Będziemy pracować aby Polska była dumnym i pięknym krajem.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

 Nie byłoby Solidarności bez Powstania Warszawskiego i nie byłoby naszej wolności bez Solidarności, bez Armii Krajowej, bez Powstańców Warszawskich, bez Żołnierzy Wyklętych. „Chcemy, aby pamięć o Powstańcach szła przez pokolenia w przyszłość, jesteśmy dzisiaj depozytariuszami tej wielkiej wartości jaką jest Polska” Premier Mateusz Morawiecki: Bez Powstańców Warszawskich nie byłoby nas tutaj

"Mały ZUS"? O co dokładnie chodzi?

Już od 1 stycznia 2019 r. najmniejsi polscy przedsiębiorcy zapłacą niższy ZUS. Sejm przyjął tzw. mały ZUS dla małych firm. To dobra wiadomość szczególnie dla drobnych, jednoosobowych firm, bo oznacza kolejne ułatwienia.

Jest jeszcze lepiej, niż miało być. Świetne prognozy dla naszej gospodarki

Ekonomiści Credit Agricole podnieśli w poniedziałek prognozy wzrostu polskiej gospodarki na najbliższe dwa lata. Ich zdaniem PKB urośnie o 5 proc. w tym roku i o 3,7 proc. w przyszłym. Poprzednio analitycy CA prognozowali odpowiednio 4,5 i 3,2 proc.

Inflacja niższa od oczekiwań. Ratuje nas żywność

W lipcu roku ceny były średnio o 2 proc. wyższe niż rok wcześniej – podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To niżej niż wynikało z szacunków ekonomistów.

Gospodarka rośnie szybciej, niż przewidywali analitycy

Podwyższenie prognozy wzrostu PKB w 2018 roku z 4,6 proc. do 5,0 proc. oraz obniżenie prognozy deficytu sektora finansów publicznych z 1,7 do 1,5 proc. – to wskaźniki przedstawione we wtorek przez analityków PKO BP.

Dzięki nowym inwestycjom Polska awansowała na pierwsze miejsce w Europie

Polska wspięła się na pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby miejsc pracy utworzonych w efekcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ)

W Polsce najwięcej miejsc pracy. Warszawa wyprzedziła Berlin

Polska skutecznie przyciągnęła bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Polska przyciągnęła bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) typu greenfield, czyli relatywnie mniejsze przedsięwzięcia, o największej liczbie miejsc pracy w Europie w 2017 r. – wynika z raportu "fDi
Intelligence: Global greenfield investment trends". Liczba projektów w ramach bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce wzrosła o 24 proc. do 338. To daje nam 5. miejsce w Europie.
Jesteśmy też na 1. miejscu pod względem liczby miejsc pracy stworzonych dzięki projektom BIZ w 2017 r., przy wzroście o 53 proc. – wynika z raportu.

Polska odrzuca zarzuty KE dotyczące ustawy o Sądzie Najwyższym

Polska przekazała KE odpowiedź na pierwszy etap wszczętej procedury naruszenia prawa UE ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. W dokumencie Polska odrzuca zarzuty KE – podało w czwartek PAP źródło dyplomatyczne.

KRS: zgłoszono 198 kandydatur na sędziów SN

Do Krajowej Rady Sądownictwa do środy po południu wpłynęło 198 kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego – poinformowało PAP Biuro KRS. Najwięcej –91 kandydatur – wpłynęło na wakaty w Izbie Dyscyplinarnej SN.

KRS: Małgorzata Gersdorf jest byłą I prezes Sądu Najwyższego

Szacunek dla państwa i autorytet prezydenta wymagają, aby wydany przez niego akt ws. przejścia sędziego SN w stan spoczynku był respektowany m.in. przez Małgorzatę Gersdorf; dla KRS akt ten jest podstawą do tego, że Gersdorf jest byłą I prezes SN – podkreśliła KRS

Bezprawna decyzja Sądu Najwyższego

Sędziowie Sądu Najwyższego próbują zablokować stosowanie nowych przepisów dotyczących SN. Wysłali pytania do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i ogłosili, że zawieszają stosowanie nowej ustawy, mimo że nie mają do tego kompetencji.

Krasnodębski: radykalizacja jest wynikiem frustracji

Myślę, że ta radykalizacja jest wynikiem frustracji, bo nie udaje się zorganizować mas – ocenił wiceprzewodniczący PE, prof. Zdzisław Krasnodębski odnosząc się do ostatnich demonstracji przeciwników zmian w sądownictwie, które odbywały się m.in. przed Pałacem Prezydenckim.

Szewczak: Gdzie te elity, gdzie te damy, wulkany intelektu i dobrego smaku?

Nie każda twarz musi wyrażać bolesną tęsknotę za rozumem, ale nawet „najmniejsza czaszka, nawet ta słowiańska” winna pomieścić elementarne zasady kultury i współżycia społecznego. I można by, tak jeszcze długo, cytując myślicielki totalnej opozycji pokroju posłanki J.Schmidt, J.Scheuring-Wielgus czy Myszki Agresorki, tylko po co? . W demokracji każdy ma prawo się dowolnie kompromitować. Nic dziwnego, że według Forbesa, najcenniejszą polską gwiazdą 2018r. jest prezenterka TVN – „zwiewna i urokliwa” D.Wellman. No cóż jakie czaszki, takie gwiazdy, jakie gwiazdy, taki nieboskłon. I nawet z perspektywy żaby patrzącej na te damskie elity totalnej opozycji widać, że ta przynajmniej czasem coś kuma.

MF: Nadwyżka sektora general government wyniosła 2,7% PKB w I kw. 2018 r.

Wynik sektora instytucji rządowych i samorządowych w I kw. 2018 r. wyniósł 13 mld zł (2,7% PKB), a wynik pierwotny 20,5 mld zł (4,2% PKB)" -czytamy w "Informacji kwartalnej o stanie finansów publicznych w I kwartale 2018 r.

2/3 potrzeb pożyczkowych sfinansowane

Do końca lipca sfinansowane zostało 67 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych wynikających z ustawy budżetowej. Jednocześnie na przetargach zamiany prefinansowane zostało 6,6 mld zł potrzeb pożyczkowych 2019 roku. Na rachunkach budżetowych znajduje się ok.45 mld zł – poinformował Nowak.

Wydatki majątkowe budżetu państwa po czerwcu przyspieszyły do 3.740 mln zł – MF

Wydatki majątkowe budżetu państwa po czerwcu 2018 r. przyspieszyły do 3.740 mln zł z 3.103 mln zł po maju i obecnie wykorzystanie stanowi 17,1 proc. kwoty planowanej na 2018 rok – podał resort finansów.

Dywidendy i wpłaty z zysku do budżetu po VI wyniosły 270,78 mln zł – MF

Dywidendy i wpłaty z zysku do budżetu po czerwcu wyniosły 270,78 mln zł, czyli 12,0 proc. planu na 2018 rok – podało Ministerstwo Finansów w operatywnym wykonaniu budżetu.

Kwieciński: Dynamika PKB w II kw. wyniesie ponad 5 proc.

Dynamika wzrostu gospodarczego w II kw. będzie zbliżona do I kw., czyli wyniesie ponad 5 proc. – powiedział dziennikarzom minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że dynamika inwestycji w II kw. i w…

GUS: W 2017 r. Polska miała 2,5 mld zł nadwyżki w handlu zagranicznym

W 2017 r. Polska miała 2,5 mld zł nadwyżki w handlu zagranicznym towarami, wobec nadwyżki w wysokości 17 mld zł rok wcześniej -poinformował w piątek w ostatecznych danych GUS.

O 30 mld zł więcej w budżecie i 5-proc. wzrost PKB?

Eksperci wieszczą, że pod koniec roku w budżecie będzie o 25–30 mld zł więcej. A tegoroczny wzrost gospodarczy sięgnie 5 proc. PKB. Zmniejszy się także deficyt.

Zasiłek pielęgnacyjny i opiekuńczy w górę. Rząd przyjął zmiany

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące podwyższenia świadczeń dla rodzin, poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

W 300 lokalizacjach powstanie 100 tys. mieszkań

Mamy już ponad 300 lokalizacji w całej Polsce, na których chcemy budować w ramach programu Mieszkanie plus. Obliczyliśmy, że na tych gruntach będziemy mogli wybudować ponad 100 tys. mieszkań na wynajem oraz z opcją dojścia do własności” – powiedział Soboń. Dodał, że na teraz kwota planowanych inwestycji sięga blisko 25 mld zł.

A. Soboń: Bez samorządów nie jesteśmy w stanie realizować Mieszkania Plus

Bez samorządów nie jesteśmy w stanie realizować dużych inwestycji mieszkaniowych w ramach programu Mieszkanie Plus – powiedział w piątek wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Gdynia: Ok. 50 mln zł na modernizację PGZ Stoczni Wojennej

Na ok. 50 mln zł szacowana jest wartość pierwszego etapu programu modernizacyjnego PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni – podała spółka. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych byłej stoczni Marynarki Wojennej. Stocznia poszukuje też pracowników.

Nowa ordynacja podatkowa zmieni życie podatników. Oto propozycje resortu finansów [18 ZMIAN]

Nowa ordynacja podatkowa zmieni życie podatników. Nie zawsze na lepsze. Zobacz co proponuje Ministerstwo Finansów.

Kwieciński: Wykorzystaliśmy już 59,2 proc. funduszy unijnych na politykę spójności

Do 29 lipca Polska wykorzystała już 59,2 proc. środków unijnych z budżetu na politykę spójności na lata 2014-2020 – poinformował w poniedziałek na Twitterze szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wartość inwestycji, które powstały dzięki dofinansowaniu przez UE to 332,3.

KE: Wskaźnik koniunktury gospodarczej w strefie euro spadł do 112,1 pkt w VII

Wskaźnik koniunktury gospodarczej (ESI) w strefie euro spadł o 0,2 pkt m/m i wyniósł 112,1 pkt w lipcu br., podała Komisja Europejska (KE).
Wskaźnik koniunktury gospodarczej (ESI) w Polsce w lipcu br. wyniósł 110,2 pkt, wobec 109,9 pkt w poprzednim miesiącu, podała Komisja Europejska (KE).

Obniża się zagraniczna, a rośnie polska wartość dodana w eksporcie

Mniejszy napływ inwestycji zagranicznych obniżył zagraniczną wartość dodaną w polskim eksporcie. Uwzględniając strukturalny już charakter nadwyżki w handlu usługami można oczekiwać, że tendencja ta utrzyma.

Sprzedaż detaliczna w Polsce rośnie kilka razy szybciej niż w strefie euro

Sprzedaż detaliczna w Polsce w czerwcu 2018 roku wzrosła o 5,5 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 5,6 proc. w maju – poinformował Eurostat. W stosunku miesięcznym sprzedaż wzrosła o 0,7 proc.

Premier  Morawiecki: Przyjęliśmy rozwiązania, które mają wzmacniać pozycję rolników

Będziemy pracować dla dobra rolników, dla dobra gospodarki, aby Polska była dumnym i pięknym krajem – powiedział premier podczas spotkania z rolnikami w Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień w województwie lubuskim. Premier zaznaczył, że rząd „krok po kroku” stara się zmieniać
rzeczywistość w oparciu o wiarygodność i niekonfliktowanie grup społecznych. Nie będziemy się kłaniać żadnym ośrodkom zagranicznym, ale będziemy ze wszystkimi, współpracować dla dobra polskich rolników i polskiej gospodarki – oświadczył.

Rząd daje rolnikom nowe narzędzie do walki o swoje

Rolnik będzie zupełnie anonimowo donieść na nieuczciwego odbiorcę – niezależnie od tego czy będzie to przetwórca czy wielka sieć handlowy. To nowy pomysł ministra rolnictwa na poprawę sytuacji polskiej wsi.

Rząd przyjął program pomocy dla gospodarstw poszkodowanych przez suszę

Rada Ministrów przyjęła we wtorek program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich w tym roku poszkodowanych przez suszę lub powódź. Na jego realizację rząd przeznaczył z budżetu państwa 799,5 mln zł, w tym 697 mln zł na dopłaty do hektara zniszczonych upraw –

Grupa dla stabilizacji

Jeszcze w tym roku może powstać Narodowy Holding Spożywczy. Gdy w ubiegłym tygodniu założenia „Planu dla wsi” prezentowali premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, szef rządu przypominał, że w latach 90. w czasach rządów koalicji SLD – PSL sprzedane zostały główne firmy działające w sektorze przetwórstwa. Zniwelowaniu konsekwencji takich prywatyzacji – mówił premier – służyć ma właśnie budowa krajowej grupy spożywczej.

Kupimy rakiety za miliardy złotych

To bardzo ważny komunikat dla polskich artylerzystów, choć ogłoszony w czasie wakacji. Decyzją szefa MON Mariusza Błaszczaka, w celu przyspieszenia dostawy dywizjonowych modułów ogniowych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Homar, zakończono dotychczasową
procedurę ich wyboru. Teraz negocjacje w sprawie zakupu artylerii rakietowej w programie Homar będą się toczyć z amerykańską stroną rządową. Wybrano system HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) firmy Lockheed Martin.

MON: trzy załogi Gulfstreama gotowe do lotów HEAD

Trzy załogi lotów samolotów dyspozycyjnych Gulfstream G550 spełniają warunki wykonywania lotów z osobami na najwyższych stanowiskach w państwie –poinformowało w środę MON.

Trwa przekształcanie sztabu generalnego.

15 sierpnia będzie wręczonych kilkanaście nominacji generalskich, głównie oficerów liniowych – powiedział w piątek w Radiu Warszawa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

MON: rozmowy w USA o obronie powietrznej i artylerii rakietowej

Programy obrony powietrznej Wisła i artylerii rakietowej Homar oraz zakupy uzbrojenia dla Marynarki Wojennej RP były głównymi tematami rozmów wiceszefa MON Sebastiana Chwałka w USA – poinformował w piątek resort.

Min. Szumowski o planach MZ: Nowe pilotaże, zmiany dot. lekarzy, agencja badań,

Nowe pilotaże, m.in. w dziecięcej opiece psychiatrycznej, zmiany dot. dyżurów lekarskich, ramy prawne dla Agencji Badań Medycznych i analiza kalendarza szczepień – to niektóre powakacyjne plany Ministerstwa Zdrowia, które w wywiadzie dla PAP zapowiada szef resortu .

Wysiłek funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Ponad 1,7 miliarda złotych uszczuplenia w majątku publicznym -na trop tak wielkich nieprawidłowości natrafiło CBA w 2017 roku. To ponad trzykrotny wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Wartość ujawnionych przez Biuro korzyści majątkowych wręczonych w 2017 roku to ponad 194 mln złotych. Dane takie przedstawił w Senacie Szef CBA Ernest Bejda. Jak widać CBA rozpędza się i imponuje efektywnością.

CBA wykryło zmowy przetargowe i korupcję przy pracach w śląskiej kopalni

Centralne Biuro Antykorupcyjne w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach wykryło zmowy przetargowe i system korupcyjny przy pracach okołogórniczych w byłej kopalni Halemba-Wirek. Zarzuty w tej sprawie do tej pory postawiono sześciu osobom.

Czołowe postaci systemu bankowego III RP, ludzie służb PRL i osoby powiązane

Afera GetBack odsłania kolejne twarze – są to czołowe postaci systemu bankowego III RP, ludzie służb PRL, a także osoby powiązane m.in. z Platformą Obywatelską. O tym, kto wzbogacił się i uwiarygadniał działania spółki, która oszukała na obligacjach tysiące Polaków, napisali dziennikarze tygodnika "Sieci".

CBA zatrzymało cztery osoby ws. oszustw na szkodę państwowej agencji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby podejrzewane o oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2013-15 miały one wyłudzić blisko 4 mln zł na projekty z PARP.

Akt oskarżenia o przywłaszczenie prawie 30 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Akt oskarżenia w jednym z wątków śledztwa dotyczącego nieprawidłowości finansowych i korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie trafił we wtorek do sądu – podała Prokuratura Krajowa. Oskarżono 10 osób – b. dyrektorów sądów.

Barter, milionowe umowy na "gębę" i izraelski trop! Kolejnezeznania przed Komisją Weryfikacyjną

Umowy dotyczące nieruchomości wartych miliony złotych, a załatwiane na „gębę”, załatwianie polskiego obywatelstwa izraelskim klientom „króla” reprywatyzacji oraz podejrzane zaniki pamięci kolejnego świadka przed Komisją weryfikacyjną! Końcówka zeznań mec. Jana Stachury i wyjaśnienia składane przez Zbigniewa Niebrzydowskiego są dowodem na to, że afera reprywatyzacyjna ma jeszcze wiele tajemnic.Kolejnym świadkiem przesłuchanym przez komisję był właśnie Zbigniew Niebrzydowski – dawny współpracownik mec. Stachury. Układ między nimi
polegał na tym, że mec. Stachura przekazywał swoich reprywatyzacyjnych klientów właśnie Niebrzydowskiemu. Ten skupował od nich roszczenia za niewielkie pieniądze, a „odzyskane” kamienice warte były prawdziwe miliony.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje zwrotowe ws. Mokotowskiej 40 i Pięknej 49

Komisja weryfikacyjna uchyliła w czwartek decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 40 i Pięknej 49. Orzekła też, że decyzja ws. Jagiellońskiej 22 została wydana z naruszeniem prawa, jednak doszło tam do nieodwracalnych skutków prawnych i unieważnienie.

Były szef KNF Stanisław Kluza pomagał funduszowi Abris

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza sam zgłosił się z chęcią pomocy do funduszu Abris, gdy ten zamierzał pozwać Polskę o 2 mld zł odszkodowania – wynika z ustaleń DGP.

A. Mularczyk: W trakcie II wojny światowej w Warszawie zniszczono ok 75 proc. budynków

Według powojennych szacunków, w latach 1939-1945 w Warszawie zniszczono ok. 75 proc. budynków; bez prawobrzeżnej części miasta, wskaźnik ten wynosił 85 proc.; gdyby nie wojna, Polska miałaby dziś ok. 60 mln mieszkańców – powiedział PAP szef zespołu ds. reparacji Arkadiusz
Mularczyk (PiS).

„Polska musi strzec pamięci o swoich Bohaterach. We współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK wprowadzimy zmiany prawa, które pozwolą stworzyć spis grobów Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy Podziemia Niepodległościowego i objąć je specjalną ochroną państwa” – napisał Morawiecki na swoim profilu na Twitterze. Szef rządu podziękował także wszystkim, którzy – jak zaznaczył –„zabiegają o taką ochronę i społecznie dbają o mogiły Powstańców Warszawy”. – To piękne świadectwo pamięci. Pamięci, która musi trwać.
Cześć i chwała Bohaterom! – podkreślił.

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko dokąd idziemy,
ale też skąd przychodzimy.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]