Irlandczycy przed arcyważnym wyborem. Obronią powszechne prawo do życia?

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLIrlandczycy przed arcyważnym wyborem. Obronią powszechne prawo do życia?

Już 25 maja Irlandczycy zdecydują, czy ich ustawa zasadnicza nadal będzie stać na straży życia nienarodzonych. Aktualnie toczy się walka o to, czy chroniąca dzieci poczęte Ósma Poprawka do Konstytucji ma zostać zniesiona, czy też nie. Po jej zniesieniu rząd będzie mógł wprowadzić dowolne prawo aborcyjne.

 

Dziesiątki tysięcy plakatów, billboardy i wpinki na odzieży już od tygodni rzucają się w oczy na ulicach Dublina. W ubiegłą sobotę w marszu pod hasłem „Kochaj Oboje” (Love Both) wzięło udział kilka tysięcy osób. Organizatorzy manifestacji zachęcali Irlandczyków, by dali z siebie wszystko w zmaganiu o obronę Ósmej Poprawki.

Jak mówi Robert Nugent z ruchu Pro Life Ireland, przedreferendalne sondaże nie pozwalają przewidzieć, jaki będzie wynik głosowania.

W tym momencie z naszej strony w kampanię jest zaangażowanych 8 tysięcy osób. Poza Dublinem widzimy, że około 60 procent będzie głosowało na „nie”. Jest to bardzo silny ruch pro-life poza stolicą. W Dublinie natomiast szacujemy, że będzie to około 45 proc. na „nie”, ale wciąż wkładamy dużo wysiłku w kampanię – powiedział Radiu Watykańskiemu Robert Nugent.

 

To bardzo trudna walka: media, rząd i organizacje takie jak Amnesty International nawołują do głosowania na „tak”. Jak wiemy, w pytaniach o tak czy nie, ze względów psychologicznych zwykle wygrywa „tak”. Dlatego spędzamy dużo czasu, przekonując ludzi o faktach i o tym, że nie można opierać prawa na wyjątkach – podkreślił obrońca nienarodzonych.

 

Nie możemy pozwolić, żeby trudne przypadki ciążowe, które są mniejszością, usunęły z Konstytucji prawo do życia dla każdego poczętego dziecka. Dlatego proszę radiosłuchaczy, żeby zachowali Irlandię w swoich myślach i modlitwach, jest to trudny czas dla praw człowieka. Kiedy raz się je usunie, bardzo trudno jest je przywrócić – przestrzegł Nugent.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 26.Maj
 • Toczy się spór o to, „czyja ma być Polska”.
 • Rodzina jest pierwszą wspólnotą, w której uczymy się kochać – mówił Ojciec Święty. W niej uczymy się wiary i życia. Rodzina pomaga nam również przetrwać życiowe przeciwności i nieszczęścia.Tego nauczymy się tylko w rodzinie, w dialekcie własnej rodziny. W innym języku jest to niezrozumiałe. Współczesna kolonizacja. Morawiecki: Zachód zarabia na nas więcej, niż nam daje […]

 • Opinie i analizy

 • 26.Maj
 • Narzucanie tematów.
 • Ci, którzy przeżyli emocjonalną huśtawkę w latach 1980-1981 doskonale mnie zrozumią.  Władza dała nam szybkie szkolenie. Nasze emocje skakały do góry i w dół. Jak już niby wygraliśmy Kryzys Bydgoski w marcu 1981 r., to już tego samego wieczora tuż po ogłoszeniu zakńczenia sprawy, co przyniosło na chwilę ulgę, kamery telewizyjne przybliżały aż do bólu […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 25.Maj
 • „Katyń – Ostatni świadek”. Czy Zachód zechce poznać prawdę?
 • Wciąż nie możemy się doczekać na – obiecane nam przecież – gwiazdorsko obsadzone, reżyserowane przez tuzy światowego kina filmy opowiadające o polskiej historii. Nie łudźmy się, ten miraż, tak dobrze sprzedający się w rządowej propagandzie, nie ma zbyt wielu szans na realizację. W jego cieniu powstają jednak obrazy, których twórcy podejmują się trudnego zadania ukazania […]