Komisja vatowska będzie w stanie wydobyć wiele prawdy na światło dzienne .

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

„Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela”. Tak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Sejmie w 1999 r. Dwie dekady później te słowa pozostają dewizą naszego rządu" – napisał premier Mateusz Morawiecki.Gospodarka na czwórkę z plusem. Dane zaskoczyły ekonomistówLepsze od oczekiwań dane o wzroście gospodarczym w końcówce ubiegłego roku i dobra koniunktura w I kwartale skłoniły ekonomistów do kolejnej fali podwyżek prognoz wzrostu PKB na cały 2018 r.

GUS: deficyt sektora finansów publicznych w 2017 roku wyniósł 1,5 proc.

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku stanowił 1,5 proc. PKB, natomiast dług sektora ukształtował się na poziomie 50,6 proc. PKB – podał we wstępnym szacunku Główny Urząd Statystyczny. Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych  spadł w ub.r. o 0,8 pkt proc. (do 1,5 proc. PKB) głównie w wyniku istotnej poprawy wyniku kasowego budżetu państwa (o ok. 21 mld zł), na co z kolei wpływ miał przede wszystkim wzrost dochodów
budżetowych, podało Ministerstwo Finansów.

Moody's pozytywnie o długu Polski. Spadnie do 49 procent PKB

Eksperci Moody's doceniają lepszą od oczekiwań sytuację fiskalną kraju. Dług sektora finansów publicznych Polski spadnie do 2019 r. do 49 proc. PKB – stwierdziła w raporcie agencja ratingowa .

Prof. Zbigniew Krysiak: Najniższy od roku 1990 deficyt nie jest przypadkiem

Deficyt, czyli ten wskaźnik 1,5 procenta PKB najniższy od roku 1990, a więc od początku transformacji, czyli po 25 latach, nie jest przypadkiem. Ten miernik jest taką zagregowaną miarą, czy jedną z wielu zagregowanych miar, które pokazują jak wiele pozytywnych przemian
dokonuje się w sferze życia gospodarczego i społecznego .

 Takich pozytywnych danych o deficycie sektora finansów nie było od 20 lat

Choć „Sztukmistrz z Londynu, były MF rządu POPSL Jan Vincent Rostowski mówił nie tak dawno jeszcze, że „piniędzy nie ma i nie będzie”, to jest dokładnie odwrotnie. Takich pozytywnych danych
o deficycie sektora finansów nie było od 20 lat. Deficyt sektora rządowego i samorządowego wyniósł na koniec 2017 r. zaledwie 1,5 proc. PKB, choć jeszcze w 2016 r. było to 2,3 proc. PKB, zaś dług sektora finansów publicznych spadł z 54,2 proc. do dawno niewidzianego poziomu 50,6 proc. w relacji PKB. Tak agresywnie i nieuczciwie atakowane w ostatnich 2 latach Lasy Państwowe miały nie tylko 8 mld zł przychodu, ale i blisko 450 mln zł zysku, a do budżetu państwa zapłaciły 2 mld zł podatków czyli znacznie więcej niż podatki płacone przez zagraniczne sieci handlowe w Polsce. Nadal rosną wpływy podatkowe z CIT, PIT, VAT, z opodatkowania hazardu, jak i z podatku od instytucji finansowych i to  w niektórych przypadkach o kilkanaście procent. Dochody LOT-u, którego były premier Donald Tusk nie chciał bronić i który miał być wykończony przez OLT
– Exspres, osiągnęły poziom ok. 300 mln zł i który w tym roku przewiezie ponad 8 milionów pasażerów. Zadłużone i deficytowe górnictwo za rządów POPSL za zeszły rok, ale już pod innymi rządami przyniosło ponad 3,5 mld zł zysku. Z pewnością Donald Tusk będzie miał co robić i w 2018 r. i w 2019 r. oprócz oglądania telewizji i gry w piłkę z wnukami. Na pewno będzie gościem, zarówno komisji śledczej d/s Amber Gold, jak i komisji d/s wyłudzeń podatku z VAT, a być może również będzie miał coś do dorzucenia w sprawie prywatyzacji Ciech-u jak i tzw. afery hazardowej, która może mieć jeszcze całkowicie nową odsłonę.

Będzie komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT. "Straty dla finansów publicznych na 200-300 mld

Projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT został złożony w Sejmie – poinformował na Twitterze poseł PiS Marcin Horała. Komisja będzie liczyć 9 członków i zbada działania instytucji w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Polski przemysł zaskoczył analityków. Widać wysoki wzrost zatrudnienia

Renomowana międzynarodowa firma IHS Markit nie przestaje wystawiać dobrych ocen naszej gospodarce. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że tempo rozwoju polskiego przemysłu nie zmalało.

Jarosław Kaczyński zabrał opozycji zabawki z „konwoju wstydu”.

Prezes Jarosław Kaczyński przeciął kryzys związany z ustawą degradacyjną. Przeciął wysadzając kryzys w powietrze. Tak jak się wysadza szyb naftowy czy odwiert, gdy wybucha w nim pożar. W taki sam sposób, w jaki wysadził płonącą sprawę nagród i przywilejów dla ministrów i wyższych urzędników. Prezes PiS powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość oraz sejmowa większość nie są już zainteresowane ustawą degradacyjną, skoro prezydent Andrzej Duda zgłosił weto. PiS nie chce,
by ta sprawa była rozgrywana tak, jak była rozgrywana kwestia nagród i premii. I to musiała być dla Andrzeja Dudy niespodzianka. Pewnie taka sama, jak w wypadku PiS, gdy prezydent zgłaszał weto. Można więc powiedzieć, że w niespodziankach jest remis.

Jarosław Kaczyński: 10 kwietnia nie będzie końcowego raportu ws. katastrofy smoleńskiej

Nie będzie końcowego raportu ws. katastrofy smoleńskiej na ósmą rocznicę tragedii, 10 kwietnia br.; będzie za to raport częściowy, który pokaże, co bezsprzecznie zostało już ustalone – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ks. abp W. Depo: Potrzeba nam daru jedności w wierze i w życiu moralnym

Potrzeba nam daru jedności w wierze i w życiu moralnym – mówił w niedzielę na Jasnej Górze – metropolita częstochowski ksiądz arcybiskup Wacław Depo. Jego zdaniem, „w świecie i w Europie robi się wszystko, żeby Polskę osłabić w jedności”.

Konrad Szymański o kulisach rozmów z KE: "Polacy nie dali się rozegrać.

Polacy nie dali się rozegrać. To jest kapitał na przyszłość. Ta sprawa jest bezprecedensowa. Dziś jest czas, by pokazać, że potrafimy tym napięciem zarządzić zgodnie z własnym interesem. Są stolice, którym jest na rękę, by Polska była zaangażowana w ten spór tak długo jak to możliwe. Są też siły w Polsce – oczywiście opozycyjne –które przecież otwarcie liczą na to, że wzmocnią się dzięki temu konfliktowi, dzięki aktorom zewnętrznym; że im trudniejsze relacje Polski z otoczeniem, tym lepiej dla nich. Liczę na to, że się w końcu przeliczą i zostaną ze swoim wstydem za rozgrywanie swoich partyjnych interesów kosztem Polski w UE.

Organizacyjne spotkanie członków KRS

Piętnastu sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa chce jak najszybszego zwołania pierwszego posiedzenia Rady. W tej sprawie wystosowali do pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf specjalny list. Prezes nie spieszy się jednak z wykonaniem swojego obowiązku.

Mitera: Czekamy na zwołanie pierwszego posiedzenia KRS przez I prezes SN

Czekamy, aż I prezes SN Małgorzata Gersdorf zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa i tym samym wypełni swój obowiązek ustawowy -powiedział w środę zasiadający w KRS sędzia Maciej Mitera.

Minister Elżbieta Rafalska nie ma wątpliwości: "Przywróciliśmy godność polskiej rodzinie"

Zasilenie domowych budżetów środkami pochodzącymi ze świadczenia wychowawczego 500+ znacząco wpłynęło na zmniejszenie liczby osób korzystających z pomocy społecznej .Od dwóch lat 500+ wspiera polskie rodziny.Nie sprawdziły się złowieszcze zapowiedzi mówiące ani  o marnotrawieniu przez rodziny świadczenia 500+, ani o rozleniwieniu Polaków i dezaktywizacji kobiet na rynku pracy. Mamy rekordowo niskie bezrobocie na poziomie 6,8%. Stopa bezrobocia maleje, wzrastają wskaźniki liczby zatrudnionych i nowych ofert pracy. Tak dobrych wyników nie 
odnotowywano od 26 lat.

Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

Od 2019 roku o kartę będą mogły ubiegać się rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej 3 dzieci. – Członkiem dużej rodziny jest się przez całe życie – podkreśla minister Elżbieta Rafalska.

Minister zdrowia obiecuje: będzie więcej lekarzy w Polsce. Ale zarobki za granicą kuszą

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że emigracja lekarzy jest "jedną z większych bolączek systemu".

Wydatki budżetu przyspieszają

Ministerstwo Finansów poinformowało, że wydatki majątkowe budżetu państwa po lutym 2018 r. przyspieszyły do 619,8 mln zł z 188,15 mln zł po styczniu, co stanowi 2,9 proc. kwoty planowanej na 2018 rok.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym wyższa o 7,9 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym wzrosła o 7,9 proc. rdr, po wzroście o 5,6 proc. rdr w styczniu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 1,5 proc.

Polacy zadłużają się potęgę. Mamy dwa razy więcej kredytów niż oszczędności

Rośnie wartość kredytów bankowych spłacanych przez Polaków. W lutym było to aż 528 mld zł. Na lokatach mamy natomiast coraz mniej pieniędzy – 270 mld zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że stosunek kredytów do lokat.

Inflacja w marcu wyniosła 1,3 proc.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2018 r. wzrosły o 1,3 proc. rdr,a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny .

Żywność tanieje i będzie tanieć. Głównie jaja i mleko

Nadchodzi chwila wytchnienia po galopujących podwyżkach cen z 2017 r. Do końca czerwca jaja potanieją o 21 proc., a mleko o 8 proc.

Harmonogram zakłada, że do końca tego roku nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję architektoniczną Centralnego Portu Komunikacyjnego – wskazał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild.

Dobry początek roku dla budowlanki. Rozpoczęto 20 proc. więcej budów niż przed rokiem

W styczniu i lutym 2018 roku oddano do użytkowania o 10 proc. więcej mieszkań niż przed rokiem – wynika z danych GUS. W tym samym okresie rozpoczęto budowę 27,8 tys. mieszkań, co oznacza wzrost o 20,3 proc.

Podatki: 8,5-proc. CIT dla inwestujących w najem nieruchomości

Ministerstwo Finansów w nowej wersji projektu ustawy o reitach zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości – napisano w wykazie prac legislacyjnych, gdzie
opublikowano zamiar przedstawienia projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości.

Lasy Państwowe w 2017 roku zarobiły ponad 430 mln zł

Lasy Państwowe, zarządzające na blisko jednej trzeciej powierzchni kraju, zarobiły w ub.r. 432 mln zł brutto – poinformowała PAP rzeczniczka LP Anna Malinowska. Do budżetu państwa LP wpłaciły 2 mld zł, w tym ok. 160 mln zł tzw. podatku od sprzedaży drewna. Do gmin trafiło 270 mln zł. Zysk LP w 2017 roku okazał się niemal identyczny z tym, jaki osiągnięto w 2016 roku.

Dywidenda PKO BP po czterech latach przerwy. Państwo zgarnie prawie 300 mln zł

Największy bank w Polsce zaproponował, że podzieli się zyskiem. Akcjonariusze czekali na dywidendę długo, ale od tego roku powinni mieć wypłaty regularnie.

Ponad 1,2 mld zł z funduszy unijnych dla drogowców i kolejarzy

Ponad 1,2 mld zł z funduszy unijnych trafi do drogowców i kolejarzy. Dzięki tym pieniądzom Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje drogę S17 z Warszawy do Garwolina, zaś PKP Intercity zmodernizuje, a warszawska Szybka Kolej Miejska kupi pociągi.

Najniższy poziom bezrobocie w UE od 2008 roku. Bezkonkurencyjne Czechy

Bezrobocie w strefie euro wyniosło w lutym 8,5 proc., natomiast w całej UE 7,1 proc. – wynika z opublikowanych w środę pełnych danych Eurostatu. W górę za to idzie inflacja, która w marcu wyniosła według wstępnych.

Deficyt w FUS na koniec '17 wyniósł 2,19 mld zł – ZUS

Deficyt w FUS na koniec 2017 wyniósł 2,19 mld zł – wynika z informacji o wykonaniu planu finansowego FUS opublikowanego przez ZUS.

Projekt nowego Kodeksu pracy do kosza.Propozycji Komisji Kodyfikacyjnej nie poprzemy

Komisja nad projektem nowego Kodeksu pracy pracowała od września 2016 roku do marca 2018 r.

Kto zarobi na Pracowniczych Planach Kapitałowych? 

Pracownicze Plany Kapitałowe to nie tylko większe emerytury Polaków. Według ekspertów to szansa na szybciej rosnącą gospodarkę. Co rok PPK mogą powiększać PKB naszego kraju nawet o 1 pkt. proc. Do tego pomogą zastąpić część unijnych pieniędzy od lat przeznaczanych na inwestycje, gdy środki z UE się skończą- piszą eksperci mBank Research.

NBP: aktywa rezerwowe Polski na koniec marca wyższe niż na koniec lutego

Na koniec marca oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 96,9 mld euro i były wyższe o 1,9 mld euro niż na koniec lutego – podał w piątek bank centralny w komunikacie.

"Rzeczpospolita": przekręt na kuratora

Wrocławska Prokuratura Regionalna bada, czy dwaj sędziowie dopuścili się zaniedbań, ustanawiając kuratorów dla właścicieli i spadkobierców nieruchomości przy ul. Puławskiej 141 w Warszawie. Osoby te w chwili wydania decyzji miałyby ponad 100 lat.

Akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym ze ŚSMw Warszawie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 30 marca 2018 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym ze Śródmiejską Spółdzielnią Mieszkaniową. Oskarżyła je o wyrządzenie w mieniu spółdzielni szkód majątkowych sięgających łącznie blisko 42 milionów złotych, a także narażenie spółdzielni na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkód w wysokości około 120 milionów złotych. Miało to miejsce w latach 2012 – 2014. Ze spółdzielni wyprowadzono dziesiątki milionów złotych.

CBA zatrzymało 3 biznesmenów i pośrednika. Fikcyjne faktury VAT na 20 mln

Grupa trudniła się fikcyjnym obrotem m.in. towarami tekstylnymi i wystawianiem nierzetelnych faktur VAT.

Prokuratura Krajowa przedstawiła kolejne zarzuty dla Pawła Adamowicza

Zarzut popełnienia trzech przestępstw dot. złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2012 r. postawiła Prokuratura Krajowa prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi – podała w czwartek w komunikacie PK.

Szczeciński sędzia, który był obwiniony o kradzież wraca do orzekania

Sędzia, który był obwiniony o kradzież ze sklepu elementu wkrętarki zarządzeniem prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie został przeniesiony do orzekania w wydziale cywilnym tamtejszego sądu.

Zabezpieczono blisko 1,3 mld zł z narkobiznesu. Ziobro: "Przestępcy ponieśli porażkę"

Dzięki działaniom prokuratury i policji udało się zabezpieczyć kwotę blisko 1,3 mld zł, co do której zachodzi podejrzenie, że pochodzi z narkobiznesu; to duży sukces prokuratury i policji, skala sprawy jest bez precedensu -.

Przestępstwa finansowe na celowniku służb. Mariusz Kamiński powoła specjalny zespół

Służby jako priorytet stawiają sobie ściganie przestępstw finansowych. Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych ma powołać specjalny zespół, który będzie zwalczać oszustwa na rynku finansowym.

Nie możemy zaakceptować braku rekompensat za niemieckie zbrodnie i działania ZSRS

W żadnym wypadku nie możemy zaakceptować sytuacji, w której nie otrzymaliśmy rekompensaty nie tylko za niemieckie zbrodnie, lecz także za skutki działań ZSRS wobec Polski, na które Zachód się zgadzał -powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS: daję 80 proc. szans na zakończenie sporu z KE; może się to stać niebawem

Planujemy dokonać uzgodnionych z Komisją Europejską zmian w przepisach dotyczących sądownictwa – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, szanse na zakończenie sporu Polski z Komisją ws. praworządności, wynoszą 80 proc. "Może się to stać niebawem" – ocenił.

Szef MSZ: Timmermans spotka się w Warszawie z premierem, prezes TK, I prezes SN

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans – który w poniedziałek złoży
wizytę w Warszawie – spotka się m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, prezes TK i I prezes Sądu Najwyższego. Poinformował o tym szef MSZ Jacek Czaputowicz.

„Politico” – czyli postkomuna w pampersach

To się coraz częściej zdarza medium o nazwie „Politico”, lewackiemu produktowi propagandowemu, powstałemu w stanie Wirginia w USA, a dzięki swej międzynarodowej sile rażenia, doczekało się europejskiego wydania, w tym polskiego. Na czele polskiego stoi redaktor Michał Broniatowski, syn Mieczysława Broniatowskiego, który pełnił liczne funkcje w komunistycznym aparacie władzy, szczególnie w Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego, był m.in szefem Wojewódzkiego urzędu
Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, w skrócie UB. Na Onecie ukazał się ostatnio wielce infantylny artykuł przedrukowany z polskiej edycji „Politico” autorstwa Michała Broniatowskiego,
zatytułowany „Orban i Kaczyński – nowi europejscy komuniści„. Czyżby redaktor naczelny „Politico” i było redaktor polskiego „Forbesa” oraz członek rady nadzorczej TVN – u zamierzał w ten sposób zademonstrować swoje doświadczenia z komuną oraz z jej UB-ecją?

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 24.Mar
 • Zpraszamy na 19:00 Nowa ciekawa audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1029 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Euro-jurgielt http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael (czyta MarkD) – Pomyślcie państwo, jak można inaczej określić idiotę… http://blogmedia24.pl/blog/30 19:15 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław) – Chlopcy z Nowowoszyszek, rozdz. XVI, […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 17.Lut
 • Strach się bać. Refleksje
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1019 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Dywidenda obywatelska – eksperyment czy konieczność? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Felieton: Małgorzata Todd – Zawłaszczanie słów http://mtodd.pl 19:13 Blog: Tymczasowy (Czyta MarkD) – Zależność rodzi władzę http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]