Cejrowski o ustawie 447: Polska powinna wypowiedzieć deklarację terezińską

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PL– Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski – powiedział Wojciech Cejrowski o porozumieniu terezińskim i skutkach podpisania przez Donalda Trumpa ustawy wspierającej roszczenia żydowskie wobec tzw. mienia bezspadkowego.

 

W wieczornym programie telewizji publicznej pisarz i podróżnik skomentował przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447.

 

Ta ustawa jest obrzydliwa dla Polski i niebezpieczna, wbrew temu, co mówią nasi politycy – że tam nic o Polsce nie ma, nic nie można nam zrobić, bo to jest ustawa bezzębna, oni się tylko będą przyglądać z Kongresu, co tam się dzieje, natomiast nic na nie mogą zrobić. To nie jest prawda – przestrzegał gość programu „Minęła 20”.

 

Cejrowski wskazał na olbrzymią siłę Stanów Zjednoczonych, a także fakt, że to Izrael jest największym, najważniejszym, strategicznym sojusznikiem Waszyngtonu. – Trump się zachował poprawnie w ramach swojego elektoratu – ocenił.

 

– Po drugie, w ustawie jest jedna klauzula. Ona dotyczy krajów, które podpisały deklarację terezińską. Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski – dodał podróżnik.

 

– Już wyobrażam sobie krzyk na cały świat, gdyby Polska zdecydowała się to zrobić – skomentował gospodarz programu, Michał Rachoń.

 

– Bardzo dobry, propagandowy krzyk, bo Izrael szanuje wyłącznie mocnych – zripostował Cejrowski.

 

 

 

Źródło: TVP Info; Facebook/The Wojciech Cejrowski

RoM

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 26.Maj
 • Toczy się spór o to, „czyja ma być Polska”.
 • Rodzina jest pierwszą wspólnotą, w której uczymy się kochać – mówił Ojciec Święty. W niej uczymy się wiary i życia. Rodzina pomaga nam również przetrwać życiowe przeciwności i nieszczęścia.Tego nauczymy się tylko w rodzinie, w dialekcie własnej rodziny. W innym języku jest to niezrozumiałe. Współczesna kolonizacja. Morawiecki: Zachód zarabia na nas więcej, niż nam daje […]

 • Opinie i analizy

 • 26.Maj
 • Narzucanie tematów.
 • Ci, którzy przeżyli emocjonalną huśtawkę w latach 1980-1981 doskonale mnie zrozumią.  Władza dała nam szybkie szkolenie. Nasze emocje skakały do góry i w dół. Jak już niby wygraliśmy Kryzys Bydgoski w marcu 1981 r., to już tego samego wieczora tuż po ogłoszeniu zakńczenia sprawy, co przyniosło na chwilę ulgę, kamery telewizyjne przybliżały aż do bólu […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 25.Maj
 • „Katyń – Ostatni świadek”. Czy Zachód zechce poznać prawdę?
 • Wciąż nie możemy się doczekać na – obiecane nam przecież – gwiazdorsko obsadzone, reżyserowane przez tuzy światowego kina filmy opowiadające o polskiej historii. Nie łudźmy się, ten miraż, tak dobrze sprzedający się w rządowej propagandzie, nie ma zbyt wielu szans na realizację. W jego cieniu powstają jednak obrazy, których twórcy podejmują się trudnego zadania ukazania […]