Narzucanie tematów.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Ci, którzy przeżyli emocjonalną huśtawkę w latach 1980-1981 doskonale mnie zrozumią.  Władza dała nam szybkie szkolenie. Nasze emocje skakały do góry i w dół. Jak już niby wygraliśmy Kryzys Bydgoski w marcu 1981 r., to już tego samego wieczora tuż po ogłoszeniu zakńczenia sprawy, co przyniosło na chwilę ulgę, kamery telewizyjne przybliżały aż do bólu twarz człowieka, który nieskutecznie podpalił się w Przemyślu. Jak wygląda podpalony człowiek, nie muszę tłumaczyć. A on szeptał, że chce, by w Polsce był spokój. Później było podrzucanie gazów trujących na górników wychodzących po szychcie z kopalni w Sosnowcu. Nie potrzeba było dużo, mała przejażdzka dwóch SB-ków. Ciągle coś się działo i to władza podrzucała tematy.

Teraz nieustannie leniwa intelektualnie opozycja wraz z polskojęzycznymi mediami podrzuca jednego zdechłego szczura po drugim. "Nasi"z mediów  chętnie podchwytują, bo są to "newsy". Nasz rząd robi co może i stara się równoważyć. Dzisiejszy przykład  obietnicy premiera M.Morawieckiego, Że wybudowane zostanĄ 22 mosty jest świetnym tego przykładem. Można zrobić więcej. Czy nie lepiej by było gdyby nasze media choć trochę zignorowały bieżączkę wpychaną namolnie przez opozycję i stojące za nią media?  W zamian za to można byłoby zwiększyć tematykę i argumentację dla władzy  korzystną.

Na przykład można byłoby skleić kilka migawek i pokazywać je co jakiś czas.  Co do tematu wolności słowa i wolności mediów, obrazek Wałęsy odpychającego kamerę telewizyjną, Wajdę zamachującego się na kamerę, także Schetynę, atak Niesiołowskiego na dziennikarkę "Gazety Polskiej" i kilka innych takich przypadków. Ostatnio zablysnął Nitras ze swoim: "Ja nie chcę tego mikrofonu". Inna, wzmacniająca pierwszą, składanka mogłaby przypominać o napaści uczestników demonstracji KOD- i Obywateli na ekipy TVP oraz na niezależnych dziennikarzy.

Ważną sprawą jest dawanie odporu ziejącym na brutalność policji. Ten element gry politycznej jest znany z podstawowego poradnika anarchisty. Oszuści mają udawać poszkodowanych przez brutalną policję. Niejaki Diduszko, mąż swojej sławnej żonki był tego dobitnym przykładem. Zaś tandetny babsztyl "Żywa Gotówka" z braku jakiegokolwiek pretekstu, taki sobie sama stworzyła. Mianowicie powiedziała do funkcjonariusza ze Straży Marszałkowskiej: "Niech wyciągnie on pistolet i zastrzeli niepełnosprawnych". Nic się nie wydarzyło, ale można stworzyć wrażenie sytuacji mrożącej krew w żyłach. Poziom emocji skacze pod sufit.

Składankę rzeczywistego brutalizmu, a nawet bestialstwa policji z czasów rządów tuszczanych bardzo łatwo można stworzyć. Nawet dziś rolnicy z Kaliskiego przypomnieli brutalność policji w czasie demonstracji w dniu 12 II 2003 w Marchwaczu i Cieni Drugiej. Policjanci tuskowi nie patyczkowali się. Od razu sięgnęli po broń i strzelali kulami gumowymi do ludzi. Część została rannych, w tym jedna osoba straciła oko. Nie brakuje nagrań z Marszów Niepodległości. Nie można zapominać o tajniaku, który podstępnie napadł na bezbronnego meężczyznę i go bestialsko skopał. W czasie tej samej demonstracji występowała  malownicza grupa policyjnych prowokatorów w białych maskach. Warte rozpropagowania. Dzieciom obok Spidermana i Supermana przybędą nowi herosi.

TVP stara się wykonywać dobrę robotę. Nie zawadziłoby jednak zwiększenie puli dobrze trafionych tematów. Niech przykładem będzie dopiero teraz wydobyty na światło dzienne przypadek pani Magdaleny Brzeskiej, córki zamordowanej Jolanty Brzeskiej. Jej slowa:"Przyznam szczerze, że ja od 2011 r. nie dojechałam jeszcze do Lasku Kabackiego. Zbierałam się parę razy, ale nie mam siły".

Jest kilku posłów, których słowa warto przytaczać, niech będą wiecznie żywe. Jak przekonywująco brzmi wypowiedź posła Piotra Kalety: "Złodziejstwo, złodziejstwo i jeszcze raz złodziejstwo".

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 20.Sie
 • Ostrzelano ambasadę USA w tureckiej Ankarze
 •           Nieznani sprawcy ostrzelali ambasadę Stanów Zjednoczonych w stolicy Turcji, Ankarze – poinformowały dziś rano stacje telewizyjne Haberturk i CNN Turk. Jak podkreślono, w incydencie nikt nie ucierpiał, a sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.     Według obu stacji część pocisków wystrzelonych z jadącego samochodu utkwiła w budce strażniczej przed placówką. […]

 • Opinie i analizy

 • 19.Sie
 • Kulturowe źródła niemieckiego faszyzmu – I
 • Faszyzm w III Rzeszy i jego źródła był  opisywany i wyjaśniany tysiące razy. Niestety niemal zawsze analizowany był powierzchownie. No chyba, że ktoś zestawianie dat, wydarzeń i osób zaangażowanych w tworzenie ruchu narodowo-socjalistycznego, mechanizm, zdobywania władzy politycznej  czy psychoanalityczne analizy jego przywódcy, Adolfa Hitlera chce traktować jako myślenie, które można uznać za głębokie. Wówczas faszyzm […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 19.Sie
 • Kwidzyń 1982 – Wspomnienie uczestnika. Cz.1
 •   Kwidzyn w mojej pamięci to przede wszystkim odnowienie chrztu bojowego w obronie poznanych i przyjętych wartości takich jak wolność, wierność własnej tożsamości i odpowiedzialność za uprawę odziedziczonej działki w HISTORII. To próba dochowania wierności ideom Ojców naszych, których czyny i modlitwy obudziły w nas pragnienie wizji Wolnej i Niepodległej Polski. Samą dramatykę wydarzeń buntu […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 19.Sie
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 970 (niedzielna)
 • – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Felieton:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Agitatorzy ruszyli w teren https://warszawskagazeta.pl/ 19:10 Blog:Małgorzata Todd – Plaska Ziemia http://mtodd.pl 19:16 Blog:Michael (czyta MarkD) – Nasza żałosna dziennikarska nieporadność http://blogmedia24.pl/blog/30 19:28 Audiobook:Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik Żywica http://wicikzywica.niepoprawneradio.pl 19:42 Spotkanie:Anna Herbich, […]