Razem możemy wiele zmienić w nas samych i wokół nas. Niech się tak stanie – pilnujcie Polski.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Kiedy zaczynaliśmy nasze kibicowskie pielgrzymowanie, inne było nasze środowisko, inna też była Polska. Jedno pozostało niezmienne – Bóg i ewangeliczne wskazania, które pozostawił nam po to, abyśmy umieli pokonywać wszystkie życiowe przeciwności, zwalczać grzech w nas samych, ale przede wszystkim patrzeć z nadzieją w przyszłość – że razem z Panem Jezusem wszystko możemy w naszym życiu zmienić — mówił w homilii ks. Jarosław Wąsowicz, dziękując kibicom za wszystkie dobre inicjatywy ostatnich 10 lat. Nawiązując do hasła tegorocznej pielgrzymki „Dla Niepodległej”, oraz jubileuszu 100-lecia polskiej niepodległości, duszpasterz kibiców zaakcentował, że „wymarzona i wymodlona przez pokolenia Polaków niepodległość” od jej zarania wymagała obrony i walki – także po 1945 r., kiedy – jak mówił – „wolny świat i ci, którzy wówczas decydowali o jego losach, pozwolili na kolejne w historii zniewolenie Polski”. Przywołujemy z dumą postaci narodowych bohaterów, dla których hasło +Bóg, honor, ojczyzna+ to nie tylko hasło ze sztandarów, ale życiowe motto; rzeczywistość, którą w zabieganiu o wolną Polskę mieli wyrytą w sercach. Od nich chcemy uczyć się miłości do Polski, do Kościoła. Ks. Wąsowicz wskazał, że „wolnej Polski trzeba strzec – to jest testament pokoleń walczących o naszą wolność”. ​X Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę .

Schetyna obiecuje b.szefowi WSI przywrócenie emerytur

Kierownictwo Platformy Obywatelskiej obiecało przywrócenie emerytur ludziom dawnej bezpieki PRL.
Deklaracja padła podczas spotkania Grzegorza Schetyny z Markiem Dukaczewskim i Marianem Janickim. O sprawie poinformował sam Janicki podczas protestu byłych esbeków przed Sejmem 11 stycznia 2018.
Na spotkaniu byłem ja, byli generałowie Marek Dukaczewski i Adam Rapacki. Uzyskaliśmy od przewodniczącego Grzegorza Schetyny zapewnienie, że PO przywróci ustawowo takie emerytury, jakie były kiedyś. PO przygotowała ustawę, która przywróci nam godność– mówił gen. Janicki.

B. Szydło: Chcę zakończyć to, do czego zobowiązałam się w 2015 r.

Zostałam w Radzie Ministrów, by zakończyć to, do czego się zobowiązałam w 2015 roku, kiedy szliśmy do wyborów – mówiła wicepremier Beata Szydło. Wskazując na powody zmian w Radzie Ministrów obecna wicepremier mówiła o zmianie sytuacji i dynamiki politycznej, do której doszło po lipcowych wetach prezydenta oraz o zbliżającym się okresie przedwyborczym. – Przed nami są już kolejne wybory samorządowe, potem europarlament, parlament, kończy się to wszystko wyborami prezydenckimi. To będzie też czas, w którym będą inne wyzwania, będzie potrzebne przemodelowanie naszych działań, również i personalnych – zaznaczyła wicepremier. Podsumowując dwa lata swoich rządów Beata Szydło mówiła, że w tym czasie wprowadzono wiele zmian. Program dobrej zmiany z Prawem i Sprawiedliwością realizował m.in. były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który – jak podkreśliła wicepremier – zrobił wiele dobrego. – Zmiany, które zostały przeprowadzone w armii, te zmiany, które zostały przez niego podjęte, utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej i -najważniejsza sprawa – wzmocnienie flanki wschodniej, wojska NATO, wojska amerykańskie w Polsce – to jest niewątpliwie historyczna zasługa Antoniego Macierewicza, dla bezpieczeństwa Polski rzecz fundamentalna .

Rekonstrukcja rządu: premier Morawiecki podał nowy skład swojego gabinetu

8 odwołanych ministrów, trzy nowe resorty. Znamy już skład rządu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Macierewicz pożegnał się z MON. "Stworzenie WOT uczyniło polską armię kompletną"

Dzięki zmianom w armii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogła się zmienić także Polska; po raz pierwszy od dziesięcioleci, Polacy mogli powiedzieć, że czują się bezpieczni – powiedział dotychczasowy szef MON Antonii Macierewicz podczas przekazania resortu obrony Mariuszowi Błaszczakowi.

Rzeczniczka PiS: "Głęboka zmiana wynika z obecnych potrzeb. Damy radę"

To dosyć głęboka zmiana wynikająca z obecnych potrzeb, z nowych zadań rządu; trzymamy kciuki, życzymy powodzenia, z całą pewnością damy radę -powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Kaźmierczak z ZPP: polityka gospodarcza stanie się spójna

Skład personalny resortów gospodarczych gabinetu Mateusza Morawieckiego świadczy o tym, że polityka gospodarcza będzie spójna, dotąd różnie z tym bywało – powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) Cezary Kaźmierczak.

Bank Światowy podnosi prognozy dla Polski

Przetacza się fala podnoszenia prognoz dla polskiej gospodarki. Bank Światowy prognozuje, że produkt krajowy brutto Polski wzrośnie w 2018 r. o 4 proc., w 2019 r. o 3,5 proc., a w 2020 r. o 3,1 proc. – wynika z raportu banku. W 2017 roku, według prognoz, wzrost wyniósł 4,5 proc.

Tempo wzrostu PKB przekroczy 4 proc.

Tempo wzrostu polskiego PKB w 2018 r. "z łatwością" przekroczy 4 proc., a polska gospodarka się przegrzewa przy braku istotnych nierównowag zewnętrznych – oceniła w raporcie z 10. stycznia agencja S&P Global.

Kwieciński: Instytucje finansowe i ratingowe będą jeszcze podwyższać prognozy PKB

"Na razie prognoza rządowa wzrostu PKB na ten rok, która jest zapisana w ustawie budżetowej, wynosi 3,8 proc. Rząd jest bardzo optymistycznie nastawiony do zrealizowania tej obecnej prognozy.

Drużyna Morawieckiego musi szybko ruszać do boju. Oto największe wyzwania dla rządu

Rozwiązanie problemów w zdrowiu, wygaszenie konfliktów z Brukselą, lepsze wydawanie środków unijnych to główne wyzwania, z którymi muszą się uporać już na starcie nowi szefowie resortów. Ale niejedyne.

Kwieciński: MIiR będzie koordynowało politykę społeczno-gospodarczą

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju będzie bardzo silnie koordynowało całą politykę społeczno-gospodarczą naszego państwa. Najważniejszym zadaniem będzie skuteczne wdrażanie rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – podkreśli szef resortu, Jerzy Kwieciński.

Stopy procentowe bez zmian. Jest decyzja RPP

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej – podała RPP.

Szewczak: „Zwykli obywatele będą czuli, że jest trochę więcej

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała w środę kilkadziesiąt poprawek PiS do budżetu, złożonych podczas drugiego czytania projektu. Negatywne opinie uzyskały wszystkie wnioski przygotowane przez opozycję. Komisja poparła natomiast jedną poprawkę podpisaną przez posłów wszystkich klubów, dotyczącą przeznaczenia 1,2 mln zł na na utworzenie nowej rezerwy związanej z powstaniem Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. prof. Zbigniewa Religi.

Morawiecki: Dokonujemy przełomu. Zaplanowane deficyty są najniższe w ciągu 28 lat

Bardzo dziękuję wysokiej izbie za przyjęcie tego budżetu i jestem przekonany, że dzięki niemu będziemy w stanie dobrze służyć Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki po uchwaleniu budżetu.

Deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł. Sejm uchwalił budżet na 2018 r.

Sejm uchwalił w czwartek budżet na 2018 r. z deficytem nieprzekraczającym 41,5 mld zł. Z rozpatrzonych około 400 poprawek przegłosowano kilkadziesiąt przygotowanych przez PiS i jedną ponadpartyjną .

Czerwińska: Nie mamy powodów do podniesienia tempa dochodów budżetu w 2018 r.

MF nie widzi powodów, aby podnieść tegoroczne tempo dochodów budżetu -poinformowała w środę w Sejmie minister finansów Teresa Czerwińska. Jej zdaniem 2018 r. rok powinien być przełomowy, jeśli chodzi o absorbcję.

Czerwińska: Deficyt budżetowy za 2017 rok wyniesie mniej niż 30 mld zł

Deficyt budżetowy za 2017 rok wyniesie mniej niż 30 mld zł – powiedziała w TVP Info minister finansów, Teresa Czerwińska.

Eksport polskiej żywności bije rekordy

Produkty spożywcze o wartości nawet 27,5 mld euro wysłaliśmy za granicę w 2017 r. To rekord, a zapowiada się kolejny. Na liście eksportowanych przebojów tradycyjnie króluje mięso, ale i… papierosy.

Gruza: Mamy gotowy plan uproszczenia podatków

Gotowy jest plan uproszczenia podatków, będzie realizowany w pierwszej połowie br. po zatwierdzeniu przez nową minister finansów Teresę Czerwińską -powiedział  w Sejmie wiceminister finansów .

Zadłużona jest mniej niż połowa polskich gospodarstw domowych

Zadłużone jest 40,5 proc. populacji, a ok. 14 proc. gospodarstw domowych ma kredyt mieszkaniowy. Przeciętna wartość zadłużenia to ok. 10 tys., a kredyt mieszkaniowego to 114,8 tys. zł” – poinformował Piotr Bańbuła z NBP.

Dochody budżetu w 2018 r. będą wyższe m.in. dzięki uszczelnieniu podatków

Dochody budżetu w 2018 r. będą wyższe o 3,5 proc., dzięki m.in. działaniom nakierowanym na odbudowę wpływów podatkowych – mówił przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin

Polski majątek gospodarstwa domowego to 58 proc. średniej strefy euro

Przeciętny majątek netto gospodarstwa domowego w Polsce wyniósł 263,6 tys. zł w 2016 r. Majątek netto przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce (60,6 tys. euro) stanowił ok. 58 proc. mediany majątku netto.

Dzięki "500 plus" w 2016 r. spadła liczba osób korzystających z pomocy społecznej

W 2016 r., w porównaniu do poprzednich lat, znacznie spadła liczba osób, które korzystają z pomocy społecznej; duży wpływ miało na to wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" oraz spadek bezrobocia – wynika z danych GUS.

Emeryci i renciści najwięcej wydają na żywność. 4 proc. żyje w skrajnym ubóstwie

W 2016 r. w gospodarstwach domowych emerytów i rencistów przeciętny dochód na osobę to 1499 zł – wynika z danych GUS. Najwięcej w takich gospodarstwach wydaje się na żywność, użytkowanie mieszkania lub domu.

Szydło: Komitet Społeczny RM przygotuje programy wsparcia dla rodzin i seniorów

Programy demograficzne, programy pomocy dla rodzin, a także kompleksowy program wsparcia dla seniorów – tym – według wicepremier Beaty Szydło – zająć się ma kierowany przez nią Komitet Społeczny Rady Ministrów.

Źródła PAP: Brak wykazów nieruchomości ze 177 starostw blokuje rozwój Mieszkania plus

Do Krajowego Zasobu Nieruchomości nie wpłynęły wykazy nieruchomości ze 177 starostw – dowiedziała się PAP. Mimo tego, że zgodnie z ustawą samorządom za każdy dzień zwłoki grozi 500 zł kary.

7,6-proc. wzrost sprzedaży detalicznej. Eurostat podał dane za listopad

Sprzedaż detaliczna w Polsce w listopadzie wzrosła o 7,6 proc. rdr, po wzroście o 7,1 proc. rdr w październiku – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 1,6 proc.

Stopa bezrobocia w grudniu niższa o 1,6 pkt. proc. niż przed rokiem

6,6 proc. wyniosła w grudniu stopa bezrobocia rejestrowanego i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,1 pkt. proc. – poinformowało  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Eurostat podał dane o bezrobociu w Polsce

Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w listopadzie, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 4,5 proc., wobec 4,6 proc. w październiku – podał Eurostat.

Eurostat podał, o ile wzrosła produkcja przemysłowa w Polsce

Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w  listopadzie o 6,7 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 10 proc. rok do roku w październiku – poinformował Eurostat.

NBP: przeciętny majątek gospodarstwa domowego w 2016 r. to 264 tys. zł

Przeciętny majątek netto polskiego gospodarstwa domowego w 2016 r.wyniósł około 264 tys. zł – wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce". Zróżnicowanie majątku jest większe niż w przypadku dochodów.

Szewczak  o budżecie: "Mamy do czynienia z sensacyjnie pozytywnymi wynikami". 

Gospodarka absolutnie kwitnie, jest w rozpędzie. Jak powiedział prezes NBP prof. Glapiński, niech ta dobra chwila trwa. Wyniki ostateczne będą dopiero w lutym, ale wygląda na to, że będzie rekordowo niskie wykonanie deficytu za zeszły rok. Przypomnę, że miało być prawie 60 mld zł, a być może będzie poniżej 30 mld zł. To jest absolutny sukces. Poseł PiS dodał, że deficyt na rok 2018 a więc 41,5 mld, „też może być znacząco mniejszy od zakładanego. Chociaż z deficytem jest tak, że czasami warto wydać trochę więcej pieniędzy, jeśli cel jest sensowny”.Szewczak przypomniał, że opozycja mówiła w zeszłym roku, że budżet będzie „katastrofą, drugą Grecją”. Dodał, że okazało się, że mamy do czynienia z „sensacyjnie pozytywnymi wynikami”.Ustawa budżetowa przewiduje, że deficyt w tym roku nie przekroczy 41,5 mld zł, przy dochodach w wysokości 355,7 mld zł i wydatkach w kwocie 397,2 mld zł. Rząd, przygotowując projekt, założył wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 proc. i średnioroczną inflację w wysokości 2,3 proc. oraz deficyt sektora finansów publicznych w 2018 r.
w wysokości 2,7 proc. PKB. Przewidziano wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz wzrost emerytur i rent w wysokości 6,3 proc., wzrost spożycia prywatnego w ujęciu nominalnym o 5,9 proc. W tzw. budżecie środków europejskich na rok 2018 ustalono, że jego dochody wyniosą 64,8 mld zł, wydatki 80,2 mld zł, a deficyt 15,5 mld zł.

M. Błaszczak: w 2017 roku spadła liczba przestępstw kryminalnych

Liczba przestępstw kryminalnych w 2017 roku wyniosła 490 tys.,rok wcześniej było to 518 tys. – podkreślił szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak po naradzie kadry
kierowniczej policji, która odbyła się  w Szczytnie.

Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby.

Szef MSWiA: 89 proc. Polaków uważa, że jesteśmy bezpiecznym krajem

89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym; to jest zasługa policjantów i ich codziennej służby – powiedział w poniedziałek szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mariusz Błaszczak podczas narady kadry kierowniczej policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

MZ: sztywne określanie liczby lekarzy dyżurujących na oddziale – zbyt kosztowne

Sztywne przypisanie do każdego oddziału określonej liczby lekarzy powoduje nadmierne koszty – powiedział wiceminister zdrowia Zbigniew J.Król, komentując projekt MZ dający szpitalom więcej swobody w planowaniu całodobowej opieki lekarskiej.

MZ: prawie 3,5 tys. lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out

Klauzulę opt-out wypowiedziało 1890 rezydentów i 1567 innych lekarzy – poinformował resort zdrowia, powołując się na dane z piątku. Oznacza to, że w minionym tygodniu o 90 spadła liczba specjalistów rezygnujących z nadgodzin, nie zmieniła się natomiast liczba protestujących rezydentów.

Posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej z udziałem ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski bierze udział w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej. Środowisko medyczne oczekuje, że przedstawi on rozwiązania palących problemów, z którymi nie poradził sobie jego poprzednik. Wśród nich jest protest lekarzy rezydentów i realizacja ich postulatu większego finansowania służby zdrowia.

Sejm: komisja nadzwyczajna o Konstytucji dla Biznesu

Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. deregulacji zajmuje się dziś Konstytucją dla Biznesu. To pakiet 5 ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym, które mają ułatwić funkcjonowanie przede wszystkim małych i średnich, rodzimych przedsiębiorców.

Jan Szyszko: Przyszłość Polski to geotermia, węgiel i gaz łupkowy

Celem porozumienia paryskiego jest neutralność klimatyczna, a więc tyle emitować, co pochłaniać. To jest także cel Polski. Myślę, że jest to cel do osiągnięcia – uważa minister środowiska Jan Szyszko.

Sejm uchwalił specustawę ws. szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach

Posłowie w środę uchwalili specustawę dot. organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Reguluje ona m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem podczas konferencji. Szczyt w Katowicach odbywać się będzie od 3 do 14 grudnia br.

Już 25. transport LNG dotarł do gazoportu w Świnoujściu

Do terminala gazowego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zawinął kolejny metanowiec. To już 25. ładunek gazu w historii naszego gazoportu. Jak większość, przypłynął do nas z Kataru.

Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent podpisał ustawę, która powołuje Służbę Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu. SOP będzie nie tylko chroniła najważniejsze osoby i obiekty, ale zyska uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze. Będzie też mogła korzystać z tajnej współpracy m.in. dziennikarzy.

Producenci karpia dostaną 51 mln euro rekompensat wodno-środowiskowych

Producenci karpia dostaną wsparcie w wysokości około 51 mln euro z tytułu rekompensat wodno-środowiskowych – poinformował w czwartek dziennikarzy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

M. Wójcik: chcemy, by dzieci były umieszczane w rodzinach, w których zachowają tożsamość

Chcemy, by Unia Europejska przyjęła regulację, która spowoduje, że dzieci zawsze będą umieszczane w rodzinach zastępczych, w których będą mogły zachować swoją tożsamość językową, kulturową i religijną – powiedział wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Karta Dużej Rodziny dostępna jako aplikacja mobilna

Karta Dużej Rodziny jest już dostępna jako aplikacja mobilna. Poinformowała o tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Nadwyżka w handlu zagranicznym

W okresie od stycznia do końca listopada zeszłego roku Polska miała 7,8 mld zł nadwyżki w handlu zagranicznym, wobec 16,6 mld zł w tym samym okresie poprzedniego roku – wynika z piątkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Głównym partnerem Polski pozostają Niemcy.

Ponad 802 mld zł eksportu w pierwszych 11 miesiącach ub.r. 27,4 proc. do Niemiec

W okresie styczeń-listopad 2017 r. eksport w cenach bieżących wyniósł 802 528,1 mln zł, a import 794 712,0 mln zł. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 7 816,1 mln zł, natomiast przed rokiem
wyniosło 16 683,8 mln zł – podał GUS.

Polska jako specjalna strefa ekonomiczna to kilkadziesiąt mld zł inwestycji

Jakie są plany rozwoju stref ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu, jakie nowe inwestycje i współpracę z samorządami planuje agencja i co oznacza projekt "cała Polska strefą
ekonomiczną" – o tym rozmawialiśmy z Marcinem Chludzińskim, prezesem ARP.

Mateusz Morawiecki: kładziemy nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych

Rząd kładzie nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych, gdyż może to wzmocnić produkcję tych pojazdów w Polsce – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Rząd chce zbudować bezpieczną sieć dróg wspierająca rozwój Polski

Celem rządu jest budowa drogowego systemu komunikacji, który zapewni bezpieczeństwo podróży i jednocześnie będzie przyczyniał się do zrównoważonego rozwoju Polski – powiedział w piątek minister
infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Piotr Naimski: Druga nitka Rurociągu Pomorskiego doczeka się specustawy

PERN po połączeniu z OLPP to duży podmiot, który będzie coraz bardziej istotny, w takim samym wymiarze jak istotne są Gaz-System czy PSE – podkreśla Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Polska Grupa Zbrojeniowa w 2017 r. sprzedała za granicę sprzęt za ok. 800 mln zł

Przez ostanie 12 miesięcy Polska Grupa Zbrojeniowa odnotowała wobec 2016 r.ponad 43-proc. wzrost eksportu – poinformowała we wtorek PGZ. Firma sprzedała w ubiegłym roku za granicę produkty za ok. 800 mln zł.

CBŚP rozbiło grupę oszukująca na paliwach. Skarb Państwa mógł stracić nawet 20 mln zł

Policjanci z Gdańska i pomorska KAS wspólnie rozpracowały przestępców handlujących na hurtową skalę oszukanym olejem napędowym. Bandyci odbarwiali w tym celu olej opałowy. W sprawie zatrzymano 9 podejrzanych, ale jak podkreśla CBŚP – to może być dopiero początek zatrzymań.

PK: 11 osób oskarżonych o próbę kradzieży 16 mln zł

11 osób, w tym emerytowany policjant, zostało oskarżonych o próbę kradzieży 16 mln zł. Grupa podawała się za funkcjonariuszy, stosowała wymuszenia i zastraszenia. Chciała okraść innych przestępców, podejrzewanych o produkcję narkotyków – podała prokuratura.

Były urzędnik z warszawskiego ratusza usłyszał nowe zarzuty

Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w Warszawie usłyszał zarzuty przyjęcia w sumie ponad 45 mln zł łapówki -poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. Sprawa dotyczy
reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, w tym działki przy Pałacu Kultury i Nauki pod dawnym adresem Chmielna 70.

Lewica domaga się przywrócenia byłym funkcjonariuszom SB wyższych emerytur

Do Sejmu trafił projekt ustawy, który ma przywrócić wyższe emerytury dla byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Przy wsparciu Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pod projektem zebrano 250 tys. podpisów.

Proces ws. organizacji lotu do Smoleńska z 2010 r. w końcowej fazie

Proces w sprawie organizacji lotu polskiej delegacji do Smoleńska w 2010 roku wkracza w końcową fazę. Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie rozpoczął zaliczanie materiału dowodowego.

„Zapomnieli” ujawnić, że mają ponad 4,5 mln. zł. na kontach!

Według prokuratury, na podstawie analiz CBA wynika, że małżeństwo świadomie i umyślnie składało nieprawdziwe oświadczenia majątkowe.

Chcieli wyłudzić 160 mln zł zwrotu podatku VAT – staną przed sądem

Prokuratura w Pabianicach oskarżyła dwóch mężczyzn o próbę wyłudzenia zwrotu podatku VAT w kwocie 160 mln zł. Podstawą zwrotu miała być faktura wystawiona przez jednego z nich dotycząca sprzedaży dwudziestu obrazów o wartości ponad 2 mld zł. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Ponad miliard zł.0dszkodowania za nieruchomości za prezydentury Gronkiewicz-Waltz

Za czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz w stołecznym Ratuszu wypłacono 1,230 mld zł za niezwrócone w naturze nieruchomości -poinformował w piątek członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki.

Morawiecki i Juncker spotkają się ponownie, by rozmawiać ws. praworządności w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki i szef KE Jean-Claude Juncker wydali we wtorek wieczorem wspólne oświadczenie, w którym informują, że spotkają się ponownie, by kontynuować dyskusję ws. praworządności. Jak zaznaczyli, ma ona przynieść postępy do końca lutego.

Kolejny atak Donalda Tuska na Polskę

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk po raz kolejny atakuje Polskę. Były premier Polski stwierdził, że nie mamy do czynienia ze sporem o to, jaka ma być Europa, tylko ze sporem o to, czy Polska ma być dalej jej częścią. Donald Tusk udzielił wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”. Jest on opatrzony tytułem „Śpieszmy się kochać Unię”.

Przywódcy siedmiu państw południa UE za jednolitą polityką migracyjną

Przywódcy siedmiu państw południowej Europy: Włoch, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Malty, Grecji i Cypru opowiedzieli się za jednolitą polityką UE w sprawie migracji. Stwierdza to dokument ogłoszony w środę w Rzymie, gdzie odbył się szczyt siódemki.

W lutym unijni ministrowie będą dyskutować ws. Polski nad art. 7

W lutym unijni ministrowie ds. europejskich podejmą pierwszą dyskusję ws.Polski. Rozmowy będą miały związek art. 7 unijnego traktatu, który Komisja Europejska uruchomiła wobec naszego kraju.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Sty
 • Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.
 • Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. […]

 • Opinie i analizy

 • 21.Sty
 • Brutalny mord w Gdańsku.
 • Na taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” jest nagranie rozmowy niejakiego Sienkiewicza z Belką. Sienkiewicz namawia Belkę do tego by wpuścił do systemu gospodarczego tyle pieniędzy ile się da, bo jak PO przegra wybory to staną inwestycje i wtedy oni, jako środowisko, zostaną bez pieniędzy. Przewidywania Pana Sienkiewicza sprawdziły się , rzeczywiście współczynnik Giniego wskazuje […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 20.Sty
 • Zapraszamy Państwa do słuchania!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1011 (niedzielna) Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Coudenhove-Kalergi – europejski federealista http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:14 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Wyscigi na oslach https://www.blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha#.XEIxbVxKhPZ 19:24 Felieton: Kris – Polska podjela niebezpieczna gre? 19:31 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – Wicik Żywica, odc. 54 (ostatni), […]