Polska jest najpiękniejsza.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Państwo jest od tego, by pomagać społeczeństwu w szukaniu nowych dróg rozwoju. Państwo musi ich szukać, by odpowiedzieć na podstawowe pytanie: jaka ma być Polska i jak ją uczynić lepszą – mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Wrocławia.   Jeżeli mamy ambicje i marzenia o tym, by Polska była silna, dumna, wytyczała kierunki rozwoju oraz by była krajem wysokich technologii, potrzebujemy otwarcia drzwi dla nowych idei. Polska ma nie być państwem grup interesów, pełnym klientelizmu, tylko państwem, które jest otwarte dla wszystkich, które realizuje interes ogólnospołeczny, a w szczególności tych zapomnianych i najbiedniejszych. Dziś wiemy, że Polska nie musi być biedna, słaba i brzydka – Polska jest najpiękniejszamówił szef rządu.

"My wam pokazaliśmy, gdzie te pieniądze są zakopane!". Opozycja w histerii

Dzisiaj tak na dobrą sprawę tutaj nie ja powinienem stać, tylko polska rodzina z dwójką, trójką, czwórką dzieci i te rodziny bardzo dobrze wypowiedziałaby się co najważniejsze było dla nich. Jakie było życie polskich rodzin w waszych czasach i jakie jest teraz— powiedział premier Mateusz Morawiecki z trybuny sejmowej, wypowiadając się w sprawie wotum nieufności opozycji wobec minister Rafalskiej i wicepremier Szydło. Tutaj powinien stać pracownik, który w waszych czasach zarabiał 5-6 zł na godzinę, a my wprowadziliśmy stawki godzinowe, które są fundamentem polityki propracowniczej. Stawki 13 zł, teraz 13,7 zł. (…) Tutaj też mógłby stać rodzina, której odebrano dzieci z biedy, bo rzeczywiście takie były przypadki w waszych czasach. My to wszystko zmieniliśmy— zaznaczył premier.
Prawda o polityce społecznej jest taka, że my nie musimy szczególnie bronić naszej polityki społecznej, w związku z tym bronić ogromnego dzieła wykonanego przez panią premier Beatę Szydło, minister Elżbietę Rafalską, bo to dzieło się broni samo. To jest działanie, które służy całemu narodowi— dodał.

Morawiecki w Sejmie: "Nie odwołacie Szydło i Rafalskiej"

Nasza polityka społeczna broni się sama; nie odwołacie szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej ani wicepremier Beaty Szydło, bo to one odpowiadają za sukcesy w polityce społecznej – mówił w Sejmie premier.

Szewczak: "Może Rafał Trzaskowski i PO będą mieli lotnisko w Berlinie.

Janusz Szewczak: Może pan Rafał Trzaskowski i Platforma Obywatelska będą mieli lotnisko w Berlinie, ale Polacy będą mieli lotnisko w centralnej Polsce, k. Baranowa. Bronienie niemieckiego interesu przez pana Trzaskowskiego i Platformę Obywatelską jest czymś nieprawdopodobnym. Trudno się jednak dziwić, jeżeli prześledzimy początku tego ugrupowania, to u jego zarania mieliśmy do czynienia z pomocą niemieckich towarzyszy partyjnych. Pan Piskorski sporo o tym mówił. Przez osiem lat swoich rządów, Platforma z PSL, wykonywali każde polecenie kanclerz Merkel bez mrugnięcia okiem. Niemcy mają kilka dużych lotnisk i nie ma nic złego w tym, że rząd premiera Morawieckiego chce zrealizować dużą inwestycję. Przypomnę tym, którzy słabiej znają historię, że kiedy Eugeniusz Kwiatkowski przymierzał się do budowy portu w Gdyni, to też mu to odradzano, bo były porty w Wolnym Mieście Gdańsk. Platforma ma w sobie gen podległości, czapkowania, zwłaszcza Niemcom. Przypomnę hołd berliński, który złożył Niemcom ich minister Radosław Sikorski wzywając Berlin, aby wziął odpowiedzialność za całą Europę. Z historii wiemy jak to się kończyło, więc lepiej, aby Niemcy nie brali odpowiedzialności za Europę.

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" – podano w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała stabilna. Fitch podwyższył prognozy dynamiki PKB Polski i obniżył ścieżkę długu publicznego w relacji do PKB.

Polakom poprawiło się za rządów PiS. 

39 proc. Polaków uważa, że sytuacja kraju poprawiła się za rządów PiS. Ale ludzie są przekonani, że rządząca koalicja ma też dobry wpływ na ich własne kieszenie. 28 proc. mówi, że za obecnej władzy
poprawiła się ich własna kondycja finansowa, odmiennego zdania jest 21 proc. respondentów.

Małe firmy w najlepszej kondycji od 3 lat. Tylko raz było lepiej

Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników są w drugim kwartale tego roku w najlepszych nastrojach od 3 lat – wynika z "Barometru EFL". Tylko raz w historii badania czuły się lepiej.

Luka w VAT wyniosła w 2017 r. ok. 25 mld zł. Jest przestrzeń do lepszej ściągalności

W 2017 roku luka w VAT wyniosła około 25 mld zł i nadal istnieje znacząca przestrzeń do lepszej ściągalności VAT w kolejnych latach – ocenia Ministerstwo Finansów w sprawozdaniu z wykonania budżetu w 2017 roku.

Horała: komisja śledcza ds. VAT może zacząć działać w czerwcu, ale bez przesłuchań

Komisja śledcza ds. VAT może zacząć działać w czerwcu, ale przesłuchań świadków w czerwcu raczej nie będzie – powiedział we wtorek PAP poseł Marcin Horała rekomendowany przez PiS na szefa tej komisji.

Prezes ZUS: Wskaźnik waloryzacji kapitału emerytalnego jest najwyższy w historii

Mamy najwyższy w historii wskaźnik waloryzacji kapitału emerytalnego, waloryzacja roczna wynosi 8,6 – poinformowała w poniedziałek w wywiadzie dla Radia Warszawa prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

E. Rafalska: Stopa bezrobocia w maju – 6,1 proc.

Bezrobocie w maju spadło w stosunku do kwietnia o 0,2 pkt. proc. do poziomu 6,1 proc. – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki Elżbieta Rafalska. Liczba bezrobotnych zbliża się do takiej liczby, jakiej do tej pory w Polsce, po okresie transformacji, nie było -dodała.

Czerwińska: Mamy bardzo wysoką, bo ponad 20-proc. dynamikę dochodów z PIT

Mamy bardzo wysoką dynamikę dochodów z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz wysoką, bo ponad 20-procentową dynamikę podatku od osób fizycznych (PIT) – poinformowała w czwartek szefowa MF.

Szydło: po wakacjach do Sejmu trafi projekt dot. emerytur dla matek

Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka – zapowiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, ze zostaną one uchwalone do końca roku tak, by mogły obowiązywać od 2019 r.

MPiT: w tym roku import przewyższy eksport, deficyt 2,5 mld euro

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, po analizie czynników wpływających na bilans handlowy w Polsce, podtrzymuje, że w 2018 r. import przewyższy eksport, co spowoduje, że Polska osiągnie deficyt w obrotach towarowych na poziomie 2,5 mld euro wobec 0,4 mld euro nadwyżki.

Premier powołał pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego

Premier Mateusz Morawiecki powołał Cezariusza Lesisza na stanowisko pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju gospodarczego -poinformowała KPRM. Zarządzenie w tej sprawie weszło w życie w poniedziałek.

Powstaje pierwszy polski jednoosobowy pojazd latający Hoverbike Raptor

Do końca bieżącego roku ma być gotowy pierwszy polski jednoosobowy pojazd latający do kilkunastu metrów nad ziemią. Hoverbike Raptor ma wypełnić lukę między pojazdami poruszającymi się po ziemi, a samolotami .

Do wykupu w '18 pozostaje dług o wartości 50,7 mld zł – MF

Według stanu na koniec maja do wykupu w 2018 r. pozostaje dług o wartości nominalnej 50,7 mld zł – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Poziom krajowego długu rynkowego na koniec maja wyniósł 618,8 mld zł – MF

Na koniec kwietnia 2018 r. poziom krajowego długu rynkowego wyniósł 618,8 mld zł wobec 605,7 mld zł na koniec 2017 r. – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie

Agencja ratingowa Moody’s chwali polskie "zielone obligacje"

Agencja ratingowa Moody’s przyznała polskim tzw. zielonym obligacjom, z których finansowane są projekty związane z ochroną środowiska, ocenę GB2, czyli drugą najwyższą możliwą notę dla zielonych obligacji.

Rząd ws. reorganizacji administracji żeglugi śródlądowej

Rząd zajmie się we wtorek projektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej, zakładającym reorganizację terenowej administracji żeglugi śródlądowej. Przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej.

Premier: polityka gospodarcza skorelowana z aspiracjami społeczeństwa i przedsiębiorców

Dzisiaj podkreślamy rolę suwerenności gospodarczej rozumianej jako mechanizm polityki gospodarczej państwa, skorelowany z aspiracjami społeczeństwa i przedsiębiorców – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska musi budować suwerenną gospodarkę .

Soboń: Na budowę lokali socjalnych i komunalnych mamy ponad 6 mld zł;

Na budowę lokali socjalnych i komunalnych mamy ponad 6 mld zł i to jest realna pomoc dla ludzi, którzy mają problemy z utrzymaniem mieszkania -powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Polska z najwyższym kwartalnym wzrostem PKB w UE. Eurostat podał dane za I kw. 2018

PKB Polski i Łotwy wzrósł w I kw. 2018 roku o 1,6 proc. kw/kw. – wynika z najnowszych danych Eurostatu. To najlepszy wynik w całej UE. Na kolejnych miejscach uplasowały się Finlandia i Węgry (po 1,2 proc. wzrostu).

Po raz pierwszy od kilkuset lat możemy przekroczyć poziom 40 proc. dochodów

Po raz pierwszy od kilkuset lat możemy przebić szklany sufit, jeżeli chodzi o poziom rozwoju gospodarczego i przekroczyć granicę ok. 40 proc. dochodów, względem najwyżej rozwiniętych krajów. To się może wydarzyć w najbliższych latach – mówił w czwartek prezes PFR Paweł Borys.

Bieńkowska: w KE do tematu praworządności w Polsce wrócimy niebawem

Kwestia praworządności w Polsce została zdjęta z agendy środowego spotkania komisarzy; do tematu wrócimy niebawem – powiedziała w czwartek dziennikarzom na konferencji prasowej unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska.

W przyszłą środę odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu debata na temat wymiaru sprawiedliwości i praworządności w Polsce. Weźmie w niej udział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans -poinformował PAP przedstawiciel służb prasowych PE.

Minister zdrowia uspokaja lekarzy rezydentów

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił lekarzy rezydentów, że zapisy z porozumienia zawartego w lutym tego roku, "będą miały odzwierciedlenie w ostatecznej wersji" projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki.

Na leczenie wydajemy 30 mld zł rocznie

Średnio Polak wydaje miesięcznie na leczenie prawie 65 zł. W sumie roczne wydatki Polaków na prywatną służbę zdrowia wynoszą ok. 30 mld zł i stale rosną – wynika z danych GUS, które dotyczą zeszłego roku.

Zalewa nas fala fałszywych leków. W Polsce ten biznes wart jest ponad 260 mln zł

Szacuje się, że jeden na sto kupionych w polskiej aptece leków jest sfałszowany. Codziennie kupuje je kilka tysięcy Polaków.

Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ministerstwo Zdrowia chce, by Narodowy Fundusz Zdrowia wydał kilkaset milionów złotych na stworzenie narzędzia, które nie tylko po kilku latach zniknie, ale ma już działającą alternatywę. Nowy dokument -KUZ – będzie służył tylko do jednego – potwierdzania, że stawiliśmy się na wizycie.

Ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta jeszcze przed wakacjami.

Wszystkie informacje o pacjencie w jednym miejscu. Liczę, że uda się ten projekt uchwalić jeszcze przed wakacyjnąprzerwą w parlamencie. To będzie taka cyfrowa brama do systemu ochrony zdrowia.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce w czerwcu wzrosła o 6,6 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w kwietniu wzrosła o 6,6 proc. rdr, po wzroście o 6,0 proc. rdr w marcu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 0,3 proc.

Sprzedaż detaliczna w eurolandzie w IV w górę o 0,1 proc. mdm, a rdr +1,7 proc.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w kwietniu, w ujęciu miesiąc do miesiąca, wzrosła o 0,1 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła 0,4 proc., po korekcie z +0,1 proc. – poinformował Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w komunikacie.

Wielkie pieniądze na projekty infrastrukturalne integrujące Unię Europejską

Komisja Europejska (KE) chce przeznaczyć w nowym budżecie  42,3 mld euro na ogólnounijną infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową – poinformował w środę, 6 czerwca 2018,  wiceszef KE Marosz Szefczovicz. Inwestycje te mają być przedłużeniem obecnego instrumentu
"Łącząc Europę".

KE: 14 z 16 polskich regionów w grupie najsłabszych ekonomicznie

14 z 16 polskich regionów pozostanie po 2020 roku w grupie regionów najsłabszych ekonomicznie, która nie obejmie jedynie Mazowsza i Dolnego Śląska – wynika ze wstępnej propozycji Komisji Europejskiej.

Prawa do emisji CO2 przynoszą kokosy polskiemu budżetowi

Polski budżet zyskał już ponad miliard euro na sprzedaży uprawnień do emisji CO2 – wynika z naszych szacunków. W tym roku ta liczba się podwoi, ponieważ notowania uprawnień poszły mocno w górę.

Nie wrócimy do punktu wyjścia

Reforma wymiaru sprawiedliwości tak jak nie groziła wcześniej, tak tym bardziej dzisiaj nie zagraża
praworządności – mówi poseł Marek Ast.

Komisja Europejska tnie fundusze dla Polski. Więcej dla Włoch, Hiszpanii i Grecji

W kolejnym planie sześcioletnim stracimy prawie 20 mld euro funduszy europejskich. Podobno bardzo nam się poprawiło, choć nadal będziemy dostawać najwięcej. Pogorszyło się Włochom, więc dostaną
więcej.

Szymański: Polska i kraje bałtyckie ws. budżetu UE oczekują lepszych propozycji

Kraje bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia, podobnie jak Polska oczekują znacznie lepszego kompromisu, lepszych propozycji jeśli chodzi o unijny budżet, tak w zakresie polityki rolnej, jak i w zakresie spójności –powiedział  w Estonii dziennikarzom wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Co dalej z cięciami środków na politykę spójności? Szefowie V4 są przeciw

Sprzeciw wobec wysokości cięć dot. środków na politykę spójności oraz możliwego powiązania unijnych funduszy z kwestią praworządności – wyrazili w poniedziałek szefowie komisji parlamentarnych ds. europejskich państw.

Naimski: Budowa odcinka podmorskiego Baltic Pipe rozpocznie się wiosna 2020 r.

Budowa odcinka podmorskiego Baltic Pipe rozpocznie się wiosna 2020 r. i będzie trwała 24 miesiące – powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

P. Naimski: KE jest niezwykle wstrzemięźliwa w relacjach z Gazpromem

KE jest niezwykle odważna, jeśli chodzi o relacje ze spółkami np. amerykańskimi i niezwykle wstrzemięźliwa, by nie powiedzieć bojaźliwa, jeśli chodzi o Gazprom – ocenił pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Połączenie gazowe Polski z Litwą coraz bliżej budowy

Operatorzy gazowi z Polski i Litwy, Gaz-System i Amber Grid podjęli pozytywne decyzje inwestycyjne w sprawie budowy gazociągu GIPL, który ma połączyć obydwa kraje.

Możejki ważne dla bezpieczeństwa paliwowego naszego kraju

Rafinerię w Możejkach, inwestycję, która dzisiaj jest kluczowa dla naszego bezpieczeństwa energetycznego i poprawia nasze bezpieczeństwo geopolityczne, zawdzięczamy prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu -powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

IPN: Decyzje sądów administracyjnych utrudniają dekomunizację w Polsce

Decyzje sądów administracyjnych, w tym WSA w Warszawie, utrudniają dekomunizację polskiej przestrzeni publicznej – ocenił w rozmowie z PAP szef pionu upamiętnień w IPN Adam Siwek. W Instytucie oceniamy to zjawisko jako bardzo niepokojącą tendencję – podkreślił.

M. Wassermann: W przyszłym tygodniu podsumowanie wątku związanego ze służbami

W środę komisja śledcza ds. Amber Gold kończy przesłuchania świadków w wątku służb specjalnych; w przyszłym tygodniu będzie wyznaczone krótkie, dodatkowe niejawne posiedzenie podsumowujące te
przesłuchania – zapowiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann.

Janicki: nie interesowaliśmy się sprawą Amber Gold, to nie była kompetencja BOR

Nie interesowaliśmy się sprawą Amber Gold, bo nie leżało to w kompetencji Biura Ochrony Rządu; syn premiera Donalda Tuska nie był objęty naszą ochroną, ponieważ był osobą prywatną – mówił we wtorek przed sejmową komisją śledczą b. szef BOR gen. Marian Janicki.

CBA zatrzymało pięć osób. Wśród nich jest szefowa fundacji działającej na Karaibach

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek w prowadzonym od blisko dwóch lat śledztwie pięć osób, m.in. szefową polskiej fundacji działającej na Karaibach. Według nieoficjalnych ustaleń PAP chodzi o Katarzynę I., szefową fundacji „Moja Dominikana”.

Afera GetBack. CBA przesłuchuje urzędników nadzoru finansowego

Centralne Biuro Antykorupcyjne słucha wyjaśnień urzędników Komisji Nadzoru Finansowego w związku z problemami windykatora. Śledztwo CBA dotyczy fałszowania dokumentów i działania na szkodę GetBacku.

Podejrzenie nielegalnych działań przy przetargu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że przedsiębiorcy startujący w przetargu na system dozoru elektronicznego mogli zawrzeć nielegalną zmowę. Chodzi o zamówienie warte 100 mln zł.

Polscy uczniowie w znacznej większości uważają się za patriotów

Z badań, które przeprowadzono w ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! oraz  wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej, wynika, że młodzi ludzie są przywiązani do historii swojego narodu, o ile przedstawiają ją im zaangażowane osoby, które wykorzystują urozmaicone formy nauczania. Wśród młodzieży nadal dominuje jednak tradycyjne, emocjonalne pojęcie patriotyzmu, a jeden z jego ważniejszych przejawów stanowi walka o wolność kraju. Jak wynika z badań, młodzież wykazuje się za także dużym szacunkiem do symboli narodowych. Niemal co trzeci z badanych uczniów uważa, że ich komercyjne wykorzystywanie na przedmiotach codziennego użytku jest złe. Z badań wynika, że 80 proc. młodych ludzi otrzymuje wiedzę o patriotyzmie w szkole. 3/4 ankietowanych to właśnie w szkołach angażuje się w akcje związane z obchodami świąt narodowych czy wydarzeń
historycznych.

Na Polskę nie ma siły! Można nas kopać, a my nic, robimy swoje

A co nam pozostało? Nam pozostało pomodlić się za dusze tych biedaków, którzy nie wiedzą co czynią, a jak już się dowiedzą, to będzie za późno na rozum, którego pozbawiła ich lewacka ideologia. Nie pomoże też interwencja Sorosa, który chce „społeczeństwa otwartego”, takiego na podobieństwo „folwarku zwierzęcego” Orwella, bo ono już się otworzyło, bez jego łaski i dolarów. Otworzyło się na wolność i niezależność, od  brukselskiej mafii i jej multikulti. Od świń, które rządzą unijnym folwarkiem. Jeszcze.

Premier M. Morawiecki: 80 proc. mediów jest w rękach naszych przeciwników politycznych

80 proc. wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują – powiedział w
sobotę premier Mateusz Morawiecki. Właśnie dlatego, że zdali sobie sprawę, że my możemy być nie tylko krótkim epizodem, jak w latach 2005-2007, ale możemy na trwałe przebudować cały system społeczno-gospodarczy, na trwałe zaproponować nowy kontakt społeczny Polakom i że Polakom się to spodoba, ale im się to nie spodoba i dlatego nas tak wściekle atakują— powiedział.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Maj
 • Do 19 audycja 1044, a już od 19. kolejna 1045!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1045 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Stanowczość popłaca http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Zobaczyła żaba, ze konia kują i nogę nadstawia http://katarzyna.niepoprawneradio.pl 19:18 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władek) […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Polityka, gospodarka, prawo i represje

 • 14.Maj
 • Polskie lasy za żydowskie roszczenia.
 • niewygodne.info.pl        Szokująca treść tajnej notatki ambasadora USA w Polsce Sprawa ta jest już trochę zapomniana, ale w kontekście zmasowanej akcji dyfamacyjnej Izraela wobec naszego kraju oraz działań amerykańskich polityków („Ustawa 447”) warto przypomnieć o tajnej notatce ambasadora USA w Polsce z 2009 roku, którą swego czasu ujawniła WikiLeaks. Zgodnie z jej treścią polskie […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]