„Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 (tzw. ustawa okołobudżetowa), przedłożony przez ministra finansów. Projekt tzw. ustawy okołobudżetowej na 2019 r. jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. Przewidziane w niej propozycje odpowiadają kwotom ujętym w projekcie budżetu i zapewniają jego prawidłową realizację” – Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej na 2019 r.

Ministerstwo Rozwoju: W 2019 r. wzrost PKB może być w przedziale 4-5 proc.

W 2019 r. wzrost PKB Polski może zamknąć się w przedziale 4-5 proc. w ujęciu rdr – wynika z wypowiedzi ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji. Zaznaczył jednak, że gdyby system fiskalny uszczelniono wcześniej, Polska miałaby dodatkowe 200-250 mld zł na rozwój.

Mateusz Morawiecki: budżet może przynieść bardzo ciekawą niespodziankę

Deficyt budżetowy maleje i w tym roku może być nawet bardzo ciekawa niespodzianka; wydatki są kontrolowane, są pod dobrą kontrolą, a dochody rosną w zakładanym tempie, a nawet przekraczamy to tempo – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Rafalska: Wprowadzaliśmy reformy istotnie zmieniające sytuację polskich rodzin

Od pierwszych dni rządu Prawa i Sprawiedliwości wprowadzaliśmy reformy i regulacje prawne, które miały istotnie zmieć sytuację społeczno-ekonomiczną polskich rodzin – powiedziała  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta.

CBOS: połowa Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku

Połowa Polaków uważa, że ogólna sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku. Poziom dobrych ocen jest taki sam jak w lutym – najwyższy w bieżącym roku – wynika z październikowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Minister rozwoju zachęca inwestorów. Ratingi mocnym argumentem

Decyzje agencji ratingowych to bardzo pozytywny i czytelny sygnał dla inwestorów. Polska to dla nich bezpieczna i atrakcyjna przystań – powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że
S&P oraz Fitch wskazują na wysoką wiarygodność polskiej gospodarki.

GUS podał najnowsze dane: mocno wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie w firmach

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2018 roku wyniosło 4.771,86 zł, co oznacza wzrost rdr o 6,7 proc. – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Rząd chce postawić szlaban smogowi. Obiecuje miliardy na ocieplenia

Rządowy program Stop Smog ma wesprzeć ludzi, których nie stać na wzięcie udziału w kosztach ocieplania swoich budynków – powiedział  premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że na program przeznaczono ponad 100 mld zł.

Jarosław Kaczyński tłumaczy "jakie są sensy" dobrej zmiany

Dobra zmiana ma kilka sensów, m.in. społeczny – pomoc rodzinie i najsłabszym, obywatelski – aby nasza demokracja przestała być sferą manipulacji, ekonomiczny – przyśpieszenie rozwoju Polski oraz narodowy – aby nasz kraj był państwem podmiotowym – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Morawiecki jest ode mnie młodszy, silniejszy, zdolniejszy, powinien być premierem"

Morawiecki jest ode mnie młodszy, silniejszy, zdolniejszy i w związku z tym powinien być premierem – stwierdził szef partii rządzącej. Nie będę kandydował na prezydenta. Został premierem z bardzo różnych powodów. (…) Jeśli chodzi o konflikt, to naruszyliśmy bardzo poważne interesy. Sam VAT to kilkadziesiąt
miliardów złotych. To również interesy zewnętrzne, bo korzystamy z tego zewnątrz. Czasem się spieramy z prezydentem, ale to nasz prezydent i wygra wybory — zaznaczył.W rozmowie pojawił się też temat Marszu Niepodległości. Chcemy, aby był jeden, wielki wspólny marsz – Marsz Niepodległości, żeby szli
w nim wszyscy, którzy niepodległość sobie cenią. (…) My nie chcemy wojny – zaznaczył prezes PiS .

Janusz Szewczak o taśmach

Te taśmy po raz kolejny uderzają w PO i w PSL. Pani Bieńkowska, która mówiła o tym, że pili i lulki palili aż wszystko „p……”. A teraz jej kolega, wicepremier Pawlak dodaje, że ludzie z PSL nie chcą się uczyć,
bo są zdemoralizowani władzą, a obrońca pielęgniarek pan Arłukowicz mówi, by zlikwidować cztery szpitale i przyjść po 200 milionów. To dramatyczny obraz ówczesnej rzeczywistości. Widzimy co oni sami o sobie myślą, jak sami o sobie mówią. Widzimy ponurą prawdę o rządach PO-PSL.

Jesteśmy bogatsi o miliardy złotych. Wystarczyło zmienić kilka przepisów

5 tys. kilometrów autostrad, 10 lat funkcjonowania programu 500+, linie wysokiego napięcia ciągnące się tysiącami kilometrów i szybki internet w każdej gminie. Tyle straciła Polska w ciągu dekady przestępstw podatkowych. Uszczelnienie luki w VAT jest dla nas po prostu niezbędne.

Paweł Borys: Koleje linowe to bardzo rentowny biznes 

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zawarł przed kilkoma dniami umowę kupna od Mid Europa Partners 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych. Mówi się, że mogło to kosztować 500 mln zł.

Uszczelnienie systemu podatkowego uwalnia potencjał polskiej gospodarki

Kongres 590, którego III edycja odbędzie się 15-16 listopada w Jasionce koło Rzeszowa stawia na gospodarkę. Omawiane będą liczne tematy związane z problemami małychi średnich przedsiębiorstw oraz barierami wynikającymi z niedoskonałości przepisów prawnych. Tegoroczny Kongres 590 wiele uwagi poświęci także problemom gospodarczym, których rozwiązanie przyniesie znaczne efekty dla rozwoju państwa. Jednym z ważnych wyzwań jest uszczelnienie systemu podatkowego, w szczególności
dotyczącego VAT.

Bank Światowy lepiej ocenia polską gospodarkę. Podnosi prognozy PKB

Kolejna międzynarodowa instytucja zmienia zdanie o Polsce i to na plus. Ekonomiści Banku Światowego podnieśli prognozy tempa wzrostu gospodarczego zarówno na ten jak i przyszły roku. Wzrost  gospodarczy Polski wyniesie w tym roku 4,7 proc. oraz 3,9 proc. w 2019roku, prognozuje Bank Światowy. Oznacza to podwyższenie prognoz wobecoczekiwań z kwietnia br. o 0,5 pkt proc. na 2018 r. i o 0,2 pkt na 2019.

Polska wciąż na 37. miejscu w globalnym raporcie konkurencyjności

Polska utrzymała 37. miejsce w globalnym raporcie konkurencyjności Światowego Forum Gospodarczego (WEF) za 2018 r.– poinformowali przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, który współtworzył badanie

Inflacja spowolniła do 1,9 proc. GUS podał dane za wrzesień

Inflacja konsumencka wyniosła 1,9 proc. w ujęciu rocznym we wrześniu 2018 r. (wobec 2 proc. r/r w sierpniu), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

GUS: Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła o 3,6 proc. rdr

Sprzedaż detaliczna we wrześniu br. wzrosła o 3,6 proc. rdr, a wobec poprzedniego miesiąca spadła o 3,9 proc. – poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. To najniższy wzrost sprzedaży detalicznej w tym roku.

Eksport i import w górę. NBP podał dane za sierpień

Eksport towarów z Polski wzrósł w sierpniu br. o 7,4% r/r do 17 195 mln euro, zaś import wzrósł o 11,2% r/r do 17 524 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Stan środków walutowych na koniec września spadł do 3,7 mld euro z 4,5 mld euro w sierpniu

Stan środków walutowych na rachunkach budżetowych na koniec września 2018 r. wyniósł łącznie 3.668,8 mln euro, czyli 15.670,9 mln zł – podało MF w komunikacie. Na koniec sierpnia 2018 r. stan ten wynosił łącznie 4.506,8 mln euro, czyli 19.358,2 mln zł. Komunikat dotyczy stanu środków walutowych i operacji, które MF wykonało, by zarządzać naszym długiem zagranicznym, którego proporcje w stosunku do długu krajowego mają spadać.

Blisko 1 mld 200 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego

Przeznaczymy blisko 1 mld 200 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego – poinformował we wtorek w trakcie spotkania "Młoda Polska wieś" premier Mateusz Morawiecki.

ZUS zebrał w ramach e-składki ponad 200 mld zł

Ponad 200 mld zł wpłynęło od stycznia na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS. To o blisko 12 mld zł więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – poinformował  rzecznik prasowy ZUS-u Wojciech Andrusiewicz.

Rusza kampania promująca Dostępność Plus. Budżet programu wynosi 23 mln zł

Rozpoczynamy kampanię promującą program Dostępność Plus – mówił we wtorek minister
inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Na rozpoczęte w tym roku przedsięwzięcia zostanie uruchomionych 650 mln zł, a w pierwszych.

Rząd wprowaza "Kolej plus". Będzie więcej połączeń kolejowych?

Uzupełnienie lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej zakłada nowy program dla polskiej kolei o nazwie Kolej plus. Przewiduje on budowę i odbudowę kolejowych połączeń o znaczeniu lokalnym.

Morawiecki: Powiększamy zdolności przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu

Polska powiększa możliwości przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu – powiedział w środę na konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA premier Mateusz Morawiecki.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie importować gaz LNG ze Stanów Zjednoczonych o ponad 20 proc. tańszy niż gaz obecnie importowany do Polski z Rosji, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra..

Niemcy dokupują, Włosi wyprzedają. Jesteśmy liderem zyskowności inwestycji zagranicznych

Połowa bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce pochodzi z trzech krajów. Mimo opuszczenia naszego rynku przez UniCredit napływ kapitału do sektora finansowego był najwyższy od 2012 r.

Będą nowe fundusze na modernizację polskiej armii

1,6 mld zł trafi do ministerstwa obrony z rezerwy celowej w budżecie państwa – poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na modernizację Wojska Polskiego, w tym na przedpłaty za system Patriot.

Polska zamawia artylerię rakietową ze Stanów Zjednoczonych

Polska przekazała stronie amerykańskiej szczegółowe zamówienie na dostawę jednego dywizjonu systemu HIMARS w ramach programu artylerii rakietowej dalekiego zasięgu Homar – poinformowało 19 października
Ministerstwo Obrony Narodowej.

M. Błaszczak: Zależy nam na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze

Zależy nam na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak , inaugurując kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Dodał, że jej celem jest
to, aby w 2019 r. do WP przystąpiło 10 tys. żołnierzy.

Grunty Agencji Mienia Wojskowego mają sprawniej trafiać do Krajowego Zasobu Nieruchomości

Ministerstwo Obrony Narodowej, Agencja Mienia Wojskowego, Krajowy Zasób Nieruchomości i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podpisały porozumienie usprawniające przekazywanie gruntów na realizację programu Mieszkanie plus – poinformował PAP wiceminister inwestycji i rozwoju.

KRS wyznaczyła zespoły w postępowaniach nominacyjnych do Sądu Najwyższego

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur wyznaczył zespoły oceniające kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego w postępowaniach nominacyjnych – poinformował dziś PAP dział prasowy KRS. Zespoły ocenią 25 kandydatur zgłoszonych na 11 wakatów w SN.

PK: sądy uwzględniają ponad 90 proc. wniosków o areszt

Sądy uwzględniły w zeszłym roku ponad 17 tysięcy, a więc więcej niż 90 proc., składanych przez prokuratorów wniosków o tymczasowe aresztowanie; wyroki uniewinniające orzekane są wobec około 2 proc. osób sądzonych -poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Krajowa.

10 osób oskarżonych o wyłudzenie 23 mln zł podatku VAT w Olsztynie

Po trzech latach śledztwa prokuratura okręgowa w Olsztynie przesłała do sądu okręgowego akt oskarżenia wobec 10 osób, którym zarzuca działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenie 23 mln zł podatku VAT.

M. Horała: Problem wyłudzeń podatku VAT nie zaistniał w świadomości świadka

Nie spodziewałem się, że pan minister Zbigniew Ćwiąkalski tak otwarcie przyzna, iż problem wyłudzeń VAT nie zaistniał w jego świadomości jako ministra – mówił dziennikarzom w przerwie obrad komisji śledczej jej
szef Marcin Horała.

Ruszył proces Władysława Serafina. Jest oskarżony o wypranie 21 mln zł

Władysław Serafin, były poseł PSL i szef kółek rolniczych, jest oskarżony o popełnienie 102 przestępstw, w tym wypranie 21 mln zł. – To fałszywe zarzuty, spreparowane na potrzeby polityczne – mówi Serafin.
Właśnie ruszył jego proces.

Osiem osób zatrzymanych za wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT

Kolejnych osiem osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej i wyłudzenie ponad 9 mln zł podatku VAT.

Na sprowadzaniu nielegalnych śmieci z Niemiec zarobili 1,2 mln zł. Są zarzuty dla 8 osób

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie przedstawiła 8 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej nielegalnie sprowadzającej śmieci z Niemiec do Polski. Trafiały one na wysypiska m.in. w Zgierzu.

Wyłudzenia VAT na 100 mln zł. KAS i policja rozbiły szajkę przestępczą

Aż 65 przeszukań i 4 osoby zatrzymane. Taki efekt przyniosła akcja Krajowej Administracji Skarbowej i Policji w której brało udział pond 140 funkcjonariuszy.

Prezes Kaczyński: Podpisaliśmy traktaty i będziemy ich przestrzegać, ale będziemy też bronić naszych interesów

My jesteśmy członkami Unii Europejskiej i będziemy przestrzegać prawa Unii Europejskiej — zapewnił prezes PiS. Ale będziemy oczywiście korzystali z naszych praw – mamy prawo do odwołania — zaznaczył. To jest wstępna decyzja – jednoosobowa decyzja wiceprezesa (TSUE – PAP); będziemy się od niej odwoływali — zapowiedział Kaczyński. Będziemy robili wszystko to, co robią normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie, ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami Unii Europejskiej.Myśmy podpisali traktaty i będziemy ich przestrzegać, ale – powtarzam – będziemy też bronić naszych interesów.

MSZ: Postanowienie TSUE ma charakter prowizoryczny. Zostało wydane bez zapoznania się ze stanowiskiem Polski

Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE ma charakter prowizoryczny i zostało wydane bez zapoznania się ze stanowiskiem Polski – podkreśliło w piątkowym komunikacie MSZ.
Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest zaadresowane do państwa polskiego, nie do sędziów – stwierdził na antenie TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]