List do MSZ o interwencję w.s. promowania prawdy historycznej #GermanDeathCamps

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl          Olsztyn , 01 lutego 2018 r.

11-041 Olsztyn

ul. Rzędziana 32

 

Minister Spraw Zagranicznych

Pan Jacek Czaputowicz

 

Wiceminister Spraw Zagranicznych

Pan Jan Dziedziczak

 

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ
rzecznik@msz.gov.pl

 

Wniosek o udzielenie informacji publicznej

Działając w imieniu Stowarzyszenia Blogmedia24.pl z siedzibą w Olsztynie, na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198), wnoszę o udostępnienie informacji publicznej ,  jakie działania zostały podjęte przez Ministerstro Spraw Zagranicznych Polski w związku z polityką mającą na celu promowanie prawdy historycznej o II WŚ.

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl zwracało się wielokrotnie do MSZ i polskich ambasad z żądaniem podjęcia skutecznej interwencji w sprawie publikacji ocierających się o przestepstwo kłamstwa oświęcimskiego, poczynając od lutego 2010 roku w sprawie publikacji na izraelskim portalu Ynetnews artykułu, w którym Zeev Tzahor w tekście "Słowna żonglerka" stwierdził, że Polacy odegrali "entuzjastyczną" rolę w Holokauście, obsługiwali obóz w Auschwitz i bywali gorsi od Niemców.

Ostatnia nasza interwencja z 26 maja 2015 r. miała miejsce w związku z ujawnioną przez media skandaliczną opinią rzecznika waszyngtońskiego Muzeum Holocaustu Andrew Hollingera, który w artykule opublikowanym na stronach internetowych placówki odniósł się do równie skandalicznej wypowiedzi szefa FBI Jamesa Comeya o współudziale Polaków w Holocauście, obrażając pamięć milionów Polaków, ofiar mordów nazistowskich Niemiec i Rosji radzieckiej .

W kolejnych naszych interwencjach zwracaliśmy się do MSZ i do ambasadorów o promowanie na stronach internetowych polskich ambasad i konsulatów życiorysów takich osób jak Irena Sendler, Rotmistrz Witold Pilecki i publikacji "Złote serca, czy złote żniwa?" zbioru esejów na temat stosunków polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej. Głównym redaktorem zbioru jest prof. Marek J. Chodakiewicz, znawca tematyki polsko-żydowskiej,w latach 2005-2010 członek rady państwowego Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Bezskutecznie.

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych promowało za granicą książkę utwierdzającą stereotyp Polaków jako antysemitów i szmalcowników, powielając to, z czym rzekomo walczyło, podejmując interwencje po publikacjach Zeev Tzahora , Debbie Schlussel i wielu innych publicystów. Co gorsza, wydawało na ten skandaliczny proceder nasze, polskich podatników pieniądze.

Dokument nakazujący polskim placówkom promowanie „Inferno of Choices" został wysłany w lipcu 2012 roku, a więc już po głośnej aferze z kłamstwem oświęcimskim Obamy i interwencji w sprawie Debbie Schlussel, o efektach tej interwencji nie informując Stowarzyszenia do dnia dzisiejszego.

Obraz najnowszej historii jest obrazem narodu. Wizerunek pokazuje, jak jest i jak będzie odbierany naród. Jeśli my będziemy przedstawiali siebie Polaków, jak w promowanej przez MSZ książce, to z ofiar II wojny światowej staniemy się sprawcami. Czy to jest celem działań pracowników polskiego MSZ?

Jak dowiadujemy się z mediów, w MSZ miał powstać specjalny zespół osób, które zajęłyby się  wspierania pozwów za określenia „polskie obozy śmierci” , jednak resort z tego zrezygnował. W MSZ w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą funkcjonowało krótko stanowisko zastępcy dyrektora ds. polityki historycznej. O tym, że jest ona niezbędna świadczą liczne przypadki kłamstw dot. naszej rzekomej współodpowiedzialności za holokaust. Polityka historyczna musi być elementem promocji każdego kraju na świecie. Robią to wszyscy, którzy myślą w kategoriach interesów własnego kraju.

Jak donosił “The Financial Times”, Republika Federalna Niemiec zamierza wypłacić odszkodowania w wysokości 10 milionów euro byłym jeńcom wojennym z czasów II wojny światowej. Grupą do której trafić mają pieniądze są byli sowieccy żołnierze. Według niemieckich dyplomatów, to  krok w kierunku osiągnięcia porozumienia dot. odszkodowań, które rozpoczęła wizyta kanclerz Angeli Merkel w Moskwie i ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinemeira w Wołgoradzie.

Ministerstwo nie robi nic, aby promować polskie wydawnictwa anglojęzyczne, których jest bardzo mało, jak chociażby te które są już dostępne – link do Amazona i link do kategorii historia Polski, widać jakie książki dominują. Warto podkreślić, że w tym roku obchodzimy 100 rocznicę powstania polskiego lotnictwa. Biografia gen. pil. Stanisława Skalskiego, która ukazała się w zeszłym roku w j. angielskim w WB i USA. Książka zawiera informacje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, o osiągnięciach dwudziestolecia, przebiegu Kampanii Wrześniowej, zbrodniach niemieckich w Polsce, bohaterstwie i sukcesach polskich lotników w Bitwie o Anglię i późniejszych walkach, tragedii Powstania Warszawskiego, prześladowaniach okresu stalinowskiego, Łączce i warunkach więziennych, wreszcie o takich osobach jak Baumann czy Wolińska-Brus. W sposób oczywisty pokazuje, że Polacy nie mogli mordować Żydów, bo w tym czasie walczyli z Niemcami.

 

Witold Pilecki zostawił nam piękny testament, którego nie wolno odrzucać, trzeba go propagować. Wnosiliśmy o to w naszych wnioskach w 2012 roku. Od 60. rocznicy zamordowania Rotmistrza, 25 maja 2008 r. udostępniony jest angielski przekład „Raportów Witolda”: www.witoldsreport.blogspot.com

W latach 2008 – 2013 tysiące pocztówek upominających się o pamięć o Rotmistrzu wolontariusze akcji wysłali także do waszyngtońskiego Muzeum Holocaustu. Warto zapytać Muzeum Holocaustu o spełnienie obietnic zainteresowania się "Raportem Witolda".

http://www.witoldsreport.blogspot.com/2011/12/bring-witold-pilecki-to-holocaust.html

W 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Instytut Pamięci Narodowej uruchomił portal edukacyjny o niemieckich obozach zagłady i obozach koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski.Na portalu umieszczono podstawowe informacje na temat obozów zagłady i obozów koncentracyjnych utworzonych przez III Rzeszę w okupowanej Polsce. Teksty opatrzone są ilustracjami oraz zdjęciami archiwalnymi. Na witrynie znajduje się także mapa z zaznaczonymi miejscami, gdzie znajdywały się hitlerowskie obozy. Portal jest dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim. http://www.truthaboutcamps.eu/

Dlaczego państwowa instytucja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski nie nakazuje ambasadorom umieszczenia na stronach internetowych polskich przedstawicielstw adresów do tej witryny? Została przygotowana przez historyków IPN, przede wszystkim z myślą o odbiorcach zagranicznych. "Wciąż bowiem pojawiają się w światowych mediach i oficjalnych wystąpieniach wypowiedzi o 'polskich obozach śmierci'. Jest to nie do przyjęcia – są to wypowiedzi nieprawdziwe" ."Pełną i jedyną odpowiedzialność za stworzenie 'fabryk śmierci' ponoszą Niemcy".
To samo pytanie dotyczy witryny internetowej opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej http://www.pilecki.ipn.gov.pl/

Proponowane przez nas pozycje wskazują, że jest to bardzo niewiele, ale zawsze trzeba kiedyś podjąć chociaż próbę naprawy powielanych przez dziesięciolecia stereotypów.

Oczekujemy na odpowiedź godną rządu Dobrej Zmiany i podjęcie skutecznych działań, które odniosą skutek.

Z poważaniem

 

Prezes Zarządu

Elżbieta Szmidt

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Sty
 • Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.
 • Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. […]

 • Opinie i analizy

 • 21.Sty
 • Brutalny mord w Gdańsku.
 • Na taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” jest nagranie rozmowy niejakiego Sienkiewicza z Belką. Sienkiewicz namawia Belkę do tego by wpuścił do systemu gospodarczego tyle pieniędzy ile się da, bo jak PO przegra wybory to staną inwestycje i wtedy oni, jako środowisko, zostaną bez pieniędzy. Przewidywania Pana Sienkiewicza sprawdziły się , rzeczywiście współczynnik Giniego wskazuje […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 20.Sty
 • Zapraszamy Państwa do słuchania!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1011 (niedzielna) Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Coudenhove-Kalergi – europejski federealista http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:14 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Wyscigi na oslach https://www.blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha#.XEIxbVxKhPZ 19:24 Felieton: Kris – Polska podjela niebezpieczna gre? 19:31 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – Wicik Żywica, odc. 54 (ostatni), […]