„Go for the jugular!”

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska stworzyła "schwerpunkt", który miał jej służyć, a w rzeczywistości stworzyła władzom pole najlepiej nadające się w tej chwili na dokonanie przełomu. Aż się prosi, by złapać ich za gardło. Tytułowe powiedzenie występuje na Zachodzie także w wersji: "Go for the throat", czyli dokładnie "łap go za gardło". Oznacza to maksymalnie agresywne zaatakowanie przeciwnika, który obnażył swoją słabość.

Do ryzykownego zadania został wyznaczony kandydat R.Trzaskowski. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, co nadaje sprawie status oficjalności, stwierdził: "Fundusze UE dla Polski, dla Warszawy są zagrożone. Udało nam się przekonać europejskich partnerów, żeby nie były zabierane, tylko zamrożone". Okazuje się, że działania były dokonywane przez polityków PO.

Właśnie rozpoczęta akcja ma spory sens. Ludek nie raz wykazał, że nie są mu obce mało godne motywy. Nadzwyczaj skuteczny okazał się kiedyś wyborczy spot PO, w którym różne mordki, włącznie z gryzoniowatą Lewandowskiego, obiecywały strugę pieniędzy z UE dla Polski. Całkiem niedawno udała się akcja przeciwko rządowi oparta na zarzucie kradzieży, gdy szło jedynie o zasłużone nagrody dla urzędników państwowych zarabiających za mało, a nie za dużo. A kiedyś L.Wałęsa  obiecywał każdemu sto milionów. Gdy idzie o pieniądze, ludzie głupieją.

Reakcje na "gardłową" akcję PO można ułożyć w pewien ciąg. Na twitterze szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jaek Sasin zaćwierkał: "Skandal! Trzaskowski obnażył prawdziwą strategię totalnej opozycji. Za nic mają polski interes".  Akurat Ameryki nie odkrył. A słowami typu:"skandal" czy "hańba" nikt już w Polsce się nie przejmuje. Długotrwaly proceder leksykalizacj słów zapoczątkowany przez klasyka Niesiołowskiego zrobił swoje.

Znacznie lepiej zachowała się Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. Stwierdziła:"To wypowiedź skandaliczna, zadaje publicznie pytanie Grzegorzowi Schetynie: Kto, kiedy i z kim zawarł taką umowę. Czy on potwierdza takie słowa czy nie?" Rozumiem, że to niewinny początek tego co ma nastąpić później.

Na dobrej drodze jest red. Jacek Karnowski. Oto jego słowa: "W każdym razie: ujawniony przez polityków Platformy plan uderzenia w Polskę za pomocą rozporządzenia o praworządności nie pozostawia Warszawie innego wyjścia niż walka do końca i z użyciem najcięższej broni". Komentujący jego tekst "pytekprawny" sprecyzował: "Ta sprawa powinna być maksymalnie nagłaśniana i grillowana aż do bólu. W jakich traktatach jest "mrożenie funduszy dla PO w Polsce?" Dlaczego MSZ i ABW nadal milczą?"

No właśnie, rozumiem, że trzeba się pogodzić z decyzjami świętego człowieka, prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczącymi publikacji Aneksu do Raportu o WSI oraz zaniechania ekshumacji Żydów w Jedwabnem. Należy pogodzić się także z odłożeniem na kolejne dwa lata dekoncentracji mediów w Polsce. Kiedyś było za wcześnie, teraz jest za późno, bo trzeba koncentrować się na kampaniach wyborczych. Rozliczenie Pawlaka ze zdradzieckiej umowy gazowej z Rosją też nie może być sprawą priorytetową. Żydów należy przekupywać i siedzieć cicho, bo można stracić. Jednakże w przypadku dzisiejszego ataku PO z brzytwą nie da się usprawiedliwić przechodzenia do porządku dziennego. Okazja musi byc z cala bezwzglednoscia wykorzystana.  Pytac nalezy kogo sie tylko da: Tuska, Junckera, Bienkowską, Schetynę i pomniejszych cymbałów z jego partii. Pytać precyzyjnie o osoby, gremia, miejsca, daty i podstawy prawne. TVP powinna zaszaleć bez najmniejszego umiaru. Arogancja i demagogia  w dniu dzisiejszym i następnych jest cnotą.

Jak nie teraz, to kiedy? A sytuacja w Europie Zachodniej ułożyła się świetnie  jak na zamówienie. Tam Trump, tu CSU, tam uchodźcy gotujący broń chemiczną w Kolonii, tam Włochy, tu Austria, no i ciągle ten Brexit. A w dodatku, po ostatniej wizycie Timmermansa w Warszawie i grzeczniutkim podziękowaniu za wizytę i możliwość dialogu (styl naszego premiera prawie jak  Dona Corleone czy odeskiego Beni Krzyka) zrzucony został na dobre garb przejmowania się procedowaniem art.7.

Tagi:

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 15.Wrz
 • W ciągu ostatnich 10 lat pogłębił się proces laicyzacji i współczesna Europa „żyje tak, jakby Boga nie było”
 • Partia polityczna ma szczególny rodzaj wiarygodności, bo jeśli wykonuje swoje zobowiązania w skali kraju, to można przyjąć, że będzie robiła to także na poziomie samorządów . Wolność jest tą wartością, którą Polacy szczególnie cenią. Jej potrzeba tkwi w Polakach i jest to zrozumiałe, „wynika z doświadczenia naszego narodu”. Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podkreślał wagę wiarygodności w życiu publicznym. Zaznaczył, że sprzyjają temu kontrole, bo – dodał – „każda władza demoralizuje, a władza […]

 • Opinie i analizy

 • 14.Wrz
 • Przyjaciel Rosji i Putina, nienawidzi Orbana! Kim jest Frank Schwabe, który zaprosił Kozłowską do Bundestagu?
 •       Frank Schwabe, wpływowy polityk SPD i niemiecki parlamentarzysta, był jednym inicjatorów wizyty Ludmiły Kozłowskiej w Niemczech. Choć kreuje się na wielkiego obrońcę praw człowieka, to od wielu lat wspiera rosyjskie lobby w niemieckiej polityce. Bronił też Rosji, gdy ta anektowała Krym i krytykował rewolucję, która przyniosła Ukrainie wolność. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kozłowska nadaje w Berlinie! Histeryczne tony na wysłuchaniu w Bundestagu: „Polska demokracja zmierza ku upadkowi!”   Martin […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 17.Wrz
 • 17 września 1939 r. godz. 4.20 nad ranem
 •       Pomimo fatalnego rozkazu Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza „z Sowietami nie walczyć”, oddziały KOP koło Podwołoczysk na Podolu – jako pierwsze – zdecydowały się na nierówną walkę z ogromnymi siłami Armii Czerwonej, która runęła na granicę Rzeczypospolitej. Choć ostatnie polskie jednostki wykrwawiały się w boju z Niemcami, Stalin nie ryzykował i 17 września skierował […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 16.Wrz
 • Dziś kilka wykładów z historii
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 978 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog:Gadający Grzyb – Musk, czyli psychopaci są wśród nas http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog:Rosemann (czyta MarkD) – My, boty.. https://blog-n-roll.pl/pl/blogs/rosemann 19:17 Audiobook:Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik Żywica, odc 21 http://wicikzywica.niepoprawneradio.pl 19:38 Historia:plk Żurowski Antoni Władysław […]