Antifa w centrum Portland

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Narzekamy na naszą policję nie reagującą na zdziczenie Obywateli i KOD. Są nawet argumenty na korzyść takiej postawy. Przyszłość pokaże, kto miał rację. Moęe sie na przykład okazać, że brutalność policji wobec naszych w Lublinie w zeszłym tygodniu służyła za uzasadnienie do zrobienia tego samego wymienionym powyżej. Może tak, może nie.

Dla poszerzenia horyzontów pokażę wydarzenie, które zaszokowało Amerykę. Otóż w dniu 6 X 2018 r. odbywała się nielegalna demonstracja w centrum liczącego ponad 600 tys. mieszkańców miasta Portland, Oregon. Uczestnikami byli zamaskowani osobnicy z Antify wraz z  Black Lives Matter i "Don't Shoot Portland". W sumie około setki typków. Powodem było zastrzelenie recydywisty Patricka Kimmonsa, który tuż przed przybyciem policji postrzelił dwie osoby.

Około kilkunastu typów opanowało skrzyżowanie w centrum dużego amerykańskiego miasta. Lżyli kierowców, wydawali im rozkazy oraz kopali samochody. W pewnym momencie podjechał 74-letni Kent Houser z Karoliny Północnej. Najpierw odziana na czarno i z plecakiem grubaska o twarzy psychopatki udzielała mu lekcji. Później jakiś inny grubas zaczął go wyzywać od różnych "pier…", włącznie z zadziwiającym wyzywaniem kierowcy z powodu koloru skóry. Biały wyzywał Białego. Następnie kierowca podjechał kilkadziesiąt metrów i przystanął by sprawdzić uszkodzenia samochodu. Natychmiast rzuciły się za nim murzynki i inne typki. W sumie uszkodzenia były na poziomie $3 000.

K.Houser dzwonił na policję już w momencie pierwszego incydentu, ale nie uzyskał odpowiedzi. Prawdę mówiąc wcale nie musiał dzwonić, gdyż nieopodal stali bezczynnie policjanci.

Rzecznik policji w wywiadzie dla stacji TV poinformował, że policja bała się interweniować, gdyż tłum móglby stać się jeszcze bardziej agresywny. Tak sobie myślę, że gdyby ten tłum był jeszcze agresywniejszy, to czy policja miałaby jeszcze lepsze uzasadnienie swojej bierności, gdyż tłum móglby być jeszcze straszniejszy? Gdzie jest koniec takiego "eskalacyjnego" myślenia? Przecież to absurd.

Równie paradoksalna była wypowiedź sierżanta Chrisa Burleya z Portland Police Bureau. Klarował on w sposób następujący: "Jest to dobry przykład na to dlaczego demostanci powinni mieć pozwolenie, wówczas policja mogłaby oddzielać demonstrantów od kierowców". To niby jak? Lepiej nie mieć pozwolenia, demonstrować nielegalnie móc robić co się chce?

Pan K.Houser później w wywiadzie powiedział: "Jeżeli ulicami rządzą sponorowani, podekscytowani kryminaliści, to miasto przestaje istnieć".

Internauci  zareagowali zgodnie:

Ronnie Ronnie: "Od 30 lat pracuję w policji. Ci policjanci z Portland przynoszą wstyd".

Janet Brensler: "Każdy z tych policjantów powinien być wywalony z pracy."

Arturo: "Gdyby się to zdarzyło w południowym Teksasie, to by pożałowali natychmiast".

No właśnie!

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 12.Sty
 • „Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara”
 • Ksiądz abp Marek Jędraszewski wspomniał spotkanie z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Prymas Tysiąclecia mówił wtedy : „Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara”. Z Boga rodzi się nasza wiara. To ona zwycięża świat, niezależnie od wszystkiego. Dodał, że ostatnio pojawiły się głosy, kwestionujące obecność religii w szkołach. Metropolita, przypominając nauczanie Papieża Polaka, zaznaczył, że […]

 • Opinie i analizy

 • 12.Sty
 • Akcja i reakcja
 •     Szanowni Państwo! Oglądając wystąpienia unijnych i rodzimych przygłupów na eksponowanych stanowiskach, błędniezakładamy, że rządzić każdy umie.Mylimy przy tym cele ze strategią ich osiągania. Łatwo wytykać błędy, gdy coś nie wyszło. Ale czy przy totalnej negacji wszelkich poczynań rządu przez Totalną Targowicę należyjeszcze dopuszczać się krytykowania go przez ludzi pokładających w nim nadzieje? Tak, ponieważ krytyka konstruktywna nie polega na narzekaniu, a na ostrzeganiu oewentualnych niebezpieczeństwach, na tym, żeby wszyscy wiedzieli, że my […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 13.Sty
 • Ciekawe opinie, kontrowersyjne tezy!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1009 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Lewactwo na żebrach https://podgrzybem.blogspot.com/ 19:13 Blog: Piotr Węcław – Kto prowadzi Wałęsę? https://naszeblogi.pl/user/5716/wpisy 19:19 Felieton: Małgorzata Todd – Akcja i reakcja http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – Wicik […]