Zbliża się suwerenność na poziomie mentalnym i kulturowym.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników II Ogólnopolskiego Forum Samorządów. Jak przypomniał, w tym roku przypada również setna rocznica przyznania Polkom praw wyborczych. Można powiedzieć, że Polki otrzymały pełnię praw wyborczych wraz z narodzinami Polski odrodzonej, a więc te prawa przyszły wraz z wolnością naszej ojczyzny. Były jednym z pierwszych owoców tej wywalczonej wolności – wskazał Jarosław Kaczyński. Lider PiS ocenił, że fakt ten „nie przeszkadza propagatorom pedagogiki wstydu mówić, że kobiety na ziemiach polskich uzyskały te prawa dopiero w 1918 roku”.  Kaczyński: Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości

Morawiecki: Każde poważne państwo musi dbać o swoją reputację i prawdę historyczną

Każde poważne państwo musi dbać o swoją historię, dbać o swoją reputację i o prawdę historyczną; polska historia, która powinna być królową pamięci świata, stała się w ostatnich 25 latach wygodnym chłopcem do bicia .

Morawiecki do izraelskich dziennikarzy: Żaden Żyd nie przetrwałby bez pomocy polskich rodzin

Nie chodzi mi o licytację na liczbę ofiar między Polakami a Żydami. Jest to sytuacja na tyle delikatna… Powiem tylko, że nie ma polskiej rodziny, która nie straciłaby bliskich w czasie II wojny światowej –
powiedział premier. Mówił też o systemowym wybijaniu polskiej inteligencji przez okupacyjne siły niemieckie i radzieckie.

Do jakich mrocznych czeluści piekła sięgnie coraz bardziej antypolska opozycja?

 Janusz Szewczak: To przecież nie kto inny jak jeden z najwyższych urzędników państwowych w Polsce, RPO Adam Bodnar, oskarżył publicznie naród polski o udział w zbrodni Holocaustu, za co nie poniósł żadnych konsekwencji. Do jakich więc jeszcze mrocznych czeluści piekła sięgną antyrządowa i coraz bardziej antypolska opozycja i sprzyjające jej media, w Polsce przecież głównie zagraniczne, by szkalować Polaków i zaszkodzić Polsce. Jakich mrocznych szatanów wezwą jeszcze na pomoc, by maltretować naszą Ojczyznę, by plugawić naszą historię i obrażać naród, który wielokrotnie w historii dawał dowody zarówno tolerancji, jak i bohaterstwa. Nie da się wiecznie przepraszać, zwłaszcza za niepopełnione zbrodnie i niezasłużone winy, nie da się ludziom złej woli wytłumaczyć, że Chopin i Kopernik to jednak Polacy, a bohaterów ci u nas na kopy. Nie da się każdej nowej ustawy w polskim Sejmie konsultować z Ambasadą Izraela czy Niemiec, jak to niezwykle trafnie zauważył wiceminister Patryk Jaki. Wiele anty-polskich hien woli przesłanie kłamcy i manipulatora Jana Tomasza Grossa niż świadectwa prawdy Jana Karskiego, Witolda Pileckiego czy nawet Ireny Sendlerowej. Skoro nawet za grudniowy pucz nikt z totalno-katastrofalnej opozycji nie poniósł żadnej odpowiedzialności, to czy uda się nam wygrać z prawdziwą inwazją kłamstwa, zła i nieuprawnionych roszczeń, nie mówiąc już o demonach przeszłości.

Środowiska Żydowskie naciskają ws. reprywatyzacji. Chcą poprawek wartych nawet bilion zł

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego chce zmian w sprawie polskiej ustawy reprywatyzacyjnej. Żydzi oczekują, że pozwoli im to odzyskać utracony w czasie wojny majątek. Chodzi o zwroty w naturze, ale też rekompensaty za utracone dom czy lasy.

UE: Źródła dyplomatyczne: jest potwierdzenie – w lutym posiedzenie ws. Polski

Bułgarska prezydencja potwierdziła w planie na lutowe posiedzenie unijnych ministrów ds. europejskich, że będzie w nim punkt o Polsce w kontekście uruchomienia przez Komisję Europejską art. 7 traktatu o UE – dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Szereg spotkań Czaputowicza w Brukseli. Szef polskiego MSZ spotka się

m.in. z Timmermansem, Mogherini i Bieńkowską.To ciąg dalszy ofensywy dyplomatycznej polskiego rządu.

Fitch: Napięte relacje między Polską a UE bez wpływu na inwestycje

Napięte relacje między Polską a UE nie miały w 2017 r. wpływu na inwestycje –powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Arnaud Louis, główny analityk Fitch na Polskę.

W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań w programie Mieszkanie plus

W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań w programie Mieszkanie plus – zaplanowała we wtorek Rada Mieszkalnictwa. Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że Mieszkanie plus jest dla tyc.

Epitafium dla liberała. Kiedy wyborcy kpią z jakiejś partii, to jej koniec jest bliski

Śmieszny polityk to przegrany polityk. Ta reguła, od której nie ma wyjątków, dotyczy też całych stronnictw politycznych. Kiedy wyborcy nieustannie kpią z jakiejś partii, oznacza to, iż jej koniec jest
bliski.

Rozliczenia z fiskusem na nowych zasadach. Wiele zmian korzystnych dla podatników

Do ponad 85 tys. wzrósł w tym roku limit 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, czyli kosztów autorskich, które można odpisać od podstawy opodatkowania. Na nowych przepisach podatkowych w tym roku skorzystają również m.in. pracownicy uzyskujący różnego rodzaju zapomogi.

Świat bogacił się, Polska została w tyle. PiS poprawił statystyki

Najnowszy raport Banku Światowego pokazuje, że za czasów rządów Donalda Tuska spadliśmy z 46. na 48. miejsce w rankingu bogactwa. Wyprzedziły nas kraje, które nie należą do najbogatszych i miejsce za nimi nie powinno nas cieszyć. Za PiS majątek Polaków rósł w szybszym tempie, ale dopiero w ubiegłym roku.

GUS podał najnowsze dane o wynagrodzeniach. Wzrosły o 7 proc.

Według danych dotyczących ostatniego kwartału 2017 roku, średnie wynagrodzenie wzrosło o 7,1 proc. Przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale 2017 r. wyniosło 4516,69 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 7,1 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

GUS: średnia krajowa pod koniec 2017 r. wyniosła 4516,69 zł

Realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w 2017 roku w stosunku do 2016 roku wyniósł 3,4 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny. W 2016 roku w stosunku do 2015 r. przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 4,2 proc.

Jak wzrosną emerytury? Rafalska spodziewa się dobrych informacji

Przecięta emerytura może wzrosnąć o około 60 zł, a renta o czterdzieści kilka złotych – zapowiada minister rodziny Elżbieta Rafalska. Waloryzacja może kosztować państwo nawet 5,8 mld zł.

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję ws. stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian -podał Narodowy Bank Polski po zakończonym w komunikacie po dwudniowym posiedzeniu RPP.

Polacy zaoszczędzili 22 mld zł na niskich stopach

Od trzech lata stopy procentowe NBP są na rekordowo niskim poziomie, a to oznacza też niskie ceny kredytu. Na samych kredytach mieszkaniowych Polacy zaoszczędzili 22 mld zł – wynika z wyliczeń Open Finance. Eldorado kiedyś się jednak skończy – przestrzegają analitycy.

Gospodarka się rozpędza. KE podnosi prognozy wzrostu PKB dla Polski

Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę dynamiki polskiego PKB w 2018 r. do 4,2 proc. z 3,8 proc., a w 2019 r. do 3,6 proc. z 3,4 proc.wcześniej. Ich zdaniem, inflacja bazowa osiągnie cel NBP w połowie 2019 r.

Liderzy zrównoważonego rozwoju

Norwegia, Islandia i Luksemburg wśród krajów rozwiniętych oraz Litwa, Węgry, Azerbejdżan, Łotwa i Polska wśród krajów rozwijających się to światowi liderzy zrównoważonego rozwoju gospodarczego .

KE zatwierdziła przepisy dotyczące rynku mocy w Polsce

Komisja Europejska (KE) zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych W Polsce, podała KE. Komisja zatwierdziła również mechanizmy w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji i we Włoszech, a zdaniem Komisji przyczynią się one

Przy pełnym wdrożeniu JPK wzrost wpływów z VAT w 2018 będzie nieco niższy niż rok temu

Przy pełnym wdrożeniu JPK w 2018 r., wzrost wpływów z VAT w bieżącym roku będzie nieco niższy niż w 2017 r. – powiedział w środę na konferencji prasowej Leszek Skiba, wiceminister finansów.

Polska ma być liderem na Bałtyku. Rząd zapowiada stoczniowo-portową ofensywę za 100 mld

Mamy duże wybrzeże i wszystkie warunki do tego, żeby być krajem tranzytowym. Jak przekonują rządzący trzeba tylko wykorzystać tę szansę przez odpowiednie inwestycje. Rządzący zapowiadają m.in. walkę o klientów niemieckich portów.

Zmiany w PKN Orlen. Spółka ma nowego prezesa zarządu

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała z zarządu spółki prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz Marię Sosnowską, jako członka zarządu.

Nowe Miasto: S. Karczewski i B. Szydło otworzyli specjalistyczne pracownie szpitalne

Wicepremier Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski otworzyli w poniedziałek w szpitalu powiatowym w Nowym Mieście n. Pilicą pracownie USG, endoskopową oraz rentgenowską.

Poczta Polska otworzy w tym roku 105 nowych placówek

W tym roku Poczta Polska zamierza uruchomić 105 nowych placówek, pierwszą z nich w poniedziałek otworzono w Rymanowie Zdroju na Podkarpaciu. Placówkę pocztową w tej miejscowości zlikwidowano w 2013 r.

Wiceszef MSWiA: W kraju wybudowane zostaną 43 nowe posterunki policji

Do 2020 r., w ramach rządowego programu modernizacji policji, powstaną w kraju 43 nowe posterunki – poinformował w poniedziałek w Białymstoku wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Sześć z nich ma powstać w Podlaskiem.

Wiceminister finansów: konieczna jest reforma prawa podatkowego w Polsce

Paweł Gruza: Uszczelnianie VAT jest już na ostatnim etapie i teraz czas uprościć przepisy. W przypadku podatków dochodowych prawdopodobnie konieczne będzie napisanie prawa od nowa.

Będą zmiany m.in. w PIT i CIT. Rząd przyjął projekty nowelizacji ustaw podatkowych

Zmiany w spadkach i darowiznach, zwolnienia podatkowe w kredytach mieszkaniowych, zwolnienie z podatku wygranych w grach hazardowych, poszerzenie ulgi podatkowej dla twórców oraz zwolnienie z
podatku dla m.in. świadków koronnych. Rząd zmienia prawo podatkowe.

Mieszkanie+. W 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tysięcy lokali

Rada Mieszkalnictwa rozpisała plan budowy w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Średnio każdego miesiąca ruszać ma budowa 500 mieszkań.

MRPiPS: Kolejny nabór wniosków na program „Opieka 75 plus”

Będzie kolejny nabór wniosków na dofinansowanie usług opiekuńczych z programu "Opieka 75 plus" – zapowiedziała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.

Program "Maluch" działa. Pozytywnie wpływa na aktywność zawodową rodziców

Program "Maluch" pozytywnie wpływa na aktywność zawodową rodziców i opiekunów małych dzieci przyczyniając się do istotnego zwiększenia liczby miejsc opieki dla najmłodszych. Wciąż jednak zbyt mało gmin angażuje się.

MZ: w ciągu trzech lat wyceniono 500 świadczeń zdrowotnych

W ciągu trzech ostatnich lat wyceniono ponad 500 świadczeń zdrowotnych -poinformował w środę w Sejmie wiceminister zdrowia Zbigniew Król. Poinformował, że AOTMiT pracuje m.in. nad wyceną świadczeń pediatrycznych, onkologicznych i leczenia ran przewlekłych.

Morawiecki o porozumieniu z rezydentami: "Do tanga trzeba dwojga"

Do tanga trzeba dwojga – dziś ważny krok porozumienia dla dobra pacjenta został poczyniony – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki .Po długich i ciężkich rozmowach udało się nam wypracować kompromis -poinformował PAP w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL

B. Szydło: Największe wyzwanie w 2018 r. – musimy wspólnie myśleć o przyszłości ojczyzny

Musimy wspólnie myśleć o przyszłości naszej ojczyzny; każdy polityk powinien powziąć refleksję, że to jest ten moment, w którym musimy się jednoczyć; pokazać, że przedkładamy sprawy Polski, ponad
indywidualne potrzeby. To największe wyzwanie w 2018 r. – oceniła wicepremier Beata Szydło.

MRPiPS: ponad 1,13 mln zł dofinansowania na przeciwdziałanie wykluczeniu

Ponad 1,13 mln zł – to łączna pula dofinansowania, jakie zostało przyznane w ramach konkursu podmiotom działającym na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – poinformowało w piątek Ministerstwo Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej.

Podwyżki dla nauczycieli w 2018 roku. O ile wzrosną płace zasadnicze?

Płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od 1 kwietnia tego roku, w zależności od stopnia awansu zawodowego, od 123 do 168 zł brutto – wynika z przygotowanego przez MEN projektu rozporządzenia

Krzysztof Falkowski nowym prezesem AMW

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powołał Krzysztofa Falkowskiego na stanowisko prezesa Agencji Mienia Wojskowego na 3-letnią kadencję – poinformowała PAP rzeczniczka AMW Małgorzata Weber.

Czaputowicz: "MSZ wymaga reformy". Powstanie zespół ds. reformy struktury zatrudnienia

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w polskiej służbie zagranicznej praktycznie zostały zakończone – powiedział w poniedziałek w Warszawie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Poinformował, że zadania rozwiązanego.

Transfery pieniężne Polaków z zagranicy maleją

Transfery do Polski od emigrantów w III kwartale 2017 r. wyniosły 4,3 mld zł, a pracujący w Polsce wytransferowali 3,5 mld zł -poinformował Narodowy Bank Polski.

Janusz Szewczak: "Światowy kryzys gospodarczy nie musi być akurat tak odległy"

Spadły giełdy azjatyckie, m.in. 7 proc. spadków na giełdzie japońskiej. Jest trudna sytuacja na giełdzie nowojorskiej. To samo w Europie. Nawet nasza giełda przeżyła spadek. Tak napompowano balony spekulacyjne na giełdach światowych. To efekt dopływu gorącego pieniądze drukowanego na trzy zmiany prawie wszędzie na świecie. Dodruk był tak ogromny i te pieniądze szły na giełdy. Za mini krach na giełdzie nowojorskiej podobno odpowiedzialne są robodoradcy, czyli komputerowe, bezosobowe działania z wyznaczonymi algorytmami. Te maszyny mogą wywołać sztuczny kryzys. U nas oddźwięk miało to już dzisiaj. Zobaczymy jak zamknie się ten tydzień. Ale konsekwencje są już na rynkach surowcowych – złoto drożeje, ropa tanieje, na wartości traci też miedź.

Miliardy dla bandytów. 4,5 mld strat dla budżetu państwa

Przestępcy okradli w 2017 r. budżet i obywateli z 4,5 mld zł. Udało się odzyskać tylko niewielką część – jedynie 234 mln zł .Straty spowodowane działalnością osób podejrzanych o różnego typu nadużycia wzrosły w 2017 r. o 731 mln zł w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Największe finansowe szkody są efektem aktywności oszustów gospodarczych – w ubiegłym roku okradli budżet z 2,5 mld zł (w 2016 r. – 1,8 mln zł). Głównie były to oszustwa na VAT, akcyzie w obrocie paliwami, papierosami i elektroniką.

Były szef mazowieckiego NFZ zatrzymany przez CBA. "Podpisał umowę wbrew zakazowi"

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego dyrektora mazowieckiego NFZ pod zarzutem przekroczenia uprawnień dla uzyskania korzyści majątkowej – dowiedziała się PAP.

Nie przypominam sobie, by Tusk rozmawiał ze mną o aktywności zawodowej syna

W czerwcu 2012 rozmawiałem z premierem Donaldem Tuskiem nt. Amber Gold w związku z notatką ABW; moją rekomendacja brzmiała, że w tej sprawie premier nie ma nic do zrobienia, należy zapewnić działania służb i ich koordynację – zeznał przed sejmową komisją śledczą b. szef MSW Jacek Cichocki.

Matactwa prokuratury, bezczynność służb i nietykalność Michała Tuska!
"Prokuratura narzuciła pewien sposób działania(…) Co mogę jeszcze zrobić?"Jeżeli nałożymy część jawną przesłuchania, czyli to co powiedział świadek, że nie zajmowaliśmy się Michałem Tuskiem, bo wedle nich miał się zajmować ktoś inny. Przypominam, że nie zajmowała się tym żadna prokuratura. A do tego ja zrobię wszystko, by trybie natychmiastowym odtajnić to, co powiedział dzisiaj minister Cichocki — powiedziała Małgorzata Wassermann w rozmowie z TVP Info.Zaczynam mieć wrażenie że rola Michała Tuska była bardzo znacząca w tej sprawie — dodała Wassermann.

Agent ABW: Prokuratura narzucała nam sposób działania ws. Amber Gold

Prokuratura narzucała nam sposób działania ws. Amber Gold; ABW ujawniła fałszerstwo wpłat na kapitał zakładowy Amber Gold; wnioskowaliśmy do prokuratury, by wystąpiła o kontrolę skarbową w spółkach Amber Gold, ale do niej nie doszło – mówił przed komisją śledczą funkcjonariusz ABW.

Polska w ogonie NATO.

"250 umów na modernizację Sił Zbrojnych na kwotę blisko 20 mld złotych. W tym 160 z nich o wartości 13 mld zł ulokowano w polskim przemyśle" – tak proces dwuletniej modernizacji podsumowywało ustępujące przed miesiącem kierownictwo MON. Spektakularne kwoty bledną jednak przy zestawieniu technicznego potencjału polskiej armii ze średnią krajów NATO.

Europejski Fundusz Obronny: nowe wyzwanie przed PGZ i polską zbrojeniówką

5 mld euro rocznie popłynie z Unii Europejskiej do firm zbrojeniowych z całego kontynentu. Polskie firmy, z PGZ na czele, mogą liczyć na setki milionów złotych.

M. Błaszczak: Zadaniem żołnierzy WOT jest służenie Polsce i wspieranie społeczności lokalnej

Zadaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest służenie Polsce, Polakom oraz wspieranie społeczności lokalnej – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Siemiatyczach, gdzie odbyła się przysięga ochotników do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podlaskie: żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę na przesmyku suwalskim

120 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę przysięgę w Sejnach (Podlaskie) w rejonie przesmyka suwalskiego. Cieszymy się, że kolejny batalion składa przysięgę właśnie w Sejnach, w
miejscu gdzie bezpieczeństwo jest szczególnie cenione – mówił wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Nowela ustawy o IPN wejdzie w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia

Nowelizacja ustawy o IPN, której podpisanie zapowiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, wprowadzająca kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Rząd Mateusza Morawieckiego broni dziś polskiej godności i  elementarnych interesów.

Jarosław Kaczyński wypowiedział też ważne słowa tyczące się obecnej sytuacji politycznej:Chciałem
Państwa zapewnić, sadzę że mam do tego prawo, że tak jak polskiej godności bronił rząd Beaty Szydło i sama pani premier, tak broni jej dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji rząd Mateusza Morawieckiego.
To jest obrona godności, prawa do obrony tej godności, ale także naszych elementarnych interesów, naszej szansy na lepszą przyszłość Polski. Nie zejdziemy z tej drogi.

Walka o prawdę historyczną

To już nie tylko walka o prawdę historyczną, ale też test na suwerenność państwa. Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wciąż pozostaje osią sporu na linii Polska-Izrael. Warszawa kontynuuje
kampanię informacyjną i konsekwentnie tłumaczy opinii międzynarodowej, kto był katem, a kto ofiarą.

Czaputowicz: Pierwsze spotkanie polsko-izraelskiego zespołu może się odbyć w Tel Awiwie

Czekamy na ukonstytuowanie się zespołu ds. dialogu po stronie izraelskiej; odpowiedzieliśmy pozytywnie na sugestie Izraela, by pierwsze spotkanie odbyło się w Tel Awiwie – powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Morawiecki Człowiekim Roku,  Kaczyńscy z nagrodą 25-lecia tygodnika "Gazety Polskiej"

Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim zawdzięczamy przede wszystkim to, że dzisiaj nasza flaga jest coraz bardziej biało-czerwona, a nie coraz bardziej biała – mówił premier Mateusz Morawiecki, odbierając we wtorek wieczorem Nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej".

Sommer: Suwerenność się zbliża?

Dominująca dziś narracja anty-Polaków, powtarzana z wielką gorliwością przez setki baranów w gazetach, radiach, telewizjach i internecie, jest prosta: jak przysłowiowy Franek Dolas nic, tylko
rozpętujemy konflikty. A wyjście z tego położenia jest jedno: trzeba przestać je rozpętywać, czyli stać na baczność, jak mówi Unia, płacić Żydom i wysłuchiwać pokornie obelg od rozmaitych grossoidów –
niezależnie od tego, jak dużo nakłamią. Tak więc zbliża się suwerenność na poziomie mentalnym i kulturowym. Ale to nie wszystko. Trzeba jeszcze odzyskać suwerenność ekonomiczną, a obecne rządy niestety wyznają skrajny etatyzm i uwalniając Polaków na poziomie kulturowym, pętają ich na poziomie finansowym. Jednak warunkiem suwerenności ekonomicznej jest suwerenność kulturowa i mentalna, więc –jak mawiał znany ludobójca, tow. Lenin – warto zrobić jeden krok w tył, by potem zrobić dwa do przodu. Po deratyzacji kultury trzeba zdeetatyzować ekonomię… Powstaje tylko pytanie: czy obecne władze szybko nie wrócą do polityki kucania?

Wildstein: To nonsens przepraszać za Marzec ’68. Bo to była kampania komunistyczna

To nonsens przepraszać za Marzec ’68. Bo to była kampania komunistyczna. I tak jak wcześniej rozprawiano się z podziemiem, inteligencją, duchowieństwem i chłopami, tak w końcu przyszła kolej na Żydów – mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Bronisław Wildstein publicysta, dziennikarz, pisarz, działacz opozycji antykomunistycznej.

NAJNOWSZY SONDAŻ: Tylko cztery partie w Sejmie.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lutym, na PiS zagłosowałoby 43 proc. deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 17 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Kukiz’15 (7 proc.) i Nowoczesna (5 proc.) – wynika z sondażu CBOS.„Międzynarodowe reperkusje i polityczne zawirowania związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej nie znalazły żadnego odbicia w notowaniach partii rządzącej. Podobnie też zapowiedzi współpracy w nadchodzących wyborach samorządowych między dwiema partiami opozycji – PO i Nowoczesną – nie przełożyły się na wyniki tych
ugrupowań” – napisano we wnioskach z badania.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 12.Sty
 • „Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara”
 • Ksiądz abp Marek Jędraszewski wspomniał spotkanie z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Prymas Tysiąclecia mówił wtedy : „Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara”. Z Boga rodzi się nasza wiara. To ona zwycięża świat, niezależnie od wszystkiego. Dodał, że ostatnio pojawiły się głosy, kwestionujące obecność religii w szkołach. Metropolita, przypominając nauczanie Papieża Polaka, zaznaczył, że […]

 • Opinie i analizy

 • 12.Sty
 • Akcja i reakcja
 •     Szanowni Państwo! Oglądając wystąpienia unijnych i rodzimych przygłupów na eksponowanych stanowiskach, błędniezakładamy, że rządzić każdy umie.Mylimy przy tym cele ze strategią ich osiągania. Łatwo wytykać błędy, gdy coś nie wyszło. Ale czy przy totalnej negacji wszelkich poczynań rządu przez Totalną Targowicę należyjeszcze dopuszczać się krytykowania go przez ludzi pokładających w nim nadzieje? Tak, ponieważ krytyka konstruktywna nie polega na narzekaniu, a na ostrzeganiu oewentualnych niebezpieczeństwach, na tym, żeby wszyscy wiedzieli, że my […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 13.Sty
 • Ciekawe opinie, kontrowersyjne tezy!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1009 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Lewactwo na żebrach https://podgrzybem.blogspot.com/ 19:13 Blog: Piotr Węcław – Kto prowadzi Wałęsę? https://naszeblogi.pl/user/5716/wpisy 19:19 Felieton: Małgorzata Todd – Akcja i reakcja http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik […]