Naród poprzez pielęgnowanie historii, tradycji i kultury jest wielkim podmiotem wychowania.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

W książce Pamięć i tożsamość Jan Paweł II uczy, że „termin naród oznacza tę społeczność, która znajduje swoją ojczyznę w określonym miejscu świata i która wyróżnia się wśród innych własna kulturą (…). Nie można na przykład zastąpić narodu państwem, chociaż naród z natury pragnie zaistnieć jako państwo(…). Stanisław Wyspiański w Wyzwoleniu napisał: «Naród musi istnieć jako państwo» (…) Jednakże naród jest tym gruntem, na którym rodzi się państwo” (s. 74-75).  W nauczaniu Jana Pawła II naród obok rodziny jest także podstawowym środowiskiem wychowującym i wychowawczym. Ojciec św., w kształtowaniu tożsamości i rozwoju osobowości człowieka poprzez wspólnotę narodową, przypisuje o wiele większą rolę niż czynili to jego poprzednicy. Akcentując związek narodu z rodziną, Papież podkreśla zarazem, że te dwa naturalne środowiska stanowią podstawę kultury i wychowania, co zresztą potwierdza historia. Naród poprzez pielęgnowanie historii, tradycji i kultury jest wielkim podmiotem wychowania. Czy szacunek i troska o własny naród, to złowrogi nacjonalizm?

Premier na Westerplatte: 11 listopada pójdźmy razem w jednym w marszu niepodległości

Z Westerplatte zwracam się do wszystkich rodaków: tych którzy nam sprzyjają, do naszych przeciwników i do opozycji, by takie miejsca jak to były miejscami zgody – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Kukiz'15 zapowiada udział w marszu 11 listopada, PO i Nowoczesna stawiają warunki

Kukiz'15 zapowiada, że chce uczestniczyć we wspólnym marszu 11 listopada, o co apelował w sobotę na Westerplatte premier Mateusz Morawiecki. PO i Nowoczesna chce najpierw deklaracji, że nie będzie tam "ekscesów nacjonalistycznych", PSL nie wierzy w szczerość intencji szefa rządu.

Spotykamy się w bazylice Solidarności, przy tym świętym ołtarzu i ołtarzu ojczyzny naszej, aby wyrazić wdzięczność Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest Solidarność, dla Polski, dla Europy, także i dla świata; za ludzi, za dzieła, za wszelkie dobro, za ten wiatr od morza" –powiedział abp Głódź. Niespotykanej dotąd eksplozji i niechęci doświadczamy, i nienawiści na różnych polach, obsesji i negacji powtarzanego z uporem „nie, bo nie”, demonstracyjnego odwracania się od państwa polskiego, od jego instytucji, rozporządzeń i stanowionych praw. Tego czynić nie wolno.
Demokracja to bardzo szerokie słowo.

Premier: rząd oddał wpływ z podatku VAT społeczeństwu

Rząd oddał wpływ z podatku VAT społeczeństwu; dzisiaj mamy na armię, na drogi, na politykę społeczną, na bezpieczeństwo, na odtwarzanie posterunków policji, które poprzedni rząd zamknął – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Polsat News.

Wicepremier Szydło z wizytą w Bielsku-Białej

Służba zdrowia, emerytury i rolnictwo mają być priorytetami rządu Prawa i Sprawiedliwości na kolejne miesiące – wynika z zapowiedzi wicepremier Beaty Szydło. Podczas spotkania z mieszkańcami Bielsko-Białej przypomniała ona programy społeczne, które stworzył rząd, by poprawić sytuację materialną wielu rodzin.

Morawiecki: Na drogi lokalne wydamy 8 razy więcej niż PO.

Szef rządu zapewniał mieszkańców Zachodniopomorskiego, że planowane inwestycje gospodarczo ożywią ten rejon Polski. Szczególną w tym role mają odegrać drogi lokalne. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z uszczelniania VAT.

2 września w Warszawie konwencja wyborcza PiS

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w czasie kampanii samorządowej; jej naturalną twarzą będzie też premier Mateusz Morawiecki – powiedział w rozmowie z "Sieci" szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak poinformował, konwencja inaugurująca kampanię odbędzie się 2 września w Warszawie.

NCBR: 1,45 mld zł w 2. poł. 2018 r. w ramach Szybkiej ścieżki dla przedsiębiorców

Blisko 1,5 mld zł w drugiej połowie 2018 roku czeka na przedsiębiorców we flagowym konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Szybka ścieżka. W poniedziałek blisko 10 mln zł z tego programu otrzymała spółka EXATEL.

Rząd przyjął projekt ustawy o PPK. Środki będą podlegały dziedziczeniu

Rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych -poinformował we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Warto to porównać do tego co zrobiła koalicja PO- PSL. Zabrano środki z OFE i one zostały skonsumowane. My przekażemy z budżetu 35-40 mld zł jako zachęta do oszczędzania – powiedział Mateusz Morawiecki.

Inflacja CPI w sierpniu wyniosła rdr 2,0 proc., mdm 0,0 proc. – szacunek flash GUS

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2018 r. wzrosły o 2,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny nie zmieniły się – podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

PKB w II kw. 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rdr – GUS

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 5,2 proc. rdr w I kwartale – wynika z komunikatu GUS. Wcześniej GUS podał w szacunkach flash, że w II kwartale rdr PKB wzrósł o 5,1 proc.

Stopa bezrobocia w eurolandzie w VII 8,2 proc., oczekiwano 8,2 proc.

Stopa bezrobocia w strefie euro w lipcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,2 proc., wobec 8,2 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 8,3 proc. – poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

Eurostat: Stopa bezrobocia w Polsce spadła do 3,5% w lipcu

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,5% w lipcu br. wobec 3,6% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W lipcu 2017 r. wynosiła 4,9%.

Tak dobrze nie było nam jeszcze nigdy

Nastroje społeczne w sierpniu nie zmieniły się istotnie, ale CBOS zanotował najwyższy w historii swoich pomiarów odsetek badanych twierdzących, że im i ich rodzinom żyje się dobrze .W sierpniu niemal dwie trzecie Polaków (64 proc., od lipca wzrost o 4 pkt. proc.) zadeklarowało, że im i ich rodzinom żyje się dobrze. "Jest to najwyższy poziom tego wskaźnika w historii naszych
pomiarów" – podaje CBOS. Jedna trzecia respondentów (32 proc., spadek o 3 punkty) ocenia, że żyje im się średnio – ani dobrze, ani źle. Tylko 4 proc. ankietowanych uważa, że im i ich rodzinom żyje się źle.

Dwa sondaże dają PiS dokładnie takie same poparcie i ogromną przewagę nad opozycją

2 sondaże dają PiS taki sam rezultat w postaci 44 proc. poparcia i bezdyskusyjną przewagę nie tylko nad drugą Platformą Obywatelską, ale nad całą opozycją.Sondaż państwowego CBOS daje PO 19 proc poparcia. Trzeci jest Kukiz’15 – proc. Czwarty PSL – 5 proc. W badaniu Estymatora PiS również otrzymuje 44 proc. (dokładnie 44,2 proc.). PO jest oczywiście drugie, ale z lepszym wynikiem 24,8 proc. Trzecie jest SLD z 8,9 proc poparcia. Czwarty jest Kukiz’15 na którego chciałoby głosować 7,1 proc. wyborców.Piąte jest PSL – 6,6 proc. poparcia. To oznacza, że PiS miałby większość w Sejmie, która wynosi 231 mandatów.

46 proc. Polaków ocenia pracę rządu źle, a 42 proc. dobrze – Kantar Public

W sierpniu 46 proc. badanych źle ocenia pracę rządu, a 42 proc. dobrze -wynika z sondażu Kantar Public. W ubiegłym miesiącu 44 proc. Polaków oceniało pracę rządu źle, a 42 proc. oceniało ją dobrze.

2 mln gospodarstw dostanie dostęp do szybkiego internetu. Wydano na to blisko 4 mld zł

2 mln gospodarstw dostanie dostęp do szybkiego internetu – powiedziała w środę Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Jak dodała, ze środków publicznych wydano na to blisko 4 mld zł.

Elżbieta Rafalska przedstawiła „S” propozycje rządu na przyszły rok

Odmrożenie kwoty bazowej w wynagrodzeniach w sferze budżetowej oraz kwoty bazowej funduszu socjalnego – taką propozycję rządu na 2019 r. przedstawiła w środę w Gdańsku Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Propozycje rządu wychodzą naprzeciw postulatom związku, ale nie w pełni satysfakcjonują

Jako konstruktywne, wychodzące naprzeciw postulatom związku, ale nie w pełni satysfakcjonujące oceniła Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" przedstawione przez rząd propozycje dotyczące m.in. wzrostu płac w budżetówce i wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Ruszają prace sądów wyspecjalizowanych w ochronie praw polskich dzieci

Zaczęły obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi będą funkcjonowali sędziowie orzekający w sprawach dotyczących ochrony praw polskich dzieci. Dotychczas zajmowało się tym 315 sądów różnych szczebli. Terazbędzie ich 11 i jeden odwoławczy w Warszawie.

250 tys. dzieci wypadło z programu "500+". To efekt rosnących wynagrodzeń

Maleje liczba dzieci, które korzystają ze sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości "Rodzina 500+". Głównie wypadły rodziny, które pobierały pieniądze na pierwsze dziecko. Lada chwila zaczną tracić samotni rodzice z pensją minimalną.

Dobry Start. Wnioski złożyło już 2,5 mln rodziców

Największym dowodem na to, jak ta wyprawka była potrzebna, jest to, ile osób już zgłosiło się po to świadczenie – chwalił się w czwartek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Z uprawnionych 3,4 mln rodzin już 2,5 mln złożyło wnioski.

Podział na Polskę A i B ciągle widoczny. Ponad 1700 zł różnicy w średniej płacy

Zarobki we wschodniej części Polski stanowią około 80 proc. średniego wynagrodzenia w województwach o najlepiej rozwiniętym rynku pracy. Choć za rządów PiS wynagrodzenia rosną, ciągle jest przepaść pomiędzy regionami. Jej zasypanie może zająć kilkadziesiąt lat.

MF: Deficyt budżetu po lipcu 2018 roku wyniósł 858,7 mln zł

Deficyt budżetowy po lipcu 2018 r. wyniósł 858,7 mln zł – poinformował MF w komunikacie. W okresie od stycznia do lipca dochody wyniosły 212,2 mld zł (59,6 proc. planu), a wydatki 213 mld zł (53,6 proc. planu).

Podatek od wyprowadzki z Polski i kryptowalut. Rząd szykuje rewolucję

Zmiany w PIT i CIT, nowy podatek od wyprowadzki z Polski, opodatkowenie kryptowalut. Ministerstwo Finansów proponuje rewolucyjne zmiany. I to już od 1 stycznia 2019 r.

Projekt MF: Nawet 53 tys. zł ulgi termomodernizacyjnej

Nawet 53 tysiące zł będzie można odliczyć od dochodu w ramach nowej ulgi podatkowej na termomodernizację domu wynika z projektu przygotowanego przez resort finansów opublikowanego na stronie kancelarii premiera. Ulga podatkowa ma obowiązywać od początku
przyszłego roku.

Bittel: wspólny bilet kolejowy zapewne od nowego rozkładu jazdy, czyli w grudniu

Wspólny bilet, jako wspólna taryfa dla kilku przewoźników kolejowych, powinien wejść w życie razem z nowym rozkładem jazdy, czyli na początku grudnia tego roku – poinformował PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

"Okrągły stół" wokół CPK: Lufthansa, Emirates, Turkish Airlines i Belavia zainteresowane

W czwartek odbył się pierwszy tzw. "okrągły stół" z udziałem m.in. linii lotniczych, które wyraziły zainteresowanie uczestnictwem w projekcie Centralny Port Komunikacyjny – poinformował wiceminister infrastruktury.

P. Borys: bardzo duże zainteresowanie finansowaniem CPK

Zainteresowanie finansowaniem projektu Centralny Port Komunikacyjny jest bardzo duże – powiedział w czwartek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że nie widzi zagrożenia dla zgromadzenia wystarczającego finansowania dla CPK, również na rynku
komercyjnym.

Kaczyński: "Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk to element wielkiego planu"

Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers to element wielkiego planu, jakim jest odbudowa przemysłu stoczniowego i całej gospodarki morskiej – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Stocznia Gdańsk ma znów budować statki. Ten plan ma dać jej "drugie życie"

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Stocznia Gdańsk poinformowały o rozpoczęciu projektu rewitalizacji terenów Wyspy Ostrów. Do końca roku PSSE zakończy pierwszy etap prac modernizacyjnych, a ARP wzmocni finansowo Stocznię Gdańsk.

Chodakiewicz: Musimy mieć broń atomową. I odwagę by jej użyć!

 Dzisiaj największe znaczenie dla Polski jako członka NATO ma to, że kraj jest stabilny i stale rośnie w siłę gospodarczo. USA mogą więc polegać na RP jako na regionalnym sworzniu odgrywającym rolę wschodniej flanki sojuszu atlantyckiego. Warszawa służy również jako pozytywny przykład uczestnika układu, który wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zbroi się i płaci za siebie. Naturalnie znaczenie Polski wzrosłoby niepomiernie, gdyby Warszawa potrafiła współpracować z sąsiadami w ramach Intermarium. Taki blok byłby bardzo pożądany z punktu widzenia interesów amerykańskich. Militarnie znacznie zwiększałby siłę NATO.

Warmińsko-mazurskie: Blisko 200 żołnierzy WOT złożyło przysięgę w Bemowie Piskim

Blisko 200 kolejnych żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę podczas niedzielnej uroczystości w Bemowie Piskim. Zasilą oni bataliony lekkiej piechoty w Olsztynie, Braniewie i Giżycku.

WOT w 2019 dostanie więcej, a nie mniej pieniędzy

Wydatki na Wojska Obrony Terytorialnej w przyszłym roku będą wyższe niż w obecnym.  W przyjętym projekcie budżetu, w sferze środków na obronność, wydatki zaplanowane w rozdziale 75206 Wojska Obrony Terytorialnej wynoszą wprawdzie w 2019 r. 483,5 mln zł (w 2018 r. było to 568 mln zł), jednak należy mieć na uwadze, że w 2019 r. dodatkowo zaplanowano ok. 120 mln zł na rzecz WOT w rozdziale 75220. Oznacza to, że Wojska Obrony Terytorialnej otrzymają co najmniej 35,5 miliona zł więcej.

Zbrojeniowy czempion wchodzi do Narwi

Polska Grupa Zbrojeniowa chce walczyć o wiodąca rolę w wartym 20 mld zł programie obrony powietrznej  Narew.

Do 2026 r. Polska na modernizację armii wyda ok. 176 mld zł

Polska armia i przemysł obronny to organizm symbiotyczny: jednym bez drugich trudno jest egzystować – wskazał w niedzielę wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz,  w odbywających się od soboty w Radomiu Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show.

CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. 

Wątpliwości budzi modernizacja Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę projektu realizowanego przez Urząd
Marszałkowski. Sprawdzą też projekty w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Spółka GetBack kupowała drogo, a sprzedawała tanio

Spółka GetBack doszła do perfekcji w maskowaniu faktycznych strat papierowymi zyskami. Jak pisze Puls Biznesu kupowała drogo, sprzedawała tanio, a nawet pożyczała własnym dłużnikom. Dlaczego spółka GetBack, która uzyskała od inwestorów 3,5 mld zł i nabyła wierzytelności za 2,7 mld zł, chce oddać wierzycielom tylko 1,5 mld zł?- .

Dwie osoby zatrzymane w sprawie GetBacku

Kolejne dwie osoby podejrzewane o działania na szkodę GetBack i wyrządzenie spółce ok. 200 mln zł strat usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Duży przemyt bursztynu udaremniony

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt 22 kg bursztynu – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Komisja Weryfikacyjna zajęła stanowisko ws. Mokotowskiej 8 i Łomżyńskiej 44

Komisja orzekła, że w sprawie Mokotowskiej 8 decyzja reprywatyzacyjna została wydana z naruszeniem prawa. Komisja nałożyła kary finansowe na beneficjentów decyzji w kwocie ponad 4 mln zł, które mają przekazać m.st. Warszawie. Komisja weryfikacyjna uchyliła też decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy Łomżyńskiej 44 i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jak przekonywał Patryk Jaki, dzięki działalności Komisji Weryfikacyjnej Warszawa odzyskała już 14 milionów złotych w samej gotówce.

Kolejna karuzela VAT zlikwidowana. Tym razem samochodowa

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali siatkę podmiotów handlujących samochodami i tworzących karuzelę VAT. Szacunkowe straty Skarbu Państwa z nielegalnej działalności sięgały 10 mln zł rocznie.

Prof. Modzelewski i Jacek Rostowski pierwszymi świadkami na komisji śledczej ds. VAT

Prof. Witold Modzelewski i były minister finansów Jan Vincent Rostowski to pierwsi świadkowie, którzy powinni być wezwani przez komisję śledczą ds. VAT – poinformował w czwartek szef tej komisji Marcin Horała (PiS).

Vatsterzy wzięli się za glikol. Straty są gigantyczne

Ponad 14 mln zł mógł stracić Skarb Państwa na fikcyjnym handlu glikolem sprowadzonym z Belgii i Wielkiej Brytanii, który trafiał do Czech i Słowacji. Towar docierał do Polski, gdzie wirtualnie był
sprzedawany kolejnym firmom. Ostatnia z nich, zajmująca się eksportem, odbierała podatek VAT. W czasie akcji zatrzymano pięć osób odpowiedzialnych za oszustwa.

Szef komisji ds VAT: Od 2016 roku luka VAT-owska skokowo maleje

Od 2016 roku luka VAT-owska skokowo maleje, a gdyby komisja śledcza miała rozszerzyć badany okres do roku 2018, co proponuje opozycja, mogłaby nie zdążyć zakończyć prac przed końcem kadencji – mówił w czwartek dziennikarzom szef komisji ds. VAT Marcin Horała (PiS).

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w ZCh Police.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali mieszkanie wiceprezesa Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police Tomasza P. Miało to związek ze śledztwem ws. nieprawidłowości w ZCh Police.

Ile Niemcy są winne Polsce za straty wojenne? Znamy wstępne szacunki

Ponad 5 mln obywateli polskich poniosło śmierć w czasie II wojny światowej z rąk Niemiec; straty w zabudowie miejskiej wyniosły ponad 52 mld zł, z czego prawie 36 mld zł przypada na Warszawę – takie wstępne.

Dr D. Kucharski: Mamy prawo do reparacji wojennych. Po Niemczech w kolejce stoi Rosja

Mamy pełne prawo do otrzymania odszkodowania ze strony Niemiec, ale pamiętajmy, że Federacja Rosyjska stoi w kolejce następna -powiedział w rozmowie z Wojciechem Heronem z portalu Radia Maryja historyk dr Dariusz Kucharski. Odniósł się w ten sposób do sprawy reparacji wojennych, nad którą pracuje polski zespół parlamentarny.

Ambasador Niemiec wykazał się większą odwagą niż Tusk i Trzaskowski

Dziś, 79 lat po napaści Niemiec na Polskę, składamy hołd pamięci wszystkich Polaków, którym w wyniku zbrodni popełnionych przez niemieckiego okupanta przysporzono nieopisanych cierpień napisał ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na znak żałoby niemieckie placówki dyplomatyczne w Polsce opuściły flagi do połowy masztów— dodał. Ambasador Nikel wykazał się większą odwagą niż Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. Politycy PO w swoich rocznicowych wpisach z okazji wybuchu II wojny światowej nie wspomnieli o Niemcach.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Kwi
 • Audycja od dziś do czwartku. Co 8 godzin od nowa!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1037 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polacy dziadami Europy http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta markD) – Świat Wielkiego Piątku-po ośmiu latach http://bezdekretu.blogspot.com 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Normalność 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Katarzyna i […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Kwi
 • Tej audycji nie można przegapić!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1033 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Koniec prezesów na śmieciówkach? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:10 Felieton: Małgorzata Todd – Kpina z rozsądku http://mtodd.pl 19:14 Blog: Marek Ossey (czyta MarkD)- W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. O co chodzi tym […]