„Go for the jugular!”

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska stworzyła "schwerpunkt", który miał jej służyć, a w rzeczywistości stworzyła władzom pole najlepiej nadające się w tej chwili na dokonanie przełomu. Aż się prosi, by złapać ich za gardło. Tytułowe powiedzenie występuje na Zachodzie także w wersji: "Go for the throat", czyli dokładnie "łap go za gardło". Oznacza to maksymalnie agresywne zaatakowanie przeciwnika, który obnażył swoją słabość.

Do ryzykownego zadania został wyznaczony kandydat R.Trzaskowski. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, co nadaje sprawie status oficjalności, stwierdził: "Fundusze UE dla Polski, dla Warszawy są zagrożone. Udało nam się przekonać europejskich partnerów, żeby nie były zabierane, tylko zamrożone". Okazuje się, że działania były dokonywane przez polityków PO.

Właśnie rozpoczęta akcja ma spory sens. Ludek nie raz wykazał, że nie są mu obce mało godne motywy. Nadzwyczaj skuteczny okazał się kiedyś wyborczy spot PO, w którym różne mordki, włącznie z gryzoniowatą Lewandowskiego, obiecywały strugę pieniędzy z UE dla Polski. Całkiem niedawno udała się akcja przeciwko rządowi oparta na zarzucie kradzieży, gdy szło jedynie o zasłużone nagrody dla urzędników państwowych zarabiających za mało, a nie za dużo. A kiedyś L.Wałęsa  obiecywał każdemu sto milionów. Gdy idzie o pieniądze, ludzie głupieją.

Reakcje na "gardłową" akcję PO można ułożyć w pewien ciąg. Na twitterze szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jaek Sasin zaćwierkał: "Skandal! Trzaskowski obnażył prawdziwą strategię totalnej opozycji. Za nic mają polski interes".  Akurat Ameryki nie odkrył. A słowami typu:"skandal" czy "hańba" nikt już w Polsce się nie przejmuje. Długotrwaly proceder leksykalizacj słów zapoczątkowany przez klasyka Niesiołowskiego zrobił swoje.

Znacznie lepiej zachowała się Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. Stwierdziła:"To wypowiedź skandaliczna, zadaje publicznie pytanie Grzegorzowi Schetynie: Kto, kiedy i z kim zawarł taką umowę. Czy on potwierdza takie słowa czy nie?" Rozumiem, że to niewinny początek tego co ma nastąpić później.

Na dobrej drodze jest red. Jacek Karnowski. Oto jego słowa: "W każdym razie: ujawniony przez polityków Platformy plan uderzenia w Polskę za pomocą rozporządzenia o praworządności nie pozostawia Warszawie innego wyjścia niż walka do końca i z użyciem najcięższej broni". Komentujący jego tekst "pytekprawny" sprecyzował: "Ta sprawa powinna być maksymalnie nagłaśniana i grillowana aż do bólu. W jakich traktatach jest "mrożenie funduszy dla PO w Polsce?" Dlaczego MSZ i ABW nadal milczą?"

No właśnie, rozumiem, że trzeba się pogodzić z decyzjami świętego człowieka, prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczącymi publikacji Aneksu do Raportu o WSI oraz zaniechania ekshumacji Żydów w Jedwabnem. Należy pogodzić się także z odłożeniem na kolejne dwa lata dekoncentracji mediów w Polsce. Kiedyś było za wcześnie, teraz jest za późno, bo trzeba koncentrować się na kampaniach wyborczych. Rozliczenie Pawlaka ze zdradzieckiej umowy gazowej z Rosją też nie może być sprawą priorytetową. Żydów należy przekupywać i siedzieć cicho, bo można stracić. Jednakże w przypadku dzisiejszego ataku PO z brzytwą nie da się usprawiedliwić przechodzenia do porządku dziennego. Okazja musi byc z cala bezwzglednoscia wykorzystana.  Pytac nalezy kogo sie tylko da: Tuska, Junckera, Bienkowską, Schetynę i pomniejszych cymbałów z jego partii. Pytać precyzyjnie o osoby, gremia, miejsca, daty i podstawy prawne. TVP powinna zaszaleć bez najmniejszego umiaru. Arogancja i demagogia  w dniu dzisiejszym i następnych jest cnotą.

Jak nie teraz, to kiedy? A sytuacja w Europie Zachodniej ułożyła się świetnie  jak na zamówienie. Tam Trump, tu CSU, tam uchodźcy gotujący broń chemiczną w Kolonii, tam Włochy, tu Austria, no i ciągle ten Brexit. A w dodatku, po ostatniej wizycie Timmermansa w Warszawie i grzeczniutkim podziękowaniu za wizytę i możliwość dialogu (styl naszego premiera prawie jak  Dona Corleone czy odeskiego Beni Krzyka) zrzucony został na dobre garb przejmowania się procedowaniem art.7.

Tagi:

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 18.Lis
 • Trzy lata „dobrej zmiany”.
 • Słuszność mają ci, którzy wiernie trwają przy dobru, bohaterami są ci, którzy dla Ojczyzny gotowi są oddać własne życie, idąc za głosem sumienia – mówił ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Zaznaczył, że po 123 latach niewoli, świętując 100 lat odzyskania niepodległości, Polacy mają możliwość […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lis
 • Kiedy Rosja utraci Syberię?
 • Trójkąt Rosja-Chiny-USA od bardzo dawna stanowił pole do popisu różnych analityków zajmujących się geopolityka. Jak ja to lubię! Do moich ulubionych wariantów należy wystąpienie Chin wraz Rosją przeciwko USA. Już widzę rój chińskich amfibii lądujących na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. A przecież sprawa jest bardzo prosta i historycznie uzasadniona. Nawet nie trzeba siw za bardzo […]

 • Polityka, gospodarka, prawo i represje

 • 27.Paź
 • wpolityce: To już koniec? Posłowie Kukiz ’15: Nasz klub parlamentarny może nie przetrwać tego weekendu
 •   wPolityce.pl Kukiz '15 / autor: Fratria   Z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że klub parlamentarny Kukiz‘15 rozsypuje się. Nasi rozmówcy, parlamentarzyści Kukiz‘15 twierdzą, że może się rozpaść w najbliższych dniach.   Możemy nie przetrwać do Wszystkich Świętych — komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl jeden z posłów Kukiz‘15. Inny z parlamentarzystów podkreśla, że może to nastąpić znacznie szybciej. Dynamika wczorajszego dnia, rano wyjście z klubu Jakuba Kuleszy, w nocy twity Pawła Kukiza, była […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 27.Paź
 • Bułgaria: Kościół katolicki zaniepokojony nowym ustawodawstwem wyznaniowym
 • Biskupi Bułgarii wyrazili zaniepokojenie przyjętymi przez parlament zmianami w ustawodawstwie wyznaniowym – informuje włoska agencja katolicka SIR. Jak zauważają katoliccy pasterze, nowe zapisy zawierają elementy dyskryminujące inne wyznania niż prawosławie i islam oraz przewidują niedopuszczalną interwencję władz państwowych w działalność wspólnot religijnych.   Propozycja ustawy została zatwierdzona w pierwszym głosowaniu przez parlament 11 października. Przeciwna […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 18.Lis
 • Dziś od 19:00 i co osiem godzin
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 996 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Chcemy niewolników! http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Dalszy ciąg szaleństwa http://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Póki my żyjemy http://mtodd.pl 19:22 Audiobook : Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – […]