„Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując jedynie Polskę i nienawidząc tych, którzy ją zdradzają”.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Premier Mateusz Morawiecki : Obiecujemy to Wam – Żołnierze naszej wolności, że będziemy toczyć walkę o Polskę wolną i solidarną . Wasze męstwo, wasza odwaga, poświęcenie przewyższała nawet to spod Termopil. Niektórzy mówili, że ta walka nie miała sensu. Sens walki nie kryje się tylko w szansie na zwycięstwo, ale w wartości samej sprawy dlatego nie wolno nam o nich zapomnieć. Są naszymi największymi bohaterami. Gdyby się tak zdarzyło, że ja bym zapomniał o nich, to Ty, Boże zapomnij o mnie "– zakończył szef rządu. Wzory wolności, jakie odziedziczyliśmy po Żołnierzach Wyklętych, są dla nas drogowskazem

Prezes PiS: Oddajemy dziś hołd Żołnierzom Wyklętym i przywracamy im sprawiedliwość

Jesteśmy dziś na Rakowieckiej, by oddać hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia, ale też by przywrócić im sprawiedliwość, by przywrócić różnicę między dobrem a złem.

Uroczystości 80-lecia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

4 marca we Wrocławiu obędą się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. To już XIV edycja spotkań upamiętniających Związek Polaków w międzywojennych Niemczech. Wydarzeniu w tym roku towarzyszy hasło: „Na Prawdach Polaków oparci, wielkość budujemy, wielkość, którą młodymi oczami widzimy”.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

W niedzielę 4 marca w ponad 300 miastach i miejscowościach całej Polski odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. To już 6. edycja tego wydarzenia.

Szymański: kryzys w stosunkach z Izraelem nie wpływa na pozycję Polski w UE

Kryzys w relacjach polsko-izraelskich w żadnym wypadku nie wpływa na pozycję Polski w Unii Europejską; Bruksela trafnie uznała, że ta sprawa powinna się rozegrać między Warszawą a Tel Awiwem – powiedział  wiceszef MSZ Konrad Szymański.

5,1 proc. wzrostu PKB. GUS podał kolejne szacunki za IV kw. 2017 r.

Produkt Krajowy Brutto (niewyrównany sezonowo, ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w IV kw. 2017 roku o 5,1 proc. r/r wobec 4,9% proc. wzrostu r/r w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny.

BIEC: przyzwoite tempo wzrostu gospodarczego utrzyma się w najbliższych miesiącach

Większość danych wskazuje na utrzymanie się w najbliższych miesiącach przyzwoitego tempa wzrostu gospodarki, najprawdopodobniej jednak nie tak wysokiego jak w ostatnim kwartale ubiegłego roku – informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

8,6 mld zł nadwyżki w budżecie. Resort finansów podał dane po styczniu

Nadwyżka budżetu po styczniu wyniosła 8,6 mld zł – podało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dobra sytuacja na rynku pracy przekłada się m.in. na wyższe dochody z PIT oraz mniejsze wydatki na FUS. Zgodnie z komunikatem dochody państwa wyniosły 35,2 mld zł, tj. 9,9 proc. zaplanowanych w tym roku dochodów w wysokości ponad 355,7 mld zł, a wydatki wyniosły 26,6 mld zł, tj. 6,7 proc. z zaplanowanej na ten rok kwoty w wysokości blisko 397,2 mld zł.

Janusz Szewczak o wprowadzeniu euro
Mówienie dzisiaj o przyjmowaniu euro jest kompletną niedorzecznością. Pamiętajmy, że wciąż obowiązuje polska konstytucja i trzeba by ją zmienić, by wprowadzić euro. Jak byk napisane jest, że naszą walutą jest polski złoty. W tej sprawie najważniejsze są argumenty ekonomiczne. Euro jest walutą korzystną dla Niemiec, Francji, może Holandii. Ale na pewno nie jest korzystna dla Grecji czy nawet dla Włoch. Ta waluta ma coraz więcej przeciwników w krajach, w których
obowiązuje. Tylko ci, którzy źle życzą Polsce mogą serwować takie pomysły. Wprowadzenie euro kosztowałoby nas utratę konkurencyjności. Kosztowałoby to nas dziesiątki miliardy złotych. Polski eksport byłby mniej konkurencyjny, a jest przecież gigantyczny i w dużej mierze na nim bazujemy.

GUS: projekty unijne są realizowane na terenie 90 proc. gmin

W dziewięciu na 10 gmin w Polsce są realizowane projekty unijne o łącznej wartości niemal 46 mld zł – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Marek Gróbarczyk o dalszych ulgach i pomocy dla przemysłu stoczniowego

– Przyjęta w ub.r. ustawa o aktywizacji przemysłu stoczniowego i przemysłów komplementarnych będzie w tym roku uzupełniona i rozszerzona o nowe mechanizmy – zapowiada w rozmowie z WNP.PL Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

WFOŚiGW przekaże w tym roku 160 mln zł na ochronę środowiska

Ponad 160 mln zł przekaże w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na ochronę środowiska. Pieniądze zostaną przeznaczone na walkę ze smogiem, budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków oraz wsparcie gospodarki odpadami.

Zakłady H.Cegielski z wielkim kontraktem. Morawiecki: odradza się polski przemysł

Zakłady H.Cegielski dostarczą 55 wagonów dla PKP Intercity. Wartość kontraktu to ponad 500 mln zł – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Powstaje Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego

Do końca 2018 r. będzie gotowa Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) – zapowiedział wiceminister finansów Piotr Nowak. Strategia, która ma wspierać rozwój tego rynku, będzie sukcesywnie wdrażana do końca 2024 r.

Bardzo dobre notowania rządu i premiera

Z pracy premiera Mateusza Morawieckiego zadowolonych jest 46 proc. ankietowanych. Rząd cieszy się 43 proc. poparciem społeczeństwa.

Historyczny rekord budżetu. Dochody z PIT ostro w górę

Dochody państwa były w styczniu większe niż wydatki. Takiej nadwyżki budżetowej nie było w historii. Po pierwszym miesiącu roku zrealizowano już jedną dziesiąta planu dochodów na całe dwanaście miesięcy.

Oszuści podatkowi na celowniku resortu finansów. Branża paliwowa może się obawiać

Rocznie budżet państwa tracił na karuzelach podatkowych nawet kilkadziesiąt miliardów złotych. Ministerstwo finansów zapowiada jeszcze ostrzejszą walkę z oszustami podatkowymi. Weźmie się za nieuczciwych sprzedawców na stacjach paliw.

Nowa lista leków refundowanych. Większe wsparcie dla wcześniaków i seniorów

Dobra wiadomość dla rodziców wcześniaków, seniorów oraz osób chorych na cukrzycę. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od czwartku 1 marca będzie obowiązywać nowa lista leków refundowanych. Dofinansowaniem objęto także m.in. lek na stwardnienie rozsiane.

Do zdobycia miliony złotych na termomodernizację i dostęp do szerokopasmowego Internetu

50 mln zł na termomodernizację budynków zaoferuje spółdzielniom, samorządom i wspólnotom z woj. łódzkiego Alior Bank. Środki pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego, który gwarantuje zwrot części pieniędzy zainwestowanych w remont.

Historyczny rekord inwestycji. Dzięki nim PKB wzrosło najwyżej od 2008 roku

Polska gospodarka urosła w czwartym kwartale 2017 roku o 5,1 proc. – potwierdził swoje wstępne szacunki GUS. To najlepszy wynik od prawie dziesięciu lat. To dzięki inwestycjom, które były najwyższe w historii.

Płaca minimalna i koszty życia.

Nie wszystkie państwa Unii Europejskiej mają ustalony poziom płacy minimalnej. Wśród 28 krajów tylko 22 państwa Wspólnoty gwarantują minimalny poziom wynagrodzeń. Wśród nich jest Polska.Polska z płacą minimalną ustaloną na poziomie nieco powyżej 500 euro okazuje się liderem Europy Wschodniej. Do osiągnięcia poziomu państw "starej Unii" Polsce sporo jednak jeszcze brakuje. W styczniu 2018 r. płace minimalne wahały się od 546 PPS miesięcznie w Bułgarii do 1597 PPS w Luksemburgu, co oznacza, że najwyższe wynagrodzenie minimalne w UE było prawie 3 razy wyższe niż najniższe.

500+ dał Polsce awans. Wydatki na rodzinę należą do najwyższych w Europie

W relacji do PKB polskie wydatki na rodzinę zbliżone są do tych we Francji czy Szwecji. Ponad 10 mld euro, czyli około 2,5 proc. PKB, przeznaczyła Polska na wsparcie rodzin. Dzięki tym wydatkom wskoczyliśmy na 7. pozycję krajów Europy przeznaczających na cele społeczne najwyższe kwoty. Jeszcze w 2015 roku na politykę rodzinną wydawaliśmy około 6,5 mld euro rocznie, czyli 1,4 PKB.

Kwieciński: "w przygotowaniu jest 25 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus"

Aktualnie w budowie jest ok. 2 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus, a kolejnych 25 tys. jest w przygotowaniu – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Program nie ruszył jeszcze pełną parą -zastrzegł.

Ambitne plany rządu. W 2020 r. chce budować ok. 200 tys. mieszkań rocznie

Program Mieszkanie plus to program epokowy – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził nadzieję, że w 2020 r. liczba budowanych mieszkań wzrośnie nawet do ok. 200 tys. rocznie.

Morawiecki: "Musimy znaleźć własną ścieżkę rozwoju gospodarczego"

Musimy znaleźć własną ścieżkę rozwoju gospodarczego, kopiowanie innych państw nie wchodzi w grę, bo jesteśmy w zupełnie nieporównywalnej do nich sytuacji – mówił  premier Mateusz Morawiecki,

Morawiecki: Polska w '89 była swego rodzaju start-upem

Polska w 1989 r. była swego rodzaju start-upem; nie mieliśmy kapitału, zaczynaliśmy zupełnie od zera; dzisiaj jesteśmy w innym miejscu, pomimo szeregu błędów, wypaczeń i tego całego modelu; Zastrzegł jednak, że musimy zdać sobie sprawę z tego, że wskutek wybranego przez nas modelu gospodarczego, "dzisiaj 100 mld zł grzecznie wypłacamy za granicę w dywidendach i w odsetkach, ponieważ sprzedaliśmy całą, ogromną część naszego majątku, przemysłu, aktywów". "Nie mieliśmy oszczędności na nasze własne obligacje i w związku z tym zadłużamy się za granicą. I płacimy 100 mld zł. Dla uzmysłowienia, to jest cztery razy więcej niż deficyt budżetowy ogłoszony właśnie przez Ministerstwo Finansów za ubiegły rok. To jest więcej niż Ministerstwo Zdrowia i NFZ wydaje na wszystko związane ze służbą zdrowia. To jest dwa i pół razy tyle, ile ma pan minister Błaszczak na politykę obronną, na usprawnienie naszej służby wojskowej" Dodał, że "nawet jakaś mała część tego, pomnożona razy kilka lat, spowodowałaby, że bylibyśmy w zupełnie innym miejscu, jeśli chodzi o nowoczesność naszej siły zbrojonej".  Jak mówił, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, pojawiły się pieniądze, które "były kradzione przez mafie VAT-owskie, przestępców podatkowych, agresywne raje podatkowe". "30-40 mld zł się pojawiło. Dlatego byliśmy w stanie sfinansować różne nasze programy społeczne i pierwsze programy inwestycyjne" – zaznaczył premier. Silne państwo i wielka Polska powstanie wtedy, w najbliższych latach i dziesięcioleciach, kiedy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności, inwestycji i innowacyjności – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Polska beneficjentem Funduszu Spójności. Jest 788 mln euro na budowę dróg w Polsce

788 mln euro z Funduszu Spójności zostanie zainwestowanych w trzy duże projekty infrastruktury drogowej w Polsce, które przyczynią się poprawy połączeń z Niemcami i innymi krajami Europy Zachodniej oraz z sąsiednimi.

MF proponuje dalsze uszczelnienie w VAT

Ministerstwo Finansów proponuje dalsze uszczelnienie w systemie VAT – wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Zmiany rząd ma przyjąć w II kwartale tego roku.

Wpływy z VAT będą niższe niż przed rokiem. "Brak zaskoczenia"

W styczniu wpływy z tego podatku były o ok. 17 proc. niższe niż rok wcześniej. Statystyki pikują między innymi z powodu ożywienia w inwestycjach.

Cieszyński: chcemy, aby e-recepty były wystawiane w każdym gabinecie lekarskim od 2020 r.

Ministerstwo Zdrowia chce, by od 1 stycznia 2020 r. elektroniczne recepty były wystawiane w każdym gabinecie lekarskim – poinformował we wtorek wiceminister Janusz Cieszyński. Wcześniej – już od przyszłego roku – na realizację e-recept mają przygotować się apteki.

MON: do końca marca umowa na cztery kolejne samoloty szkolne M-346 Master

Do końca marca MON przewiduje podpisanie umowy na dostawę czterech kolejnych samolotów szkolenia zaawansowanego M-346 Master –poinformowali przedstawiciele resortu we wtorek sejmową komisję obrony.

– Bez wątpienia wkrótce dobiegnie końca pierwsza tura zakupu systemu Patriot. To już za czasów
ministra Macierewicza, kiedy kończył swoje urzędowanie.

ABW nie mogła zająć się pracą Michała Tuska dla OLT. Były też inne polecenia "z góry"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wiedziała o tym, że Amber Gold może być piramidą finansową na rok przed wybuchem afery. Nie zleciła jednak działań operacyjnych ze względu na decyzję "z góry". Tak wynika z zeznań byłego naczelnika jednego z wydziałów gdańskiej
delegatury ABW.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że we wtorek Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Alexowi Ch., obywatelowi Izraela i Ukrainy. Za pośrednictwem jego działań, naraził Skarb Państwa
na stratę prawie 32 milionów złotych.

Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej ustalili, że podejrzani mogli zarobić na sprzedaży narkotyków co najmniej 2,5 miliona złotych.

Trzy osoby zostały zatrzymane przez CBA ws. korupcji w ARiMR

CBA zatrzymało ws. korupcji trzy osoby w tym b. naczelnika wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Według Biura pracownicy ARMiR przyjęli co najmniej 73 tys. zł łapówek za pomoc przy uzyskaniu

CBŚP: 21 zatrzymanych za wyłudzenia VAT przy obrocie solarami i bejcą

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 21 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT w związku z obrotem bejcą ognioodporną i panelami fotowoltaicznymi. Grupa mogła wyłudzić przeszło 200 mln zł podatku.

Przyczyną sporu nie jest nowelizacja ustawy o IPN. Jest zakłamanie nt. historii Polski

Liberalne media mówią, że nowelizacja ustawy o IPN wywołała problem. Problem jest w tym zakłamaniu, w tym fałszywym obrazie. Ustawa coś wykazała i my mówimy: lepiej, żeby nie pokazywała; lepiej, gdybyśmy żyli w takim śnie o tym, iż wszyscy nas lubią i wszyscy nas podziwiają za nasze bohaterstwo „drugowojenne”. Otóż jest inaczej. Jest tutaj wiele spraw do
naprawienia – powiedział  prof. Mieczysław Ryba.

Wildstein po spotkaniu w Jerozolimie:
Perspektywa Izraela i Polski jest odrębna. Wiedza na temat ustawy o IPN nie była taka dokładna.  Rozpoczęliśmy dialog, a to zawsze służy uspokojeniu. Wszyscy czekamy na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

Prof. Chodakiewicz: Niech Izrael pokaże, że zależy mu na dobrych stosunkach z Polską.

"Jeżeli się ukazuje artykuł w prasie zagranicznej o „polskich obozach koncentracyjnych”, to się wzywa ambasadora Izraela i domaga się reakcji, gdyż to jest negacjonizm.

"W PE jest grupa „szturmowa” i te „szturmówki” dzierżą polskie europosłanki z Platformy"

„Na czele tej grupy kroczą polskie europosłanki, więc to jest też lekcja, którą trzeba odebrać”. Większość posłów PO, którzy w PE należą do frakcji Europejskiej Partii Ludowej, nie wzięła udziału w głosowaniu. Inaczej zdecydowało pięciu parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej – Róża Thun, Barbara Kudrycka, Danuta Jazłowiecka, Julia Pitera i Michał Boni – którzy poparli rezolucję.Szczerski pytany, „czy to było głosowanie w sprawie praworządności w państwie Unii Europejskiej, czy przeciwko Polsce” odpowiedział, że jego zdaniem „mamy do czynienia dzisiaj z pewną +kakofonią sygnałów+ ze strony instytucji europejskich”. „Z jednej strony Komisja Europejska wysyła sygnały pojednawcze, chęć dialogu”, a z drugiej strony – jak mówił – „w tym samym momencie Parlament Europejski robi coś zupełnie przeciwnego, zaostrza jak gdyby spór”.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 24.Mar
 • Zpraszamy na 19:00 Nowa ciekawa audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1029 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Euro-jurgielt http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael (czyta MarkD) – Pomyślcie państwo, jak można inaczej określić idiotę… http://blogmedia24.pl/blog/30 19:15 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław) – Chlopcy z Nowowoszyszek, rozdz. XVI, […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 17.Lut
 • Strach się bać. Refleksje
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1019 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Dywidenda obywatelska – eksperyment czy konieczność? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Felieton: Małgorzata Todd – Zawłaszczanie słów http://mtodd.pl 19:13 Blog: Tymczasowy (Czyta MarkD) – Zależność rodzi władzę http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]