wpolityce: To już koniec? Posłowie Kukiz ’15: Nasz klub parlamentarny może nie przetrwać tego weekendu

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PL 

Kukiz '15 / autor: Fratria

wPolityce.pl

Kukiz '15 / autor: Fratria

 

Z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że klub parlamentarny Kukiz‘15 rozsypuje się. Nasi rozmówcy, parlamentarzyści Kukiz‘15 twierdzą, że może się rozpaść w najbliższych dniach.

 

Możemy nie przetrwać do Wszystkich Świętych

— komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl jeden z posłów Kukiz‘15.

Inny z parlamentarzystów podkreśla, że może to nastąpić znacznie szybciej.

Dynamika wczorajszego dnia, rano wyjście z klubu Jakuba Kuleszy, w nocy twity Pawła Kukiza, była bardzo duża. Jeżeli taka dynamika się utrzyma, nastąpi to szybciej. Kukiz ‘15 może nie przetrwać tego weekendu

— ocenia.

Część parlamentarzystów Kukiz ‘15, z którymi rozmawiał portal wPolityce.pl nie ma wątpliwości, że to koniec działalności klubu parlamentarnego w obecnej formie.

Podejrzewam, że dzwoni pan w sprawie obłędnych wypowiedzi Pawła Kukiza

— mówi odbierając mój telefon jeden z posłów Kukiz ‘15 do którego dzwonie zapytać, co dzieje się w klubie parlamentarnym Kukiz ‘15.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kukiz ujawnia kulisy dodania nocnych wpisów! Co stało za skandalicznymi opiniami posła?

Wygląda to fatalnie. To już po prostu jest obłęd. To, co Paweł Kukiz wypisywał o Marku Jakubiaku jestem w stanie zrozumieć, bo go nie lubi. Ale to, co pisał o Jacku Wilku to jest kompletny odlot. Jazda bez trzymanki

— komentuje rozmówca portalu wPolityce.pl.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:Marek Jakubiak opuści Kukiz‘15? Paweł Kukiz wściekły na swojego posła: „Powodzenia i czuwaj, żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza”

Ocenia, że lider klubu chyba nie wytrzymał psychicznie sytuacji.

Odejście Kuleszy było dla niego ciosem. Nie radzi sobie z sytuacją. Praktycznie od roku czasu nie przychodzi na klub parlamentarny. Nie panuje nad klubem. Denerwuje się, wszystkich obraża. Źle się to zakończyło dla niego i dla nas

— podkreśla poseł klubu parlamentarnego Kukiz‘15.

Zobaczymy co będzie dalej. Podejrzewam, że to będzie najszybszy upadek siły politycznej w dziejach III RP

— podsumowuje.

Nie ma jednak wątpliwości, że odejście rzecznika Kukiz ‘15 Jakuba Kuleszy do partii Wolność Janusza Korwina-Mikke jest błędna.

To kompletna głupota. Nic z tego nie będzie

— ocenia.

Jakub Kulesza poinformował o swoim odejściu na konferencji prasowej. Odejście uzasadniał dużym wpływem Dariusza Pitasia na klub parlamentarny Kukiz ‘15.

W programie „Młodzież kontra” zostałem zapytany przez młodych ludzi, czy nie przeszkadza mi współpraca z osobą o takiej nieciekawej, kryminalnej przeszłości, jaka ma Dariusz Pitaś czyli prawa ręka Pawła Kukiza. Odparłem szczerze, że przeszkadza, przeszkadzała od początku

— powiedział Jakub Kulesza na konferencji prasowej.

Z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że Kulesza odszedł, bo stracił nadzieję, że sprawa Dariusza Pitasia zostanie wyjaśniona.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zaskakujący transfer! Kukiz‘15 traci rzecznika. Jakub Kulesza przechodzi do partii Korwin-Mikkego. Wolność będzie miała koło w Sejmie?

Miałem taką nadzieję dwa lata temu, rok temu, ale patrząc na zachowanie Pawła Kukiza straciłem je. Wszystkie próby wyjaśniania były duszone w zarodku

— mówi portalowi wPolityce.pl poseł Kukiz ‘15.

Tropem Kuleszy mogą pójść inni posłowie.

Wystarczy spojrzeć na wpisy Pawła Kukiza i odpowiedzieć sobie na pytanie, kto normalny chciałby mieć takiego lidera?

— ocenia inny z naszych rozmówców.

Do sprawy klubu parlamentarnego Kukiz ‘15 będziemy wracać na łamach portalu wPolityce.pl.

TP

Zdjęcie Zespół wPolityce.pl

autor: Zespół wPolityce.pl

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 18.Lis
 • Trzy lata „dobrej zmiany”.
 • Słuszność mają ci, którzy wiernie trwają przy dobru, bohaterami są ci, którzy dla Ojczyzny gotowi są oddać własne życie, idąc za głosem sumienia – mówił ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. inaugurującej X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Zaznaczył, że po 123 latach niewoli, świętując 100 lat odzyskania niepodległości, Polacy mają możliwość […]

 • Opinie i analizy

 • 18.Lis
 • Kiedy Rosja utraci Syberię?
 • Trójkąt Rosja-Chiny-USA od bardzo dawna stanowił pole do popisu różnych analityków zajmujących się geopolityka. Jak ja to lubię! Do moich ulubionych wariantów należy wystąpienie Chin wraz Rosją przeciwko USA. Już widzę rój chińskich amfibii lądujących na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. A przecież sprawa jest bardzo prosta i historycznie uzasadniona. Nawet nie trzeba siw za bardzo […]

 • Polityka, gospodarka, prawo i represje

 • 27.Paź
 • wpolityce: To już koniec? Posłowie Kukiz ’15: Nasz klub parlamentarny może nie przetrwać tego weekendu
 •   wPolityce.pl Kukiz '15 / autor: Fratria   Z informacji do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że klub parlamentarny Kukiz‘15 rozsypuje się. Nasi rozmówcy, parlamentarzyści Kukiz‘15 twierdzą, że może się rozpaść w najbliższych dniach.   Możemy nie przetrwać do Wszystkich Świętych — komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl jeden z posłów Kukiz‘15. Inny z parlamentarzystów podkreśla, że może to nastąpić znacznie szybciej. Dynamika wczorajszego dnia, rano wyjście z klubu Jakuba Kuleszy, w nocy twity Pawła Kukiza, była […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 27.Paź
 • Bułgaria: Kościół katolicki zaniepokojony nowym ustawodawstwem wyznaniowym
 • Biskupi Bułgarii wyrazili zaniepokojenie przyjętymi przez parlament zmianami w ustawodawstwie wyznaniowym – informuje włoska agencja katolicka SIR. Jak zauważają katoliccy pasterze, nowe zapisy zawierają elementy dyskryminujące inne wyznania niż prawosławie i islam oraz przewidują niedopuszczalną interwencję władz państwowych w działalność wspólnot religijnych.   Propozycja ustawy została zatwierdzona w pierwszym głosowaniu przez parlament 11 października. Przeciwna […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 18.Lis
 • Dziś od 19:00 i co osiem godzin
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 996 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Chcemy niewolników! http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Dalszy ciąg szaleństwa http://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Póki my żyjemy http://mtodd.pl 19:22 Audiobook : Florian Czarnyszewicz (czyta Władysław) – […]