Antifa w centrum Portland

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Narzekamy na naszą policję nie reagującą na zdziczenie Obywateli i KOD. Są nawet argumenty na korzyść takiej postawy. Przyszłość pokaże, kto miał rację. Moęe sie na przykład okazać, że brutalność policji wobec naszych w Lublinie w zeszłym tygodniu służyła za uzasadnienie do zrobienia tego samego wymienionym powyżej. Może tak, może nie.

Dla poszerzenia horyzontów pokażę wydarzenie, które zaszokowało Amerykę. Otóż w dniu 6 X 2018 r. odbywała się nielegalna demonstracja w centrum liczącego ponad 600 tys. mieszkańców miasta Portland, Oregon. Uczestnikami byli zamaskowani osobnicy z Antify wraz z  Black Lives Matter i "Don't Shoot Portland". W sumie około setki typków. Powodem było zastrzelenie recydywisty Patricka Kimmonsa, który tuż przed przybyciem policji postrzelił dwie osoby.

Około kilkunastu typów opanowało skrzyżowanie w centrum dużego amerykańskiego miasta. Lżyli kierowców, wydawali im rozkazy oraz kopali samochody. W pewnym momencie podjechał 74-letni Kent Houser z Karoliny Północnej. Najpierw odziana na czarno i z plecakiem grubaska o twarzy psychopatki udzielała mu lekcji. Później jakiś inny grubas zaczął go wyzywać od różnych "pier…", włącznie z zadziwiającym wyzywaniem kierowcy z powodu koloru skóry. Biały wyzywał Białego. Następnie kierowca podjechał kilkadziesiąt metrów i przystanął by sprawdzić uszkodzenia samochodu. Natychmiast rzuciły się za nim murzynki i inne typki. W sumie uszkodzenia były na poziomie $3 000.

K.Houser dzwonił na policję już w momencie pierwszego incydentu, ale nie uzyskał odpowiedzi. Prawdę mówiąc wcale nie musiał dzwonić, gdyż nieopodal stali bezczynnie policjanci.

Rzecznik policji w wywiadzie dla stacji TV poinformował, że policja bała się interweniować, gdyż tłum móglby stać się jeszcze bardziej agresywny. Tak sobie myślę, że gdyby ten tłum był jeszcze agresywniejszy, to czy policja miałaby jeszcze lepsze uzasadnienie swojej bierności, gdyż tłum móglby być jeszcze straszniejszy? Gdzie jest koniec takiego "eskalacyjnego" myślenia? Przecież to absurd.

Równie paradoksalna była wypowiedź sierżanta Chrisa Burleya z Portland Police Bureau. Klarował on w sposób następujący: "Jest to dobry przykład na to dlaczego demostanci powinni mieć pozwolenie, wówczas policja mogłaby oddzielać demonstrantów od kierowców". To niby jak? Lepiej nie mieć pozwolenia, demonstrować nielegalnie móc robić co się chce?

Pan K.Houser później w wywiadzie powiedział: "Jeżeli ulicami rządzą sponorowani, podekscytowani kryminaliści, to miasto przestaje istnieć".

Internauci  zareagowali zgodnie:

Ronnie Ronnie: "Od 30 lat pracuję w policji. Ci policjanci z Portland przynoszą wstyd".

Janet Brensler: "Każdy z tych policjantów powinien być wywalony z pracy."

Arturo: "Gdyby się to zdarzyło w południowym Teksasie, to by pożałowali natychmiast".

No właśnie!

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]