Trzymamy się faktów, chodzimy po ziemi.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

To pierwszy element spójności, bardzo ważny, bo jeśli spojrzeć na wyniki badań i rozmów, to Polacy, jeśli tylko na chwilę zapomniano o intensywnych różnicach politycznych, które prowadzą do konfliktów w rodzinach, myślą podobnie, chcą podobnych rzeczy. Chcemy, by Polska była krajem, w którym żyje się lepiej, bo w centrum tego programu jest człowiek i jego los. Ten program jest zintegrowany z tymi przedsięwzięciami, które są prowadzone w skali kraju – z działaniami infrastrukturalnymi.  tłumaczył Jarosław Kaczyński. Dla Polski musimy wszystkie te wybory wygrać!

Ogromnie ważna jest uczciwość. (…) Ogromną wartość naszej pracy dla Polski ma jedność, jedność polskiej prawicy, jedność w działaniu na rzecz Rzeczypospolitej. (…) Idziemy razem, idziemy ku zwycięstwu, idziemy ku Polsce lepszej, dużo lepszej niż tej która jest dziś. Idziemy ku temu, byśmy za 15-20 lat mogli powiedzieć: w Polsce jest tam samo jak na zachód od naszych granic. To będzie wielkie osiągnięcie w skali 1050 lat naszej Ojczyzny, bo nigdy jeszcze tak nie było. Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica jest w stanie do tego doprowadzić. Musimy być razem, być uczciwi– mówił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński.

Premier o walce z mafiami VATowskimi: "Serce rośnie"

Pokazaliśmy, że wygrywając z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi; jesteśmy w stanie zdobyć środki i na politykę społeczną i na politykę rozwojową jednocześnie – powiedział w niedzielę premier.

Premier: sklejamy i scalamy Polskę silną gospodarką i mocniejszą rodziną

Słowa „co nas podzieliło, to się już nie sklei” traktujemy, jako wyzwanie; to jest nasze najważniejsze zadanie i zwyciężymy na tym polu; sklejamy i scalamy Polskę silną gospodarką i mocniejszą rodziną – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Ciepły dom", "Najbliższa okolica". Premier przedstawił pięć nowych propozycji PiS

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił  pięć nowych propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości na wybory samorządowe. Koszt wszystkich rozwiązań wyniesie kilka miliardów złotych. Start programu termomodernizacyjnego; 500 mln zł na budowę placów zabaw, siłowni w gminach; 300 mln zł na wsparcie budżetów obywatelskich w samorządach – to część gospodarczych propozycji rządu.

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoje propozycje programowe

Nowoczesna szkoła, darmowy bilet dla dzieci i młodzieży, Polska bez smogu, czy kontynuacja programu "schetynówek” – m.in. takie propozycje programowe z tzw. sześciopaku przedstawili dziś na konwencji w Warszawie liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Zdaniem eksperta BCC ocena resortu finansów wydaje się realistyczna

Wzrost PKB w relacji rok do roku na poziomie 5,1 proc. w drugim kwartale roku przy tempie 5,2 proc. w pierwszym kwartale oznacza kontynuację dobrej koniunktury – ocenia prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC.

Teresa Czerwińska: Przygotowanie na trudniejsze czasy jest dla nas wyzwaniem

Minister Finansów w rozmowie z DGP podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, opowiada o rozwiązaniach, jakie rząd przygotował na nadchodzący czas spowolnienia gospodarczego.

Maluch plus: Będzie większe dofinansowanie dla samorządów. Budżet to 450 mln zł

W ramach programu "Maluch plus" w 2019 r. zwiększy się dofinansowanie dla samorządów chcących utworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych – zapowiedziała  szefowa ministerstwa.

1,5 roku mamy wzrost gospodarczy. Kwieciński: "Tego nie ma w żadnym innym kraju UE"

Już półtora roku mamy stabilny wzrost gospodarczy; tego nie ma w żadnym innym kraju UE – powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zagrożonych jest 1,3 mld euro unijnych funduszy dla regionów

Część województw musi przyspieszyć inwestowanie funduszy unijnych -zagrożonych jest 1,3 mld euro, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR).

Opieszałość w wykorzystaniu środków unijnych to przykład upolitycznienia samorządów To robienie na złość rządowi świadczące, niestety, o głupocie środowisk opozycyjnych, które zdominowały w poprzednich wyborach organa samorządowe— powiedział Szewczak. Jako
przykład podał województwo lubelskie, gdzie władze marszałkowskie wycofały się z renowacji pałacu w Radzyniu Podlaskim, która miała być częściowo finansowana z funduszy UE. Nie chcą tego robić, bo burmistrzem jest człowiek z PiS — wyjaśnia. Szewczak powiedział również, że „owszem, w poprzedniej perspektywie samorządy szybciej wydawały pieniądze, ale wiele z tych inwestycji było nieuzasadnionych ekonomicznie”. Jako przykład podał termy w Lidzbarku Warmińskim. Jego zdaniem, najgorsze w rankingu wykorzystania środków unijnych samorządy powinny wzmocnić zespoły doradcze i bardziej myśleć kategoriami dobra wspólnego, a nie partyjnego. Potrzebna jest polityczna mobilizacja, jeśli jej nie będzie, część pieniędzy wróci do Brukseli — dodał.

Platforma zadłużyła także przyszłe pokolenia

Mówimy o aferze VAT, która swoim rozmiarem przerasta wszystkie inne afery finansowe razem wzięte, jakie znamy z najnowszej historii Polski – stwierdza dr Marian Szołucha. Z osławionych 262 miliardów złotych – wyliczonych przez firmę PwC, podane później do wiadomości także przez Ministerstwo Finansów można by sfinansować przez 10 lat program „Rodzina 500+”, wybudować setki kilometrów autostrad, wydatnie dozbroić polską armię innymi słowy, zmienić naszą rzeczywistość. Możemy zatem powiedzieć, że przestępcy podatkowi nie byli – przynajmniej nie w pierwszej kolejności – wrogami budżetu państwa, co wrogiem nas wszystkich uczciwych podatników oraz uczciwych przedsiębiorców.

Przywieczerski związany nie tylko z FOZZ, także BIG Bank. Szewczak:

Ekstradycja Przywieczerskiego, jeśli będzie chciał złożyć obszerne zeznania, nie tylko otwiera szansę na wyjaśnienie prawdziwych „mózgów” FOZZ-u w tej sprawie i jej decydentów. Rzuca również światło na początki prywatyzacji sektora bankowego w Polsce. Bo przypomnę, że zarówno
Universal, jak i pan Przywieczerski wraz z czołówką firm związanych z późniejszym SLD byli udziałowcami i założycielami pierwszego istotnego banku. Był nim Bank Inicjatyw Gospodarczych, czyli BIG Bank. O ile pamięć minie nie myli jednym z udziałowców był tam również pan Andrzej
Olechowski, założyciel Platformy Obywatelskiej. Pamiętajmy także, że ministrem finansów był wówczas prof. Leszek Balcerowicz, prominentny działacz Unii Wolności.

RPP pozostawiła stopy proc. NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna 1,50 proc.Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej – podała RPP w komunikacie.

Morgan Stanley: stopy procentowe w Polsce bez zmian do końca 2019 r.

Stopy procentowe w Polsce pozostaną na obecnym poziomie do końca 2019 roku -ocenili w czwartkowym raporcie analitycy Morgan Stanley. Bank podwyższył prognozę dynamiki PKB Polski na 2018 r. do 4,9 proc. z 4,5 proc.

MF: na koniec sierpnia br. na rachunkach budżetowych było 50,6 mld zł

Na koniec sierpnia br. na złotowych i walutowych rachunkach budżetowych było 50,6 mld zł wobec 46,5 mld zł na koniec lipca br. – poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów w dokumencie "Plan finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa i jego uwarunkowania".

Na koniec sierpnia średnia zapadalność długu ogółem wyniosła 4,47 – MF

Na koniec sierpnia 2018 r. średnia zapadalność długu krajowego wyniosła 4,47 wobec 4,49 na koniec 2017 r. a długu ogółem wyniosła 5,03 vs. 5,12 na koniec 2017 r. – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Rząd szuka nowych narzędzi do ściągania podatków. Plany robią wrażenie

7,5 mld zł chce w 2019 r. uzyskać resort finansów z uszczelniania systemu. Choć to mniej, niż zakładano w tym roku , kwota nadal robi wrażenie.

Algorytmy uszczelnią system zdrowia. NFZ będzie śledził nieprawidłowości

NFZ rusza z projektem analogicznym do szukania oszustów podatkowych. Śledzenie nieprawidłowości ma przynieść miliardowe oszczędności. Fundusz chce, by pierwsze kontrole ruszyły od nowego roku.

Szydło: przygotowujemy propozycje, by zachęcić Polaków do powrotu do kraju

Chcemy, żeby Polacy mieszkający za granicą wracali do kraju, dlatego przygotowane będą specjalnie dedykowane dla nich propozycje ułatwienia przy zakładaniu firm w Polsce – powiedziała w czwartek w Krynicy.

"FT": Polska chce dla siebie większej roli w EBI

Dziennik „Financial Times” pisze w czwartek, że „Polska zagraża planowi kapitałowemu dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego, żądając dla siebie większej roli” w tej instytucji.

Polska wśród europejskich liderów powiązań gospodarczych

Międzynarodowe powiązania gospodarcze rozumiane jako handel, inwestycje, migracje,
technologie komunikacyjne czy sieć transportowa stawiają Polskę wśród liderów w Europie – wynika z raportu Banku.

KE: Unia Europejska zainwestowała 320 mln euro w infrastrukturę drogową w Polsce

Ponad 255 mln euro z funduszy unijnych zainwestowano w budowę odcinka drogi ekspresowej S5 między miejscowościami Nowe Marzy, Świecie i Bydgoszcz. Kolejne 64,6 mln euro przeznaczono na budowę odcinka drogi ekspresowej S17 między węzłami Zakręt i Lubelska – podała KE.

IUNG: susza nie odpuszcza, najbardziej dokuczliwa na zachodzie Polski

W zachodniej części Polski nadal występuje znaczny niedobór wody, największa susza jest w okolicach Poznania. Najbardziej brakuje wody w uprawach roślin strączkowych oraz krzewów owocowych – poinformował w środę Instytut Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa.

Ardanowski: polski eksport żywności wyniesie w tym roku ponad 28 mld zł

W tym roku polski eksport żywności wyniesie ponad 28 mld euro. To naprawdę duża kwota, ale wciąż musimy szukać nowych rynków zbytu, bo to warunek rozwoju polskiego rolnictwa – powiedział PAP w środę w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy minister rolnictwa.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 7,7% r: r w lipcu

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 7,7% r: r w lipcu.W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna nie zmieniła się w ujęciu miesięcznym, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 2% r/r.

Rafalska: Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w sierpniu do poziomu 5,8 proc.

 Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,8 proc. w sierpniu 2018 r. wobec 5,9 proc. w poprzednim miesiącu, wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), jak poinformowała minister.

Polska na 6. miejscu na świecie pod względem umiędzynarodowiania gospodarki

Polska znalazła się na szóstym miejscu na świecie pod względem umiędzynarodowiania gospodarki – powiedział w Krynicy wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger. W ostatnim raporcie UNCTAD (Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju – PAP) Polska znalazła się na szóstym miejscu na świecie pod względem umiędzynarodowiania gospodarki" – zaznaczył Senger. Jego zdaniem jest to m.in. efekt inwestycji zagranicznych, które szacuje na ok. 12 mld euro rocznie.

ZUS: w ramach e-składki do ZUS wpłynęło ponad 170 mld zł

Ponad 170 mld zł wpłynęło od stycznia na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS; to o blisko 13 mld zł więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – poinformował  rzecznik prasowy
Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

Podwyżki w służbie cywilnej. O ile wzrosną wynagrodzenia?

W przyszłym roku wszyscy członkowie korpusu otrzymają podwyżki. Po zwiększeniu kwoty bazowej wynagrodzenie wzrośnie średnio o 260 zł.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży odziedziczonych mieszkań

Korzystne zmiany dla spadkobierców, wdowców czy rozwodników. Ministerstwo Finansów przygotowało przepisy, które pozwolą sprzedać nieruchomość szybciej niż teraz i nie płacić podatku.

Polska dostanie 25 mln euro na owoce, warzywa i mleko dla szkół.

Polskie szkoły na programach unijnych zyskują krocie. W wykorzystaniu unijnych funduszy do propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci jesteśmy w europejskiej piątce.

Polska służba zdrowia stoi przed ogromnym wyzwaniem. 

Polska wydaje na służbę zdrowia coraz więcej, kształci też coraz więcej lekarzy i pielęgniarek. Wkrótce zaś czeka nas w tym obszarze elektroniczna rewolucja – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Podwyżki dla rezydentów. Minister zdrowia obiecuje podpisanie rozporządzenia

Minister Łukasz Szumowski zapowiada, że w czwartek podpisze rozporządzenie, dzięki któremu w końcu lekarze i rezydenci będą mogli dostać podwyżki. Większe pieniądze wynegocjowali z szefem resortu zdrowia już pół roku temu.

MSWiA: lekarze z Kazachstanu w ramach repatriacji chcą wrócić do Polski

Grupa lekarzy zainteresowanych repatriacją przebywa w Polsce. W środę spotkali się wiceministrem Krzysztofem Kozłowskim – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

NFZ przeznaczył 1,3 mld zł m.in. na poprawę dostępu do specjalistów

1,3 mld zł przeznaczył Narodowy Fundusz Zdrowie m.in. na zmniejszenie kolejek do specjalistów i na wsparcie osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Prezes NFZ zmienił we wtorek plan finansowy tej instytucji.

Szumowski: Będzie więcej pieniędzy na przychodnie przyszpitalne

Jeżeli szpital zwiększy liczbę przyjmowanych pacjentów w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, czyli w przychodni przyszpitalnej, jego ryczałt wzrośnie o 1-2 procent – zapowiada minister zdrowia. Obecnie przekazujemy na ochronę zdrowia 4,86 proc. PKB, czyli przekraczamy poziom wyznaczony w ustawie – poinformowała w środę minister finansów Teresa Czerwińska.

Fundusz Trójmorza coraz bliżej. Szefowa BGK: Jego kapitał to 5 miliardów euro

– Wchodzimy w fazę praktycznych działań związanych z utworzeniem Funduszu Trójmorza – zapowiada Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarki Krajowej.

Podlaska KAS odzyskała 10,5 mln zł niezapłaconego podatku VAT w obrocie paliwami

Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku odkrył proceder związany z unikaniem zapłaty podatków przez firmę zajmującą się transgranicznym obrotem paliwami. Odzyskano 10,5 mln zł należnego podatku VAT.

Mazowiecki KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców i chroni budżet państwa

Zero tolerancji dla przestępców podatkowych, niezależnie od kwoty jaką wyłudzili z Budżetu Państwa. Po raz kolejny funkcjonariusze oraz pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przerwali przestępczy proceder w Wólce Kossowskiej. Skontrolowana firma brała
udział w łańcuchu dostaw towarów, w którym występowali tzw. znikający podatnicy.

Przesłuchanie Tuska ws. Amber Gold zostało przesunięte na 5 listopada

Przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold przesunięto na pierwszy dzień po II turze wyborów samorządowych, czyli na 5 listopada – poinformowała szefowa komisji.

Sędzia Tuleya blokuje proces porywaczy

Prokuratura domaga się od Sądu Okręgowego w Warszawie wycofania pytania prejudycjalnego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Zablokowało ono postępowanie w sprawie członków tzw. gangu mokotowskiego porywającego ludzi. Autorem pytania jest sędzia Igor Tuleya, który wyrósł na bohatera totalnej opozycji.

Blokada przez trybunał

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawdzi, czy badająca warszawską reprywatyzację komisja weryfikacyjna może prowadzić postępowania ogólne?

Szewczak  Może niedługo niektórzy przedstawiciele opozycji zwrócą się do TSUE o wstrzymanie ruchu planet?

Szewczak został zapytany o próby zablokowania prac Komisji Weryfikacyjnej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W jego ocenie jest to rozpaczliwa obrona prezydent Warszawy. To jest
kolejna kompromitacja profesora prawa, który jeszcze chce uwikłać w to Naczelny Sąd Administracyjny. (…) Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpaczliwie się broni. Co chwila wychodzą na jaw ewidentne afery związane z reprywatyzacją. — mówi Szewczak.

Komisja weryfikacyjna przesłuchała trzech świadków; wróciła do sprawy Mokotowskiej

Komisja weryfikacyjna przesłuchała Danutę i Mariana Robełków oraz b. prezesa spółki Plater Mirosława Bieńka; chodzi m.in. o sprawy nieruchomości przy Mokotowskiej 40 i 63. M. Robełek mówił, że interesowały go tylko legalne inwestycje, a Bieniek, że nie miał wątpliwości, co do.

Premier: prowadzimy politykę, która pokazuje, że wymiar środkowouropejski ma znaczenie

Polska prowadzi teraz podmiotową politykę, która pokazuje, że wymiar środkowoeuropejski ma ogromne znaczenie – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

UE: Wynik głosowania w PE w sprawie Węgier wielką niewiadomą

W przyszłym tygodniu na sesji PE w Strasburgu ma być głosowana rezolucja, wzywająca kraje członkowskie do uruchomienia art. 7 traktatu unijnego wobec Węgier. Jej autorzy argumentują, że na Węgrzech łamana jest praworządność. Wynik głosowania jest wielką niewiadomą.

Wiadomo już, kiedy dojdzie do wysłuchania Polski w ramach procedury art. 7

Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili w środę tryb wysłuchania Polski w ramach procedury art. 7 unijnego traktatu – poinformowało PAP źródło dyplomatyczne. Do wysłuchania ma dojść 18 września w Brukseli.

Unii Europejskiej nie konstytuują dzisiaj żadne wartości, a Komisja Europejska wyinterpretowuje z traktatów europejskich to, co chce -ocenił w trakcie jednej z debat podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Kwi
 • Audycja od dziś do czwartku. Co 8 godzin od nowa!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1037 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polacy dziadami Europy http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta markD) – Świat Wielkiego Piątku-po ośmiu latach http://bezdekretu.blogspot.com 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Normalność 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Katarzyna i […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Kwi
 • Tej audycji nie można przegapić!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1033 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Koniec prezesów na śmieciówkach? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:10 Felieton: Małgorzata Todd – Kpina z rozsądku http://mtodd.pl 19:14 Blog: Marek Ossey (czyta MarkD)- W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. O co chodzi tym […]