Jesteśmy wielkim, wspaniałym narodem, którego miejsce w przyszłości to nie peryferie .

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

W homilii abp Jędraszewski, mówiąc o polskich zmaganiach o odzyskanie wolności, niepodległości i prawa do wyznawania wiary na przestrzeni ostatniego wieku, ocenił że także po 1989 r. byliśmy świadkami „trwonienia polskiej suwerenności poprzez wyprzedaż, często za bezcen majątku narodowego, ale także trwonienia suwerenności polskiej przez wyszydzanie takich treści jak: ojczyzna patriotyzm, tradycja, rodzina”. „Konieczny jest zatem dzisiaj rzetelny i odpowiedzialny, dokonywany w świetle wspólnego dobra, jakim jest nasza ojczyzna, w prawdzie i w pokorze, namysł nad tym stuleciem zawartym między latami 1918-2018. Namysł, z którego zrodzi się jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za wolność naszą osobistą – zewnętrzną i wewnętrzną, ale także za wolność narodu, z którego wyrastamy, z którego dziedzictwem ciągle się karmimy”.Rzeczą znamienną jest bowiem to , że procesje Bożego Ciała mogły się odbywać wtedy, kiedy Polska była wolna. . Abp. Jędraszewski : Procesja Bożego Ciała wpisana jest głęboko w tradycję polskiego narodu!

Duże rodziny dźwigają na sobie ciężar kolejnych 100 lat naszej niepodległości.

Nazywanie dużych rodzin rodzinami patologicznymi to miara moralnego i intelektualnego upadku części elit i mediów III RP – powiedział  premier Mateusz Morawiecki. Cechą charakterystyczną naszych działań w polityce społecznej i w polityce gospodarczej – którą chcę utrzymać do samego końca i chcę, żebyśmy tym mogli się szczycić – jest wiarygodność. Dlatego w ślad za naszymi pomysłami dla dużych rodzin poszły też czyny i środki budżetowe, dlatego dzisiaj obserwujemy zupełną zmianę podejścia do dużych rodzin— mówił. Premier przypomniał swoją ostatnią propozycję emerytury minimalnej dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci i nie zdążyły wypracować swojej emerytury. Morawiecki przypomniał również o innych programach jego rządu, jak Maluch plus, czy Mieszkanie plus. Stąd również nasze działania, które zmieniły los polski. Takie, jak zabranie pieniędzy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym i przekazanie ich dzieciom, przekazanie ich rodzinom dużym i trochę mniejszym— wskazywał szef rządu.We wszystkich tych wymiarach staramy się zmieniać życie Polaków i to robimy. Wiarygodność musi być znakiem firmowym naszej ekipy politycznej, naszego
rządu. I jest takim znakiem firmowym – oświadczył premier.

Znakiem charakterystycznym naszej polityki gospodarczej, społecznej jest bardziej równomierny, sprawiedliwy i solidarny rozwój całego kraju; chcemy proponować rozwiązania, które będą jak najlepsze dla przyszłości Polski – mówił  premier Mateusz Morawiecki. Jesteśmy wielkim, wspaniałym narodem, którego miejsce w przyszłości to nie peryferie.

Wskaźnik dzietności w Polsce wzrósł o 12 proc. w 2 lata

W ciągu dwóch lat wskaźnik dzietności w Polsce wzrósł o 12 proc. W ub.r. wyniósł o 1,45. W 2016 r. o 1,36 – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Ciągle daleko nam do wskaźnika, który gwarantuje prostą zastępowalność pokoleń, ale jest już znacznie lepiej niż w 2016 czy 2015 roku -powiedziała.

Rząd zatroszczy się o emerytury matek. Rusza kampania "Mama plus"

Matki, a dokładniej ich emerytury, leżą również w centrum zainteresowania rządu. Program „Mama plus” jest jednym z haseł rozpoczętej kampanii.Według zapowiedzi kobiety, które urodziły czwórkę lub więcej dzieci, zyskają prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości emerytury minimalnej. Ta obecnie wynosi 1029,80 zł brutto.

Rozporządzenie ws. 300 zł wyprawki dla uczącego się dziecka z podpisem premiera

Premier Mateusz Morawiecki podpisał w piątek rozporządzenie ws.wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Pieniądze mają być wypłacane w ramach programu "Dobry start".

Jesteśmy najbardziej wrażliwym rządem wolnej Polski, opozycja nie będzie nas szantażować

Cieszę się, że protest w Sejmie się zakończył; jesteśmy otwarci na rozmowę, chcemy dalej prowadzić dialog z różnymi środowiskami osób niepełnosprawnych, jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie po 1989 roku – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

GUS: Poziom skrajnego ubóstwa w Polsce spada

W ubóstwie skrajnym żyło 4,3% osób w 2017 r. wobec 4,9% w 2016 r.,a w ubóstwie relatywnym – nieco mniej niż 13,4% osób w 2017 r. wobec 13,9% w 2016 r., wynika z danych Głównego Urzędu Statystyczny (GUS).

Min. T. Czerwińska: W 2019 r. KAS przygotuje za podatników PIT-y

W 2019 r. KAS przygotuje dla podatników – w ramach usługi "Twój e-PIT" – zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 – poinformowała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska.

Wzrost gospodarczy w I kwartale wyniósł aż 5,2 proc. PKB

Wysokie tempo wzrostu wykazywała ciągle konsumpcja, zarówno gospodarstw domowych jak i publiczna (ta pierwsza wzrosła o 4,8 proc. w ujęciu r/r, ta druga trochę mniej), sumarycznie spożycie ogółem wzrosło o 4,5 proc. w ujęciu r/r.Jeszcze bardziej wyraźnie wzrósł popyt inwestycyjny, bo o 8,1 proc. w ujęciu rok do roku, a cała tzw. akumulacja brutto obejmująca także przyrost rzeczowych środków obrotowych wzrosła aż o 21 proc. w ujęciu r/r.

Polski PKB przyśpieszył. Rekord dziesięciolecia wyrównany

Polska gospodarka urosła w pierwszym kwartale o 5,2 proc. -podał GUS we wstępnym szacunku. To więcej niż podawano w tzw. szybkim wyliczeniu, a zarazem wyrównanie dziesięcioletniego rekordu z trzeciego kwartału 2017.

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2018 r. do 4,6 proc. z 4,2 proc. w prognozie marcowej, a w 2019 r. do 3,8 proc. z 3,7 proc. -wynika z komunikatu OECD.

Inflacja niższa od oczekiwań. Ceny paliw ostro w górę

GUS podał wstępne wyliczenia zmian cen za maj. Inflacja wyniosła 1,7 proc. To mniej niż oczekiwano. Wzrost to pochodna cen paliw, co przełożyło się na inne produkty.

Prognozy PKO BP. Szczyt gospodarczy mamy już za sobą

Wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w kolejnych kwartałach 2018 roku spowolni, ale pozostanie wyższe od potencjalnego, uważają ekonomiści PKO Banku Polskiego.

Podatek bankowy. W dwa lata państwo zarobiło 8 mld zł

Banki karnie płacą nową daninę i nie próbują jej obchodzić. Podatek nie wpłynął też na ich kondycję finansową – wynika z wniosków pokontrolnych Najwyższej Izby Kontroli.

64,4 mld euro. Tyle Polska otrzyma w polityce spójności na lata 2021-2027

Polska otrzyma 64,4 mld euro (w cenach stałych 2018) w polityce spójności na lata 2021-2027, podała Komisja Europejska. W cenach bieżących kwota ta wynosi 72,76 mld euro. Komisja Europejska dokonała znaczących cięć we wspólnym budżecie na politykę spójności i Wspólną Politykę Rolną (WPR) .

Premier: Nie zgodzimy się na propozycje KE ws. polityki spójności, inne państwa też

Osiem czy dziewięć krajów ma podobne propozycje ze strony Komisji Europejskiej; na pewno się na nie nie zgodzimy – powiedziałpremier Mateusz Morawiecki pytany o doniesienia ws. podziału środków
na spójność.

Niekorzystne dla Polski przepisy zatwierdzone

Parlament Europejski zatwierdził we wtorek podczas posiedzenia plenarnego w Strasburgu niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych
państw członkowskich. Część europosłów PO, PSL i SLD poparło w głosowaniu niekorzystne dla Polski zmiany w prawie dotyczące pracowników delegowanych. Janusz Lewandowski twierdzi, że to efekt… pomyłki!

KE proponuje fundusz ratunkowy dla strefy euro

Komisja Europejska zaproponowała w czwartek, by w budżecie UE na lata 2021-2027 znalazł się fundusz ratunkowy dla krajów strefy euro. Fundusz, warty 30 mld euro i oparty na pożyczkach gwarantowanych unijnym.

Unia Europejska wyda zawrotne sumy na integrację komunistów.

Unia Europejska ogłosiła w czwartek, że przekaże ponad 17 milionów dolarów na pomoc komunistycznym rebeliantom, w celu ich reintegracji ze społeczeństwem. Ogłoszenie programu miało miejsce na szczycie w Brukseli, na którym obecny był między innymi prezydent południowoamerykańskiego kraju. Unia Europejska stwierdziła, że mimo przeszkód, nie porzuci wysiłków na rzecz „stabilizacji pokoju”.

Berlin otrzyma 4,5 mld euro rekompensaty za przyjętych uchodźców

Niemcy otrzymają z Unii Europejskiej gigantyczną rekompensatę za przyjęcie migrantów. Z unijnej kasy do Berlina popłynie 4,5 miliarda euro.

Wypowiedź niemieckiego komisarza ds. budżetu, jak i naciski kanclerz A. Merkel, prezydenta E. Macrona i szefa KE J. C. Junckera to uderzenie w samo serce demokracji i europejskiej praworządności, zagrażające stabilności i bezpieczeństwu całej Unii i poszczególnych jej członków. Dobrze, że Niemcy dziś nie mają zbyt wielu sprawnych i gotowych do akcji dywizji pancernych, bo mogliby, być może zdefiniować to jeszcze bardziej konkretnie. Dzisiejsi unijni hegemoni, nie tylko przeczołgali już Grecję, grozili Polsce i Węgrom, doprowadzili do upadku rządu Berlusconiego we Włoszech, ale próbowali i nadal próbują przy pomocy niemieckich mediów, fundacji i V-tej Kolumny obalić rząd w Warszawie i Budapeszcie. Dziś chcą resocjalizować nowy – potencjalny włoski rząd, najbardziej eurosceptyczny w Europie i nie są w stanie pogodzić się z wyrokami, nawet tej wielce ułomnej, liberalnej demokracji. Przypomina to raczej hasła i działania w stylu „Ordnung mus sein”. To nie tylko katastrofa wizerunkowa Niemiec, Francji, KE i PE, ale ukazanie całej prawdy o obowiązujących realiach o sile i brutalności niemieckiego wpływu na dzisiejsze losy Europy.

Oderwanie od unijnej piersi to nie tragedia. Teraz Polska pokaże swoją siłę

Skala zmniejszenia środków z funduszy spójności dla Polski przedstawiona we wtorek przez Komisję Europejską mogła być zaskoczeniem. Samo zmniejszenie już nie – ekonomiści i politycy zapowiadali to od wielu miesięcy. Po 2027 roku strumień pieniędzy z UE będzie zapewne jeszcze znacząco cieńszy. Dotychczas polska gospodarka rozwijała się na unijnym dopingu. Czy pora iść na odwyk?

Europarlament ma swoje wyliczenia dla budżetu

Parlament Europejski skrytykował cięcia, które zaproponowała Komisja Europejska w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zdaniem europosłów finansowanie wspólnej polityki rolnej i polityki spójności musi zostać utrzymane przynajmniej na obecnym poziomie.

Cała Polska jedną wielką strefą ekonomiczną. 

Cała Polska będzie jedną wielką strefą ekonomiczną. Taki plan rok temu ogłosił Mateusz Morawiecki, a prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę o wspieraniu inwestycji w całej Polsce. – To nie jest
drobna korekta, to prawdziwy prorozwojowy przełom – zapewniał wielokrotnie Morawiecki.

Nawet 500 tys. miejsc pracy. 

Do 15 lat zwolnienia podatkowego i obniżenie o 98 proc. wymogu nakładów inwestycyjnych – ustawa o wspieraniu nowych inwestycji kilka dni temu wpłynęła do Senatu. Uzyskanie takiej pomocy będzie możliwe na terenie całej Polski, a nie jak do tej pory tylko w SSE. Dzięki wprowadzonym zmianom ma powstać nawet 500 tys. nowych miejsc pracy.

Rząd postawi na budowę drewnianych domów. To jeden z elementów Mieszkania Plus

W ramach budowy drewnianych domów, która będzie elementem programu Mieszkanie plus, nie będziemy stawiać leśniczówek. Będą to normalne domy jedno- i wielorodzinne w miastach i wsiach – mówi w wywiadzie dla PAP minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Ustawa o dekoncentracji mediów jest gotowa.

Media się dookreślają tożsamościowo, można powiedzieć, że również ideowo i politycznie. Jednym sprzyjają, innym nie sprzyjają. Ustawa o dekoncentracji kapitałowej w mediach jest w moim resorcie przygotowywana. Jest gotowa. Czekamy na decyzję polityczną, kiedy zaczniemy ją procedować— stwierdził Sellin.

SONDAŻ Kantar Public

35 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, odwrotne zdanie ma 40 proc. badanych, a 25 proc. nie ma zdania na ten temat -wynika z majowego badania Kantar Public. Pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 56 proc. respondentów, negatywnie 29 proc., a zdania
nie ma 15 proc.

Min. J. Brudziński: Rząd nie będzie oszczędzał na bezpieczeństwie Polaków

Rząd nie będzie oszczędzał na bezpieczeństwie Polaków oraz bezpieczeństwie funkcjonariuszy i jakości ich pracy – powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który uroczyście otworzył nową komendę miejską policji w Bielsku-Białej.

M. Dworczyk: Obronność i współpraca sojusznicza jednym z ważniejszych priorytetów rządu

Sprawy związane z obronnością i współpracą sojuszniczą są jednym z ważniejszych priorytetów rządu PiS – powiedział dziś szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił, wśród najistotniejszych kwestii dla Polski jest wzmacnianie wschodniej flanki NATO.

Nie udało się zbudować "ładu paneuropejskiego" opartego na współpracy państw

Klasyczne zagrożenia nie zniknęły; by usprawnić zdolności odstraszania i obrony NATO, potrzebna jest sprawniejsza struktura dowodzenia Sojuszu; trzeba też stworzyć bardziej szczegółowe plany obrony – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Amerykańscy kongresmeni w MON

Obecność sił amerykańskich w Polsce, bieżąca polsko-amerykanska współpraca dwustronna w sferze bezpieczeństwa i obrony były głównymi tematami rozmów z przedstawicielami Kongresu USA
Warszawie.

Producent: do końca roku 100 dronów Warmate dla polskigo wojska

Dotychczas wojsko otrzymało 20 sztuk amunicji krążącej Warmate, do końca roku zostanie dostarczonych 80 kolejnych – poinformował PAP Tomasz Badowski z firmy WB Electronics produkującej te drony uderzeniowe krótkiego zasięgu.

CBA zatrzymało 5 osób ws. ustawiania przetargów.

CBA zatrzymało członka kierownictwa przychodni w Ząbkach, urzędnika ZTM w Warszawie oraz trzech przedsiębiorców w śledztwie dotyczącym wpływania na przetargi; przedsiębiorcy mieli otrzymywać informacje nt. postępowań w których brali udział – donosi RMF FM.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną ws. Mokotowskiej 63

Komisja weryfikacyjna uchyliła w poniedziałek decyzję reprywatyzacyjną z 2011 roku ws. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 63. Komisja nakazała też beneficjentom tej reprywatyzacji zwrot 53 mln zł do budżetu miasta.

Jaki: interes miasta przegrywa z interesem handlarzy roszczeń

Prezydent Warszawy ma obowiązek stać po stronie mieszkańców, a po raz kolejny interes mieszkańców przegrywa z partykularnymi interesami handlarzy roszczeń – powiedział w środę przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

HashCard, czyli przekręt na 17 mln zł. Twórcy polskiego projektu kryptowalutowego zniknęli

Każdy z inwestorów miał otrzymać kartę płatniczą z logo HashCard, która miała być zasilana kryptowalutami, ale miała umożliwiać płacenie tradycyjnymi pieniędzmi.

ABW zatrzymała 6 osób podejrzanych o przekręty na paliwach. "Straty na 176 milionów"

Podejrzani prowadzili firmy, które sprowadzały paliwa z zagranicy. Następnie sprzedawano je w kraju, ale nie transakcji w deklaracjach podatkowych – podaje rzecznik koordynatora służb specjalnych.

KE odnotowała tylko "niewielkie zmiany" w postrzeganiu niezależności sądownictwa w Polsce

W 2018 r. postrzeganie niezależności sądownictwa przez Polaków praktycznie nie zmieniło się w porównaniu z 2016 r. Opinie są podzielone, choć więcej jest ocen pozytywnych niż negatywnych. O kilka punktów.

W przyszłym tygodniu komisja śledcza przesłucha Tomasza Arabskiego i Mariana Janickiego

W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha b. szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska – Tomasza Arabskiego oraz b. szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego – poinformował PAP wiceszef komisji Jarosław Krajewski .

"Pod płaszczykiem recyklingu wlewa się do Polski masa groźnego śmiecia"

W sprawie pożarów wysypisk śmieci nastąpiło zgłoszenie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zobowiązał też prokuratora generalnego, by podjął zdecydowane działania, jeśli chodzi o prowadzenie postępowań w tej
sprawie.

Grupa 30 notariuszy to była zorganizowana grupa przestępcza

 Notariusze bardzo dobrze wiedzieli co jest w tych aktach notarialnych. Ludzie ze Śląska byli
przewożeni do Gdańska, by tam te akty podpisywać.

CBA w spółce współpracującej z GetBackiem.

CBA wykonuje w środę czynności procesowe w spółce współpracującej z GetBackiem; chodzi m.in. o zabezpieczanie dokumentów oraz danych elektronicznych na potrzeby prowadzonego śledztwa – powiedział PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

Monitoring jest legalny, nawet mimo RODO – wyjaśnia ministerstwo

– Nie, to nieprawda, że po wejściu w życie dyrektywy RODO monitoring stał się nielegalny – wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji. Resort przypomina jednak, że monitorować trzeba w jasno określonym celu,
a bardzo uważać trzeba instalując kamery na przykład w szkołach.

PKW zakazując transmisji z lokali wyborczych w trakcie wyborów złamała ustawę Kodeks Wyborczy i Konstytucję

PKW niezauważenie dla opinii publicznej podjęła przedwczoraj, tj.28 maja 2018 r., uchwałę „w sprawie braku możliwości stosowania niektórych przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks
Wyborczy”, tj. przepisów wprowadzających obowiązek transmisji wideo z lokali wyborczych w czasie wyborów. Jako podstawę prawną wydania uchwały PKW podała „art. 161 §3 w zw. z art. 160 §1” KW. Wydanie uchwały uzasadniono wejściem w życie w dn. 25 maja br. rozporządzenia KE o RODO (ochronie danych osobowych). Przewodniczący PKW W. Hermeliński powołał się w uzasadnieniu na art.
91 ust.3 Konstytucji dający w Polsce pierwszeństwo aktom UE przed polskimi ustawami, oraz na art. 8 ust.2 Konstytucji mówiący, iż „Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba, że Konstytucja
stanowi inaczej”.

Szewczak o cłach na stal i aluminium: Coś ważnego dzieje się na świecie.

"Mamy bardzo poważne zmiany polityczne w Europie wśród założycieli UE. Chociażby we Włoszech".Pytanie jest, czy UE nie jest zdominowana przez Niemców. Pan komisarz Oettinger powiedział ostatnio Włochom, że rynki nauczą ich, na kogo mają głosować. Generalnie to Niemcy decydują o tym, co się dzieje  w Unii Europejskiej. Komentując wypowiedzi polityków opozycji, że cięcia w unijnym budżecie to efekt rządów Prawa i Sprawiedliwości, Szewczak powiedział, że jeśli mamy tak do tego podchodzić, to trzeba powiedzieć, że jest to jedyny sukces opozycji, bo być może udało im się przekonać Verhofstadta, Timmermansa i Oettingera, żeby te sankcje nakładać. Totalna
opozycja ograła polski interes narodowy. Powiedziałbym, że te propozycje są patykiem na wodzie pisane. Nie wiadomo jeszcze, czy budżet będzie tak wyglądał. On musi być jednomyślny. To nie jest
prywatna fundacja pani kanclerz Merkel. Tu obowiązują pewne reguły

Powstanie Muzeum Historii Polski. Ministerstwo kultury podpisało umowę na budowę

– Każdy naród musi mieć swoje muzeum historii – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy minister kultury Piotr Gliński. Dodał, że bez tego typu inwestycji jesteśmy jako wspólnota narodowa,
kulturowa, polityczna – nieco osieroceni.

Morawiecki na pierwszej audiencji u papieża. Znamy plan wizyty

W poniedziałek, 4 czerwca, papież Franciszek przyjmie na audiencji premiera Mateusza Morawieckiego. O audiencji poinformowało w środę dziennikarzy akredytowanych przy Watykanie biuro prasowe.

W tym roku będzie ono połączone z dziękczynieniem za 100 lat niepodległości Polski. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda przekazał dla uczestników lednickiego spotkania polskie flagi oraz zapowiedział swoją obecność. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek."Hasło «Jestem» wzięło się w nas z medytacji, z modlitwy" – wyjaśnia motyw przewodni tegorocznego spotkania o. Wojciech Prus, duszpasterz wspólnoty Lednica 2000. – Pzypomnieliśmy sobie taką modlitwę pewnego małego Piotrusia, który przed laty poszukał w swoim geniuszu dziecięcym
swojej własnej modlitwy: «Panie Jezu, jesteś, Panie Jezu, jestem»" -zaznacza dominikanin. O 21.37 na Lednicy celebrowana będzie „Godzina Jana Paweł II” pod hasłem „Jan Paweł II – Ojciec naszej wolności”.
abp Depo przypomniał, że „nie wystarczy znać prawdę, a nawet ją głosić” – Wierność wobec prawdy wymaga tego, aby nią żyć – dodał abp Depo.- Widzimy z zapisu Ewangelii, że arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi przyszli do Jezusa podyskutować o prawdzie. Dzisiaj także dyskutuje się o prawdzie i proponuje się ogólny dialog, a pomija się życie prawdą – kontynuował metropolita częstochowski.- Naruszeniem prawdy jest nie tylko kłamstwo, ale również ignorowanie pełnej prawdy, głoszenie półprawd, świadome mieszanie informacji z interpretacją, przemilczanie w środkach społecznego przekazu głosów opinii społecznej oraz demagogia – mówił arcybiskup. Hierarcha przypomniał, że „prawdę trzeba usłyszeć i wewnętrznie zaakceptować, a następnie według niej kształtować życie.” – Jezus, który jest Prawdą wskazuje nam na osobowe przylgnięcie do prawdy – dodał arcybiskup. Metropolita Częstochowski przypomniał o relacji, jaka zachodzi między prawdą a wolnością. – Być wolnym, to znaczy działać w prawdzie, umieć siebie poddać prawdzie, a nie podporządkować prawdę sobie, własnym interesom, koniunkturom – mówił. – Dzisiaj z mocą wołamy słowami modlitwy Jezusa „Uświęć ich w prawdzie” – zakończył abp Depo.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Maj
 • Do 19 audycja 1044, a już od 19. kolejna 1045!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1045 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Stanowczość popłaca http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Zobaczyła żaba, ze konia kują i nogę nadstawia http://katarzyna.niepoprawneradio.pl 19:18 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władek) […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Polityka, gospodarka, prawo i represje

 • 14.Maj
 • Polskie lasy za żydowskie roszczenia.
 • niewygodne.info.pl        Szokująca treść tajnej notatki ambasadora USA w Polsce Sprawa ta jest już trochę zapomniana, ale w kontekście zmasowanej akcji dyfamacyjnej Izraela wobec naszego kraju oraz działań amerykańskich polityków („Ustawa 447”) warto przypomnieć o tajnej notatce ambasadora USA w Polsce z 2009 roku, którą swego czasu ujawniła WikiLeaks. Zgodnie z jej treścią polskie […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]