza dyplomacja stoi dziś przed poważnym wyzwaniem. Polska – po uruchomieniu artykułu 7 Traktatu UE – powinna przekonać co najmniej sześć państw, by opowiedziały się po stronie Warszawy w jej sporze z Komisją Europejską. Po to, by kontynuować procedurę przeciw naszemu krajowi, potrzeba decyzji co najmniej 22 państw, które uznają, że łamiemy praworządność.

Voice of Europe wybrał europejskich polityków roku. Wygrali Beata Szydło i Wiktor Orban

Voice of Europe uznał Beatę Szydło i Wiktora Orbana za najwybitniejszych polityków 2017 roku. W uzasadnieniu portal podał m.in, iż była premier jest autorką prawdopodobnie najlepszego powiedzenia/zawołania roku. Voice of Europe cytuje jej reakcję na zamach terrorystyczny w Manchesterze:– Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci. Według portalu słowa te oddają myśli milionów Europejczyków.

Bałkany Zachodnie i nowy budżet w centrum uwagi bułgarskiej prezydencji UE

Ponad 300 spotkań, w tym około 30 na najwyższym szczeblu odbędzie się w Bułgarii w pierwszym półroczu 2018 roku, gdy kraj ten będzie sprawować prezydencję UE. Hasło prezydencji: „Zjednoczenie tworzy siłę” widnieje od ponad stu lat na frontonie parlamentu w Sofii.

Rok 2017 minął pod znakiem klęski taktyki „ulica i zagranica” i to jest największy sukces

Wszelkie próby wyłączenia rządu i przejęcia władzy na ulicy ze wspomaganiem Unii Europejskiej i pieniędzy Sorosa, okazały się szczęśliwie dla nas funta kłaków warte.

Timmermans liczył, że utrata wpływów Warszawy w Brukseli spowoduje spadek dla PiS

W sprawie Polski UE jest przyparta do muru, gdyż nie ma wystarczających środków, by zmusić kraj członkowski do przestrzegania wartości, na których się opiera – zauważa w środowym artykule brukselska korespondentka "Le Monde" Cecile Ducourtieux.

O ile w 2018 roku wzrosną nasze zarobki? Zobacz, jak Polska wypada na tle Europy

Według szacunków Unii Europejskiej w 2018 roku Polska odnotuje jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w Unii Europejskiej. Wzrost ten przełoży się na dynamikę zarobków osób pracujących w Polsce. Economic Research Institute szacuje, że dynamika wzrostu nominalnych wynagrodzeń w przyszłym roku w Polsce wyniesie 3%. Według najnowszych prognoz Komisji Europejskiej nasze wynagrodzenia wzrosną nominalnie o 5,1%.

"The Economist": Polska na 5. miejscu w rankingu rynków dla pracujących kobiet.

Totalna opozycja mówi o rzekomym zacofaniu Polski i spychaniu jej na margines, ale dane publikowane przez opiniotwórcze media wskazują na coś zupełnie innego.

500+ pomogło. Coraz mniej polskich rodzin żyje w skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących w skrajnym ubóstwie, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże 1/3 rodzin, w których jest przynajmniej troje dzieci wyszła ze skrajnego ubóstwa, w którym była jeszcze rok wcześniej.

Co ósmy pracownik na płacy minimalnej. 

Ozusowanie umów zleceń przez PiS w 2016 roku tylko nieznacznie zmieniło rynek pracy – wynika z najnowszych danych GUS. Na umowie-zlecenie pracuje o 4 proc. mniej osób, a pracownicy z płacą
minimalną stanowili cały czas 13 proc. ogółu.

Korupcja i nadużycia urzędników. Rok 2017 był szczególny

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że do końca 2017 roku wykrytych zostało dwukrotnie więcej przestępstw korupcyjnych niż rok wcześniej

500+ po reformie trafia do mniejszej liczby dzieci.

Spadek liczby beneficjentów programu 500+ może przynieść rządowi w bieżącym roku oszczędności od 1 do nawet 2,2 mld zł.

Mamy więcej dzieci. Ale do rekordu wciąż bardzo daleko

Dobrze byłoby dopiero, gdyby liczba urodzeń sięgała 580 tys. Wtedy nie zmniejszałaby się liczba ludności kraju.

Rok 2017 w polskiej gospodarce był jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym po roku 1989

Był to rok bardzo dobry, powiedziałbym nawet, że dla gospodarki szczególny, bo jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy w ogóle od roku 1989, a skoro od roku 1989, to także od II wojny światowej. Tak, tak –
to nie są słowa na wyrost. Nie sprawdziła się żadna z obaw czarnowidzów i sceptyków, co do zagrożeń, jakie rzekomo miały czyhać na polską gospodarkę w roku 2017 i miały wynikać zarówno z czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie
Radia Maryja dr Marian Szołucha.

Najważniejsze zmiany podatkowe w 2018 roku

Jednolity Plik Kontrolny, który już od początku roku będzie dotyczył płatników VAT, a także mechanizm podzielonej płatności podatku VAT (tzw. split payment) – to dwie duże zmiany w systemie podatkowym w 2018 roku. Wejdą też w życie nowe podatki od nieruchomości.

PAIH: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne wzrosły o ponad 20 proc.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zanotowała ponad 20-proc. wzrost wartości portfela projektów pomyślnie zakończonych na koniec 2017 r., który był wart łącznie 2,08 mld euro, tj. o 300 mln więcej niż przed rokiem.

Duży popyt na polski dług. Państwo zapłaci mniej odsetek

Ministerstwo Finansów chciało sprzedać obligacje za 5 mld zł, a inwestorzy mieli przygotowane ponad dwa razy więcej. Popyt na polskie papiery dłużne był tak duży, że odsetki znacząco malały w porównaniu z grudniem. Inwestorzy mniej jednak ufają rządowi w perspektywie dłuższej niż pięć lat.

Ekspert: Mieszkanie plus będzie kołem zamachowym dla branży

Widzimy szansę, aby Mieszkanie plus w 2018 roku było kołem zamachowym dla całego sektora budownictwa mieszkaniowego – powiedział PAP prezes Grupy Inwest Piotr Hofman. Dodał, że deweloperzy kibicują działaniom.

MF: Deficyt budżetu wyniósł 4,1% planu po listopadzie wg finalnych danych

W budżecie państwa na koniec listopada 2017 r. odnotowano 2,41 mld zł deficytu, czyli 4,1% planu przewidzianego w ustawie budżetowej na cały rok, podało Ministerstwo Finansów, prezentując finalne dane.

Ekonomiści: deficyt budżetu w 2017 r. wyniesie poniżej 30 mld zł

Zeszły rok zamknął się deficytem budżetu poniżej 30 mld zł – uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem konkretnej liczby nie można wskazać, bowiem nie wiadomo np., czy resort finansów w grudniu.

Inflacja w grudniu 2,0 proc., poniżej celu inflacyjnego RPP

Inflacja w grudniu br. w ujęciu rocznym wyniosła 2,0 proc. – podał  Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku. Grudniowy wskaźnik znajduje się poniżej celu inflacyjnego, określonego przez Radę
Polityki Pieniężnej.

PKO BP: wartość rynkowa banku sięgnęła 55 mld zł

Wartość rynkowa PKO Banku Polskiego sięgnęła 55 mld zł, co oznacza, że jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW – poinformowało PKO BP w środowym komunikacie. Dodano, że 2017 rok przyniósł bankowi umocnienie pozycji we wszystkich segmentach działalności biznesowej.

Od dziś MZ refunduje jeden z najdroższych leków świata. Skorzysta ok. 40 osób

Soliris, uznawany za jeden z najdroższych leków świata, znalazł się na obowiązującej od poniedziałku nowej liście refundacyjnej. Lek jest refundowany w leczeniu atypowego zespołu hemolityczno-mocznicowego.

Dane najgroźniejszych przestępców seksualnych zamieszczono w jawnym rejestrze MS

Dane najgroźniejszych ok. 800 przestępców seksualnych zamieszczono w jawnym rejestrze przestępców seksualnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest on dostępny dla każdego.

We wtorek rusza system losowego przydzielania spraw sędziom

We wtorek w całym kraju rusza system losowego przydzielania spraw sędziom; chodzi o sądy pierwszej instancji i jednoosobowe składy. Ruszy też -jak zapowiadał w rozmowie z PAP wiceszef sprawiedliwości Michał Woś .

Celnicy mogą przejść na emeryturę w wieku 55 lat. Weszły nowe przepisy

1 stycznia celnicy zostali włączeni do systemu emerytur mundurowych. Oznacza to, że będą mogli przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat, a ich świadczenia będą wypłacane z budżetu państwa, a nie z ZUS.

Mikołaj Wild o CPK: chcemy zbudować najbardziej innowacyjny port lotniczy

Chcemy zbudować jak najnowocześniejszy, najbardziej innowacyjny port lotniczy. Dlatego mówimy w koncepcji, że chcemy żeby trafił do pierwszej dziesiątki portów lotniczych świata, nie pod względem
wielkości ale pod względem jakości obsługi pasażerów – mówi Mikołaj Wild, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Lotniczego

Michał Dworczyk: obecnie nie ma prac nad wejściem Polski do strefy euro

Obecnie nie ma żadnych prac prowadzonych nad wejściem Polski do strefy euro – powiedział  szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że Polska zobowiązała się do przyjęcia euro wchodząc do UE, ale trzeba do tego znaleźć "najlepszy moment".

Ekspert: Inwestycje w 2018 roku powinny nabrać rozpędu

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego inwestycje w 2018 roku powinny nabrać rozpędu, bo jest wiele czynników, które będą temu sprzyjać – komentuje dla PAP główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Inflacja spowolniła. GUS podał dane za grudzień

Inflacja wyniosła 2 proc. w ujęciu rocznym w grudniu 2017 r. (wobec 2,5 proc.inflacji r/r w listopadzie), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

Morawiecki: Grupa Wyszehradzka jest kluczową częścią Europy Środkowej i UE

Wierzymy w Europę, w wartości europejskie, chcemy je razem budować – mówił w środę po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

To co zrobiła Platforma przez 8 lat to nic w porównaniu do naszych wyzwań. Nasze działania to
przyszłość na kolejne lata. Rok 2017 był bardzo dobry rok w sferze gospodarki dla Polaków. Najlepszy od kilkunastu lat. Wpływy z podatku VAT będą o 30 mld większe. Wielka pochwała dla wiceministra Banasia za aż tak dobre uszczelnienie systemu podatkowego. To są rekordowe wyniki. Będzie rekord w eksporcie żywności. Będzie powyżej 400 tys. urodzeń dzieci. Płace wzrosły znacząco, o 7%. Ten rok 2017 należy zaliczyć jako bardzo dobry rok dla Polaków i ich portfeli – podkreślił gość programu.

Czynniki techniczne wspierają złotówkę. Są możliwe lekkie spadki rentowności

Za wtorkowym umocnieniem PLN stoją czynniki techniczne; dalsza aprecjacja jest możliwa, jednak wciąż istnieją ryzyka – uważa Mateusz Sutowicz, ekonomista Banku Millennium.

Na koniec roku wydano ćwierć miliona zezwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza UE

W Polsce od trzech lat rośnie zatrudnienie cudzoziemców; według szacunkowych danych na koniec 2017 roku pracodawcom zostało wydanych ok. 250 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców z państw spoza UE –

Klauzule opt-out wypowiedziało ok. 4 proc. lekarzy i ok. 10 proc. lekarzy rezydentów

Nie mamy do czynienia z sytuacją krytyczną, bezpieczeństwo pacjentów nie jest zagrożone, mają oni dostęp do opieki – mówił szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł.

5,2 tys. zł dla specjalisty, 22 tys. zł dla asystenta. Ile naprawdę zarabiają lekarze?

Ministerstwo Zdrowia chce po raz kolejny usiąść do stołu negocjacyjnego z rezydentami. Z naszych informacji wynika, że zaproponuje im dodatkowe pieniądze oraz zmiany w trybie pracy.

Sondaż CBOS: reforma sądownictwa krajowym wydarzeniem roku

Reforma sądownictwa (7 proc.) oraz kontynuacja programu 500 plus (6 proc.) to krajowe wydarzenia, które w badaniu CBOS Polacy uznali za najważniejsze w 2017 roku. 54 proc. badanych nie potrafiło wskazać takiego wydarzenia.

Przesłuchanie b. szefa MSW Jacka Cichockiego w pierwszym tygodniu lutego

Przesłuchanie b. szefa MSW Jacka Cichockiego odbędzie się w pierwszym tygodniu lutego
– poinformowała PAP szefowa komisji śledczej ds. Aber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). To już trzecie podejście komisji do przesłuchania tego świadka.

Akt oskarżenia przeciwko b. szefowi Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. szefowi Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Zbigniewowi N. Odpowie on m.in. za przyjęcie łapówek na kwotę kilkuset tysięcy złotych w zamian za powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach.

Komisja reprywatyzacyjna: Córka i mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz mają zwrócić po 1,087 mln

Córka i mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz uzyskali z reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16 po 1,087 mln zł; muszą je zwrócić na konto miasta -powiedział członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Afera podkarpacka: Zbigniew N. usłyszał akt oskarżenia

Główny bohater afery podkarpackiej, były prokurator okręgowy w Rzeszowie Zbigniew N., usłyszał akt oskarżenia. Wkrótce stanie przed sądem, m.in. za korupcję. Miał przyjąć kilkaset tys. zł łapówek w zamian za powoływanie się na wpływy w instytucjach i podjęcie się pośrednictwa w załatwianiu w nich różnych spraw.

ONR nie propaguje faszyzmu i nie nawołuje do nienawiści. Prokuratura umorzyła dochodzenie

Częstochowska prokuratura rejonowa nie dopatrzyła się przestępstwa propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie Obozu Narodowo-Radykalnego. Umorzyła dochodzenie w tej sprawie.

Newsweek.pl musi sprostować kłamstwo historyczne o „polskich obozach koncentracyjnych”

Portal internetowy Newsweek.pl musi opublikować sprostowanie jednego ze swoich artykułów. Chodzi o tekst, w którym rosyjskie obozy koncentracyjne nazwano polskimi. To pierwszy tego typu wyrok sądu w Polsce.

Polska świętowała Objawienie Pańskie.

Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w prawie 650 miastach przeszły Orszaki Trzech Króli.Orszaki przypomniały, że rozpoczął się rok świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Sty
 • Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.
 • Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. […]

 • Opinie i analizy

 • 21.Sty
 • Brutalny mord w Gdańsku.
 • Na taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” jest nagranie rozmowy niejakiego Sienkiewicza z Belką. Sienkiewicz namawia Belkę do tego by wpuścił do systemu gospodarczego tyle pieniędzy ile się da, bo jak PO przegra wybory to staną inwestycje i wtedy oni, jako środowisko, zostaną bez pieniędzy. Przewidywania Pana Sienkiewicza sprawdziły się , rzeczywiście współczynnik Giniego wskazuje […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 20.Sty
 • Zapraszamy Państwa do słuchania!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1011 (niedzielna) Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Coudenhove-Kalergi – europejski federealista http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:14 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Wyscigi na oslach https://www.blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha#.XEIxbVxKhPZ 19:24 Felieton: Kris – Polska podjela niebezpieczna gre? 19:31 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – Wicik Żywica, odc. 54 (ostatni), […]