Granica ustępstw wobec KE wyczerpała się.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że „wejście do Unii Europejskiej i środki unijne, to nie była żadna łaska, która ma skapnąć z pańskiego, to była pewna transakcja”. „My otwieramy nasz rynek na ich dobra i usługi, a kraje Europy Zachodniej nam ten dostęp do rynku z licznymi konsumentami płacą, wpłatami między innymi na fundusz spójności, z którego finansowane są przedsięwzięcia wyrównujące poziom rozwoju”. W wyniku tej transakcji „nasze rynki zostały opanowane przez zagraniczne korporacje, a teraz słyszymy, że od Komisji Europejskiej, że będzie ona ograniczać wydatki na rzecz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, choć różnice rozwojowe pomiędzy Zachodem i Wschodem Europy są jeszcze ogromne”. Premier Morawiecki – wejście do Unii i środki unijne to nie była żadna łaska

Po spotkaniu Morawieckiego z Timmermansem. "Odbyliśmy konstruktywną rozmowę"

Są siły, którym nie zależy na kompromisie; cieszę się, że Frans Timmermans nie reprezentuje takiej pozycji – powiedział w poniedziałek po spotkaniu w Warszawie z wiceszefem KE premier Mateusz Morawiecki. Timmermans wyraził nadzieję na kontynuowanie konstruktywnego dialogu z polskim rządem.

Ambasadorowie UE ustalili zasady wysłuchania Polski ws. praworządności

Ambasadorowie państw członkowskich UE po długiej dyskusji ustalili w środę wieczorem w Brukseli tryb wysłuchania Polski w ramach procedury z art. 7 unijnego traktatu – podały PAP źródła unijne.

Szydło: Granica ustępstw wobec KE wyczerpała się

Polski rząd zrobił już naprawdę bardzo dużo ustępstw w stosunku do Komisji Europejskiej, ich granica się wyczerpała – powiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Dodała, że polski rząd oczekuje teraz "dobrej woli" ze strony KE.

Szewczak : "Po słowach Trzaskowskiego prezydent powinien rozważyć zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego"

W kontekście dzisiejszej wypowiedzi prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej, kandydata na prezydenta Warszawy, pana Rafała Trzaskowskiego o tajnym porozumieniu między jego partią a Komisją Europejską dot. ewentualnego zamrożenia pieniędzy dla Polski do czasu zmiany rządu w Polsce, wydaje się, że tego typu oświadczenie ma znamiona informacji o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady stanu. Jest to tak poważna sprawa dla bezpieczeństwa ekonomicznego państwa polskiego, że wydaje się iż pan prezydent Andrzej Duda powinien rozważyć możliwość zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tej kwestii. Polski rząd powinien zapytać pana Timmermansa czy takie porozumienie miało miejsce, kto je prowadził, jakie są podstawy prawne ewentualnego zamrożenia tych pieniędzy i czy nie narusza to zasad praworządności w Unii Europejskiej, a może to zwykłe kłamstwo – stwierdził Janusz Szewczak.

Brońmy polskiej duszy

Ks. abp Marek Jędraszewski wezwał do obrony polskiej duszy przed ateizacją i bezbożnictwem, a rodzin przed ideologią gender.Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, nawiązując do słów o zadaniach Kościoła wypowiedzianych 40 lat temu przez ks. kard. Karola Wojtyłę na Świętej Górze, wskazał, że choć zmieniły się czasy i konteksty, są one bardzo aktualne.

 

Ostrożne założenia do budżetu na 2019 rok

Założenia są dość konserwatywne, wzrost gospodarczy w 2019 roku ma wynieść 3,8%, średnioroczna inflacja 2,3 proc., a stopa rejestrowanego bezrobocia na koniec roku ma wynieść 5,6 proc. Przeszacowanie poziomu wzrostu PKB, mogłoby oznaczać przeszacowanie dochodów, a w konsekwencji i wydatków budżetowych i końcówce roku, konieczne byłyby ich ograniczenia, a to są działania szalenie niepopularne.

Jak będzie się rozwijała polska gospodarka? Oto prognozy do 2021 roku

W najbliższych latach dynamika PKB w Polsce spowolni i wyniesie odpowiednio: 4,4 proc. w 2018 r., 3,6 proc. w 2019 r., 3,2 proc. w 2020 r. i 2,9 proc. w 2021 r., inflacja będzie rosła – prognozują eksperci.

Raport S&P o polskiej gospodarce. Jest prężna.

Polska gospodarka jest prężna i nie widać w niej nierównowag – oceniła agencja S&P w raporcie z 21 czerwca. Analitycy S&P zwrócili uwagę na możliwość spadku konkurencyjności w polskim sektorze bankowym z.

"Chcemy, by efekty wzrostu gospodarczego były odczuwalne dla społeczeństwa"

Chcemy, by efekty wzrostu gospodarczego były odczuwalne dla społeczeństwa –podkreślił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński  na spotkaniu z przedsiębiorcami w Wieluniu.

Produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywano. GUS podał dane za maj

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się w maju br. o 5,4 proc. r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 1,6 proc.

GUS: Płace i zatrudnienie wciąż rosną. Oto najnowsze dane

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2018 r. wzrosło o 7% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 3,7 r/r, podał Główny Urząd Statystyczny.

Płace rosną w tempie 7 proc. Na rękę blisko 3 340 złotych

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane z rynku pracy.

Polacy kupują coraz więcej. W konsumpcji dogoniliśmy już Greków

Konsumpcja to jedna z dziedzin, w której bardzo szybko nadrabiamy dystans do bogatszej części Europy. W dekadę przegoniliśmy w zakupach pięć krajów. Do najbogatszych Norwegów wciąż nam daleko, ale coraz bliżej.

W czerwcu poprawiły się bieżące i przyszłe nastroje konsumentów – GUS

Bieżące i przyszłe nastroje konsumentów były w czerwcu na poziomach wyższych niż miesiąc wcześniej – podał w środę GUS.

Polska już nie jest krajem na dorobku. Świat może nam pozazdrościć

85 procent ludzi na świecie żyje w krajach, gdzie przeciętny dochód na mieszkańca jest mniejszy niż w Polsce.

Gonimy Unię, ale powoli. Poziom PKB na mieszkańca Polski zwiększył się do 11,8 tys. euro

Eksperci zwracają uwagę, że czynnikiem, który z dużym stopniu będzie wpływał na poprawę poziomu PKB per capita Polski, będzie malejąca liczba mieszkańców naszego kraju.

PiS zyskuje, a PO traci. W Sejmie tylko cztery partie. SONDAŻ Kantar Public

Notowania PiS wzrosły o 5 punktów procentowych, z kolei PO spadły o 2 punkty procentowe, wynika z sondażu Kantar Public.Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.).

Minister Finansów: Polskę czeka zmiana struktury gospodarki

Zasadniczym wyzwaniem polskiej gospodarki jest utrzymanie wysokiego i trwałego tempa wzrostu gospodarczego – oświadczyła minister finansów Teresa Czerwińska. Wśród wyzwań wymieniła też m.in. zmianę struktury gospodarki na bardziej innowacyjną.

Program Czyste Powietrze. Strumień pieniędzy do 4 mln domów

Nowy projekt rządu ma na celu poprawę jakości powietrza w domach jednorodzinnych. W grę wchodzą miliardy złotych dotacji.

Przed wakacjami szczegółowe informacje o tym, co zamierzamy zrobić na wsi

Jeszcze przed wakacjami pojawią się szczegółowe informacje o tym, co zamierzamy zrobić na wsi; to jest bardzo ważny i trochę zaniedbany temat –powiedział  podczas spotkania z mieszkańcami Bogorii
 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Minister rolnictwa odchodzi ze stanowiska

Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi -poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa.

Turystyczny boom na Polskę. Najchętniej przyjeżdżają Niemcy, Brytyjczycy i Ukraińcy

Trwa turystyczny boom w Polsce. Z danych GUS, wynika, że w pierwszych 4 miesiącach 2018 roku z noclegów skorzystało o 7 proc. więcej turystów niż przed rokiem. Z hoteli i pensjonatów najchętniej
korzystają sami Polacy, ale jest i coraz więcej zagranicznych turystów.

Podatek od linków i filtrowanie treści? Polski rząd krytyczny wobec reformy praw autorskich KE

Polski rząd jest krytyczny wobec tzw. podatku od linków i obowiązku filtrowania treści – poinformowało PAP Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kwieciński: budżet UE jest dla wszystkich krajów

Budżet UE jest dla wszystkich krajów, a nie tylko dla wybranych – mówił w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując ostatnią decyzję szefów rządów Niemiec oraz Francji o utworzeniu odrębnego budżetu dla strefy euro. Przypomniał też, że budżet UE wszystkie kraje muszą zaakceptować. Przypomniał, że nowa perspektywa finansowa zacznie się w roku 2021, więc jest wiele miesięcy na negocjacje.

Szewczak o budżecie strefy euro
Myślę, że to jest coś znacznie poważniejszego i groźniejszego niż Unia dwóch prędkości. Dlatego, że to się wpisuje w pewien kontekst nasilającego się geopolitycznego konfliktu na linii USA-UE, a właściwie USA-Niemcy. Powołanie Europejskiego Funduszu Walutowego, to policzek i pogrożenie palcem Stanom Zjednoczonym w kontekście Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Przypomnijmy, że różnice w metodzie wychodzenia z kryzysu między Międzynarodowym Funduszem Walutowym a KE, były już widoczne w przypadku Grecji. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważał -i słusznie – że trzeba umorzyć część długów Grecji. Niemcy natomiast uważały, że trzeba im pożyczyć kolejne pieniądze, by spłacali stałe długi. To pomysł kompletnie bez sensu, nieskuteczny, bo widać, że Grecja ma dzisiaj po tej rzekomej pomocy w wielu aspektach znacząco gorsze wskaźniki. Jak choćby wzrost długu publicznego w relacji do PKB do poziomu 180 proc.

Strefa euro nie porozumiała się w sprawie osobnego budżetu

Mimo francusko-niemieckiej zgody co do konieczności utworzenia odrębnego budżetu dla strefy euro wśród ministrów finansów 19 państw nie ma na razie porozumienia, by wykonać taki krok.

Szef MSZ: Wspólny budżet strefy euro to pierwszy krok do dezintegracji UE

Budżet strefy euro to pierwszy krok to dezintegracji UE – uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem kraje tej strefy będące w kryzysie należy reformować tak, by ich system państwowy był zdrowy i wtedy nie będzie.

Ministerstwo Finansów prezentuje Nową Ordynację Podatkową. "Przejrzystość, prostota, przyjazność"

Zasada „3 x P” to pomysł ministerstwa Finansów na odświeżenie przepisów prawa podatkowego w Polsce. Zdaniem władz, obecną ustawę trzeba zmienić, ponieważ jest przestarzała (ma ponad 20 lat) i nie nadąża za unijnymi i światowymi standardami.

Specustawa mieszkaniowa. Rząd przyjął projekt nowych przepisów

Za sprawą specustawy okres przygotowania inwestycji mieszkaniowych ma się skrócić z pięciu lat do roku. Nowe prawo ma też wprowadzić standardy urbanistyczne, którymi trzeba będzie się kierować.

Zadłużenie Skarbu Państwa spadło w kwietniu o 1 proc. do 948 mld zł

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2018 r. spadło o 1% m/m i wyniosło 948 740 mln zł, podało Ministerstwo Finansów (MF) prezentując ostateczne szacunki.

Wzrost gospodarczy przekracza 5 proc.

Na optymistyczne oceny pozwalają analitykom wczorajsze dane z przemysłu i budownictwa. Produkcja przemysłowa okazała się o 5,4 proc. wyższa niż rok wcześniej wobec oczekiwań ledwie przekraczających 3…

Zadłużenie SP nominowane w PLN w kwietniu '18 wyniosło 68,9 proc. – MF

Zadłużenie nominowane w złotych w kwietniu 2018 r. wyniosło 68,9 proc. wobec 69,3 proc. na koniec poprzedniego miesiąca – wynika z raportu MF.

Wild: W najbliższym miesiącu powstanie spółka do budowy szlaków kolejowych zw. z CPK

Budowa nowych szlaków kolejowych w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) będzie koordynowana przez spółkę powołaną w najbliższym miesiącu -mówił w czwartek pełnomocnik rządu ds. CPK..

CBOS: 49 proc. zadowolonych, że rządem kieruje Morawiecki; 38 proc. zwolenników rządu

W czerwcu 49 proc. badanych było zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki; 28 proc. było niezadowolonych; 23 proc. nie miało zdania – wynika z sondażu CBOS. Do zwolenników rządu zalicza się 38 proc. badanych, a do jego przeciwników 24 proc.; 33 proc.

MIiR: Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt likwidujący użytkowanie wieczyste

Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt likwidujący użytkowanie wieczyste – poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe MIiR. Projekt zakłada m.in. przekształcenie we własność użytkowania.

Morawiecki na spotkaniu V4 z kanclerzem Austrii: Nie należymy do klubu przyjaciół relokacji uchodźców

Nie należymy do klubu przyjaciół relokacji uchodźców i nie zamierzamy w tym procesie brać udziału – mówił w czwartek w Budapeszcie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów państw Grupy.

Polska przeciwko porozumieniu UE w sprawie urlopów rodzicielskich

Przedstawiciele państw UE porozumieli się w czwartek w sprawie przepisów dotyczących urlopów rodzicielskich. Polska nie poparła kompromisu ze względu na niechęć do klauzuli, nakazującej dzielenie się.

CBŚP zlikwidowało kolejne nielegalne kasyna

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało kolejne trzy punkty z nielegalnym hazardem. W lokalach na terenie Warszawy stało 15 automatów bez koncesji. W ostatnich dniach zatrzymano dwie osoby, ale w
prowadzonym śledztwie zarzuty usłyszało już 50 osób.

MSWiA bada sprawę komunalizacji działek na Półwyspie Westerplatte

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawdza proces komunalizacji sześciu działek na Półwyspie Westerplatte. O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”.

Historia upadku GetBack. Były prezes spółki windykacyjnej grał ostro do końca

Wypuszczenie nieprawdziwego komunikatu o uzyskaniu ćwierci miliarda zł od dwóch potężnych państwowych instytucji finansowych można dzisiaj uznać za szaleństwo, ale można też uznać za próbę postawienia ich zarządów przed faktem dokonanym.

GetBack dziurawy jak sito. "Śledztwo w sprawie nieprawidłowości zatacza coraz szersze kręgi"

Niemal każdy dzień przynosi nowe ustalenia w sprawie afery wokół GetBacku. Były prezes spółki, któremu grozi do 10 lat pozbawienia wolności, nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. A prokuratura, CBA i urzędnicy KNF odkrywają kolejne wątki związane z funkcjonowaniem spółki za
prezesury Konrada K.

Zatrzymania w sprawie wyłudzeń w firmie budowlanej. "Wyprowadzili" kilkadziesiąt milionów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób podejrzewanych o wyprowadzanie majątku z likwidowanego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Mieli oni doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia jej majątkiem na kwotę 28,6 mln zł. PNI jest spółką, którą niedawno postanowiły zakupić PKP Polskie Linie Kolejowe.

CBA rozbiło przetargowy układ. Pięć osób zatrzymanych

Agenci CBA z wydziału zamiejscowego w Bydgoszczy zatrzymali pięć osób, które miały ustawiać przetargi m.in. na projekt budowy dworca Olsztyn Główny wraz z modernizacją torów i infrastruktury. Tylko ten przetarg wart był ok. 5 mln zł.

Merkel i Macron chcą stworzyć budżet strefy euro. W tle nowe "enfant terrible" Europy

Angela Merkel i Emmanuel Macron po cichu dogadali się w sprawie reformy strefy euro – chcą dla niej osobnego budżetu. Ta informacja postawiła na równe nogi wszystkich, którzy obawiają się tzw. Europy
dwóch prędkości. Tym razem głównym problemem europejskiego duetu nie są ani Polska ani Węgry.

Parlament przegłosował opuszczenie Unii Europejskiej.

Obie izby brytyjskiego parlamentu – Izba Gmin i Izba Lordów – przyjęły w środę ustawę o wyjściu z Unii Europejskiej, ostatecznie odrzucając poprawki zgłaszane przez grupę proeuropejskich
buntowników w rządzącej Partii Konserwatywnej.

Szef MSW Austrii: chcemy rewolucji w podejściu UE do migracji

Minister spraw wewnętrznych Austrii Herbert Kickl powiedział w środę w Rzymie, że jego kraj oraz Włochy proponują "rewolucję kopernikańską" w podejściu UE do spraw migracji. "Klimat w Europie
zmienia się" – dodał szef włoskiego MSW Matteo Salvini.

Socjal dla uchodźców w UE. Kto, gdzie i ile dostaje

Zasiłek na utrzymanie osoby ubiegającej się o azyl wynosi w Niemczech 354 euro na osobę. To dużo, ale są kraje, które są jeszcze bardziej hojne.

Jak wynika z raportu Hiszpańskiego Obserwatorium Wolności Religijnej i Wolności Sumienia (OLRC) chrześcijanie są najczęściej prześladowana grupą wyznaniową w tym kraju. Organizacja złożyła w biurze tamtejszego odpowiednika Rzecznika Praw Obywatelskich petycję w by uruchomić telefon dla ofiar przemocy ze względu na przekonania religijne. Prezes OLRC, María García, przedstawił przerażający raport „Ataki na wolność religijną w Hiszpanii 2017”. Wskazuje on także, jakie kroki
należałoby podjąć w celu ochrony miejsc kultu i ofiar przemocy, oraz śledztwa w sprawach przestępstw z nienawiści do religii.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Lut
 • 59 proc. badanych uważa, że PiS wywiązuje się z obietnic wyborczych.
 • W słowie „Polska” zawierały się dla niego wszystkie wartości najwyższe. Wymienię trzy z nich: naród, niepodległość, państwo – powiedział bp Michał Janocha podczas mszy żałobnej w intencji zmarłego b. premiera Jana Olszewskiego. Polska była jego wiarą, jego nadzieją, jego miłością. B. Nizieński: odszedł od nas człowiek prawy i odważny, gorąco kochający Polskę Odszedł od nas […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 17.Lut
 • Strach się bać. Refleksje
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1019 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Dywidenda obywatelska – eksperyment czy konieczność? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Felieton: Małgorzata Todd – Zawłaszczanie słów http://mtodd.pl 19:13 Blog: Tymczasowy (Czyta MarkD) – Zależność rodzi władzę http://blogmedia24.pl/blog/353 19:20 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]