Entuzjastycznie pomagała imigrantom w Niemczech. Poznała prawdę i przejrzała na oczy

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLEntuzjastycznie pomagała imigrantom w Niemczech. Poznała prawdę i przejrzała na oczy

 

 

Niedawny wywiad Natalii Osten-Sacken z Rebeccą Sommer, aktywistką niemiecką, która powołała organizację niosącą pomoc imigrantom, a która radykalnie zmieniła zdanie w sprawie muzułmańskich przybyszy, odbił się szerokim echem w mediach anglojęzycznych.

 

Kobieta początkowo była entuzjastycznie nastawiona do muzułmańskich „uchodźców” wjeżdżających do Niemiec. Teraz zmieniła zdanie. Mówi, że nowo przybyli nie wyrzekają się „swojego średniowiecznego poglądu” i rozwijają „równoległe społeczności” w Niemczech. Przekonuje, że jeśli Niemcy nie obudzą się szybko, cała sytuacja skończy się tragicznie.

 

Sommer, artystka, fotograf, dziennikarz i działaczka na rzecz praw ludności tubylczej, doradca ONZ, założycielka organizacji Working Group Asylum + Human Rights, początkowo z zadowoleniem przyjęła ogromny napływ muzułmańskich migrantów do Niemiec w 2015 r . Ona i jej 300 wolontariuszy zapewniło kursy języka niemieckiego, starając się pomóc nowo przybyłym w integracji. Początkowo była przekonana, że wszyscy przybysze potrzebują pomocy, ponieważ „wszyscy ci ludzie uciekali z piekła i byli w stanie kompletnej niedoli”.

 

Sommer szybko zdała sobie sprawę, że muzułmańscy uchodźcy wyrośli na wartościach, które są zupełnie inne niż wartości zachodnie i „od dzieciństwa przechodzą pranie mózgu, są indoktrynowani przez islam, absolutnie nie zamierzają  przyjmować naszych wartości”.

 

Pierwsze lata wierzyłam, że ludzie, którzy tutaj przyjeżdżają, są prawdziwymi uchodźcami, szczęśliwymi ze będą teraz bezpieczni i dlatego będą wykazywać dobrą wolę do dopasowania się tutaj i do integracji. Ale z czasem, krok po kroku przyszło przykre przebudzenie. Przyczyny tego były tak złożone, że po prostu nie mogłam już dłużej przymykać na nie oczu – mówiła.

 

Wyjaśniła, że jednym z punktów zwrotnych był Sylwester 2015 w Kolonii. – Trudno było usprawiedliwiać ciągle powtarzające się wzorce zachowania i myślenia, ich sposób postrzegania świata – które bazują na ich religii, islamie, i ich kulturze.

 

Sommer przypomniała, że wyznawcy islamu „patrzą na nas, niewiernych z wyniosłością i arogancją. Nazywa to „chustą w głowie”.

 

Działaczka uważa, że sytuację pogarsza fakt indoktrynacji, jaki dokonuje się w meczetach już na miejscu w Niemczech, gdzie wielu muzułmanów wpada w macki imamów i politycznego islamu (importowanego z Turcji, Arabii Saudyjskiej, Iranu etc.).

 

Dodatkowym elementem wpływającym na zmianę zdania był incydent z 2016 r., gdy poznała prawdę o pewnej określonej grupie uchodźców, którymi opiekowała się już długo. – Należeli już w międzyczasie do grona moich przyjaciół, Pomogłam im podczas procedur azylowych, załatwiałam ich sprawy urzędowe, załatwiłam im mieszkania, meble, telefony komórkowe, komputery, odzież, kursy, prace, stypendia i spędzałam niezliczone darmowe godziny mojego prywatnego czasu nad pojedynczymi przypadkami. Jednak w pewnym momencie zauważyłam, że osoby te grają ze mną w nieczystą grę, czyli uprawiają ze mną takiję.  Zostałam przez tych ludzi oszukana, czym bardzo mnie rozczarowali. Ja sama przed tą muzułmańską strategią wprowadzania w błąd byłam ciągle ostrzegana przez ludzi z krajów arabskich i Kurdów, którzy nie uciekli jedynie z terenów objętych wojną, ale musieli uciekać przed muzułmanami; jednak nie chciałam ich słuchać. I nagle okazało się, że ci ludzie, którym załatwiałam wszystko, którzy ze mną jedli, pili, tańczyli, śmiali się, nie modlili się, nie chodzili do meczetu, nie przestrzegali Ramadanu, wyśmiewali religię i osoby głęboko religijne, jedząc moje jedzenie i siedząc w moim ogrodzie o mnie nie wyrażają się inaczej, niż „niemiecka  głupia dz…ka".

 

Sommer postanowiła założyć akta wszystkich osób, którym pomagała i śledzi ich losy. Zauważyła, że podobnie jak ona wielu wolontariuszy rozczarowało się pomaganiem muzułmanom i zrezygnowało z pracy. Ci co zostali, to osoby, które najczęściej postanowiły na tym zarobić.

 

Kobieta wskazała, że wielu z przybyszy wciąż nie ma pracy, nie zna języka, zradykalizowało się, albo okazało się, że byli dżihadystami ISIS czy Al-Nusry, które to grupy wciąż jeszcze podziwiają. Ci, którzy znaleźli pracę, wciąż uważają się za „coś lepszego” w stosunku do społeczeństwa niemieckiego.

Sommer przyznaje, że pomaga niektórym, ale stara się zachować maksymalną ostrożność. Uważa, że muzułmanie powinni szukać azylu w krajach muzułmańskich. Aktywistka stara się pomagać głównie osobom, które wyrzekły się islamu i kobietom.

 

 – W muzułmańskim małżeństwie mamy wiele przemocy i gwałtów. Kobieta nie ma wartości człowieka, jest postrzegana jako obiekt seksualny, a nie jako partnerka. Jest robotnicą i maszyną do rodzenia. To jest jej zadanie, jako dobrej muzułmanki. Tak jak większość muzułmanów nas nie szanuje, nie szanują też swoich kobiet – mówiła.

 

Sommer w sposób szczególny przestrzegła przed takiją. Takija znaczy „oszustwo”. Takija daje przyzwolenie na to, żeby muzułmanie byli wobec nas, niemuzułmanów, nieszczerzy, jeśli będzie to służyło ochronie islamu i muzułmanów. Mamy różne formy kłamstwa, które są w określonych okolicznościach dozwolone w stosunkach z niemuzułmanami, przy czym takija jest najbardziej znana. Chodzi tutaj o okoliczności takie, jak wspieranie interesów islamu lub pojedynczych muzułmanów należących do ummy (wspólnoty muzułmańskiej – red.) – na przykład, gdy przez kłamstwa mogą zyskać zaufanie niewiernego – co czyni go słabym – żeby go w ten sposób zwyciężyć.

 

Kobieta wskazała, że „nadszarpniecie zaufania” jest „zaprogramowane.” – Muzułmanin może niewiernego okłamywać i zwodzić, to nie jest etycznie naganne, jeżeli ta taktyka będzie przynosić jakiś zysk, który pomoże jemu i ummie. Nie musi się za to wstydzić. W celu wyciagnięcia korzyści od niewiernego wolno im udawać przyjaźń albo miłość, dopóki nie czują tego w sercu. Dzięki istnieniu takiji muzułmanie są wolni od jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec niewiernego – to jest moje ostrzeżenie dla kobiet, które się z nimi zadają! Ale także szczególnie dla naszych polityków, którzy wchodzą w układy z islamskimi związkami – żadna przysięga, nawet w imię Allaha, nie ma znaczenia z powodu takiji, ponieważ Allah zwolnił swoich wiernych z przysiąg wobec niewiernych – tłumaczy Sommer. Takija pozwala nawet na spożywanie potraw haram (nieczystych) lub udawanie ateisty.

 

Aktywistka rozwiewa przekonanie, jakoby przybysze z Syrii czy innych krajów muzułmańskich byli dobrze wykształceni. Dodał też, że imigranci podający się za uchodźców natychmiast podejmują próby ściągnięcia całych rodzin, w tym wujków i ciotki. Ostrzegła przed naiwnością w pomaganiu im.

– W tej kulturze liczy się silny i jeśli pomagasz komuś tak po prostu, z dobrego serca, to nie mieści się w ich pojmowaniu świata. Jesteś dla nich po prostu głupi, co oznacza słaby. I tak oni nas postrzegają – jako głupców, upadłe społeczeństwo słabeuszy – zauważyła.

 

 Nauczona własnym doświadczeniem, kobieta przestrzegła przed naiwnością, zwłaszcza kobiety wolontariuszki. – Ciągle zdarza się napastowanie wolontariuszek, jednak żadna  z nas nigdy nie zgłosiła takiego przypadku na policję, ponieważ żadna nie chciała być postrzegana jako przeciwniczka uchodźców i narobić problemów ośrodkowi. W tym przypadku działa ten sam mechanizm, który działał u mnie – ciągłe usprawiedliwianie: on jest nowy, nie ma pojęcia jak się zachować, nie rozumie naszej kultury. I w ten sposób usprawiedliwia się to zachowanie, nie kojarząc go z poczuciem wyższości, jakie tym mężczyznom wszczepia islam w stosunku do niewiernych i kobiet. A zwłaszcza do zachodnich „nierządnic”, ponieważ właśnie za takim obrazem Europejek przybywają ze swoich ojczyzn.

 

Sommer mówiła o stale powtarzających się przypadkach napastowanie wolontariuszek uczących uchodźców niemieckiego i mających z danym imigrantem kontakt kilka razy w tygodniu.

 

– Na przykład po tym, jak wolontariuszka przez trzy miesiące dwa razy w tygodniu uczyła Syryjczyka niemieckiego, była przekonana, że wszystko układa się świetnie i starała się zwyczajnie po ludzku być serdeczna i przyjmowała zaproszenie na wspólny posiłek. Ona po prostu myśli, ze on chce jej podziękować za pomoc, a on myśli, że „dziwka” chce seksualnego zbliżenia. Te kobiety nie zdają sobie sprawy, że są postrzegane przez mężczyzn z tego kręgu kulturowego jako niewierne, nieobyczajne i zawsze podległe mężczyźnie obiekty seksualne, gdyż uchodźcy na początku wydają się bardzo mili, grzeczni i dobrze wychowani – czyli uprawiają wyżej wspomnianą takiję. I wtedy następowała bardzo niemiła niespodzianka, gdy do tej pory przyjazny imigrant zaciągał ją za włosy do łazienki w momencie, gdy chciała się pożegnać (z najwyższym prawdopodobieństwem – w celu dokonania na niej gwałtu.

Działaczka oenzetowska ostrzegła przed tworzeniem się wspólnot równoległych, upadkiem systemu sądownictwa i drastycznym pogarszaniem się poziomem nauki w szkołach z dominującą mniejszością muzułmanów, a także pogarszającym się system kształcenia na uczelniach.

 

– Wielu sędziów jest proimigranckich i mnożą się przypadki, gdy imigranci i Niemcy z tłem migracyjnym otrzymują „bonus kulturowo- religijny” i są faworyzowani. Miedzy nimi są także kobiety sędziowie i to uważam za szczególnie złe – kobiety, które występują przeciwko kobietom. W jednym przypadku sędzina szukała przyczyn, jakie mogłyby usprawiedliwić tureckiego gwałciciela. Gwałty nie prowadzą w niemieckich sądach prawie nigdy do surowych wyroków. Szczególnie, gdy ich sprawcami są imigranci. Dlatego publicznie mówi się już od dawna o tzw. bonusach imigranckich w przypadku spraw o gwałty i inne ciężkie przestępstwa. Powoli nasze przepisy przestają funkcjonować. Następnym problemem  jest poligamia. Tutaj też mamy przypadki, gdy politycy nawołują, żeby na nią zezwolić – ostrzegła Sommer

Działaczka ubolewa z powodu wzrostu przestępczości narkotykowej i innych brutalnych aktów, których dopuszczają się gangi muzułmańskie.

 

Mimo wyraźnych oznak nieradzenia sobie z wieloma niekorzystnymi zjawiskami, Sommer wskazuje, iż w najbliższych latach przybędzie do Niemiec kilka milionów ludzi, zarówno członków rodzin jak i nowych starających się o azyl.

 

Wzywa Polaków, by nauczeni przykładem niemieckim, pozostali nieugięci w swoim oporze przeciwko łamaniu przez Unię Europejską praw poszczególnych narodów – w tym przypadku przeciwko wmuszonej z zewnątrz relokacji uchodźców. – Każdy kraj i naród ma prawo wybierać swoich gości.  Żaden kraj nie może zrezygnować z prawa do takiego samostanowienia. Ludzie w obrębie swojego kraju mają prawo rządzić się sami, bez ingerencji z zewnątrz. Macie prawo określać własną polityczną drogę i status, i być wolni od nacisków z zewnątrz. Nie traćcie swojej tożsamości, żaden naród, grupa, grupa etniczna, czy to Włosi, Francuzi, czy Polacy, nie przetrwa,  jeśli się nie odizoluje w sensowny sposób, zgodnie ze swoimi interesami – konkluduje.

 

Pełny wywiad dostępny jest na stronie euroislam.pl.: https://euroislam.pl/wywiad-z-rebecca-sommer-reaktywacja/

 

Źródło: euroislam.pl, novinite.com.,

AS

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]