W ciągu ostatnich 10 lat pogłębił się proces laicyzacji i współczesna Europa „żyje tak, jakby Boga nie było”

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Partia polityczna ma szczególny rodzaj wiarygodności, bo jeśli wykonuje swoje zobowiązania w skali kraju, to można przyjąć, że będzie robiła to także na poziomie samorządów . Wolność jest tą wartością, którą Polacy szczególnie cenią. Jej potrzeba tkwi w Polakach i jest to zrozumiałe, „wynika z doświadczenia naszego narodu”. Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podkreślał wagę wiarygodności w życiu publicznym. Zaznaczył, że sprzyjają temu kontrole, bo – dodał – „każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie”. Dlatego – wskazywał – „kontrola jest absolutnie potrzebna”. Nasz plan dla Polski, plan takiej głębszej nieco perspektywy, to jest plan, który sprowadza się do tego: Polacy mają żyć pod każdym względem, jak ci na zachód od naszych granic. Kaczyński: Głos oddany na PiS, głosem oddanym racjonalnie

Premier M. Morawiecki: Nasz program dla Polski to budowanie i tworzenie miejsc pracy

Nasz program dla Polski to budowanie, rozwijanie i tworzenie miejsc pracy – mówił  w Wałbrzychu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że Wałbrzych to miasto, które bardzo straciło na transformacji.

Morawiecki: Błędy gospodarcze doprowadziły do tego, że różne rezerwy już wykorzystaliśmy

Aby wejść do grona narodów najwyżej rozwiniętych musimy zdać sobie sprawę z tego, że wielkie błędy gospodarcze, gospodarczo-społeczne, polityczne w III RP, doprowadziły nas do stanu, że różne rezerwy już wykorzystalismy.

Mistewicz : Premier Morawiecki wypracowuje wynik swoją gigantyczną aktywnością

Przede wszystkim to gigantyczna aktywność premiera Mateusza Morawieckiego. Jeżeli zobaczymy, ile razy w ciągu dnia spotyka się z ludźmi, na jak różne tematy rozmawia, z jak różnymi grupami
i gdyby podsumować zaangażowanie Mateusza Morawieckiego, to szczerze, nie widziałem takiego zaangażowania w przypadku poprzednich premierów z różnych koalicji rządzących. Jeżeli Donald Tusk wyjeżdżał, to spotykał się maksymalnie dwa razy w tygodniu, a Morawiecki dwa-trzy każdego dnia— ocenił Eryk Mistewicz, twórca Instytutu Nowych Mediów.To premier Mateusz Morawiecki wykonał ten skok procentowy i wypracowuje wynik dla PiS— stwierdził.

Rafalska: 450 mln zł w 2019 r. w programie rządowym "Maluch plus"

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziaław Gdańsku, że w ramach programu "Maluch plus" zwiększy się w 2019 r. dofinansowanie dla samorządów chcących utworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych.

Kwieciński: "Takiego natężenia prac inwestycyjnych nie notowaliśmy od wieków"

Takiego natężenia prac inwestycyjnych nie notowaliśmy od wieków – mówi PAP, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że duży wzrost nowych przedsięwzięć biznesowych nastąpi w kolejnych dwóch latach.

Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

Agencja Moody's poinformowała w komunikacie, że 14 września nie dokonała aktualizacji ratingu Polski. Oznacza to, że u Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej w pozostaje na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna. Na 12 października ostatnie tegoroczne przeglądy ratingu Polski zaplanowały agencje Fitch i S&P.

PKB Polski. Pekao podnosi a Credit Agricole obniża prognozy

Lepiej niż poprzednio kondycję polskiej gospodarki oceniają ekonomiści Pekao. Jednocześnie swoje prognozy obniżyli eksperci Credit Agricole. Mimo różnic, oba banki tak samo typują wzrost PKB Polski w tym roku – nieco poniżej 5 proc.

Minimalna stawka godzinowa w 2019 r. została ustalona na 14,70 zł

Minimalna stawka godzinowa w 2019 r. została ustalona na poziomie 14,70 zł, oznacza to wzrost o 7,1 proc. – poinformowała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minimalne wynagrodzenie w 2019 roku ma osiągnąć poziom 2250 zł

Podjęliśmy decyzję na Radzie Ministrów, żeby zarekomendować wyższą niż pierwotnie
planowaliśmy płacę minimalną – na poziomie 2250 zł – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Rafalska: podniesienie minimalnej pensji w 2019 r. nie ma wpływu na aktualne świadczenia

Mówienie, że z powodu podniesienia minimalnej płacy w 2019 r. rodziny stracą prawo do "500 plus", to niepotrzebne straszenie ludzi. Odbieram to jako uderzenie w rządowy program w związku z trwającą kampanią – podkreśliła w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Dotyczy ona m.in. pracowników innych niż wykonujący zawody medyczne. Za ustawą głosowały wszystkie kluby poselskie.

Duda: Płaca minimalna nas nie zadowala, ale jest do zaakceptowania

2250 zł brutto, postanowieniem rządu, to płaca minimalna, która obowiązywać będzie od 2019 r. – To kompromis, który nas nie zadowala, ale jest do zaakceptowania – mówi przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

Państwowy Dług Publiczny na koniec II kw. '18 wyniósł 985.150,3 mln zł – MF

Państwowy Dług Publiczny na koniec II kw. 2018 roku wyniósł 985.150,3 mln zł, co oznacza wzrost o 2,4 proc. wobec końca 2017 r. – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Kdk PDP spadł o 0,4 proc.

NBP utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. +: – 1 pkt. proc. – projekt założeń

Narodowy Bank Polski utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z pasmem odchyleń o 1 pkt. proc. – wynika z projektu założeń polityki pieniężnej na 2019 r. Wśród krajowych czynników niepewności dla polskiej gospodarki wymieniono: wpływ sytuacji na rynku pracy na dynamikę..

NBP: W lipcu dodatni bilans płatniczy

W lipcu br. łączne saldo rachunku bieżącego i kapitałowego było dodatnie i wyniosło 4,0 mld zł – podał Narodowy Bank Polski w komunikacie na temat wstępnych danych bilansu płatniczego Polski za lipiec 2018 r.

Inflacja CPI we wrześniu wyniesie 1,9 proc. rdr i 0,2 proc. mdm – MPiT

Inflacja CPI we wrześniu wyniesie 1,9 proc. rdr i 0,2 proc. mdm – oceniają analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do danych GUS na temat inflacji.

Polska sprzedaje coraz więcej. NBP podał dane o eksporcie za lipiec

Eksport towarów z Polski wzrósł w lipcu br. o 9,8 proc. r/r do 17 115 mln euro, zaś import wzrósł o 11,6 proc. r/r do 17 547 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Jacek Bartosiak został prezesem spółki odpowiedzialnej za CPK

Jacek Bartosiak będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) – poinformował w środę w Katowicach wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy

Produkcja przemysłowa w Polsce w VII wzrosła o 7,9 proc. rdr – Eurostat

Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w lipcu o 7,9 proc. rdr, po wzroście o 6,7 proc. rdr w czerwcu – podał Eurostat.

Rośnie liczba pozwoleń na pracę w Polsce. W 2017 r. 82 proc. dotyczyło Ukraińców

Liczba zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce systematycznie rośnie, poinformował Główny Urząd Statystyczny. W 2017 r. wydano ich 235,6 tys. Było to o 108,2 tys. więcej niż w 2016 r. oraz 196,5 tys. więcej niż w.

GUS: w końcu II kw. br. na rynku pracy było 164,7 tys. wakatów

W końcu II kwartału 2018 r. było 164,7 tys. wolnych miejsc pracy w podmiotach zatrudniających co najmniej jedną osobę – poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. To o 12,3 tys., (8,1 proc.) więcej niż na koniec I kw. bieżącego roku.

Eurostat: Zatrudnienie w Polsce wzrosło w II kwartale o 1,2 proc.

Stopa zatrudnienia w Polsce zwiększyła się o 1,2% kw/kw w II kw. 2018 r. (po wzroście o 0,1% w tym ujęciu w poprzednim kwartale), wynika z szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostat.

Premier z gospodarskim objazdem zakładów przemysłowych

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak – oddział Idzikowice (woj. łódzkie). Odwiedził także zakład produkcyjny Ceramiki Paradyż, gdzie rozmawiał z władzami i pracownikami firmy.

30 miliardów dla polskich portów. Mają zdominować Bałtyk

Zwiększenie udziału polskich portów w rynku basenu Morza Bałtyckiego ma być efektem rządowego programu rozwoju portów morskich. Program przedstawił we wtorek na sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wiceszef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Wiceminister Bittel uspokaja ws. niewydanych miliardów na Krajowy Program Kolejowy

Krajowy Program Kolejowy (KPK), wart ponad 66 mld zł, obowiązuje do 2023 r. – powiedział we wtorek podczas briefingu prasowego wiceminister ds. kolei Andrzej Bittel. Zaznaczył, że wartość prac zrealizowanych i będących w trakcie realizacji w ramach programu to 38,5 mld zł.

Minister rolnictwa: Nigdy wcześniej nie było takiej pomocy w związku z klęską żywiołową

Nigdy w historii Polski nie było takiej pomocy w związku z klęską żywiołową; w 2015 r., gdy susza była porównywalna, przeznaczono 450 mln zł wsparcia, teraz jest to 1,5 mld zł –

Do końca roku przedstawimy rekomendacje do doskonalenia zawodowego nauczycieli

Do końca roku Ministerstwo Edukacji Narodowej chce przedstawić rekomendacje do doskonalenia zawodowego nauczycieli – zapowiedziała szefowa resortu Anna Zalewska. Minister podkreśliła, że – zgodnie z przepisami ustawy Karta Nauczyciela – doskonalenie zawodowe stało się dla nauczycieli obowiązkowe.

Nowy dowódca operacyjny: Konieczna szybka adaptacja do wyzwań

Współczesne zagrożenia szybko się zmieniają, trzeba szybko reagować na nowe wyzwania – powiedział gen. dyw. Tomasz Piotrowski, który przejął w poniedziałek obowiązki dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych.

Szef MON powołał nową dywizję

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powołał nową, 18 dywizję Wojska Polskiego. Jej dowódcą został generał Jarosław Gromadziński. Dywizja będzie się składała z trzech brygad.

Szef MON rozmawiał z ambasador USA m.in. o obecności sił USA w Polsce

Obecność żołnierzy USA w Polsce, bezpieczeństwo na wschodniej flance i współpraca w NATO, były tematami rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasador USA Georgette Mosbacher.

Fundusz Trójmorza wzmocni potencjał gospodarczy regionu

Podczas szczytu krajów Trójmorza, który 17 i 18 września odbędzie się w Bukareszcie, kilka instytucji bankowych 12 państw podpisze list intencyjny w sprawie powołania specjalnego wehikułu inwestycyjnego .

Arabski: Nie pamiętam, czy przekazałem Tuskowi notatkę od szefa ABW

Nie pamiętam, czy przekazałem Donaldowi Tuskowi notatkę od szefa ABW, wątpię – mówił w poniedziałek podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Tomasz Arabski, który w latach 2007 – 2013 był szefem kancelarii rady ministrów.

Cieszę się, że pan Arabski pamięta chociaż to, że był szefem kancelarii premiera Tuska

„Nie pamiętam”, „nie wiem”, „nie było mnie” – właśnie tymi słowami Tomasz Arabski odpowiadał na bardzo precyzyjne pytania, które zadawałem mu dziś w pierwszej godzinie przesłuchania – akcentował  Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz ’15 i wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold, podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Świadek poddał pod wątpliwość chociażby zapoznanie się ze słynną notatką z 24 maja 2012 r., na której widnieje jego podpis.

M. Kin-Kaczmarek: Nie wiem, gdzie zostało ukryte złoto z Amber Gold

Nie wiem, gdzie zostało ukryte złoto z Amber Gold. O przestępczym charakterze spółki dowiedziałam się dopiero w momencie wejścia do Amber Gold Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – zeznania przed sejmową komisją śledczą złożyła dziś była pracownica spółki Marcina P., nazywana przez media jego „prawą ręką”.

Prezes warszawskiej spółki akcyjnej zatrzymany przez CBA na próbie łapownictwa

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa jednej z warszawskich spółek akcyjnych podejrzewanego o złożenie korupcyjnej propozycji podkarpackiemu samorządowcowi – dowiedziała się PAP. Śledczy sprawdzają inne interesy zatrzymanego w Warszawie prezesa.

Komisja śledcza ds. VAT przesłucha ośmioro wiceministrów finansów oraz prezesa NIK

Komisja śledcza ds. VAT zdecydowała o wezwaniu 10 świadków, w tym ośmiorga wiceministrów finansów, którzy pełnili swoje funkcje w latach 2007-2015 oraz prezesa NIK – powiedział w środę PAP przewodniczący.

Wassermann: Donalda Tuska czekają sankcje, jeśli nie stawi się przed komisją

Jeśli b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie stawi się przedkomisją śledczą ds. Amber Gold 5 listopada i nie usprawiedliwi nieobecności zgodnie z przepisami, czekają go sankcje – oświadczyła wśrodę przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Ziobro o nowelizacji Kodeksu karnego: Wyprowadzamy sądy z krainy absurdu

– Temida powinna być ślepa, ale nie powinna być śmieszna, a na taki zarzut naraża się sędzia, który musi odczytywać przez wiele godzin, często na pustej sali wyrok z uzasadnieniem – powiedział szef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Policjanci rozbili kolejny gang narkotykowy

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw rozbili w środę groźny gang handlarzy narkotyków. Zatrzymano 15 mężczyzn.

CBA kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja – dowiedziała się dziś PAP. Rzecznik prasowy spółki Marcin Marzyński potwierdził trwającą kontrolę i zapewnił, że firma w pełnym zakresie współpracuje z organem kontrolnym.

W poniedziałek komisja weryfikacyjna o reprywatyzacji kamienicy przy Smolnej 32

W poniedziałek komisja weryfikacyjna na posiedzeniu niejawnym zajmie się m.in. kolejną reprywatyzacją "na ducha" kamienicy przy ul. Smolnej 32 -poinformował w piątek wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej.

W. Gadowski: Interesy państwa niemieckiego nie są zbieżne z interesami państwa polskiego

Jeżeli Ludmiła Kozłowska została wydalona ze względu na ważne interesy państwa polskiego, a teraz przyjmowana jest w Niemczech ze względu na ważne interesy państwa niemieckiego, to wniosek z tego płynie logiczny, że interesy państwa niemieckiego nie są zbieżne z interesami
państwa polskiego – mówił w swoim „Komentarzu tygodnia” red. Witold Gadowski.

Niemieckie media: Przez Kozłowską grozi nam poważny konflikt z Polską

Dziennik "Die Welt" ostrzega Niemców, że zaproszenie wydalonej ze strefy Schengen Ludmyły Kozłowskiej do Bundestagu może doprowadzić do wielkiej awantury między Warszawą a Berlinem.

Szewczak: Czarno rysuje się przyszłość Unii Europejskiej. Kogo teraz ukarze Bruksela?

Jean-Claude Juncker apeluje, by „nie brudzić wizerunku UE” i by, „bronić naszego stylu życia”, ale jakiego stylu? Słaniania się na nogach przez szefa KE, arogancji i kłamstw Guya Verhofstadta, a może prawa do eutanazji 9-latków. Jeśli nowy rząd włoski w sprawie unijnego budżetu oraz problemu imigracji pokaże Brukseli „Gest Kozakiewicza”, nasili się konfrontacja w Syrii, a USA nałożą sankcje na europejskie koncerny handlujące z Iranem czy budujące Nordstream II, to Unia może znaleźć się w dramatycznej sytuacji.Dlatego tak ważna będzie wizyta prezydenta Polski w USA i oparcie się na poczuciu wspólnoty i wartościach chrześcijańskich Polski i Węgier. Obecne pseudo-elity brukselskie, Unii już nie naprawią. Pytanie czy zdążą ją zatopić? Jeśli przywódcy europejscy nie będą mieli sumień wypalonych jak cegły w ogniu Ewangelii i jeśli nie powrócą do tradycyjnych wartości to nie tylko UE, ale i Europa upadnie.

Węgry i Polska na celowniku Komisji Europejskiej

 Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił w środę w Parlamencie
Europejskim w Strasburgu swoje – ostatnie przed wyborami – orędzie o stanie Unii Europejskiej. Szef KE po raz pierwszy poparł działania swojego zastępcy Fransa Timmermansa w sprawie łamania rządów prawa, mając na względzie kwestię rzekomego łamania praworządności w Polsce i
na Węgrzech.

"Zarzuty KE wobec ustawy o SN są bezzasadne"

Zarzuty Komisji Europejskiej wobec ustawy o Sądzie Najwyższym należy uznać za bezzasadne – wynika z dokumentu przekazanego w piątek przez Polskę do KE, który widziała PAP. Jest to odpowiedź strony polskiej do KE.

Szef KPRM po głosowaniu w PE: To kolejny dowód na to, jak PO oszukuje Polaków

Sprawa ACTA 2 pokazuje hipokryzję w tym, co mówi PO; rok temu Platforma organizowała protesty przeciw rzekomemu poparciu PiS dla ACTA 2, a w środę europosłowie PO głosowali za prawem nakładającym ograniczenia na internautów – podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Zybertowicz: Projekt Trójmorza może być planem B dla Europy

Trójmorze to nie jest projekt przeciw UE. Raczej koło ratunkowe, gdyby się okazało, że okręt flagowy Europa zderzył się z górą lodową – mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" prof. Andrzej Zybertowicz, doradca..

Bloomberg: Polska chce się stać lotniczą bramą do Azji. Kosztem Europy Zachodniej

Polska chce wykorzystać gwałtownie rosnący ruch lotniczy (pasażerski i transportowy), aby przekształcić CPK w kluczową bramę Europy do Azji. Warszawa jest także otwarta na partnerów z Dalekiego Wschodu.

Ks. Duarte da Cunha: Współczesna Europa żyje tak, jakby Boga nie było

Europa musi sobie przypomnieć o Bogu, żeby w ogóle była dla niej jakakolwiek przyszłość – mówił w sobotę ks. Duarte da Cunha, dotychczasowy sekretarz generalny CCEE. Jak podkreślił, w ciągu
ostatnich 10 lat pogłębił się proces laicyzacji i współczesna Europa "żyje tak, jakby Boga nie było".

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Kwi
 • Audycja od dziś do czwartku. Co 8 godzin od nowa!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1037 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polacy dziadami Europy http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:09 Blog: Aleksander Ścios (czyta markD) – Świat Wielkiego Piątku-po ośmiu latach http://bezdekretu.blogspot.com 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Normalność 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Katarzyna i […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lut
 • Witold Gadowski w zatoce San Francisco…
 •     W samym środku w miarę “srogiej”  kalifornijskiej zimy (na Diabelską Górę spadł nawet śnieg!), w dniu kiedy na Zatokę Św. Franciszka runął ulewny rzekomy Pineapple Express (to bzdura, te ulewy są zimne), w Polskim Ośrodku EBPAA w powiatowym miasteczku Martinez miało miejsce spotkanie z niezależnym dziennikarzem Witoldem Gadowskim i autorką Małgorzatą Fechner Puternicką. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 09.Lut
 • Co nam zostanie po Janie Olszewskim?
 • Jeżeli by się zastanowić co było najważniejszym dorobkiem Jana Olszewskiego, to trudno się zdecydować czy była to jego postawa moralna i społeczna, czy jego działnia polityczne. Bo zważmy na to, że J.Olszewski zrobił karierę polityczną, został premierem, a nigdy nie poszedł na współprace, ani z koministami, ani z czerwonymi z opozycji. Dlaczego podkreślam kwestię kariery? […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Kwi
 • Tej audycji nie można przegapić!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1033 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Koniec prezesów na śmieciówkach? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:10 Felieton: Małgorzata Todd – Kpina z rozsądku http://mtodd.pl 19:14 Blog: Marek Ossey (czyta MarkD)- W poniedziałek strajk taksówkarzy w Warszawie. O co chodzi tym […]