Polska musi iść własną drogą.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Unia Europejska jest podmiotem, który sam ze sobą jest w stanie wojny – powiedział w sobotę w Krakowie politolog z USA George Friedman. Ocenił też, że Polska musi iść własną drogą i idzie własną drogą. Podkreślał także przyjazne stosunki pomiędzy Polską, a USA. Friedman dodał, że USA tak jak UE ma problemy. Ocenił też, że obecnie sercem Europy jest Europa Wschodnia, a nie Zachodnia, która jest już „zmęczona”. W swoim wystąpieniu Friedman poświęcił sporo miejsca pojęciu „nacjonalizm”. Według niego nacjonalizm jest potrzebny, sprawia, że naród decyduje o swoim losie, tworzy swoją konstytucję; język i historia są fundamentami nacjonalizmu. Friedman jest zdania, że to nie nacjonalizm był przyczyną II wojny światowej, ale Niemcy i Związek Radziecki. Było to szaleństwo niemieckie – koncepcja superczłowieka, aryjczyka, i to szaleństwo sowieckie – koncepcja proletariusza górującego nad światem. I żaden z tych krajów nie wyobrażał sobie, że ich ludzie będą nienawidzili innych ludzi. Chodziło tu o koncepcje imperializmu. George Friedman krytycznie o sytuacji w UE. Polska musi iść własną drogą.

Z. Krasnodębski: Żeby ocalić naszą pamięć, musimy zmienić Europę

Jeżeli będziemy budować narrację tylko w Polsce, to będziemy się jedynie izolować. Żeby wygrać, ocalić naszą pamięć, musimy zmienić Europę – powiedział wiceprzewodniczący PE Zdzisław Krasnodębski, który w
niedzielę w Gdyni wziął udział w debacie nt. kapitału moralnego narodu.

Mateusz Morawiecki w Radzyniu Podlaskim: odeszliśmy od polityki wspierania głównie dużych miast. Mateusz Morawiecki podziękował mieszkańcom Radzynia Podlaskiego za ich patriotyzm. „Bo to jest to, od czego się wszystko zaczyna. Mogą być ludzie, którzy są trochę bardziej prawicowi, trochę bardziej lewicowi. Zresztą – co to wszystko znaczy? Najważniejsze, żebyśmy byli wszyscy w służbie Polski i społeczeństwa polskiego” – stwierdził. Premier zacytował słowa księcia Adama Jerzego Czartoryskiego o tym, że znał on tylko dwie partie: polską i antypolską. „My na pewno jesteśmy partią polską” – podkreślił.
Kaczyński  "Mieć pieniądze to jeszcze za mało. Trzeba mieć też wolę i umiejętności"

Chcemy politykę zrównoważonego rozwoju prowadzić. Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że potrafi zbierać środki, że potrafi naprawiać system podatkowy, że potrafi budować potężny budżet  i dobrze go wykorzystywać— zaznaczył Kaczyński.Jak podkreślił, do prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju potrzebna jest umiejętność współpracy miedzy samorządem i rządem.Czy te środki to wszytko? Nie to za mało. Mieć pieniądze to jeszcze za mało. Trzeba mieć też wolę i umiejętności. Ważną umiejętnością jest współpraca między samorządami różnych szczebli(…) między władzami gminnymi a władzami samorządowymi województwa i wreszcie ta bardzo ważna współpraca między władzami samorządowymi i rządowymi.

Mateusz Morawiecki poznaje Amerykanów z polskim tygrysem gospodarczym

Polska gospodarka przeżywa boom, co pozwala nam zadbać o tych, którym powiodło się najmniej – pisze w artykule na portalu amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal" premier Mateusz Morawiecki. Tekst nosi tytuł "Meet the Polish tiger" ("Poznajcie polskiego tygrysa").

Szewczak: Schetyna potrafi w każdej sprawie zmieniać zdanie o 180 stopni.

Poglądy pana Schetyny i pani Lunbnauer na kwestie ekonomiczne są infantylne, kompletnie nieprofesjonalne i są podyktowane neoliberalnym dogmatem, z którym zerwał już właściwie cały świat.
Te odklejone od rzeczywistości, kosmiczne pomysły w stylu prof. Balcerowicza, budzą już jedynie uśmiech. A oni trwają nadal przy tym darwinizmie ekonomicznym i społecznym. I trudno się dziwić, że będą
schodzić ze sceny politycznej, ponieważ idzie czas na nowe widzenie rozwoju gospodarczego, rodziny, jej finansowania i kwestii demograficznych. I to jest wprowadzane obecnie przez polski rząd.

Aktywa sektora bankowego w Polsce wynoszą 1,8 bln zł. To równowartość ok. 90 proc. PKB

Aktywa sektora bankowego w Polsce wynoszą 1,8 bln zł, co stanowi równowartość ok. 90 proc. PKB – mówił we wtorek wiceminister finansów Piotr Nowak. Zaznaczył, że jednym z największych wyzwań dla branży.

Czerwińska o budżecie na 2019 r.: "Jest realny, nawet w obliczu trudniejszych czasów"

Zaproponowany przez rząd projekt budżetu jest realny, nawet w obliczu trudniejszych czasów – powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, przedstawiając w czwartek w Sejmie projekt ustawy budżetowej na rok 2019.

Polski Fundusz Rozwoju został właścicielem BGK Nieruchomości

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) został właścicielem spółki BGK Nieruchomości, realizującej inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do BGK Nieruchomości.

Premier: Przeznaczymy wiele miliardów złotych więcej na naukę i służbę zdrowia

Rząd podjął trudną decyzję, żeby w czasie, gdy „budżetowa kołderka jest trochę za krótka”, przeznaczyć „wiele miliardów złotych więcej” na naukę i służbę zdrowia – powiedział  premier Mateusz Morawiecki.

M. Morawiecki: W ciągu ostatnich 25 lat z Polski wyjechało 25-30 tys. lekarzy

W ciągu ostatnich 25 lat z Polski wyjechało 25-30 tys. lekarzy; oznacza to, że „wychodząca z czasów PRL-u biedna Polska finansowała bogatym krajom Zachodu naszych znakomitych lekarzy” – powiedział .

Morawiecki: W drugim półroczu tego roku będzie 5 mld zł z VAT

Przeanalizowaliśmy wpływy podatkowe we wrześniu i w sierpniu – w II półroczu tego roku będzie to z samego tylko VAT-u 5 miliardów złotych więcej – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Dzięki pieniądzom odebrany mafiom VAT-owskim m.in. rozwijamy drogi lokalne

Dzięki pieniądzom odebranym mafiom VAT-owskim mamy pieniądze między innym na remonty i budowę dróg lokalnych – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia drogi
powiatowej nr 1615L Zaliszcze-Podedwórze .

MF opublikowało wykaz przedwojennych nieruchomości, za które b. właściciele otrzymali odszkodowania

Resort Finansów opublikował wykaz ponad 8 tys. przedwojennych nieruchomości, za które byli właściciele otrzymali odszkodowania. Lista zamyka drogę spadkobiercom do roszczeń. Formalnym właścicielem tych
gruntów jest Skarb Państwa.

Eurostat: Stopa bezrobocia w Polsce spadła w sierpniu do 3,4 proc.

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,4% w sierpniu br. wobec 3,5% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W sierpniu 2017 r. wynosiła 4,8%.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w sierpniu o 6,5 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w sierpniu wzrosła o 6,5 proc. rdr, po wzroście o 7,7 proc. rdr w lipcu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż spadła o 0,7 proc.

CPK, czyli czas polskich kontraktów

Centralny Port Komunikacyjny ma być kołem zamachowym gospodarki. To szansa na stworzenie usługowego Airport City. Pomoże stworzyć pociągi dużych prędkości i rozwinąć czempionów budowlanych

GUS: PKB w 2017 roku wzrosło o 4,8 proc.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2017 roku o 4,8 proc. rdr wobec 4,6 proc. szacowanych wcześniej – podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Rafalska: Wskaźnik urodzeń w 2017 r. był najwyższy od 20 lat

W 2017 r. urodziło się ponad 402 tys. dzieci, co jest najlepszym wynikiem od lat – powiedziała w piątek szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Jak dodała, w kraju zarejestrowano też wzrost wskaźnika..

CBOS: w bieżącym roku odsetek wyjazdów dzieci w wakacje najwyższy od 1993 r.

75 proc. uczniów w wieku szkolnym wyjechało w te wakacje na co najmniej tygodniowe wczasy. To najwyższy odsetek od 1993 roku – podaje CBOS w badaniu "Letnie wyjazdy wypoczynkowe uczniów 2018".

Od 1 października wzrastają kryteria dochodowe . Wzrośnie zasiłek stały i kilka innych świadczeń

701 zł dla osoby samotnej i 528 zł na osobę w rodzinie – tyle wyniosą w najbliższych trzech latach progi dochodowe, od których zależy przyznanie różnego rodzaju świadczeń i i innych form wsparcia
zaliczanych do pomocy społecznej.

W 2019 r. wzrośnie dofinansowanie dla samorządów na tworzenie miejsc w żłobkach

W 2019 r. wzrośnie dofinansowanie dla samorządów na tworzenie miejsc w żłobkach w ramach nowej edycji programu "Maluch plus" – podała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta
Rafalska podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zduńskiej Woli

MSWiA: w projekcie budżetu 3 mld 75 mln zł na modernizację służb mundurowych

W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. na program modernizacji służb mundurowych zaplanowano 3 mld 75 mln zł, w tym ponad 2 mld 35 mln zł dla policji – poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski.

Ceny rosną, ale wolniej. Inflacja spada mocniej od prognoz

We wrześniu ceny były średnio o 1,8 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Choć ceny dosyć wyraźnie rosną, dzieje się to w wolniejszym tempie niż
jeszcze miesiąc wcześniej.

"Posiłek w szkole i w domu". Z rządowego programu skorzysta prawie 1,2 mln osób

Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu "Posiłek w szkole i w domu". Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że z programu skorzysta 2478 gmin .

Nawet 53 tys. zł ulgi termomodernizacyjnej. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy, w której zaproponowano tzw. ulgę termomodernizacyjną – podało we wtorek CIR. Ma to zachęcić osoby fizyczne do przeprowadzenia termomodernizacji jednorodzinnych.

ZUS zmniejszy tegoroczną dotację do FUS o kolejne 3,3 mld zł

Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o zablokowaniu kolejnych 3,3 mld zł dotacji z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych –poinformował we wtorek PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. W 2018 r. ZUS zablokował już 8,5 mld zł dotacji.  Powód to świetna sytuacja finansowa zakładu dzięki nadspodziewanie wysokim wpływom ze składek.

Min. E. Rafalska: Polityka senioralna jest dla nas bardzo ważna

Podczas otwarcia nowej siedziby Klubu Senior plus w Szlichtyngowej w woj.lubuskim minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapewniała, że dla rządu polityka senioralna jest bardzo ważna.
Wskazywała, że w rządowym programie Senior plus corocznie na tworzenie takich placówek jest 80 mln zł.

Sąd apelacyjny: Troje podejrzanych w aferze reprywatyzacyjnej może wyjść za kaucją z aresztu

Wrocławski sąd apelacyjny zdecydował, że b. urzędniczka Marzena K., biznesmen Janusz P. i b. dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorz M., podejrzani ws. warszawskich reprywatyzacji, mogą opuścić areszt po wpłaceniu kaucji. Prokuratura zapowiedziała zażalenie na tę decyzję.

Podejrzani ws. afery reprywatyzacyjnej opuścili areszt po wpłaceniu milionowej kaucji

B. urzędniczka Marzena K. i biznesmen Janusz P. opuścili już areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości miliona złotych. B. dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorz M. jest w trakcie postępowania kaucyjnego i prawdopodobnie dziś też wyjdzie na wolność.

„Rzeczpospolita”: Handlarze roszczeń już nie zarobią

Opracowano wykaz ponad 8 tys. przedwojennych nieruchomości, za które byli właściciele dostali odszkodowania – pisze dziś „Rzeczpospolita”.

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji podjęła decyzję ws. Skorupki 6

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji podjęła decyzję ws. dwóch adresów – Skorupki 6 i Otwockiej 10. Rozstrzygnięcie zapadło podczas posiedzenia niejawnego.

Małopolskie: śledczy rozbili dwie grupy handlarzy narkotyków

Gang trudniący się handlem narkotykami rozbili śledczy w Małopolsce. Sześć osób zostało skazanych. Badając ich sprawę śledczy rozbili też inną grupę. Przestępcy mieli sprzedać nie mniej niż 51 kg
marihuany – podała krakowska prokuratura.

P. Jaki: W sobotę prezentacja raportu ws. strat w wyniku warszawskiej reprywatyzacji

W sobotę przedstawiony zostanie raport pokazujący, ile środków Warszawa straciła w wyniku afery reprywatyzacyjnej – poinformował PAP przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Według nieoficjalnych źródeł w komisji, straty miasta miały wynieść co najmniej kilkanaście miliardów złotych.

CBŚP: Zlikwidowano międzynarodowy kanał przemytu narkotyków

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało cztery osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej przemycającej narkotyki. Środki odurzające miały trafiać z Polski do Norwegii, gdzie tamtejsza
policja zatrzymała kolejną osobę związaną ze sprawą. Zabezpieczono narkotyki warte pół miliona złotych.

CBA: zatrzymani w sprawie 120 mln zł wyprowadzonych z GetBack, wśród nich b. wiceprezes

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w nowym wątku śledztwa w sprawie GetBack – wyprowadzenia ze spółki pod pozorem niekorzystnych umów siedem osób, m. in. b. wiceprezesa spółki Piotra T. – dowiedziała się w PAP. O zatrzymaniach poinformowała również prokuratura.

Wiceminister inwestycji i rozwoju: w samorządach zagrożonych jest 108 milionów euro

W samorządach zagrożonych jest 108 milionów euro z funduszy unijnych – powiedział w Sejmie wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. Jak wskazał, dotyczy to pięciu województw.

Skarga KE przeciwko Polsce wpłynęła do TSUE

Do Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wpłynęła skarga Komisji Europejskiej przeciwko Polsce w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. Komisarze uważają, że nowe przepisy, które odsyłają część
sędziów na emeryturę, zagrażają niezależności sądownictwa w naszym kraju.

Zbliża się 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II

Szesnasty października to dla Polaków bardzo ważna data. Za nieco ponad tydzień będziemy świętować 40–lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II – wielkiego nauczyciela wolności, obrońcy małżeństwa i prawa do życia nienarodzonych.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]