Jasnogórskie Śluby Narodu. Jestem, Pamiętam, Czuwam.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.
Nowenna i uroczystość mają przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego Narodu . „Odczuwamy obecność Maryi w dziejach naszego Narodu, która dawała wiele razy dowody swej matczynej obecności i troski, również w wymiarze odzyskiwania niepodległości i gospodarzenia tą niepodległością”. – To stało się siłą wielką dla wielu pokoleń Polaków, ale i jest siłą wielką także dla naszego pokolenia – dodaje rzecznik Jasnej Góry. Podczas uroczystości ponowione zostaną Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego napisane przez prymasa Wyszyńskiego Komańcza, 16 maja 1956 .

Premier: Nasz program to Polska i wszystko to, co robimy. Chcemy o tym rozmawiać

Chciałbym, żebyśmy w wyniku tej kampanii byli numerem 1. Dzięki temu będziemy mogli zmieniać Polskę na lepsze. Tak, jakrobimy to z rządem— mówił premier.Będzie szereg ułatwień. Wiem, że bardzo potrzebujecielokalnych dróg. Będzie sześć razy więcej środków na drogi lokalne, niż w czasach PO/PSL— mówił premier. Kluczowe dla nas jest wejście w dyskusję na programy.Niech pokażą, jaki mają program, co mają do zaoferowania ludziom. Ich programem jest to, że chcą cofnąć wszystko to, co my wprowadziliśmy.Ta syrena nie jest programem— powiedział premier, odnosząc się do wyjącej w tle syreny, która miała zakłócić jego wystąpienie.Chcemy rozmawiać o programie, bo my mamy nasz program.Nasz program to Polska i wszystko to, co robimy, Jesteśmy wiarygodni. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w naszych małych ojczyznach –  w gminach i w miastach — podkreślił premier.

Szewczak:Opozycja powinna mieć program? Przecież go ma.

Faryzeusze i ignoranci ekonomiczni z PO, Nowoczesnej czy FOR prof. Balcerowicza kompletnie nie wiedzą już, co jeszcze wymyślić, skrytykować i zohydzić, bo już nawet na brak inwestycji w Polsce
wypłakiwać się w TVN, GW i niemieckich mediach się nie da. Widać, że totalni robią co mogą i jadą na przysłowiowych oparach. Przestali nawet mówić już o katastrofie gospodarczej, choć dopiero
po 3 latach sukcesów budżetowych rządów PiS, po wzroście i rekordach prawie wszystkich wskaźników i najniższych od lat deficytów budżetu (ok. 21 mld zł) deficytu sektora finansów publicznych, jak i deficytu ZUS-u ( na razie mniejszy o 5 mld zł). To, że jednak większość Polaków
takiego programu antypolskości i antyracjonalności nie kupuje, widać po najnowszym sondażu CBOS i życzymy sobie, by PO, PSL i Nowoczesna przy tak absurdalnych programach pozostały przez wiele najbliższych lat i kadencji.

Szef sztabu wyborczego PiS: dobra zmiana dotrze również do regionów

Jeżeli wygramy te wybory (…) to jestem przekonany, że mając dobre propozycje na poziomie rządowym, dobra zmiana dotrze również do regionów – ocenił  szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Czeka nas bardzo trudna kampania wyborcza, bowiem po drugiej stronie mamy agresywnego, wściekłego i niemerytorycznego przeciwnika, który nie jest zainteresowany żadną rozmową czy konfrontacją na programy, tylko awanturą— ocenił . Będziemy jednak robić wszystko, aby zmobilizować naszych wyborców, bo nie jest tak, że już wszystko wygraliśmy. Musimy dalej bardzo ciężko pracować, walczyć, by tę kampanię samorządową wygrać. Naszym celem jest, aby rządzić po tej kampanii w jak największej liczbie regionów. To jest dla nas najważniejsze.

PiS zwiększyło wpływy z VAT o 23 proc. "Za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich"

PiS potrafiło w ciągu trzech lat zwiększyć wpływy z VAT do budżetu o 23 proc. – pokazało, że jest partią skuteczną, zdeterminowaną, która służy Polakom i Polsce; za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich

Na koniec lipca w budowie było 792,9 tys. mieszkań, o 4,3 proc. więcej rdr – GUS

Na koniec lipca 2018 r. w budowie było 792,9 tys. mieszkań, o 4,3 proc. więcej niż przed rokiem – podał GUS. (PAP Biznes)

Premier Morawiecki: Od 1989 roku różne media się przepoczwarzyły

W wyborach samorządowych musimy pokazać, że będziemy dobrym gospodarzem w małych ojczyznach; obecnie PiS rządzi w jednym sejmiku wojewódzkim -mam nadzieję, że przejmiemy rządy w znacząco większej liczbie sejmików -podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Polska Wschodnia jednym z kluczowych obszarów inwestycji infrastrukturalnych

Region Polski Wschodniej będzie jednym z kluczowych regionów, gdzie będą lokowane inwestycje infrastrukturalne – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Kwieciński: w sierpniu KE przekazała do Polski prawie 246 mln euro

W sierpniu Komisja Europejska przekazała do Polski prawie 246 mln euro -napisał na Twitterze minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. To efekt rozliczenia Regionalnych Programów Operacyjnych przez kolejnych pięć województw.

Dwucyfrowy wzrost przemysłu. Rzadko bywało lepiej

W lipcu produkcja przemysłowa była o aż 10,3 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. Dane najlepsze od października i dużo lepsze niż spodziewali się tego ekonomiści. Dwucyfrowy wzrost nie zdarzał się często w historii.

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 9,3 proc. rdr.

Sprzedaż detaliczna w lipcu 2018 r. wzrosła o 9,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 0,3 proc. – podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Średnie zarobki w Polsce. Jest miasto, gdzie sięgają 6,6 tys. zł

Według GUS średnia pensja w 2017 r. w Polsce wynosiła 4528 zł brutto. Jak to wygląda w rozbiciu na miasta? Jastrzębie Zdrój jawi się jako miasto marzeń, za to z Piotrkowa Trybunalskiego lepiej uciekać.

Ukraińcy są już w co piątej firmie. Wiadomo, ile zarabiają

Od 2,5 do 3,5 tys. zł netto miesięcznie zarabia 60 proc. Ukraińców pracujących w Polsce. Dane w ramach „Barometru Imigracji Zarobkowej" przygotowali eksperci Personel Service we współpracy z
Pracodawcami RP.

Składki na ZUS wpływają, więc dotacja z państwa będzie sporo mniejsza

Zakład Ubezpieczeń Społecznych o 5,2 mld zł zmniejszy tegoroczną dotację budżetową do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zablokowanie takiej sumy środków możliwe jest w związku z lepszym spływem do Funduszu składek na ubezpieczenie społeczne.

GUS: nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw po I półr. wzrosły o 10,3 proc. rdr

Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw po I półroczu wzrosły o 10,3 proc. rdr, do 54,4 mld zł – podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Plan dla wsi według PiS: Polska wieś może być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało spot "#PlanDlaWsi – Ochrona, Wsparcie, Rozwój" promujący propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości dla rozwoju rolnictwa. "Polskie rolnictwo, polska wieś.

Nowelizacja Krajowego Zasobu Nieruchomości ma zachęcić do udziału w Mieszkaniu plus

Nowelizacja Krajowego Zasobu Nieruchomości ma zachęcić państwowe podmioty do udziału w Mieszkaniu plus – powiedział PAP ekspert portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński.

Sprawdzamy, gdzie powstaną Mosty+

Ruszył nabór wniosków w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. W ciągu kilku lat rząd zamierza zbudować przeprawy w 9 województwach za kwotę 2,3 mld zł.

Wakacyjny rekord. Dzięki 500+ i pogodzie

Padł wakacyjny rekord. Na obozy i kolonie w tym roku wyjechało 1,25 mln dzieci. To zasługa pogody, ale i 500+. Najwięcej z nich, bo 1,1 mln odpoczywało w kraju. Łącznie zorganizowano blisko 30 tys. wyjazdów.

Morawiecki: Polska nigdy nie była tak wolna, jak obecnie

Tym, którzy krzyczą o wolności, chcę powiedzieć, że Polska nigdy przez ostatnie 30 lat nie była tak wolna, jak obecnie, bo nigdy polskie rodziny nie były tak wolne – od bezduszności urzędniczej, od
bezduszności władzy czy od skrajnego ubóstwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Niższa 9-proc. stawka CIT coraz bliżej. 

Resort finansów chce wprowadzić wcześniej zapowiadane istotne zmiany. Z 15 do 9 proc. zostanie obniżony CIT dla małych spółek kapitałowych. Resort minister Czerwińskiej chce z kolei zaliczyć
przychody z obrotu walutami wirtualnymi do przychodów z kapitałów pieniężnych.

Zadłużenie Skarbu Państwa maleje

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2018 r. spadło o 1 proc. w porównaniu do stanu na koniec czerwca.

Zapadalność długu zagranicznego w '18, wg stanu na koniec czerwca, wynosi 1.630 mln euro

Zapadalność zadłużenia zagranicznego, według stanu na koniec czerwca, w 2018 roku wynosi 1.630 mln euro – wynika z raportu MF.

Zapadalność zadłużenia krajowego w '18 na koniec czerwca wynosi 38 mld zł – MF

Zapadalność zadłużenia krajowego w obligacjach skarbowych, według stanu na koniec czerwca, w 2018 roku wynosi 38 mld zł – wynika z raportu MF.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca wyniosło 947,1 mld zł

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca wyniosło 947,1 mld zł, czyli o 9,1 mld zł (1,0 proc.) mniej mdm – szacuje Ministerstwo Finansów.

Polskę czeka znaczne ożywienie

Dwucyfrowy wzrost produkcji może być symptomem oczekiwanego i spodziewanego ożywienia inwestycyjnego wśród inwestorów prywatnych – poinformowała profesor SGH Elżbieta Mączyńska komentując najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Polska pobiła rekord dotyczący inwestycji z Planu Junckera

Drugi kwartał 2018 roku był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę, finansowanych z Planu Junckera, nowych inwestycji małych i średnich firm – wskazują informacje Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek wstępny projekt budżetu na 2019 rok; założono wzrost PKB o 3,8 proc., deficyt budżetowy nie większy niż 28,5 mld zł i deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 1,8 proc. PKB – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Wzrost gosp. w '19 oparty na popycie wewn. i na wzroście roli inwestycji – uzasad. budżetu

Wzrost gospodarczy w 2019 roku oparty ma być na popycie wewnętrznym i na wzroście roli inwestycji – napisano w uzasadnieniu do projektu budżetu na 2019 r. Realne tempo wzrostu inwestycji ogółem wyniesie 9,1 proc. w 2018 r. i 8,4 proc. w 2019 r. W latach 2020-2022 realne.

Bezrobocie na koniec '18 wyniesie 6,2 proc., na koniec '19 : 5,6 proc. – uzasad. budżetu '19

Bezrobocie na koniec 2018 r. wyniesie 6,2 proc., a na koniec 2019 r. spadnie do 5,6 proc. – wynika z uzasadnienia do projektu budżetu na 2019 r.

2,4 mld zł na podwyżki dla budżetówki

Wzrost płac w budżetówce nie będzie równomierny, ale fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc. To pozwoli dysponentom budżetowym rozdysponować wśród pracowników około 2,4 mld.

Czerwińska: Wykonanie deficytu budżetu w '18 może wynieść 60-70 proc.

W tym roku wykonanie deficytu budżetu może wynieść 60-70 proc.; na przyszły rok zaplanowaliśmy 28,5 mld zł deficytu – poinformowała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska.

Polacy kupili już detaliczne obligacje za 7 miliardów

Obligacje skarbowe sprzedają się najlepiej w historii. Przez 7 miesięcy bieżącego roku Polacy kupili te papiery za kwotę wyższą niż w całym 2017 roku.

Czerwińska: Dług publiczny w 2019 r. zostanie zredukowany o 1,7 pkt proc.

W 2019 r. dług sektora instytucji rządowych i samorządowych zostanie zredukowany o 1,7 pkt. proc. – zapowiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że Polska ma bardzo niski dług,

Czerwińska: Exit tax to sprawiedliwe rozwiązanie

Chcielibyśmy, aby od przyszłego roku w Polsce funkcjonował tzw. exit tax -poinformowała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że nowy podatek ma dotyczyć podmiotów gospodarczych, które chciałyby.

Rafalska: W budżecie na 2019 r. są zabezpieczone środki na emerytury dla matek

W budżecie na 2019 r. mamy zapewnione finansowanie programów społecznych takich jak "Rodzina 500 plus" czy "Dobry start". Mamy też zabezpieczone środki na emerytury matczyne – powiedziała w czwartek.

Minister Rafalska o projekcie budżetu: prospołeczny, zdyscyplinowany i odpowiedzialny

Przyjęty przez rząd wstępny projekt budżetu na 2019 rok jest prospołeczny, rozważny, zdyscyplinowany i odpowiedzialny; zabezpiecza wszystkie istotne rządowe programy społeczne – oceniła w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Inwestycje w drogi lokalne w 2018 r. i 2019 r. dwa razy większe niż za rządów PO i PSL

Inwestycje w drogi lokalne w roku 2018 i 2019 będą dwukrotnie wyższe niż w ciągu ośmiu lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek podczas wizyty w gminie Śliwice .

Rząd przygotowuje projekt opodatkowania obrotu walutami wirtualnymi

Ministerstwo Finansów przygotowuje nowele ustaw podatkowych regulujące obrót walutami wirtualnymi – podano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Na Polskę przypadło 71 proc. finansowania private equity i VC w CEE w 2017

Finansowanie typu private equity i venture capital (VC), udzielone firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), miało wartość 3,5 mld euro w 2017 r., co oznaczało 113-proc. wzrost r/r

Europoseł PiS pyta dlaczego KE nie reaguje w sprawie wycinki lasu w Bawarii.

Europoseł PiS Tomasz Poręba wystąpił do Komisji Europejskiej z pytaniem, czy brak jej reakcji w sprawie wycinki lasów w Bawarii to kolejny dowód na stosowanie podwójnych standardów.

245 mld zł ukrytych przed fiskusem. 1/7 polskiej gospodarki w cieniu

W 2016 r. szara strefa gospodarki i działalność nielegalna osiągnęła wartość ponad 245 mld zł. Oznacza to, że tzw. gospodarka nieobserwowalna wytworzyła bez mała aż jedną siódmą PKB.

Kwieciński: Polska jest na szczycie koniunktury

Gospodarka naszego kraju osiąga teraz najwyższy poziom, uważa minister Jerzy Kwiecinśki. Jak tłumaczy, świadczą o tym dane gospodarcze z ostatnich dni. Zdaniem szefa resortu inwestycji i rozwoju, na koniec roku PKB powinien rosnąc o 4,5-5 proc.

Rząd dopłaci do czynszu 54 tysiące. Wszystko, co musisz wiedzieć

W pierwszym roku na dopłaty w budżecie ma być zarezerwowana kwota 200 milionów złotych. Później co roku kwota ta ma rosnąć o kolejne 200 milionów, aż w 2034 roku ma osiągnąć docelowy poziom 3,2 miliardów rocznie.

Podczas spotkania minister Szumowski zapowiedział też, że ustawa regulująca zawód ratownika medycznego, w której unormowane zostanie obowiązkowe tygodniowe szkolenie nałożone na ratowników przez ustawę o państwowym ratownictwie medycznym, w najbliższym czasie trafi do
konsultacji wewnętrznych.

Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza? Nowe przepisy już od wtorku

Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

CBA zatrzymało dwie osoby. Skorumpowały prezydenta Gdańska?

CBA zatrzymało dwie osoby w związku z podejrzeniem wręczenia łapówki osobie pełniącej funkcję publiczną – powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Afera reprywatyzacyjna. Ziobo zabiera głos po zatrzymaniu handlarza roszczeniami

To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak powiedział Zbigniew Ziobro, w sprawie warszawskiej reprywatyzacji prowadzonych już jest 350 postępowań, które dotyczą prawie 800 kamienic. Zarzuty postawiono już 24 osobom.

Komisja Weryfikacyjna odzyskała 6,5 mln zł od gen. Robełka

Komisja weryfikacyjna ds reprywatyzacji właśnie odzyskała od gen. Mariana Robełka 6,5 mln zł – poinformował w środę szef komisji Patryk Jaki. Pieniądze te, to zwrot nienależnego świadczenia
za nieruchomość przy Mokotowskiej 40. Wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta powiedział PAP, że gen. Robełek wpłacił zasądzone przez komisję pieniądze i że to „kolejna sprawa, gdzie komisja skutecznie odzyskała pieniądze”.

Były wiceszef MF stanie przed sądem? Wassermann: To niewykluczone

Nie można wykluczyć, że komisja śledcza ds. Amber Gold zdecyduje o złożeniu zawiadomienia do prokuratury wobec b. wiceszefa MF Andrzeja Parafianowicza oraz b. szefowej gdańskiego Urzędu Kontroli Skarbowej.

Akt oskarżenia w sprawie medycznej spółki PCZ. Kilkaset osób zostało oszukanych na 79 mln

Jest akt oskarżenia w sprawie spółki PCZ. Zdaniem Prokuratury Krajowej 675 osób mogło zostać oszukanych na przynajmniej 79 mln zł. Na ławie oskarżonych usiądzie m.in. Romuald Ś., niegdyś uznawany za jednego z najzamożniejszych Polaków.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Kwi
 • Audycja od dziś do czwartku. Co 8 godzin od nowa!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1037 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polacy dziadami Europy http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta markD) – Świat Wielkiego Piątku-po ośmiu latach http://bezdekretu.blogspot.com 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Normalność 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Katarzyna i […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Kwi
 • Tej audycji nie można przegapić!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1033 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Koniec prezesów na śmieciówkach? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:10 Felieton: Małgorzata Todd – Kpina z rozsądku http://mtodd.pl 19:14 Blog: Marek Ossey (czyta MarkD)- W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. O co chodzi tym […]