Obojętni z Ziemi Obiecanej

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Palestyna przez wiele pokoleń była dla Żydów jakby przedsionkiem Nieba. Także niejeden Żyd skazany przez Niemców na zagładę żywił w sobie trochę pociechy, że jest Jerozolima, gdzie bracia w wierze współczują, być może płaczą, a z pewnością czynią starania, by nieść pomoc.

BARDZO SIĘ POD TYM WZGLĘDEM MYLILI.

Tom Segev, żydowski historyk urodzony w 1945 r. w Jerozolimie, wydał w 1993 r. książkę zatytułowaną: "The Seventh Million:The Israelis and the Holocaust" (Hill&Wang). Oparł ją na dogłębnych badaniach obejmujących wiele tysięcy dokumentów i wywiadów. Wyszło mu, że żydowscy przywódcy w Palestynie (nazywali ją wtedy "Yishuv", czyli Wspólnota Pionierów) w czasie wojny wcale nie uważali niesienia pomocy, a przede wszystkim otwierania bram, maskarowanym przez Niemców Żydom europejskich. Sprawy lokalne uznali za priorytetowe.Na przykład, dla Itzhaka Gruenbauma, przywódcy syjonistycznego takim priorytetem była budowa nowych osiedli. A co do akceptowania przybywających Żydów, wtedy, ale także i po wojnie,to najważniejsze było kryterium przydatności dla własnych, partykularnych interesów politycznych.

Autor pisze: "Przed wojną było w Europie  9 milionow Żydów. Z tej liczby 6 milionów zostłlo zabitych. Pozostało przy życiu 3 miliony Żydów. Większość z nich uratowała się dzięki pokonaniu Niemców w wojnie". Pomagały różne organizacje, instytucje i pojedyńczy Sprawiedliwi z różnych narodów. "TYLKO NIEWIELU ZAWDZIECZA ŻYCIE RUCHOWI SYJONISTYCZNEMU".

Niemiłe złego początki datują się od czasu dochodzenia do wladzy A.Hitlera, oprawcy Żydów. Na dwa miesiące przed zdobyciem stołka kanclerskiego Mandate Plestine Jewish Agency wysłała z Jerozolimy telegram zapewniający, że Żydzi palestyńscy nie przyłączają się do bojkotu Niemiec. Należy to nazwać sabotażem.

Wcześniej, w 1961 r. Żyd amerykański, pisarz i dziennikarz Ben Hecht, napisał książkę pt. "Perfidy", w której oskarżał Zydów o kolaboracje z Niemcami. Postać ta zasługuje na większą uwagę. Dam przyklad. Otóż Hecht głosił w 1943 r. w prasie amerykańskiej pogląd, że: " Z 6 milionów Żydów europejskich prawie jedna trzecia została zmasakrowana przez Niemców,Rumunów i Wegrów". Niby sprawa oczywista. Tyle, że po latach, niestety także w Polsce w szybkim tempie zbudowano inną narrację, gdzie Rumunów i Wegrów (sojuszników III Rzeszy) zastąpili Polacy. A gdyby się udało, to Polacy zastąpiliby całą tę morderczą trójkę. Czy słyszą mnie polskojęzyczne kanalie uczestniczące w plugawieniu Polski i bezczeszczących pamieć o zamordowanych? 

Po zakończonej II wojnie światowej zmasakrowani Żydzi przybywali z wielkimi nadziejami do Palestyny. Miejscowi Żydzi witali ich gorąco, ale wykazywali niezwykle mało wrażliwości. Zniecierpliwieni mówili: "Co było, to było. Zapomnijcie". Nie ukrywali też swego lekceważenia z powodu bierności, braku oporu:"Daliście się prowadzić jak jagnięta na rzeź".

Tak więc bogaci Żydzi amerykańscy nie chcieli wykupywać skazanych na śmierć braci w wierze. Także Yishvu, pierwocina państwa Izrael ich olała. Natomiast zarzuca się Polakom, że "musieli" pomagać Żydom ryzykując życiem. I uprawia się ten proceder z jakichś wyimaginowanych wyżyn moralnych.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]