„Polska miłością wskrzeszona”.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Nikt nie mówił wcześniej o wartościach. To partia, która przejęła pewne elementy starej demokracji. Społeczeństwo to doskonale zrozumiało-Elżbieta Królikowska-Avis pytana o wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oceniła, że PiS jest pierwszą partią, która wie czym są serwituty władzy.

Premier Morawiecki: "Państwo moich snów: atrakcyjne, które zatrzymuje i przyciąga talenty"

Premier podkreślił wartość wyniesioną ze swoich podróży po Polsce i spotkań z obywatelami, wskazując na wnioski, jakie można z nich wyciągnąć:Jest oczekiwanie działań rozwojowych, polityki, która tworzy bogaty kraj  w dłuższej perspektywie. To jest właśnie Polska moich snów: atrakcyjne państwo, które zatrzymuje i przyciąga talenty, nie wypycha ludzi na emigrację, tworzy bogactwo, naszą polską drogę do trwałego dobrobytu. Ale także zachowuje chrześcijańską tożsamość i kulturę, i tym też przyciąga. O tym mówię Polakom.

Premier Morawiecki w Strasburgu

Polska obchodzi w tym roku 550. rocznicę zwołania pierwszego Sejmu i stulecie odzyskania niepodległości; to pokazuje, jak głęboko w polskiej kulturze politycznej zakorzeniona jest idea parlamentaryzmu, demokracji i rządów prawa – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Strasburgu.

"Proszę nas nie pouczać, mydoskonale wiemy jak zarządzać naszymi instytucjami"

Polska jest dumnym krajem, proszę nas nie pouczać, my doskonale wiemy jak zarządzać naszymi instytucjami – odpowiadał stanowczo na pytania europosłów premier Mateusz Morawiecki.

B. Szydło: Razem bierzemy odpowiedzialność za Polskę

Razem bierzemy odpowiedzialność za Polskę. Najważniejsze jest znalezienie wspólnej drogi, żeby rozwój Polski następował jeszcze szybciej – mówiła w wicepremier Beata szydło podczas  spotkania z mieszkańcami w Urszulinie .Zawsze musimy siebie szanować i szukać kompromisu. Wspólnie bierzemy odpowiedzialność za to miejsce, w którym przyszło nam żyć, razem pracować dla dobra Polski, dla dobra przyszłych pokoleń, tego wszystkiego, co jest dla nas najważniejsze.

Ks. bp prof. I. Dec: Radio Maryja wychowuje, dostarcza informacji i formacji

„Tak jak wskazywał Benedykt XVI – przyszłość należy nie do nienawiści, ale do miłości, prawdy, piękna. Wszystkie te wartości mają źródło w Bogu i do Niego prowadzą. Właśnie w tym duchu wychowuje nas , dostarczając informacji i formacji” – powiedział  JE ks. bp prof. Ignacy Dec.  27. spotkanie przed tronem Matki Bożej Królowej Polski będzie przebiegało pod hasłem „Polska miłością wskrzeszona”.

Janusz Szewczak:Jak mawiał Imć Zagłoba: "Zdrajcy, Zdrajcy, po trzykroć Zdrajcy"

Nie bójmy się używania prostych i prawdziwych słów – Tusk, Boni, Lewandowski, Thun, Schetyna dlaczego tak bardzo nienawidzicie Polski, jak bardzo musicie mieć serca podłością zatrute, że tak zapiekle Ojczyźnie naszej szkodzicie? Komu służycie panie i panowie „Totalniacy”? Czy te srebrniki są tego warte? Czemu tak szkodzicie Polsce i Polakom w kraju i zagranicą, cóż Wam takiego uczynił ten łagodny Naród i dlaczego nie zamierzacie cofnąć się przed każdą niegodziwością? Przecież Judasz „to zbrodzień zawsze najsrożej w piekle męczony”. Tacy ludzie zawsze trafiali do IX kręgu
piekła. Ludzie bez miłości Ojczyzny, wiary i nadziei we własną wspólnotę zawsze będą w kręgu Antenora. Cóż Wam przyjdzie z tych milionowych, unijnych apanaży i pochwał wrogów naszego państwa, gdy w pamięci narodu będziecie postaciami wielce wstydliwymi. „Polskość to nie nienormalność” – jak twierdził Donald Tusk, to świadomość przynależności do narodu polskiego. Wy zaś traktujecie Polskę jak „pokój przechodni wynajęty w Europie” i stawiać chcecie pomniki Timmermansowi i jemu podobnym. Nic droższego oprócz Ojczyzny mieć nie wolno, bo Polak winien mieć polskie obowiązki. Hańba, po trzykroć, hańba.

Kwiatkowski: NIK pozytywnie oceniła wykonanie ustawy budżetowej za 2017 rok

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie ustawy budżetowej za 2017 rok, sprawozdanie rządu z wykonania budżetu jest rzetelne – powiedział w środę w Sejmie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

Szlachta: budżet roku 2017 był przełomowy pod wieloma względami

Budżet roku 2017 był przełomowy pod wieloma względami, był dopracowany i dobrze wykonany – powiedział Andrzej Szlachta (PiS) przedstawiając w środę w Sejmie sprawozdanie z prac komisji finansów publicznych nad sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2017 r.

Rafalska: naprawdę szybkie tempo składania wniosków o "Dobry start" i "500 plus"

Ten pierwszy dzień ze świadczeniem "Dobry start" przebiega bardzo sprawnie. Dotychczas złożono ponad 59 tys. wniosków". Tempo składania wniosków jest naprawdę całkiem spore -oceniła minister.

Stołówka+. Rząd nakarmi uczniów i wydłuży im przerwy

Małe dzieci zjedzą ciepły posiłek w szkole. Zmieni się też układ przerw międzylekcyjnych. Krótkie będą trwały co najmniej 10 minut, a duża zostanie wydłużona do 40 minut.

Wcześniejsza emerytura nie zdemolowała finansów ZUS

Wpływy ze składek na ubezpieczenie społeczne są wyższe od złożeń. A to oznacza, że koszty obniżania wieku emerytalnego nie będą dla budżetu państwa zbyt duże – podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku. Jest projekt rozporządzenia

Ustalenie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. na poziomie ustawowego minimum, czyli 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2018 r., zakłada projekt rozporządzenia.

Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo-Uczestnictwo-Solidarność”. Jego celem jest podniesienie jakości i poziomu życia seniorów oraz wspieranie ich jak najdłuższej
samodzielności i aktywności. To pierwszy kompleksowy dokument rządowy uwzględniający szczegółowe rozwiązania we wszystkich najważniejszych sferach życia osób starszych, między innymi w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zdrowia, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także potrzeby dostosowania infrastruktury, systemu służby zdrowia czy rynku pracy do potrzeb i możliwości osób starszych. Komitet pozytywnie zaopiniował dokument.

Kuźmiuk: Prawie 10 mld zł nadwyżki budżetowej po 5 miesiącach 2018 roku

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że od stycznia do maja odnotowano wzrost dochodów z 5 głównych podatków (VAT, PIT, CIT, podatek akcyzowy i od gier oraz podatek od instytucji finansowych) w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W okresie 5 pierwszych miesięcy tego roku wszystkie dochody budżetu państwa były wyższe o 10,7 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, przy czym dochody podatkowe były wyższe o ponad 9 mld zł (o ok. 7 %). Po 5 miesiącach widać wreszcie wyraźny wzrost wpływów z podatku VAT  w stosunku do roku ubiegłego, choć dochody z tego tytułu w 2017 roku były bardzo wyśrubowane (wzrosły one o 2,8%, tj. o ok.1,9 mld zł).

Czerwińska: chcemy, żeby w tym roku deficyt budżetu był jak najmniejszy

Na koniec 2018 r. w budżecie będzie deficyt, ale chcemy, żeby był on jak najmniejszy – zapewniła w komentarzu udzielonym PAP minister finansów Teresa Czerwińska. Pozytywnie oceniła sytuację tegorocznego budżetu, podobnie jak realizację budżetu w zeszłym roku.

Komisja ds. wyłudzeń VAT zbada, dlaczego Polska stała się rajem dla złodziei podatkowych

Komisja ds. wyłudzeń VAT nie będzie badać wielkości wyłudzeń podatku, bo na to mamy faktury. Będziemy badać to, dlaczego Polska stała się rajem dla złodziei podatkowych i dlaczego nie było reakcji państwa w tym zakresie –wskazał w piątek wiceszef MIiR Artur Soboń.

Morawiecki: Chciałbym, byśmy rządzili kilka kadencji, bo wówczas będziemy w stanie trwale odmienić Polskę

Chciałbym, byśmy rządzili kilka kadencji, bo wówczas będziemy w stanie trwale odmienić Polskę; jako kraj mamy ogromną szansę przed sobą, ale nasze reformy mogą zostać odwrócone –

Rewolucja w podatkach stała się faktem

Od niedzieli przedsiębiorcy będą mogli regulować faktury VAT w mechanizmie podzielonej płatności, jednocześnie fiskus będzie mógł zażądać – także od najmniejszych firm, ale tylko tych prowadzących elektroniczne księgi – kolejnych danych w formie plików JPK. Rozwiązanie
budzi wiele obaw ze strony firm.

Rząd nie zapomina o małych i średnich firmach

Szukamy możliwości zastosowania mechanizmów, które udrożnią płatności dla małych i średnich firm; analizowany jest m.in. pomysł, aby umożliwić kontrahentom odliczanie VAT dopiero po zapłaceniu przedsiębiorcy jego należności – powiedział  premier Mateusz Morawiecki.

S&P podnosi prognozę wzrostu PKB Polski

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2018 r. do 4,7 proc. z 4,5 proc. – wynika z porównania prognoz agencji z raportu datowanego na 5 lipca z poprzednio dostępnymi projekcjami .

NBP: Aktywa rezerwowe spadły o 4,5% r: r do 93,54 mld euro w czerwcu

Oficjalne aktywa rezerwowe wyniosły w czerwcu br. 93,54 mld euro, podał Narodowy Bank Polski (NBP). W ujęciu rocznym odnotowano spadek o 4,5% r/r (i spadek o 2,8% w ujęciu miesięcznym).
Liczone w złotych, aktywa rezerwowe wyniosły w czerwcu br. 407,98 mld zł (wobec 415,74 mld zł miesiąc wcześniej i 414,07 mld zł rok wcześniej).

Szybki szacunek GUS: inflacja w czerwcu wzrosła o 1,9 proc.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2018 r. wzrosły o 1,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. -podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

Eurozłoty kieruje się ku 4,40; krajowe dane neutralne dla długu

Wzrost ryzyka politycznego na świecie powoduje, że kurs EUR/PLN kieruje się w stronę poziomu 4,40 – oceniają ekonomiści. Ich zdaniem poniedziałkowe dane z Polski – odczyt PMI i szacunek inflacji – nie powinny wpłynąć na wyceny krajowych obligacji.

Eurostat: Stopa bezrobocia w Polsce w maju nadal wynosiła 3,8 proc.

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,8% w maju br. -tj. tyle samo, co w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W kwietniu 2017 r. wynosiła 5,2%.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w maju o 5,6 proc.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o
5,6% r/r w maju 2018 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Sejm uchwalił specustawę mieszkaniową. Zobacz, co zyskają deweloperzy

Skrócenie czasu przygotowania inwestycji mieszkaniowej z 5 lat do roku, oraz określenie standardów dla tych inwestycji – to cel specustawy mieszkaniowej, którą w czwartek uchwalił Sejm.

Nawet 30 mln zł kary dla firm. "To ochrona przed agresywnymi koncernami"

Firma bez wewnętrznych jasnych procedur to maszynka do oszustw – mówI Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. To jego odpowiedź na krytykę projektu ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Pozwoli ona nakładać na firmy kary, sięgające nawet 30 mln zł.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska, która ma pomóc przeciwdziałać m.in. porzucaniu odpadów komunalnych i niebezpiecznych w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ustawa trafi.

Jak mówił Soboń w PR24, projekt ustawy przewiduje, że nie będzie „żadnej konieczności cokolwiek zgłaszać czy wnioskować” o takie przekształcenie. „Po prostu stanie się to z automatu” – mówił. Dodał, że każdy otrzyma od starosty, burmistrza czy prezydenta zaświadczenie o takim przekształcaniu. W projekcie zaproponowano, że od 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania
wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielolokalowymi zostanie przekształcone w prawo współwłasności gruntu na rzecz właścicieli domów i lokali położonych na takich gruntach.

Dworczyk: komisja zbada okres, w którym przyrost luki VAT-owskiej był najwyższy

W 2007 r. Polska była liderem Unii Europejskiej z najniższą luką VAT-owską, a w 2015 r. ta luka była jedną z najwyższych w Unii – mówił w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że komisja śledcza zbada właśnie ten okres, gdyż przyrost luki VAT był wtedy największy.

Dworczyk: mandaty sędziów, którzy nie złożyli oświadczeń, wygasły 4 lipca;

Do tej pory sędziowie przechodzili w stan spoczynku w wieku 70 lat, a teraz – w wieku 65 lat, tak jak wszyscy Polacy. Sędziowie nie są żadną inną grupą – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Wyraził nadzieję, że sędziowie, którzy ukończyli 65 lat a nie złożyli oświadczeń, uszanują to.

NFZ obiecuje pieniądze dla ratowników medycznych z SOR

W planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2019 znajdują się środki na zapłatę za świadczenia udzielane przez ratowników poza systemem ratownictwa medycznego – powiedział PAP prezes NFZ.

Kancelaria Premiera przeznaczyła ponad milion zł dla medycznego Zespołu Ratunkowego

Ponad milion złotych przeznaczyła Kancelaria Premiera na dodatkowe wyposażenie i szkolenia medycznego Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej

Nakładów na zdrowie wzrosną do 6 proc. PKB w 2024 r.

Sejm znowelizował w czwartek ustawę zakładającą przyspieszenie tempa wzrostu nakładów finansowych na publiczny system ochrony zdrowia, tak by nie mniej niż 6 proc. PKB było przeznaczane na ten cel od 2024 r..

Wyższe nakłady na zdrowie, ale część pieniędzy pójdzie na podwyżki dla personelu

Zwiększą się nakłady na leczenie rehabilitacyjne, mniej pieniędzy pójdzie na stomatologię i profilaktykę. Pracownicy medyczni w 2019 r. dostaną podwyżki. To niektóre z założeń planu finansowego NFZ.

Wiceminister zdrowia: Robimy wszystko, aby sytuacja w szpitalach nie zagrażała pacjentom

Podejmujemy działania, aby ta trudna sytuacja, która występuje w województwie podkarpackim, nie zagrażała bezpieczeństwu pacjentów –powiedziała w czwartek w Rzeszowie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Ministerstwo Zdrowia kontra rezydenci. "Czeka nas fala protestów i strajków".

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i rząd zerwali porozumienie z rezydentami – informuje na Twitterze Porozumienie Rezydentów.

Ł. Szumowski: Pielęgniarki pomału wracają do zawodu

Porównując rok 2016 do 2017 mamy 10 tys. pielęgniarek więcej w zawodzie. Coś drgnęło do przodu. Myślę, że pielęgniarki wracają z innych zawodów chociażby z powodów finansowych – powiedział w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam prof. Łukasz Szumowski. Minister zdrowia odniósł się także do masowych zwolnień lekarskich pielęgniarek oraz stypendiów dla studentek położnictwa.

Szumowski: Podwyżki dla rezydentów będą naliczane od 1 lipca

Wzrost płac lekarzy rezydentów będzie obowiązywał od 1 lipca. Podwyżki będą wypłacane później jako zaległe wynagrodzenie – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia .

Przeprowadzamy zmiany, które zakończą chaos kompetencyjny wprowadzony do Wojska Polskiego przez PO. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianach w Systemie Kierowania i Dowodzenia. Przywracamy należną rangę Szefowi Sztabu Generalnego.

MON przedstawił szczegóły kontraktu na dostawę systemu obrony powietrznej „Wisła”

Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło dziś informacje na temat szczegółów kontraktu na dostawę systemu obrony powietrznej „Wisła”. Na pytania posłów z sejmowej komisji obrony odpowiadał wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

Sztafeta niepodległości żołnierzy WOT

W dniach 11-14 sierpnia, w przededniu Święta Wojska Polskiego, wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odbędzie się sztafeta niepodległości żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej przebiegną blisko 1100 kilometrów.

W niedzielę kolejne przysięgi żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Blisko 2 tys. żołnierzy będzie od niedzieli liczyła 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. brygady Władysława Liniarskiego „Mścisława”. Tego dnia w Sokółce i Bielsku Podlaskim kolejni żołnierze złożą przysięgi po zakończeniu 16-dniowego szkolenia podstawowego.

Polskie czołgi z nową amunicją. Zmodernizowane pociski trafią na wyposażenie Leopardów

500 sztuk to dopiero pierwsza z zaplanowanych na ten rok dostaw. W sumie Mesko S. A. dostarczy kilkanaście tysięcy sztuk tych pocisków.

Wojsko dostało nowe karabinki szturmowe. Trwa przezbrajanie polskich żołnierzy

Już piąty rok indywidualne uzbrojenie naszych żołnierzy dostosowywane jest do natowskich standardów opartych na kalibrze 5,56 mm.

Polska armia rozbudowuje łączność satelitarną. Stacja Bazowa pochłonie 25 mln zł

Będzie to naziemny hub, który ma zarządzać terminalami oraz siecią łączy satelitarnych naszej armii.

500 mln euro dla firm zbrojeniowych. Pieniądze z Unii mogą trafić do Polski

– Jesteśmy zdolni i gotowi tworzyć konsorcja z partnerami UE – poinformowała money.pl Polska Grupa Zbrojeniowa.

MON: Program Wisła nie oznacza rezygnacji z planów zakupu innego sprzętu

Program obrony powietrznej Wisła i zakup zestawów Patriot wpływa na realizację innych programów modernizacyjnych, ale nie oznacza rezygnacji z planów zakupu innego sprzętu – zapewnili przedstawiciele MON.

Trump: "Jesteśmy głupcami, że płacimy za ochronę Niemiec"

"Niemcy zawierają umowę na ropę i gaz z Rosją, gdzie płacą miliardy USD Rosji. Chcą ochrony przed Rosją, a płacą jej miliardy" – mówił Donald Trump. "I my jesteśmy głupcami, którzy za to wszystko płacą" – dodał.

Trump przerzuci 35 tys. żołnierzy z Niemiec do Polski?

Zza Oceanu płyną sensacyjne doniesienia na temat planów, jakie prezydent USA kreśli dla amerykańskich wojsk w Europie. Z powodu napięć na linii Trump-Merkel wokół kwestii finansowania obronności, Departament Obrony ma obecnie prowadzić analizy wycofania kontyngentu wojsk USA z Niemiec. Część z 35 tys. amerykańskiego żołnierzy, wchodzących w jego skład, mogłoby trafić do Polski.

w I półroczu tego roku mniej przestępstw kryminalnych i wysokie poczucie bezpieczeństwa

W I półroczu 2018 r. odnotowano mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. 93 proc. Polaków deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkują, jest bezpiecznie – poinformowała w piątek Komenda Główna Policji.

"Kontrola skarbowa w Amber Gold była fikcją". Marcin P. zlekceważył kontrolerów

Marcin P. lekceważył kontrolę skarbową Pomorskiego Urzędu Skarbowego. Odmawiał spotkania z kontrolerami tłumacząc, że nie ma czasu. Obraz działalności US z Gdańska ujawniła Małgorzata Wassermann podczas

Józef Pinior oskarżony o korupcję. Zarzuty usłyszał jego asystent i trzy inne osoby

Prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia ws. Józefa Piniora oskarżonego o popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym – podała we wtorek PK. Wraz z byłym senatorem oskarżony został jego asystent oraz trzy inne osoby.

Wrocław: Prokuratura zaskarżyła kolejną decyzję reprywatyzacyjną prezydent Warszawy

Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu domaga się unieważnienia kolejnej decyzji reprywatyzacyjnej prezydent Warszawy. Tym razem chodzi o decyzję z 2012 r. dotyczącą działki przy ul. Emilii Plater 15 – podała Prokuratura Krajowa.

CBA w krakowskim magistracie. Zatrzymano trzy urzędniczki, ustawiały przetargi

Urzędniczki w zamian za łapówki pomagały w uzyskaniu prawa do lokali użytkowych i mieszkalnych w atrakcyjnych miejscach Krakowa, między innymi przy ul. Szewskiej i Karmelickiej.

Warszawa: oskarżeni za nieprzekazywanie akt wojskowych do IPN

Prokuratura oskarżyła byłego dyrektora Departamentu Kadr MON i byłego dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie. Zarzuca im uchylanie się od przekazywania archiwalnych dokumentów do IPN.

Waldemar Pawlak może usłyszeć zarzuty. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie umowy gazowej z Rosją

Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim bada, czy wysocy urzędnicy rządowi przyjęli łapówki w zamian za niekorzystną dla Polski umowę gazową.

CBA zatrzymało pięć osób w sprawie GetBack – troje wiceprezesów spółki i dwoje biznesmenów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś pięć osób w sprawie nieprawidłowości w spółce GetBack – troje wiceprezesów spółki i dwoje biznesmenów – dowiedziała się PAP. Trwają działania prowadzone przez CBA i Prokuraturę Regionalną.

Korupcja przy przetargach na nieruchomości w centrum Krakowa. Trzy osoby aresztowane

Sąd zdecydował aresztowaniu urzędników krakowskiego magistratu -dyrektor kierującej wydziałem zajmującym się zasobem mieszkaniowym miasta, jednej z kierowniczek z Zarządu Budynków Komunalnych i pośredniczki – podało CBA w czwartek wieczorem.

Jedność w różnorodności – ta dewiza UE to nie są tylko puste słowa. Uszanowanie narodowych tożsamości to fundament zaufania w Unii” –powiedział premier podczas debaty plenarnej na temat przyszłości Europy w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. „To zaszczyt dla mnie jako
premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej móc przedstawiać polski punkt widzenia na najważniejsze wyzwania stojące przed UE. Właśnie tutaj w PE, który, spośród wszystkich instytucji unijnych, w największym stopniu odzwierciedla głos jej obywateli wyrażony w demokratycznych wyborach” –dodał.

Prezes IPN powołał zespół historyków do stałej współpracy z zespołem ds. reparacji

Informuję, że w ramach struktury IPN powstał zespół historyków do stałej współpracy z Zespołem Parlamentarnym ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec – napisał prezes IPN Jarosław Szarek w liście do przewodniczącego zespołu posła Arkadiusza Mularczyka.

Deklaracja polsko-izraelska ukazała się w europejskich dziennikach

Poświęcona relacjom polsko-izraelskim wspólna deklaracja premierów Polski i Izraela, Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu, ukazała się w środę w formie ogłoszenia na łamach kilku europejskich gazet w Niemczech i Francji.

Szewczak o debacie w PE:

Naprawdę duża klasa wystąpienia, profesjonalizm. Przy tych furiackich atakach, zachowaniach niegodnych przyzwoitego człowieka, jakie odstawiła tam np. pani Róża Thun, to polski premier jawił się tam jako prawdziwy arystokrata intelektu i zasad. Premier przedstawił fundamentalne
zagrożenia i problemy. Tylko eurodeputowani nie chcieli go słuchać. A już brednie, które opowiadał pan europoseł Lewandowski, że powinniśmy zajmować się sukcesami polskiej piłki nożnej, a nie tym co mówił premier, świadczą o tym, że ci ludzie albo mają coś z głową, albo są kompletnie odklejeni od rzeczywistości. Wydaje się, że już nawet Wałęsa, który straszył najpierw fizyczną
likwidacją rządu i bronią, doszedł do wniosku, że przeciwnicy naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości muszą się jeszcze bardzo rozmnożyć, żeby można było o czymkolwiek mówić. Wydaje się, że każdy sędzia, który bierze udział w tego typu manifestacji, np. sędzia Tuleya, powinien natychmiast być przeniesiony w stan spoczynku, dlatego że nie szanuje on poważnie zasady niezawisłości, ze względu na jawne manifestowanie swoich poglądów politycznych.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]