Europa nie odzyska swej szlachetnej tożsamości, jeżeli nie będzie kształtowana i prowadzona przez ludzi sumienia.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

„Musimy tworzyć w sobie i wokół siebie cywilizację prawdy i miłości. To wielkie zadanie, jakie stoi przed nami, przed Kościołem w Polsce, przed Polską, jeżeli chce ona spełnić rolę, jakiej życzył jej Jan Paweł II, gdy z nadzieją patrzył, jak stała się członkiem UE: aby wniosła do niej to, co najbardziej istotne, a tam bywa już zapomniane: prawdę i dobro, Jezusa Chrystusa (…)” – powiedział metropolita krakowski. Nawiązując w kazaniu do wydarzeń sprzed ponad 2 tys. lat, ksiądz arcybiskup powiedział, że własnemu sumieniu sprzeniewierzył się Piłat, który uległ argumentom „ulicy” i „zagranicy”. Jak mówił, Piłat szybko zorientował się, że Jezus jest niewinny. Próbował uciec od problemu i dał wybór ludowi. Pytał, kogo chce on uwolnić – Jezusa czy zbrodniarza Barabasza? „Lud wybrał Barabasza. Ten wybór wskazuje, pod jaką presją był Piłat. Zastosowano wobec niego te mechanizmy, które i wtedy, i dziś są znane. Językiem współczesnym można je nazwać +ulicą+. Podburzyć tłum. Wzbudzić wielkie emocje wśród ludzi, by krzyczeli tylko jedno: +ukrzyżuj go!+” – powiedział duchowny.(…) Żydzi wołali – jeśli go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się cesarzowi” Ks. abp M. Jędraszewski: Musimy tworzyć cywilizację prawdy i miłości

Orban: Imigranci sprowadzani do Europy przez Sorosa zagrażają równouprawnieniu kobiet

Najważniejszą stawką wyborów parlamentarnych 8 kwietnia jest to, czy Węgry staną się
krajem imigracyjnym i czy uda się utrzymać bezpieczeństwo oraz europejską kulturę i styl życia – oświadczył w niedzielę premier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

Posiadanie poglądów, nie wyklucza przyzwoitości i posługiwania się rozumem

Coraz bardziej antypolska opozycja, która nie tyle już szkodzi rządowi, co wszystkim Polakom i Polsce i wspierająca ją „nadzwyczajna kasta ludzi”, ciągle nie może zrozumieć, że to nie PiS odbiera im wolność, ale TVN24, GW, fundacje Sorosa i obezwładniająca frustracja z powodu odsunięcia od przysłowiowego żłoba – odbiera im rozum. Usta przedstawicieli PO i Nowoczesnej, różnej maści celebrytów i niespełnionych artystów i komediantów, pełne są frazesów o konstytucyjności, praworządności czy wolności, choć w rzeczywistości ludzie ci działają jak inkwizycja, zioną nienawiścią, arogancją i są coraz bardziej odklejeni od realiów, którymi żyją Polacy. Pycha, arogancja, głupota, wrogość totalnej opozycji, wydaje się, że przekroczyła już wszelkie granice. Coraz lepiej rozwija się Plan Petru w dziele skutecznego zatopienia Nowoczesnej. Kanclerz Niemiec Angela Merkel będąc w Warszawie coraz poważniej wystraszona retoryką i posunięciami prezydenta USA Donalda Trumpa mocno spuściła z tonu w sprawie uchodźców i już nie zaprosiła „lokalnej Targowicy” do niemieckiej ambasady, a obecny na spotkaniu w polskim Sejmie komisarz UE Oettinger skutecznie wybił z głowy posłowi PO Trzaskowskiemu nadzieję na odrębny budżet euro-strefy i wiązanie kwestii budżetu Unii z praworządnością.

Szymański: Robimy krok w bok. Nie w tył. Wygaszamy niepotrzebny konflikt z Brukselą

"Pojawiła się szansa na wyjście z impasu, który jest zły dla Unii Europejskiej i niewygodny dla Polski. W żadnym wypadku nie można mówić o uginaniu się Warszawy pod jakąkolwiek presją. Istota reformy wymiaru sprawiedliwości jest obroniona i umocniona. Tutaj nie ma zmian, a to
jest sensem naszej działalności, a nie wykłócanie się o rzeczy, które mają charakter pomocniczy" – mówi pytany o wycofywanie się PiS z niektórych zapisów reformy sądownictwa.

Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski na 2018 r. z 3,5 do 4,3 proc.

Agencja ratingowa Moody’s podwyższyła szacunek PKB Polski na 2018 r. do 4,3 proc. z 3,5 proc. (ostatnie prognozy z września) – wynika z raportu agencji z 27 marca. Szacunki dla deficytu sektora finansów publicznych

MF: Deficyt sektora 'general government' spadł r: r w 2017 roku

Deficyt sektora rządowego i samorządowego (general government) był w 2017 r. niższy niż w poprzednim roku (kiedy wyniósł 2,5 proc. PKB), poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

Cudzoziemcy w zeszłym roku wydali w Polsce 41,5 mld zł

Cudzoziemcy zakupili w 2017 roku w Polsce towary i usługi za 41,5 mld zł, o 6,2 proc. więcej niż w 2016 roku – podał  GUS.

Po świętach PiS złoży w Sejmie projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. VAT

Po świętach złożymy w Sejmie projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. nieprawidłowości wokół podatku VAT; komisja mogłaby zacząć działać w maju – zapowiedział poseł PiS Marcin Horała. Skala wyłudzeń VAT za rządów PO-PSL była ogromna i szacowana jest na 300 mld zł.

Przygotowujemy całą procedurę i niezbędną dokumentację

Teraz będzie przygotowywana cała procedura powołania i niezbędna dokumentacja, zebrana także w Ministerstwie Finansów – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

D. Tusk o komisji śledczej ds. VAT: nie chodzi o sprawiedliwość, ale polityczną hucpę

Nie chodzi o dochodzenie do prawdy i sprawiedliwości, ale o polityczną hucpę; to próba budowania nieustannego stanu zagrożenia i sensacji – tak w piątek b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk ocenił zapowiedź powołania komisji śledczej ds. nieprawidłowości m.in. wokół podatku VAT.

Dług sektora publicznego w dół po raz pierwszy w historii. 

Bardzo odpowiedzialna polityka fiskalna rządu sprawiła, że rok 2017 był pierwszym rokiem z nominalnym spadkiem długu sektora finansów publicznych od 1999 roku .

Nadwyżka w budżecie Polski utrzyma się na dłużej?

Nadwyżka w budżecie może utrzymać się przez kolejne miesiące, zwłaszcza że w tym roku spodziewane są wysokie inwestycje – uważa Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.

Zadłużenie zagraniczne brutto Polski wzrosło do blisko 316 mld euro

Zadłużenie zagraniczne brutto Polski wzrosło w IV kwartale 2017 roku do 315.971 mln euro z 313.037 mln euro, po korekcie w III kwartale – podał w piątek NBP.

Teresa Czerwińska: dług publiczny maleje

Państwowy dług publiczny na koniec 2017 r. spadł o 3,4 mld zł względem roku 2016 – oznajmiła w Programie 3 Polskiego Radia minister finansów Teresa Czerwińska.

Ministerstwo Finansów: budżet ma nadwyżkę 4,46 mld zł

Nadwyżka budżetu po lutym wyniosła 4.460,8 mln zł – podało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dochody wyniosły 62.020,3 mln zł, czyli 17,4 proc. planu rocznego, a wydatki 57.559,5 mln zł, czyli 14,5 proc. planu rocznego.

Rodziny stać na coraz więcej. Na mieszkanie mogą pożyczyć już ponad pół miliona

Rosnące wynagrodzenia powodują, że Polacy mogą zadłużać się na wyższe kwoty. To powoduje, że coraz większą liczbę Polaków stać na własne mieszkanie. Nie oznacza to jednak, że ceny nieruchomości nie rosną. Problemem nadal jest jednak wkład własny.

Dochód rozporządzalny Polaków wyraźnie rośnie

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2017 roku przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na jedną osobę ogółem wyniósł 1598 zł.

Rząd dopłaci do czynszów. Kto może liczyć na państwowe wsparcie?

Rząd chce docelowo wydawać 2 mld zł rocznie na dopłaty do czynszów dla osób, które zarabiają zbyt dużo, żeby ubiegać się o mieszkania gminne, a zbyt mało, żeby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy – wynika z projektu ustawy.

Ubóstwo energetyczne w Polsce. Woźny: Koszt termomodernizacji to ok. 50 mld zł

Osobom dotkniętym "ubóstwem energetycznym" należy w 100 procentach sfinansować koszty termomodernizacji – uważa rządowy pełnomocnik ds. programu „Czyste Powietrze” Piotr Woźny.

Pomoc zadłużonym gospodarstwom rolnym: ustawa już w czerwcu

Do końca czerwca powinna zostać uchwalona ustawa o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwo rolne – powiedział w środę minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Obowiązkowy split payment możliwy już od 1 stycznia

Resort finansów chciałby wprowadzić obowiązkowy split payment, czyli podzieloną płatność w VAT w niektórych obszarach od 1 stycznia 2019 r.,ewentualnie w pierwszym kwartale przyszłego roku –

Małe i średnie przedsiębiorstwa dostały 2 mld zł

Rozdysponowano już ponad 2 mld zł na instrumenty pożyczkowe wspierające rozwój sektora MŚP w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 – poinformował w komunikacie Polski Związek Funduszy Pożyczkowych.

Stocznia Remontowa Shipbuilding zwodowała trawler dla Norwegów

Statek rybacki dla norweskiego armatora Wescon Yard AS zwodowano 27 marca w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Jednostkę zbudowano według projektu zamawiającego. Mierzy 75 metrów długości i 15,5 szerokości.

Polska awansowała na 5. miejsce w UE pod względem wysokości wsparcia z Planu Junckera

Polska awansowała na 5. miejsce w Unii Europejskiej pod względem wysokości wsparcia uzyskanego z Planu Junckera – poinformował PAP resort inwestycji i rozwoju. Na polskie inwestycje Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro, czyli ok. 12,4 mld zł.

"Rzeczpospolita": lokalne władze idą na rekord

Samorządy planują astronomiczne inwestycje na ok. 68 mld zł. Pieniądze trafią głównie na transport, komunikację miejską i walkę z niską emisją –podaje w środę "Rzeczpospolita".

Szara strefa się kurczy

Obszar szarej strefy zmniejsza się, ale wciąż wytwarza ona bez mała jedną piątą PKB. Należy ją ograniczać, lecz nie unicestwiać, ponieważ ma także dobroczynny wpływ na gospodarkę, argumentują autorzy sprawozdania..

Rząd Morawieckiego zabezpieczył już połowę potrzeb pożyczkowych Polski

Po ostatnim przetargu stopień sfinansowania potrzeb pożyczkowych państwa w 2018 roku brutto wynosi 50 procent.

Legalny rynek hazardowy urósł dwukrotnie 

Zwalczanie szarej strefy w zakładach bukmacherskich online okazało się bardzo skuteczne. Legalny rynek wzrósł ponad dwukrotnie. Z 1,6 mld zł w 2016 r., do 3,3 mld zł za miniony rok.

500 zł stypendium dla młodych pielęgniarek. Rząd chce załatać dziurę kadrową w szpitalach

Specjalne stypendia mają zachęcać absolwentów studiów pielęgniarskich i położniczych do pracy w placówkach publicznych.

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych w 2017 r. z najlepszymi od lat przychodami

Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjął w poniedziałek sprawozdanie finansowe za 2017 r. – dowiedziała się PAP. Wynika z niego, że przychody FUS były najwyższe od lat i o 4 mld zł wyższe od planowanych w budżecie.

T. Robaczyński: Nie będzie problemów ze sfinansowaniem wyborów

Nie ma obaw, że zabraknie środków na realizację wyborów samorządowych –zapewnił w poniedziałek Tomasz Robaczyński, wiceminister finansów. Jak dodał, rząd jest przygotowany na wyższe koszty.

Spółki skarbu państwa śpią na kasie. Na kontach leży ponad 50 mld zł

W ciągu ostatniego roku w kasie kilkunastu czołowych spółek skarbu państwa przybyło około 12 mld zł. To oznacza, że mają o prawie 30 proc. więcej gotówki.

Polska kupuje Patrioty. Otrzymamy offset, jakiego oczekiwaliśmy

Amerykański system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy Patriot stanie się podstawą programu obrony powietrznej Wisła; po blisko trzech latach negocjacji, zostaŁ podpisany kontrakt między Polską a USA o zakupie tych zestawów. Polska dołączy do kilkunastu użytkowników systemu, wśród których – poza Stanami Zjednoczonymi – są Niemcy, Holandia, Izrael, Japonia i Korea Południowa.

Ekspert: Umowa na zestawy Patriot jest "skrojona" pod polski przemysł

Umowy offsetowe wartości blisko 950 mln zł związane z zakupem rakietowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot zostały zoptymalizowane pod kątem aktualnych możliwości polskiego przemysłu.

Min. Zdrowia: na spotkaniu z pielęgniarkami propozycje dotyczące norm zatrudnienia

Normy zatrudniania pielęgniarek na oddziałach zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie na spotkaniu z tym środowiskiem –powiedział szef resortu Łukasz Szumowski. Podkreślił, że resort
podejmuje działania, by zwiększyć liczbę pielęgniarek i położnych.

Min. Ł. Szumowski: Liczę, że projekt dotyczący ratownictwa będzie głosowany w kwietniu

Liczę, że projekt dotyczący Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zakłada upaństwowienie systemu, będzie głosowany na następnym posiedzeniu Sejmu – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Nowe rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo obywateli – podkreślił.

Gigantyczne przekręty w państwowej spółce. Korupcja, nepotyzm i seks za pieniądze

„Rzeczpospolita” informuje o zarzutach wobec byłego dyrektora IMGW. Według ich informacji Mieczysław O. miał brać haracz niemal za wszystko, a pieniądze Instytutu wydawać na co dusza zapragnie. Korupcyjny układ w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej? Według ustaleń prokuratury do nadużyć ze strony Mieczysława O. miało dochodzić w latach 2006-2015, kiedy był dyrektorem IMGW. Łącznie usłyszał aż 94 zarzuty, które dotyczą korupcji i przekraczania
uprawnień.

CBA: 34 zarzuty dla urzędniczki inowrocławskiego ratusza

Na podstawie fikcyjnych faktur wyłudzano pieniądze z kasy Urzędu Miasta Inowrocław. Wydział Zamiejscowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące bezprawnych działań pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej urzędu – informuje CBA.

Komisja weryfikacyjna nakazała m.st. Warszawa objęcie w zarząd trzech nieruchomości

Komisja weryfikacyjna nakazała m.st. Warszawa objęcie w zarząd trzech nieruchomości znajdujących się pod adresami: Marszałkowska 43, Poznańska 14 i Nowogrodzka 6a – poinformował w środę przewodniczący komisji minister Patryk Jaki.

Ziobro o zatrzymaniach ws. dzikiej reprywatyzacji

Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że sprawa dzikiej reprywatyzacji w Warszawie wpłynęła na karierę polityczną prezydent stolicy. Zmieniła się fundamentalnie sytuacja Hanny Gronkiewicz-Waltz, która już nie ma szans na reelekcję (…), nie tylko musi ponosić dolegliwości finansowe (…), nie tylko zaprzestała podejmować decyzje niosące krzywdę setkom czy tysiącom ludzi, czyściciele kamienic nie mogą już grasować, są śledztwa prowadzone w związku z działalnością Hanny Gronkiewicz-Waltz. (….) W tej sprawie już jakaś grupa osób otrzymała zarzuty, (…) Mogę zapewnić,
że to nie jest koniec. To wierzchołek góry lodowej. Sprawa jest rozwojowa. Zostaną postawione kolejne zarzuty.

CBA zatrzymało Jacka Kapicę, byłego wiceministra finansów i szefa Służby Celnej

CBA zatrzymało w czwartek rano – na polecenie prokuratury w Białymstoku -b. wiceministra finansów w latach 2008-15 i b. szefa służby celnej. W sprawie zatrzymania b. wiceministra finansów Jacka Kapicy chodzi o kwotę ponad 20 mld zł, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej – poinformował w czwartek wiceminister sprawiedliwościPatryk Jaki. Podkreślił, że w tej sprawie prokuratorzy zebrali „bardzo dobry materiał”.

Szewczak o zatrzymaniu b. wiceministra finansów
Po pierwsze, to teraz wiemy, dlaczego Grzegorz Schetyna i Platforma Obywatelska tak bardzo chcą zlikwidować CBA i dlaczego tak „czołgali” szefa CBA, Mariusza Kamińskiego przez te ostatnie nawet 10 lat. Widzimy wyraźnie, że wraca afera całkowicie zamieciona pod dywan przez premiera Donalda Tuska. Jacek Kapica to jest wiceminister finansów. To już poważna persona, która doskonale orientowała się, co się działo w ministerstwie finansów. Myślę, że również ma doskonała wiedzę na temat wyłudzeń podatku VAT, które idą nie na kwotę 21 mld zł, tylko na kwotę 250 mld zł. To był niesłychany poważny mechanizm mafijno-przestępczy, bardzo dochodowy. Podobne oszustwa były w akcyzie – tam można by to szacować przez 8 lat rządów PO na ok. 160 mld zł. W zasadzie gdzie by palca nie przyłożyć do tych starych afer, to widać gigantyczne pieniądze zrabowane Polakom. Jeśli PO wczoraj lała krokodyle łzy, że wydatek 16 mld zł na system Patriot to nadmierny koszt, rozrzutność, to sama afera hazardowa oznaczała stratę przez Skarb Państwa 21 mld zł.

Ustawa hazardowa działa. Bukmacherzy odnotowali gigantyczny wzrost obrotów

Choć obroty legalnych bukmacherów w ciągu roku wzrosły o niemal 100 proc., to budżet wciąż traci spore pieniądze. Według szacunków stowarzyszenia "Graj Legalnie" tylko 40 proc. rynku jest w rękach firm działających zgodnie z prawem.

Totalizator Sportowy z rekordowymi wynikami. Tak dobrze jeszcze nie było

W 2017 roku został pobity rekord sprzedaży produktów Lotto. Wraz z dopłatami wyniosła ona 5,64 mld zł, podczas gdy rok wcześniej było to 5,59 mld zł – pochwalił się w piątek Totalizator Sportowy.

14 kwietnia konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy w Warszawie

14 kwietnia w Warszawie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości i partii wchodzących w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Kwi
 • Audycja od dziś do czwartku. Co 8 godzin od nowa!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1037 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polacy dziadami Europy http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta markD) – Świat Wielkiego Piątku-po ośmiu latach http://bezdekretu.blogspot.com 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Normalność 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Katarzyna i […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Kwi
 • Tej audycji nie można przegapić!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1033 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Koniec prezesów na śmieciówkach? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:10 Felieton: Małgorzata Todd – Kpina z rozsądku http://mtodd.pl 19:14 Blog: Marek Ossey (czyta MarkD)- W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. O co chodzi tym […]