Pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 55 proc. respondentów.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

To spotkanie pokazało jak bardzo podobnie myślimy w wielu zasadniczych sprawach, ważnych dla przyszłości tej części Europy – oświadczył szef polskiego rządu po spotkaniu z premierami: Litwy Sauliusem Skvernelisem, Łotwy Marisem Kuczinskisem i Estonii Jurim Ratasem. Spotkanie premierów poświęcone było m.in. kwestiom współpracy na forum Unii Europejskiej i NATO oraz omówienie tematu związanego z rozwojem regionalnym infrastruktury energetycznej i transportowej. Premierzy poruszyli także zagadnienia z bieżącej unijnej agendy m.in. kwestie związane z nowymi Wieloletnimi Ramami Finansowymi oraz rozwojem Partnerstwa Wschodniego. W sprawach unijnych, jak przyszłość budżetu, rynek wewnętrzny, dyrektywy transportowe mówimy jednym głosem – podkreślił premier . Dodał, że premierzy zgodzili się, iż NATO jest kluczowym sojuszem dla zapewnienia bezpieczeństwa tej części świata i trzeba wzmacniać Sojusz na jego wschodniej flance.

Polska jest bliska zablokowania unijnej procedury już na pierwszym etapie

W pierwszym etapie procedury związanej z tzw. „siódemką” (art. 7) Komisja Europejska musi uzyskać poparcie co najmniej 22 państw. Przy wyłączeniu Polski, oznacza to, że jeśli sześć stolic nie poprze stanowiska Brukseli, procedura upadnie, i nie dojdzie do drugiego głosowania, w którym wymagana jest jednomyślność. Kraje, które chcą poprzeć Polskę, nie muszą głosować przeciw zaleceniom Komisji Europejskiej; wystarczy, że wstrzymają się od głosu. Węgry, państwa bałtyckie i jeszcze cztery inne kraje.

"FT": zabójstwo Kuciaka to zamach na media w sercu Europy

Zabójstwo słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka jest atakiem na media w samym sercu Europy. Rzuca światło na przestępczość zorganizowaną i stan wolności prasy w kraju zamordowanego dziennikarza.

Mamy zabójstwa dziennikarzyna Malcie i na Słowacji, a KE zajmuje się praworządnością w Polsce

Janusz Szewczak podkreśla, że należałoby skontrolować aktywność takich mafii w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, także w Polsce. Jest pytanie, czy tego typu zjawiska nie mają miejsca w wielu innych krajach, gdzie problem walki z korupcją jest bardzo słabo realizowany. Mówi się tutaj głównie o Bułgarii i Rumunii, gdzie Komisja Europejska miała i nadal ma wiele zastrzeżeń. Mieliśmy również w naszym kraju przykłady aresztowań poszukiwanych listem gończym włoskich przestępców. Pan Juncker czy Timmermans zajmują się praworządnością w Polsce, a tu mamy takie dramatyczne sytuacje, jak na Malcie, gdzie wysadzono w powietrze samochód z dziennikarką, która pisała o powiązaniach polityków z mafią i tu mamy kolejny taki przykład na Słowacji. Niewątpliwie to są powody do badania praworządności, a nie to, czy polski minister sprawiedliwości będzie tak jak w Niemczech miał jakiś wpływ na Krajową Radę Sądownictwa. To są poważniejsze problemy i to o charakterze fundamentalny. Dotyczą bezpieczeństwa ludzi, wolności słowa.

Fiskus chwali się dodatkowymi wpływami do budżetu

Cel Krajowej Administracji Skarbowej został osiągnięty – w 2017 r.budżet uzyskał z podatków dodatkowe 42,5 mld zł – oświadczył wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś.
Problem rajów podatkowych powinien być głównym tematem w kontekście wizji UE – oświadczył w czwartek podczas Brussels Forum w stolicy Belgii premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem pozwoliłoby to zbliżyć elity do społeczeństw krajów unijnych.

Silny wzrost PKB i stabilny sektor finansowy. KE oceniła polską gospodarkę

Krótkoterminowe perspektywy dla polskiej gospodarki są dobre: wzrost gospodarczy jest
silny, a sektor finansowy jest stabilny – poinformowała Komisja Europejska w opublikowanym w środę raporcie.

Polska dostanie 430 mln euro z UE na projekty infrastrukturalne

430 mln euro zostanie przeznaczone na pięć projektów infrastrukturalnych w Polsce – poinformowała w czwartek Komisja Europejska. Projekty mają przyczynić się do poprawy infrastruktury gospodarki wodnej, transportu.

Bank Światowy: Polska wśród najatrakcyjniejszych krajów UE dla pracowników i firm

Kraje północnej Europy, Niemcy, Estonia, Łotwa oraz Polska oferują największe możliwości dla firm i pracowników w Unii Europejskiej, wynika z raportu Banku Światowego. Bank podkreśla, że Polska najszybciej na.

"Biała księga" Morawieckiego. Nie ma mowy o możliwych ustępstwach z polskiej strony

"Biała księga" to obrona wprowadzonych przez PIS zmian. Jest w niej gotowość do dialogu z Brukselą, ale nie ma mowy o możliwych ustępstwach z polskiej strony.

Raport Pekao SA: mikro i mali przedsiębiorcy optymistycznie oceniają sytuację gospodarczą

Mikro i mali przedsiębiorcy w Polsce optymistycznie oceniają sytuację gospodarczą – poinformował wiceprezes Pekao SA Tomasz Styczyński powołując się na przygotowany przez bank „Raport o sytuacji mikro i małych firm w roku 2017”.

Ekspert o decyzji GPRE: Globalne firmy chętnie otwierają w Polsce biura

Znane, globalne firmy chętnie otwierają w Polsce biura, z których prowadzą działalność międzynarodową w zakresie IT, HR czy księgowości -powiedział PAP dyrektor ds. transakcji w biurowej spółce Skanska Adrian Karczewicz.

Kary dla przestępców finansowych i gospodarczych będą surowsze?

Prokuratorzy mają żądać surowych kar dla przestępców finansowych i gospodarczych; na
łagodniejsze traktowanie będą mogli liczyć ci, którzy naprawią szkody i będą współpracować z prokuraturą, np. ujawniając.

Prezes ZUS: e-zwolnienia dadzą lepszą kontrolę nad 6,5 mld zł wydawanych na "chorobowe"

Upowszechnienie elektronicznych zwolnień lekarskich da praktyczną możliwość kontroli zwolnień najkrótszych i przez to pozwoli ograniczyć wynagrodzenia chorobowe, na które w ubiegłym roku pracodawcy wydali 6,5 mld zł – powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Ł. Szumowski: Szukamy wsparcia dla skutecznego wprowadzenia obowiązku e-zwolnień

Wspólnie z minister rodziny i pracy Elżbietą Rafalską i prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudą Uścińską prowadzimy rozmowy na temat metod wsparcia lekarzy, by skutecznie wprowadzić obowiązkowe e-zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. – powiedział dziennikarzom
minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Płaca minimalna w Europie. Na co stać Polaków, a na co innych Europejczyków

W tym roku płaca minimalna w Polsce została podniesiona do 2100 zł, co oznacza wzrost o 5 proc. To najwyższy wynik w historii, jednak wciąż kilkukrotnie mniej niż w najbogatszych krajach. Jednak ten medal ma dwie strony i okazuje się, że Polacy za najniższą krajową, mogą sobie pozwolić na wiele więcej niż Grecy czy Portugalczycy!

Użytkowanie wieczyste zmieni się we własność. Opór samorządów opóźnia prace

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność miało nastąpić już od 1 stycznia 2017 roku. Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2019 r. grunty pod blokami i domami oddane w użytkowanie wieczyste przekształcą się we własność.

Morawiecki: w ciągu 2-3 miesięcy chcemy zredukować stanowiska w rządzie o 20-25 proc.

Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministrów, wiceministrów -sekretarzy i podsekretarzy stanu; w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 proc. – poinformował premier .

 "Liczba wiceministrów była rekordowa, nic złego się nie stanie, jeżeli będzie ich mniej"

Janusz Szewczak: Rozrost biurokracji jest niestety przypadłością współczesnych demokracji. Problem jest szerszy, dotyczy nie tylko Polski. Liczba wiceministrów była rekordowa, nic złego się nie stanie, jeżeli będzie ich mniej. Na razie mamy średni wzrost wynagrodzeń, który według danych ze stycznia wzrosły o 7,3 proc. Myślę jednak, że będziemy mieli do czynienia ze znacząco wyższymi aspiracjami pracowników. Na pewno trzeba wszystkie formy biurokratycznego rozpasania eliminować. Natomiast pojawia się pytanie o dobór ludzi i fachowców. Nie powinno się iść do polityki, żeby się dorobić, ale też to nie może być kara materialna.

Na koniec lutego średnia zapadalność długu ogółem wyniosła 5,10 – MF

Na koniec lutego 2018 r. średnia zapadalność długu krajowego wyniosła 4,46 wobec 4,49 na koniec 2017 r., a długu ogółem wyniosła 5,10 wobec 5,12 na koniec 2017 r. – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Poziom krajowego długu rynkowego na koniec lutego wyniósł 619,9 mld zł – MF

Na koniec lutego 2018 r. poziom krajowego długu rynkowego wyniósł 619,9 mld zł wobec 610,1 mld zł na koniec stycznia – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

SONDAŻ Kantar Public
38 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, odwrotne zdanie ma 39 proc. badanych, a 23 proc. nie ma zdania na ten temat -wynika z badania Kantar Public. Pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 55 proc. respondentów, negatywnie 29 proc., a zdania nie ma 16 proc.

Eurostat podał najnowsze dane. Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 5,5 proc.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrost o 5,5% w ujęciu rocznym w styczniu 2018 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

S&P: innowacje, zrównoważony rozwój i demografia słabymi punktami polskiej gospodarki

Polska gospodarka rozwija się najszybciej od sześciu lat. Według przedstawicieli agencji S&P Global Ratings w Polsce istnieje jednak kilka zagrożeń, którym należy przeciwdziałać już dziś. Wśród nich największe są wyzwania związane z innowacyjnością, zrównoważonym rozwojem i demografią.

Bittel: "Kolej zbuduje hotele, apartamentowce i biurowce"

Spółki kolejowe zbudują hotele, apartamentowce i biurowce – powiedział PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Dodał, że te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP SA.

W tym roku wydatki inwestycyjne na kolei mają wynieść 10 mld zł. Do 2023 r. – 100 mld zł

Wydatki inwestycyjne na kolei w ramach Krajowego Programu Kolejowego mają wynieść w tym roku 10 mld zł – poinformował w wywiadzie dla PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Goldman Sachs prognozuje, kiedy nastąpi pierwsza podwyżka stóp procentowych w Polsce

Zdaniem Goldman Sachs, pierwsza podwyżka stóp procentowych w Polsce – o 0,25 pb – może nastąpić w IV kw. 2019 roku. Wcześniej bank inwestycyjny oczekiwał rozpoczęcia zacieśniania polityki pieniężnej w Polsce w I kw.

Przeciętny kredytobiorca oszczędził już 11 tys. zł dzięki niskim stopom procentowym

Raty kredytów mieszkaniowych są dziś o 20 proc. niższe niż pod koniec 2012 roku. Wszystko dzięki niskim stopom procentowym. Przeciętnemu posiadaczowi złotowego kredytu hipotecznego pozwoliły one zaoszczędzić.

Stopy procentowe bez zmian. Referencyjna wciąż wynosi 1,5 proc.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej – podała RPP .

Stopa bezrobocia spadła. W lutym wyniosła 6,8 proc. vs 6,9 proc. w styczniu

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 6,8 proc. vs 6,9 proc. w styczniu – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Sondaż CBOS: PiS zyskuje, Platforma traci

Na PiS chce głosować 44 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów parlamentarnych, na PO – 14 proc. Po 6 proc. respondentów chce oddać głos na Nowoczesną i Kukiz'15, po 5 proc. na PSL i SLD – wynika z marcowego sondażu.

Rząd planuje wydatki: 200 mld zł na Mieszkanie Plus,

Do 2030 roku rząd zamierza zainwestować w infrastrukturę transportową w sumie 142 mld euro, czyli ok. 600 mld złotych – powiedział w piątek na konferencji w Bukowinie Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Raport KE: Sytuacja gospodarcza Polski jest korzystna. Kraj powinien zająć się reformami

Sytuacja społeczno-ekonomiczna i stan finansów publicznych Polski są korzystne -ocenia KE w dorocznym dokumencie European Semester: Country Report na 2018 r. Według KE okoliczności sprzyjają podjęciu przez Polskę reform.

KE wydała zgodę na dofinansowanie z funduszy UE inwestycji za 1,9 mld zł

KE wydała zgody na dofinansowanie z funduszy UE pięciu inwestycji w Polsce – poinformował resort inwestycji i rozwoju. Kwota dofinansowania to blisko 1,9 mld zł. Najwięcej pieniędzy trafi do stolicy m.in. na modernizację.

Sejm wybrał 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa

Sejm wybrał we wtorek 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dziewięć kandydatur wskazał klub PiS, sześć – klub Kukiz'15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur.

Ziobro: Wyrażam satysfakcję, że przywrócono dziś trójpodział władzy

Wyrażam satysfakcję z tego, że dziś udało się w polskim Sejmie przywrócić – w pełnym tego słowa znaczeniu – zasadę trójpodziału władzy – oświadczył we wtorek szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, po wyborze 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Zaskakujący raport o kondycji polskich firm. Tak dobrze jeszcze nie było

Właściciele polskich firm, zatrudniający ponad 5 mln osób, nigdy nie byli w tak optymistycznych nastrojach. Co zaskakujące, najlepiej sytuację w Polsce oceniają firmy z Podlasia.

Polska znowu na 9. miejscu w rankingu Women in Work Index

Polska utrzymała 9. miejscu rankingu "Women in Work Index 2018", analizującym sytuację kobiet na rynku pracy w 33 krajach OECD, wynika z raportu PwC.

Raport: 34 proc. wyższej kadry kierowniczej polskich firm to kobiety

34 proc. wyższej kadry kierowniczej polskich firm stanowią kobiety. Połowa polskich przedsiębiorców uważa, że o równouprawnienie w firmach powinien dbać sam biznes, a nie ustalony odgórnie parytet – wynika z raportu firmy.

Zarobki kobiet i mężczyzn w UE. Tak wygląda mapa luki płacowej w Europie

Największe różnice między zarobkami kobiet i mężczyzn dotyczą Estonii, Czech i Niemiec (ponad 20 proc.). Polska wypada znacznie lepiej (7 proc.), ale luka płacowa w naszym kraju w ostatnich latach znacząco wzrosła.

Szara strefa się kurczy, ale wciąż jest warta 400 mld

Prawie co piąta złotówka w obrocie gospodarczym jest ukrywana przed państwem -szacuje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych; wciąż trzeba więc walczyć z tym zjawiskiem – donosi  "Rzeczpospolita".

Koniec prac nad Konstytucją Biznesu. Pięć ustaw trafi teraz do prezydenta

Parlament zakończył pracę nad tzw. Konstytucją Biznesu – we wtorek Sejm przyjął poprawki Senatu do tworzącego ją pakietu pięciu ustaw.

Stopa inflacji w państwach OECD spadła w styczniu do 2,2 proc. rdr

Stopa inflacji w państwach OECD w ujęciu rocznym spadła w styczniu do 2,2 proc. rdr z 2,3 proc. w grudniu – poinformowała w komunikacie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W ujęciu bazowym wskaźnik CPI w OECD spadł w I do 1,8 proc. rdr z1,9 proc. miesiąc wcześniej.

CBOS: 61 proc. Polaków nie interesuje się pracami komisji śledczej ds. Amber Gold

Zainteresowanie pracami sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold deklaruje 32 proc. ankietowanych; 61 proc. się nimi nie interesuje; 6 proc. nie słyszało o istnieniu tej komisji – wynika z badania CBOS. 36 proc. pozytywnie ocenia prace komisji, a negatywnie 22 proc. .

Ustawa degradacyjna trafi do podpisu prezydenta RP

Senat bez poprawek przyjął ustawę degradacyjną. Teraz dokument trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawa zakłada możliwość odebrania stopni wojskowych, również pośmiertnie, m.in. osobom, które przyczyniły się do utrzymania reżimu komunistycznego. Chodzi szczególnie o gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz gen. Czesława Kiszczaka.

Delegalizacja Partii Razem? Prokuratura zbada czy ugrupowanie propaguje komunizm

Jeżeli prokuratura uzna, że tak jest, wtedy będzie mogła wystąpić o delegalizację Partii Razem.

Horcus Investment. Kolejne zatrzymania w sprawie piramidy finansowej

Oszukali 700 osób na łączną kwotę ponad 38,5 miliona złotych. Policja zatrzymała kolejnych podejrzanych w sprawie piramidy finansowej Horcus Investment. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Pierwsze zarzuty postawiono w lipcu.

"Przerażająca jest skala". "GPC": Stringi, cygara i brylanty z publiczne pieniądze

Grupa Polska Żegluga Morska została doprowadzona na skraj bankructwa, a z jej
kont zniknęło 300 mln euro. Doniesienia komisarza w PŻM-ie Pawła Brzezickiego przekazuje weekendowa "Gazeta Polska Codziennie".Z ustaleń "GPC" wynika, że chodzi o wydatki w spółce
Polsteam, wchodzącej w skład grupy PŻM, zajmującej się w Stanach Zjednoczonych m.in. pozyskiwaniem kontrahentów. Nieuzasadnione wydatki zostały wykryte podczas jednej z kontroli, które od ubiegłego roku prowadzone są w Grupie. Kontrola dotyczyła lat 2004-2016.

Prokuratura we Wrocławiu przedstawiła księgowej zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w śledztwie dotyczącym wyłudzenia 300 mln zł przy obrocie paliwami i luksusowymi samochodami. To już 40. osoba zatrzymana w tej sprawie.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia wykryli mechanizm „karuzeli podatkowej” w obrocie benzyną i olejem napędowym. Skarb Państwa mógł stracić na procederze przeszło 60 mln zł.

CBŚP zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów; zatrzymano cztery osoby

Funkcjonariusze CBŚP z Poznania, komendy miejskiej z Konina i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów; zatrzymano cztery osoby – poinformowało CBŚP.

Mazowieckie: KAS i policja zabezpieczyły ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum

Ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum oraz m.in. 3,7 tys. opakowań innych kosmetyków zabezpieczyli we wspólnej akcji w powiecie piaseczyńskim (Mazowieckie) funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci. Wartość rynkowa takich oryginalnych produktów, to ok. 20 mln zł.

Włosi pokazali, że są przeciwni polityce narzucanej przez elity brukselskie – stwierdza prof. Mieczysław Ryba. Włosi, jak widać, są przeciwni polityce narzucanej przez elity brukselskie, która bardzo mocno antagonizuje społeczeństwo. Poczucie zagrożenia, jakie rodzi tego typu polityka otwartych drzwi zainicjowana przez kanclerz Merkel, jest – jak widać – wyrażane w wynikach wyborczych. Ogólnie – już przed wyborami we Włoszech, o czym informowały media – widać było, że atmosfera przypomina bardziej Budapeszt czy Warszawę, a nie Brukselę. To też o czymś świadczy.

Mniejsze państwa UE występują przeciw dominacji Niemiec i Francji

Osiem krajów północnej Europy z Holandią na czele przedstawiło we wtorek wizję, którą odczytać można jako ostrzeżenie dla Niemiec i Francji, że małe państwa nie życzą sobie dominacji tych dwóch największych .

Szczerski: Inicjatywa Trójmorza wyzwoli potencjał 12 państw Europy

Inicjatywa Trójmorza, obejmująca kraje bałtyckie, kraje Europy Środkowej i Południowej pozwoli tym państwom na wyzwolenie ich potencjału – mówił podczas czwartkowego wykładu w amerykańskiej Fundacji Heritage.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 24.Mar
 • Zpraszamy na 19:00 Nowa ciekawa audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1029 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Euro-jurgielt http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael (czyta MarkD) – Pomyślcie państwo, jak można inaczej określić idiotę… http://blogmedia24.pl/blog/30 19:15 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław) – Chlopcy z Nowowoszyszek, rozdz. XVI, […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 17.Lut
 • Strach się bać. Refleksje
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1019 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Dywidenda obywatelska – eksperyment czy konieczność? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Felieton: Małgorzata Todd – Zawłaszczanie słów http://mtodd.pl 19:13 Blog: Tymczasowy (Czyta MarkD) – Zależność rodzi władzę http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]