Ocalenie własnej tożsamości, ocalenie fundamentu, na którym wznosi się każde małżeństwo i rodzina .

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

W ostatnich dziesięcioleciach z głupoty uczyniono cnotę, popularność zaczęła uchodzić za autorytet, choć medialni celebryci, którzy mają być wzorcami do naśladowania, zwłaszcza dla młodego pokolenia, są znani głównie z tego, że są znani” – czytamy we wstępie do książki posła Janusza Szewczka „Koniec świata starych elit”. Wychodzę z założenia, że współczesne elity kompletnie straciły kompas, busolę etyczną, porzuciły wartości chrześcijańskie. Wielu z przedstawicieli elit świata uwierzyło, że nie ma sacrum, a skoro nie ma Boga, to „homo deus”, to człowiek jest bogiem. To wszystko spowodowało pogubienie się —wskazał Szewczak. Ogólnoświatowa sytuacja z przedstawicielami elit jest dramatyczna. Musimy tworzyć nowe elity. Elity, to głodne sukcesu single, wyzute z wiary i wartości, wyzwolone dziwolągi . Szewczak odpowiadając na jedno z pytań zadanych z sali, zwrócił uwagę na „kastę sędziowską”, która jest częścią elit. Kasta sędziowska – to jest problem nie tylko polski, ale on jest wszędzie na świecie. Kasta uznała się za panów życia i śmierci. Uznali, że stoją ponad prawem

Gądecki: Prawdopodobnie Europa już teraz stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu

Prawdopodobnie Europa już teraz stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu –mówił w  Poznaniu w trakcie mszy św. na zakończenie zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

W Radzie UE nie ma większości przeciwko Polsce; szanujemy prawo UE

W Radzie UE nie ma większości, która pozwoliłaby na przyjęcie krytycznego stanowiska wobec Polski w ramach prowadzonej procedury z art. 7 traktatu unijnego – przekonywał po wysłuchaniu minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Prof. Grabowska: Chyba pogodziła się z tym, że sprawy nie załatwi tak, jak chce Timmermans

To jest o tyle zaskakujące, że od kilku dni Frans Timmermans lobbował za tą skargą. Twierdził, że już wszystko przygotował, że kolegium komisarzy poprze ten wniosek. Czytałam, że już przygotował treść pozwu. Okoliczności wstrzymania tych działań są dla nas nieznane. Myślę,
że mogą one mieć związek z wysłuchaniem w Radzie UE. Wtedy to minister Konrad Szymański referował stanowisko Polski. Z tego co można wnioskować z przebiegu dyskusji, tylko 12 państw wsparło linię Timmermansa. Reszta wstrzymywała się, albo poparła nasz kraj. Timmermans się przeliczył. Okazało się, że siły, które zebrał, to za mało żeby otwierać kolejny front.

Kaczyński: Mamy odwagę przeciwstawiać się możnym tego świata jeśli chodzi o nasze interesy

Historia może biec na różne sposoby. Musimy być silni, a silna może być tylko wspólnota, która musi być osadzona w przeszłości. Bez przeszłości, bez świadomości, nie ma wspólnoty. Tu są do wypełnienia różne obowiązki. Jednym z nich jest budowa wszystkiego co nowe, polskie, ale jest też obowiązek odnawiania tego, co było dorobkiem tych, którzy byli przed nami. Ale to nie zmienia faktu, że musimy być silni i być razem, musimy mieć świadomość patriotyzmu, ale również patriotyzmu lokalnego. Być świadomi historii tej ziemi.

Ks. abp M. Jędraszewski: Przed rodzinami stoi zadanie ocalenia tożsamości

Ocalenie własnej tożsamości, ocalenie fundamentu, na którym wznosi się każde małżeństwo i rodzina – to zadania jakie stoją dziś przed polskimi rodzinami – mówił w niedzielę metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Premier M. Morawiecki: Jesteśmy ugrupowaniem ciężkiej pracy;

Jesteśmy ugrupowaniem ciężkiej pracy, nie ugrupowaniem awantury, awanturowania się, hałasowania, przeszkadzania; zapraszamy wszystkich do dobrej, cierpliwej pracy, nie do nic nie robienia. Polska mocy kontra Polska niemocy – powiedział  w Stargardzie premier Mateusz
Morawiecki.

CBOS: 49 proc. zadowolonych z premiera Morawieckiego; 41 proc. zwolenników rządu

We wrześniu 49 proc. badanych przez CBOS było zadowolonych z tego, że funkcję szefa rządu pełni Mateusz Morawiecki, a niezadowolonych – 28 proc. Do zwolenników rządu zalicza się 41 proc. badanych, 22 proc. – do jego przeciwników. Nadal 53 proc. dobrze ocenia wyniki.

Moody's podwyższa prognozy PKB Polski i obniża szacunki deficytu

Agencja ratingowa Moody's podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski na 2018 r. do 5,0 proc. z 4,3 proc. szacowanych na początku kwietnia – wynika z raportu agencji z 19 września. Prognozy wzrostu PKB na 2019 r.

Fitch potwierdza doskonałą kondycję naszej gospodarki

Agencja Fitch podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski na 2018 do 4,8 proc. z 4,4 proc., a na 2019 do 3,6 proc. z 3,4 proc. – wynika z najnowszych prognoz makroekonomicznych agencji Fitch, opublikowanych w piątek. Jednocześnie Fitch spodziewa się stopniowego hamowania
polskiej gospodarki i rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp proc. w II poł. 2019 r. Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody’s – na poziomie „A2”. Rating Polski wg Fitch to „A-” (jeden poziom niżej niż Moody’s). Perspektywy obu ocen są stabilne. Agencja S&P ocenia Polskę na poziomie „BBB+”, dwa poziomy w dół względem Moody’s, z perspektywą pozytywną.

Szczęśliwy jak Polak. Tylko my tak pozytywnie myślimy o gospodarce

Polacy są jedynym narodem, który nie tylko pozytywnie ocenia obecny stan gospodarki, ale również z ogromnym optymizmem patrzy w przyszłość. To wszystko w czasie napięcia i wyczekiwania kolejnego światowego kryzysu.

GUS: W 2016 i 2017 roku do Polski wróciło więcej Polaków, niż z niej wyjechało

Są sygnały od Polaków mieszkających zagranicą, że chcą wracać –mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Według danych GUS, saldo migracji było dodatnie zarówno w 2016, jak i 2017 roku.

Premier M. Morawiecki: Współpraca transatlantycka kluczem do utrzymania pokoju

Umacnianie przez kraje Trójmorza współpracy Europy i USA jest kluczem do utrzymania pokoju, wzmocnienia demokracji oraz poprawy perspektyw inwestycyjnych, handlowych i gospodarczych – mówił  w Bukareszcie premier Mateusz Morawiecki.

Gdańska stocznia rozpoczęła budowę drugiego niszczyciela min projektu Kormoran II

Symbolicznym uroczystym cięciem blach gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. rozpoczęła we wtorek budowę drugiego niszczyciela min projektu Kormoran II dla polskiej Marynarki Wojennej. Pierwsza jednostka tego typu powstała w tej samej stoczni.

Sierpniowe dane z polskiej gospodarki w większości przypadków były nieco słabsze od tych z lipca. Dynamika produkcji przemysłowej spadła o ponad połowę z 10,3 do 5 proc. r/r, sprzedaży detalicznej z 9,3 do 9 proc., zatrudnienia z 3,5 do 3,4 proc., zaś wynagrodzeń z 7,2 do 6,8 proc.
W większości te spadki jednak możemy tłumaczyć efektami statystycznymi, w szczególności w przypadku produkcji, gdzie po wyłączeniu sezonowości nie widzieliśmy miesięcznego spadku od marca. Co istotne, główne trendy odpowiedzialne za wysoki bieżący wzrost gospodarczy nadal są aktualne.

Produkcja przemysłowa w górę. Nowe dane GUS

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2018 r. wzrosła o 5,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 0,8 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

GUS: ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury we wrześniu spadł do 105,4

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury we wrześniu 2018 r. spadł do 105,4 ze 109,40 w sierpniu – podał w piątek GUS.

Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 9,0 proc. rdr – GUS

Sprzedaż detaliczna w sierpniu 2018 r. wzrosła o 9,0 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,9 proc. – podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

W '19 r. dofinansowania na lokalne inwestycje drogowe wyniosą co najmniej 3,5 mld zł

W 2019 r. dofinansowania z budżetu na lokalne inwestycje drogowe sięgną co najmniej ok. 3,5 mld zł – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Dodano, że w 2019 r. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) będzie dysponował kwotą około 5,6 mld zł.

Kwieciński: Do 2028 r. na drogi lokalne wydamy 36 mld zł

Myślę, że do 2028 roku na drogi lokalne wydamy co najmniej 36 mld zł – ocenił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że inwestycje będzie można prowadzić do 10 lat, a samorządy będą mogły dostać.

Min. Adamczyk: W 2019 r. na drogi wydamy ponad 6 mld zł

W 2019 roku na drogi wydamy ponad 6 mld zł – poinformował we wtorek na konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że w br. na remonty, budowę dróg samorządowych przeznaczono 1 mld 300 mln zł.

Stan środków walutowych na koniec sierpnia wzrósł do 4,5 mld euro z 3,4 mld euro w lipcu

Stan środków walutowych na rachunkach budżetowych na koniec sierpnia 2018 r. wyniósł łącznie 4.506,8 mln euro, czyli 19.358,2 mln zł – podało MF w komunikacie. Na koniec lipca 2018 r. stan ten wynosił łącznie 3.377,9 mln euro, czyli 14.450,2 mln zł.

Liczba żłobków wzrosła o połowę. Resort rodziny chwali się efektami programu Maluch+

W ciągu zaledwie 2,5 roku liczba instytucji opieki dla dzieci do lat trzech w Polsce wzrosła o 49 proc., z niecałych 3 tys. do prawie 4,5 tys.

Rafalska: 450 mln zł na program "Maluch plus" w 2019 roku

Zwiększenie do 450 mln zł dofinasowania dla samorządów chcących utworzyć nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych w ramach programu "Maluch plus" w 2019 roku – zapowiedziała w czwartek.

NBP przyjął założenia polityki pieniężnej na 2019 rok. Utrzymał cel dla inflacji

Zgodnie z przyjętą strategią, Narodowy Bank Polski będzie tak sterował stopami procentowymi, by ceny rosły w skali roku w średnim tempie około 2,5 proc. Ostatni raz ten poziom został osiągnięty w listopadzie 2017 roku.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wyniosło 948,9 mld zł; 0,3 proc. więcej mdm

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wyniosło 948,9 mld zł, czyli o 2,4 mld zł (0,3 proc.) więcej mdm – szacuje Ministerstwo Finansów.

Zarobki w Polsce. Przeciętne wynagrodzenie w sierpniu 2018

W średnich i dużych firmach w sierpniu przeciętna płaca była na poziomie 4798,3 zł brutto – podał właśnie GUS. Choć to znacznie więcej niż rok temu, drugi miesiąc z rzędu obserwujemy spadek w statystykach.

Gospodarka cienia się kurczy. Coraz mniej chętnych na pracę na czarno

Polska znalazła się w czołówce krajów, w których redukcja szarej strefy postępuje najefektywniej. Coraz mniej firm ukrywa dochody, praca na czarno przestaje być atrakcyjna.

Ardanowski: rolnicy otrzymają ok. 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat

Od 16 października do końca listopada rolnicy otrzymają 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich – powiedział w środę na konferencji prasowej w Kruszwicy minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. "Tygodniowo będziemy przekazywali po ok. 2 mld zł" –

Czerwińska przedstawiła projekt budżetu na 2019. "Realny, ostrożny, odpowiedzialny"

Projekt budżetu na 2019 r. jest realny, ostrożny, odpowiedzialny; jest to budżet opracowany przy uwzględnieniu najbardziej prawdopodobnego scenariusza makroekonomicznego – mówiła minister finansów.

Trump na spotkaniu z Dudą o stałych bazach w Polsce: rozważamy coś takiego

Stałe bazy w Polsce to jest coś, o czym będziemy z pewnością rozmawiać; rozważamy coś takiego – powiedział we wtorek w Waszyngtonie prezydent USA Donald Trump podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Amerykańskie wojsko ma za mało miejsca. "Polska jeszcze niegotowa na Fort Trump"

Sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper ocenił w środę w wywiadzie dla AFP, że Polska nie jest jeszcze gotowa na "Fort Trump", czyli umiejscowienie na jej terytorium bazy wojsk USA. Proponowany teren jest niewystarczająco przestronny – wskazał.

Szef MON: Jesteśmy gotowi do udziału finansowego w budowie bazy USA w Polsce

Jesteśmy gotowi do udziału finansowego w budowie bazy USA w Polsce – powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Wyjaśnił, że to infrastruktura, która będzie służyć obronności Polski.

Duda: polsko-amerykańska deklaracja wytycza nowe ścieżki na przyszłość

Polsko-amerykańska deklaracja wytycza nowe ścieżki na przyszłość – zacieśniania współpracy
militarnej, ws. bezpieczeństwa energetycznego, w dziedzinie szeroko pojętego biznesu, także w kontekście współpracy w ramach Trójmorza -powiedział  prezydent Andrzej Duda.

Ratowniczy okręt polskiej marynarki zwodowany w Gdyni

Wodowanie to kolejny etap kontraktu na naprawę główną i dokową okrętu ratowniczego ORP "Piast", który wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. Flotylii Okrętów w Gdyni. PGZ Stocznia Wojenna realizuje ten projekt wspólnie ze Stocznią Remontową "Nauta".

Pierwsi ochotnicy wcieleni do 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Ponad 70 pierwszych ochotników zostało wcielonych do 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym samym rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe w gliwickim kompleksie wojskowym w ramach 131. Batalionu Lekkiej Piechoty 13. Śląskiej Brygady OT.

Przedłużono śledztwo w sprawie wyłudzenia 241 mln podatku VAT z paliw

Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedłużyła do końca lutego 2019 roku śledztwo dotyczące wyłudzenia 241 mln zł podatku VAT m.in. przy obrocie paliwami. W sprawie zarzuty ma postawione suwalski biznesmen Dariusz M, były prezes klubu piłkarskiego Wigry Suwałki.

Łódź: Wyroki ws. próby wyłudzenia VAT z transakcji rzekomymi dziełami sztuki

Na 5 i 4 lata więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi dwóch mężczyzn oskarżonych o próbę wyłudzenia zwrotu 160 mln zł podatku VAT. Jego podstawą miała być faktura wystawiona przez jednego z nich, malarza amatora, za sprzedaż drugiemu za 2 mld zł 20 obrazów.

ZUS sięga po majątki rektorów prywatnych uczelni. Tak ściąga 86 mln zł zaległych składek

ZUS przez lata nie był w stanie wyegzekwować składek, jakich za pracowników nie płaciły prywatne uczelnie. Powód? Brak majątku uczelni, który można by zająć. Zakład postanowił podjąć radykalne kroki i zająć prywatne majątki władz uczelni.

Doradcy komisji śledczej ds. VAT. Kto wesprze posłów w dochodzeniu?

Byli urzędnicy MF, skarbowcy, prawnicy, doradcy podatkowi, a nawet byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej pomogą w sejmowym śledztwie w sprawie VAT.

Prof. W. Modzelewski: Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo wzrosła, choć polskie PKB w tym czasie nie spadało

Luka podatkowa w latach 2007-2015 bardzo wzrosła, choć polskie PKB w tym czasie nie spadało – powiedział prof. Witold Modzelewski. Ekspert ds. podatków i były wiceminister finansów, zeznaje dziś przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT.

Szewczak: Przesłuchanie przed komisją pokazuje, że za rządów PO-PSL Polska była Eldorado dla złodziei VAT

Co roku można było zauważyć, że w budżecie jest 30-40 miliardów złotych mniej wpływów z tytułu podatku VAT i z akcyzy. Przecież pieniądze z tych źródeł powinny trafiać do Skarbu Państwa. Pan minister Rostowski jako wyjątkowy arogant obrażał wszystkich krytyków. Oskarżał o ignorancję i niekompetencję. Nic jednak nie robił z wypływem VATu.

Falę zwrotów kamienic można było zahamować? Prezydent Warszawy zlekceważyła Sąd Najwyższy

Wyrok Sądu Najwyższego z 2010 r. mógł zatamować falę zwrotów kamienic. Tak się jednak nie stało, gdyż w stołecznym ratuszu został on zignorowany.

Główni podejrzani w aferze GetBack pozostaną w areszcie

​Konrad K. i Piotr B., główni podejrzani w aferze GetBack, pozostaną w areszcie. Jak dowiedziało się Radio RMF FM, sąd przedłużył im tymczasowy areszt o trzy miesiące.

Wólka Kosowska: KAS zajęła towar wart 12 mln zł

W wyniku kontroli Krajowej Administracji Sądowej na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej zajęty został m.in. towar niewiadomego pochodzenia o wartości około 12 mln złotych; wszczęto 14 spraw karnych i zatrzymano.

Morawiecki: Utrzymaliśmy naszą politykę. Polska nie przyjmie żadnych uchodźców

Utrzymaliśmy naszą politykę i zdecydowanie nie przyjmujemy żadnych uchodźców; potwierdzenie tego stanowiska to wielki sukces nieformalnego szczytu UE w Salzburgu – podkreślił w czwartek premier.

"Sowieci łamali sumienia, ze zbrodniarzy czynili świętych, a tym, którzy utracili ziemię, wmawiali, że są wolnymi" –

Stoi przed nami wielkie zmaganie o miłość do Ojczyzny. Dlatego gromadzimy się dziś na Liturgii i modlitwie za tych, którzy 79 lat temu stanęli do nierównej walki—mówił 17 września w Katedrze na Wawelu metropolita krakowski Marek Jędraszewski, który odprawił Mszę św. w 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. 45 lat kłamstwa, łamania polskich sumień, czynienia z polskich bohaterów ludzi przeklętych i zbrodniarzy. Rozważamy to dzisiaj dlatego, że lepiej to rozumiemy. Stoi przed nami ogromna batalia o pamięć i prawe sumienia.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]