Uczciwość to jest normalność.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Prowadzimy Polskę ku jej wielkości i pomyślności. Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami; Polacy muszą wiedzieć, że ciągle o nich pamiętamy i chcemy im zapewniać nową pomoc, która ich wzmocni – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy muszą być „ludźmi bez skazy”. Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami

Potężne uderzenie PiS. Opozycja ma się czego bać

Zmiany w PIT i CIT, "Mama+", pieniądze dla emerytów i bony dla młodzieży. PiS przygotowało społeczną bombę przed wyborami samorządowymi. Rząd idzie ścieżką, która zaprowadziła go do władzy.

M. Morawiecki: 9 proc. CIT dla MSP, wyprawka dla uczniów, mniejszy ZUS dla małych firm

Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych – to 5 nowych projektów, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

B. Szydło: Będzie premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 

Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi – to niektóre z projektów prorodzinnych przygotowanych przez rząd, o których poinformowała wicepremier Beata Szydło.

Premier Morawiecki odwiedził Grójec

Morawiecki zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które „osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodził co najmniej czwórkę dzieci”.  Pierwsze z cyklu spotkań z wyborcami odbyło się w liceum
w Grójcu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Morawiecki ocenił na spotkaniu, że obietnice wyborcze PiS z 2015 r. zostały „w ogromnym stopniu” zrealizowane. Pochwalił w tym kontekście swoją poprzedniczkę Beatę Szydło za to, że „bardzo pięknie przeprowadziła” to, do czego zobowiązywała się w ramach prowadzenia prac rządu.

Nowe opodatkowanie galerii handlowych i dużych biurowców

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w przepisach dotyczących podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych, by uszczelnić system. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że KE zgodziła się z argumentami Polski i będzie nowe opodatkowanie galerii handlowych i dużych biurowców.

Eksperci: Obniżka wieku emerytalnego nie ma większego wpływu na rynek pracy

Ponad 85 proc. badanych pracodawców przyznaje, że zmiany emerytalne nie wpłynęły negatywnie na ich funkcjonowanie – wynika z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Work Service.

Luka VAT się zmniejsza. W 2017 r. wyniosła ok. 14 proc. potencjalnych wpływów

W 2017 r. luka podatkowa z tytułu VAT zmniejszyła się i jest równa ok. 14 proc. potencjalnych wpływów – wynika z informacji MF. Dodano, że w latach 2015 i 2016 wynosiła ona odpowiednio 24 proc. i 20 proc. potencjalnych..

Ryzyka finansowe dla Polski są najniższe od dekady

Koszt ubezpieczenia polskiego długu spada do poziomów niewidzianych od 10 lat. Dodatkowo niższa od oczekiwań inflacja powoduje, że rentowności obligacji wyraźnie się obniżają, co umożliwia redukcję kosztów obsługi.

Spadł deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych. GUS podał dane za 2017 rok

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych (tzw. general government) wyniósł 44,08 mld zł 2017 r. wobec 45,87 mld zł w 2016 r., podał Główny Urząd Statystyczny .To najlepsze statystyki od kilku lat. W 2010 roku przekraczał 100 mld zł.

CBOS: Ponad połowa Polaków uważa, że żyje na przeciętnym poziomie

53 proc. ankietowanych żyje na przeciętnym poziomie, to znaczy wystarcza im pieniędzy na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy. 26 proc. ocenia, że wystarcza im na wiele bez specjalnego oszczędzania

78 proc. Polaków nie boi się biedy [SONDAŻ]

Odsetek osób, które deklarują, że żyje im się dobrze lub bardzo dobrze, jest najwyższy z dotychczasowych. Większość badanych (53 proc.) uważa, że żyje na średnim poziomie, jednocześnie zdecydowana większość (78 proc.).

Polska pożądana przez inwestorów. W UE ustępujemy tylko Czechom

Polska zajęła drugie miejsce po Czechach w tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich – wynika z zaprezentowanej w środę Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby.

Znakomite prognozy dla polskiej gospodarki. S&P podnosi prognozę PKB do 4,5 proc.

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2018 r. do 4,5 proc. z 3,8 proc i obniżyła prognozę długu gg do 49,5 proc. PKB z 51,8 proc.- wynika z porównania danych S&P.

Długa lista ciężkich grzechów PO. O czym chcą zapomnieć aferzyści?

Totalna opozycja, wsparta pomocą potężnych agencji PR-owych i przyjaznych jej mediów, histerycznie zaprzecza oczywistym faktom. Najwyraźniej boi się rozliczenia gigantycznych afer, jakie miały miejsce za jej rządów. Sparaliżowana własnym strachem, przerzuca je na społeczeństwo, wzmacniając coraz bardziej agresywny przekaz. Co ma na sumieniu? Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań.

Donald Tusk – Ojciec Chrzestny wszystkich afer rządu PO-PSL

Premier Tusk wspólnie z byłym MSP Aleksandrem Gradem wymogli i przeprowadzili niezwykle kosztowną, wielomiliardową tzw. Ugodę z firmą Eureko, związaną ze skandalem prywatyzacyjnym – największej i bardzo dochodowej spółki ubezpieczeniowej PZU SA.To przecież rząd kierowany przez premiera Donalda Tuska wyraził zgodę na ryzykowną i nieracjonalną ekonomicznie, a zarazem przynoszącą ogromne straty inwestycję zagraniczną KGHM SA w Chile – Sierra Gorda, jak i w Kanadzie gdzie łącznie transfer polskich pieniędzy zagranicę, związany z inwestycjami, koncesjami i kredytami zaciągniętymi w zagranicznych bankach kosztowały narazie polskiego
podatnika jak i udziałowców KGHM-u  ok. 16 mld zł i będą nas jeszcze długo i słono kosztować.

Od maja podwyżki dla funkcjonariuszy służb mundurowych

Od 1 maja funkcjonariusze służb mundurowych otrzymają podwyżki. Pieniądze trafią do nowo zatrudnionych funkcjonariuszy i tych, którzy zarabiają najmniej. W przyszłym roku planowane są kolejne podwyżki.

W Toruniu powstanie 324 lokali w ramach „Mieszkanie plus”

W ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” w Toruniu powstaną 324 lokale. W imieniu gminy inwestycję zrealizuje Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Bezrobocie w marcu znowu spadło. Ma być tylko lepiej

Stopa bezrobocia w marcu w porównaniu do lutego spadła o 0,2 pkt. proc. i wyniosła 6,6 proc. – poinformowała w poniedziałek szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W jej ocenie dobra.

Sejmowa komisja śledcza w sprawie wyłudzeń VAT zacznie pracę już w maju.

Obydwaj urzędnicy posługiwali się zarówno danymi resortu finansów jak opracowaniem firmy audytorskiej PricewaterhouseCoopers (PwC), dotyczącymi poboru podatku VAT w latach 2007-2017, z których jednoznacznie wynika, że koalicja POPSL przez 8 lat swoich rządów doprowadziła wręcz do destrukcji systemu poboru tego podatku. Według danych PwC luka podatkowa w podatku VAT na koniec 2007 roku, a więc w momencie przejęcia władzy przez rząd POPSL wynosiła 7,1 mld zł (9% potencjalnych dochodów z tytułu tego podatku), a na koniec 2015 roku (w momencie przejęcia władzy przez rząd Zjednoczonej Prawicy) wynosiła już 50,4 mld zł (27% potencjalnych dochodów), a więc wzrosła ponad 7-krotnie. W innym ujęciu (w % PKB) w momencie oddania władzy przez rząd PiS w grudniu 2007 roku luka w VAT wynosiła zaledwie 0,6% PKB, a na koniec grudnia 2015 już aż 2,8 % PKB. W tej sytuacji według danych PwC i ministerstwa finansów, skumulowany poziom luki w podatku VAT w latach 2008-2015, wyniósł aż 262 mld zł.

CBA ujawniło przekręty na ponad 1,7 mld. zł! Raport z działań za rok 2017

W 2017 r. w efekcie działań CBA przedstawiono blisko 2,5-krotnie więcej zarzutów niż w 2016 r. Wobec podejrzanych, podobnie jak w latach poprzednich, najczęściej stosowano poręczenie majątkowe i dozór Policji. W 2015 roku postawiono zarzuty 1528 osobom, a w 2017 usłyszało je 3031 osób. Jakość pracy funkcjonariuszy doceniały także sądy. W 2015 roku, w wyniku działań
biura, sądy 29 razy zastosowały wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie. W 2017 roku takich decyzji wydano aż 121. To aż trzykrotny wzrost. W trakcie czynności operacyjno-rozpoznawczych funkcjonariusze CBA w 2017 r. ujawnili szkodę w mieniu Skarbu Państwa w wysokości 899 mln zł. Wartość ujawnionych korzyści majątkowych wyniosła 194,5 mln zł oraz
37,5 tys. euro.

Polskie koszty pracy w ogonie krajów Unii

Jak poinformował Eurostat koszty pracy w gospodarce Unii Europejskiej, z wyłączeniem rolnictwa i administracji publicznej w 2017 roku wzrosły rok do roku o 2,3 procent do 26,8 euro, a w strefie euro o 1,9 procent do 30,3 euro.

Odrodzenie Stoczni Wojennej

Kierowana przez Konrada Konefała spółka z grupy PGZ zagospodarowuje majątek przejęty od syndyka i kontynuuje prace upadłej poprzedniczki. Szykuje się też do połączenia z Nautą.

Polska niedługo będzie krajem starych ludzi. Dramatyczne dane demograficzne

Jeszcze 20 lat temu na 100 wnuków przypadało 50 dziadków, teraz jest ich grubo ponad 100, a za 30 lat będzie ich 220.

Wskaźnik dzietności rośnie, ale pokolenia nie zastąpimy

Od 20 lat nie mieliśmy tak wysokiego wskaźnika dzietności. Niestety, daleko nam jeszcze do sytuacji, w której można by mówić o zastępowalności pokoleń.

B. Szydło: Musimy zadbać, by rodziło się coraz więcej dzieci

Dzieci i rodzina to fundament Polski; musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci – mówiła dziś wicepremier Beata Szydło. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie – dodała.

Rafalska: Z naszych danych nie wynika, że bezrobocie wśród kobiet wzrasta

Bierność zawodowa wśród kobiet nie jest nowym zjawiskiem i nie pojawiła się wraz z wprowadzeniem programu "Rodzina 500 plus" – powiedziała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Czerwińska: "Sprawy VAT w latach ubiegłych wymagają wyjaśnienia"

Sprawy związane z mechanizmem funkcjonowania VAT w latach ubiegłych z pewnością wymagają wyjaśnienia – powiedziała w piątek minister finansów Teresa Czerwińska. Zadeklarowała gotowość współpracy resortu .

Nord Stream 2 to projekt polityczny, UE powinna więc dać mu odpowiedź polityczną

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nazwała projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 tak, jak Polska nazywa go od lat – projektem politycznym. Skoro tak, to nasi partnerzy w UE powinni dać temu projektowi adekwatną polityczną odpowiedź – powiedział PAP wiceminister energii Michał Kurtyka.

Dostawa ropy z Iranu dla PKN Orlen dociera właśnie do Naftoportu

Dostawa ropy z Iranu dla PKN Orlen – realizowana największym tankowcem, który jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski – dociera właśnie do Naftoportu w Gdańsku, podał Orlen.

Sejm zmienił ustawy o KRS, SN i sądach powszechnych.

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustaw: o ustroju sądów powszechnych, SN i o KRS autorstwa PiS. Zmiany zakładają m.in., że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady może zwołać najstarszy wiekiem członek KRS będący sędzią lub sędzią w stanie spoczynku.

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy ws. obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy ws. obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów o 20 proc.; Sejm ma się nim zająć na kolejnym posiedzeniu – poinformował w piątek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

CBOS: PiS – 46 proc. , PO – 16 proc., SLD – 6 proc. a Kukiz'15 – 5 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku kwietnia, na PiS zagłosowałoby 46 proc. deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 16 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też SLD (6 proc.) oraz Kukiz'15 (5 proc.) – wynika z sondażu CBOS

Ministerstwo Zdrowia chce upaństwowić ratownictwo. Ma być z korzyścią dla pacjentów

Zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa jest podstawowym obowiązkiem państwa; sprawny
system ratownictwa medycznego – gwarantujący jakość i ciągłość świadczeń – jest jego elementem

Eksport towarów z Polski wzrósł w lutym 2018 r. o 5,7% r/r do 16 271 mln euro, zaś import wzrósł o 8,3% r/r do 16 844 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski

Agencja S&P potwierdziła rating Polski. Perspektywa w górę do pozytywnej

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "BBB+/A-2"-podała agencja w piątek (13 kwietnia) w komunikacie. Perspektywę
ratingów podniesiono do pozytywnej ze stabilnej.

Prace nad dyrektywą ws. Nord Stream 2 drgnęły, ale jej los jest niepewny

W Radzie UE posunęły się nieco naprzód prace nad projektem dyrektywy gazowej wymierzonej w Nord Stream 2. Prezydencja bułgarska przygotowała nowy tekst, a KE przedstawiła opinię prawną korzystną z punktu widzenia pragnących zaostrzenia przepisów.

100 mln zł z Planu Junckera na nowoczesny ośrodek badań medycznych

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) wesprze budowę Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i modernizację budynków Wydziału Farmacji. To już 20. z 26 dużych inwestycji finansowanych w Polsce z Planu Junckera, która otrzymała pozytywną decyzję kredytową.

Szewczak o zatrzymaniu Stanisława G. i aferach POPolacy czekają na program "cela+"

Polacy od początku czekają na program „cela+”. To nie było tajemnicą jak rabowano dochody podatkowe, vatowskie, jaka była skala przemytu towarów akcyzowych. Jakie były układy, zmowy przy budowaniu dróg i autostrad. Pamiętamy jak budowano portal dla bezdomnych dla kilkanaście milionów złotych. Przypomnę również kwestię nietrafionej inwestycji KGHM-u w Chile. Ojcem
chrzestnym wszystkich afer był premier Donald Tusk, bez jego wiedzy nie byłoby „zielonego światła”. Myślę, że jesteśmy dopiero w przededniu ujawniania wszystkich afer, które miały miejsce za czasów Platformy Obywatelskiej .

Komisja ds. Amber Gold. ABW wiedziała, że linie Marcina P. muszą upaść

Była funkcjonariuszka warszawskiej delegatury ABW już w pierwszym kwartale 2012 roku wskazywała, że spółka OLT Express była"nakierowana na szybką upadłość". Już wtedy nie wykluczała możliwości,że linie te służą do prania brudnych pieniędzy.

Prokuratura na tropie "gangu maklerów". Wielki przekręt na rynku walut

Warszawska prokuratura wspólnie z policjantami z CBŚP rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą działającą na rynku walutowym Forex. W ostatnich dniach zatrzymano kolejnych 20 osób. Łącznie zarzuty ma 36 podejrzanych.

Podwójne śledztwo w sprawie VAT. Czy doszło do nadużycia?

Prokuratura przyspiesza prace nad ustaleniami, czy urzędnicy rządu PO-PSL zaniedbali walkę z wyłudzeniami VAT. To paliwo, na które liczy PiS w związku z sejmową komisją śledczą.

Ciąg dalszy afery podkarpackiej z Janem Burym.

Siedem osób zostało zatrzymanych w czwartek rano w jednym z wątków tzw. afery podkarpackiej – przekazał PAP w czwartek prok. Piotr Żak ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Wśród zatrzymanych są b. członkowie zarządu spółki PGE Energia Odnawialna.

Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi

Prokurator generalny wystąpił w czwartek – na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze – do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi. Śledczy chcą postawić mu zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, kiedy był wiceministrem zdrowia.

Sejm w czwartkowym głosowaniu wyraził zgodę na uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz. Wnioskował o to b. minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS), który wytoczył Gasiuk-Pihowicz proces o ochronę dóbr osobistych.Immunitet stracł też były szef Nowoczesnej – Ryszard Petru.

Kamila Gasiuk-Pihowicz została ukarana.

Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) została w piątek ukarana przez Prezydium Sejmu – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Kara polega na jednorazowym obcięciu jej uposażenia o 25 proc.,

CBA zatrzymało formalnie posła Gawłowskiego

CBA zatrzymało formalnie sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego – poinformował w piątek na Twitterze pełnomocnik posła, mec. Roman Giertych.

Ruszył proces b. lidera KOD ws. poświadczenia nieprawdy w fakturach

W piątek w Pruszkowie ruszył proces b. lidera KOD Mateusza Kijowskiego oraz b. skarbnika KOD Piotra Ch., którzy zostali oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tys. zł ze zbiórek KOD.

I prezes SN Małgorzata Gersdorf ogłosiła, że 27 kwietnia zwoła pierwsze posiedzenie KRS

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf poinformowała w piątek, że podjęła decyzję o zwołaniu posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa na 27 kwietnia. Jak powiedziała, to posiedzenie będzie poświęcone tylko wybraniu nowego przewodniczącego Rady.

Politycy PiS ruszają w Polskę. Seria spotkań z wyborcami potrwa do końca lipca

W najbliższą niedzielę politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszają w Polskę i rozpoczynają spotkania z wyborcami, które potrwają do końca lipca -poinformowała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę złoży wizytę w Trzciance (Wielkopolska).

Unijna skrajna lewica łączy się. Powstaje partia "rewolucyjna"

Ugrupowania skrajnej lewicy z Portugalii, Hiszpanii i Francji rozpoczęły tworzenie europejskiej partii “rewolucyjnej”. Jej założycielami są: Blok Lewicy, Podemos oraz Niepokorna Francja.

Ks. Zieliński: "Nie wierzę w atak chemiczny w wykonaniu al-Asada. Nawet dzieci wiedzą, że ta wojna zmierzała ku końcowi"

Stwierdził on, że to Zachód odpowiada za destabilizację tego regionu. Jeżeli chcielibyśmy wprowadzać demokrację, to proszę bardzo, zacznijmy ja wprowadzać np. w Arabii Saudyjskiej. Syria była jednym z najbardziej tolerancyjnych i demokratycznych krajów Bliskiego Wschodu, także
chrześcijanie cieszyli się dużą tolerancją religijną — mówił.W tej chwili mocarstwa zachodnie urządziły sobie zastępczy poligon w Syrii. To jest zastępcza wojna. (…) Lepiej demonstrować zdolności bojowe własnej armii na cudzym terenie, kiedy się nie ryzykuje, że w razie co rakiety polecą na Waszyngton czy Petersburg, tylko lecą na Damaszek. Nie wierzę w atak chemiczny w wykonaniu Baszara al-Asada. Nawet dzieci wiedzą, że ta wojna zmierzała ku końcowi. Jeżeli ktoś jest bliski zwycięstwu i władza mu się nie wynika z rąk, to jaki jest cel w tym, żeby używać broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom?— pytał.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 24.Mar
 • Zpraszamy na 19:00 Nowa ciekawa audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1029 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Euro-jurgielt http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael (czyta MarkD) – Pomyślcie państwo, jak można inaczej określić idiotę… http://blogmedia24.pl/blog/30 19:15 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław) – Chlopcy z Nowowoszyszek, rozdz. XVI, […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 17.Lut
 • Strach się bać. Refleksje
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1019 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Dywidenda obywatelska – eksperyment czy konieczność? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Felieton: Małgorzata Todd – Zawłaszczanie słów http://mtodd.pl 19:13 Blog: Tymczasowy (Czyta MarkD) – Zależność rodzi władzę http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]