Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, likwidujemy patologie, prowadzimy uczciwą politykę społeczną.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Wygraliśmy te wybory w sposób zdecydowany. Uzyskaliśmy najlepszy wynik jaki kiedykolwiek, jakakolwiek partia uzyskała w wyborach do sejmików wojewódzkich – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński. Dzisiaj mamy w Polsce opozycję totalną, opozycję, która odrzuca jakąkolwiek współpracę, która odwołuje się do zajść ulicznych, która odwołuje się do zagranicy. Ale nie musi tak być. To jest kwestia, którą traktujemy jako przejściową, którą traktujemy jako incydent w naszej historii—powiedział Kaczyński. Zdaniem prezesa PiS „polski naród potrzebuje dwóch rodzajów patriotyzmu: ogólnopolskiego i lokalnego, tej ziemi, tu w Przemyślu” – mówił. Jak zaznaczył, „dopiero to połączenie daje siłę, w oparciu, o którą można tworzyć coś, co przyniesie sukces tym pokoleniom, które żyją dzisiaj i które przyjdą, które stworzą raz na zawsze silne państwo polskie, które nie będzie już nigdy zagrożone”.

Magazyn krytykuje opozycję: Obsesyjna postawa wobec PiS przynosi efekt przeciwny

"Polscy liberałowie powinni przestać atakować rząd i zacząć twardo patrzeć w lustro" – ocenia w internetowym wydaniu sytuację w Polsce po wyborach samorządowych amerykański dwumiesięcznik "Foreign Policy". Tytuł tekstu: "Polska opozycja powinna winić samą siebie".

Czas zaciskania pasa i walki z rządem. Jakie były ostatnie 4 lata w samorządzie?

Dla lokalnych władz to była kadencja pod znakiem zaciskania pasa i walki z rządem . Dla PiS – czas dialogu i nowego podziału kompetencji między stolicą a regionami.

Skala ubóstwa wyraźnie spadła

W ciągu trzech lat spadła liczba ubogich. GUS opublikował właśnie dane o zasięgu ubóstwa w 2018 r. Wynika z nich, że skala tego zjawiska wyraźnie zmalała w ciągu ostatnich trzech lat. I to we wszystkich jego miarach. Jak mierzone jest ubóstwo? Na potrzeby tego badania wyróżniono trzy jego rodzaje. Pierwszy to ubóstwo warunków życia. Inna miara to ubóstwo dochodowe. W takim ujęciu ubogim jest każdy, u kogo dochód był niższy niż 60 proc. przeciętnej dla całego kraju. Trzecim stopień nierównowagi budżetowej. GUS podał też dane o zasięgu ubóstwa wielowymiarowego. Są nim dotknięci ci, którzy spełniają kryteria wszystkich trzech miar. Ubogich w tym aspekcie jest 2,1 proc. gospodarstw domowych w porównaniu do 3,4 proc. przed trzema laty.

Które kraje walczą z ubóstwem najskuteczniej? Najnowsze dane Eurostatu

Ryzyko ubóstwa i wykluczenia społecznego w Unii Europejskiej spada. W Polsce w 2017 r. prawie jedna piąta mieszkańców była zagrożona ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Jednak poprawa w relacji do 2012 roku jest bardzo wyraźna. W ubiegłym roku problem dotyczył 7,3 mln Polaków, czyli 19,5 proc. populacji, a pięć lat wcześniej 26,7 proc. (10,1 mln osób), czyli o 7,5 pp więcej.

Polska jest jedną z 4 czy 5 gospodarek w Europie, która wypracowuje nadwyżki

Ostatnia podwyżka ratingu Polski przez S&P częściowo odzwierciedla zmianę struktury gospodarki w kierunku usług – powiedział  Frank Gill, główny analityk agencji ratingowej S&P na Polskę.

Polski dług publiczny szybko spada. W II kwartale wyniósł 50,7 proc. PKB

Polski dług publiczny, liczony według metodologii ESA2010, na koniec II kwartału 2018 r. wyniósł 50,7 proc. PKB wobec 51,3 proc. PKB w I kw. i wobec 53,3 proc. PKB w II kw. 2017 r. – podał Eurostat.

Deficyt sektora finansów w Polsce w II kwartale wyniósł 0,7 proc. PKB – Eurostat

Wyrównany sezonowo deficyt sektora finansów publicznych w Polsce w II kwartale 2018 roku wyniósł 0,7 proc. PKB – podał Eurostat.

Rząd uszczelnił system podatkowy. Lukę podatkową  PO – PSL zmniejszono z 24 do 14 proc.

Rząd w krótkim czasie uszczelnił system podatkowy. W 2017 r. dodatkowo do budżetu wpłynęło 42,5 mld zł. Lukę podatkową z czasów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zmniejszono z 24 do 14 proc. – poniżej średniej europejskiej.

Deficyt sektora rządowego i samorządowego spadł do 1,4 proc. PKB. GUS podał dane za 2017 r.

Deficyt sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government deficit) wyniósł 1,4 proc. PKB na koniec 2017 r. wobec 2,2 proc. PKB (po rewizji) w 2016 r., a zadłużenie tego sektora sięgnęło odpowiednio: 50,6.

Rafalska: Wskaźnik dzietności w ciągu 2 lat wzrósł o 12 proc. do poziomu 1,45 w 2017 r.

Wskaźnik dzietności w ciągu dwóch lat wzrósł o 12 proc. do rekordowego poziomu 1,45 w 2017 r.; wzrasta też liczba drugich i kolejnych urodzeń – napisała w środę na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rusza Kolej+. Rządowy program szansą dla połączeń regionalnych

Znalazły się pieniądze, więc rząd rusza z nowym programem. Kolej+ ma odrodzić połączenia regionalne. Na początek powstanie 20 linii kolejowych.

Na przetargi na budowę oczekują zadania drogowe warte 48 mld zł

W programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 r. oczekują na ogłoszenie przetargu zadania wartości 48 mld zł -poinformował podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej komisji.

GUS: obroty w handlu detalicznym we wrześniu wzrosły o 4,7 proc. rdr

Obroty w handlu detalicznym, niewyrównane sezonowo, we wrześniu 2018 r. wzrosły o 4,7 proc. rdr, po wzroście o 6,7 proc. w sierpniu – podał Główny Urząd Statystyczny.

GUS: wydajność pracy w przemyśle w I-IX wzrosła o 3,2 proc. rdr

Wydajność pracy w przemyśle w okresie styczeń-wrzesień 2018 r. wzrosła o 3,2 proc. rdr przy większym o 2,7 proc. zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 7,2 proc. – podał GUS.

GUS: nowe zamówienia w przemyśle na eksport we wrześniu wzrosły o 7,1 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle na eksport we wrześniu 2018 r. w ujęciu rdr wzrosły o 7,1 proc. po wzroście o 9,6 proc. rdr w poprzednim miesiącu -podał GUS.

GUS podał najnowsze dane: bezrobocie nadal spada

Stopa bezrobocia we wrześniu 2018 r. wyniosła 5,7 proc. wobec 5,8 proc. w sierpniu – podał GUS.

W "szarej strefie" w 2017 r. pracowało 880 tys. osób – 5,4 ogółu pracujących

W 2017 roku pracę nierejestrowaną wykonywało 880 tys. osób, tj. 5,4 ogółu pracujących – podał GUS.

Ponad pół miliarda złotych trafiło na konta poszkodowanych przez suszę rolników

Ponad 535 mln zł przekazała już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnikom poszkodowanym przez tegoroczną suszę – poinformował  rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

1,2 mld zł zaliczek dopłat bezpośrednich już na kontach rolników

1,2 mld zł przekazała już rolnikom Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w formie zaliczek dopłat bezpośrednich za 2018 r. Pieniądze trafiły do 436 tys. rolników – poinformował w środę rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

Dług publiczny w relacji do PKB poniżej 50 proc. PKB. Jest to najlepszy wynik w ostatnich latach

Wyrównany sezonowo dług sektora finansów publicznych w Polsce w II kwartale 2018 roku, wyniósł 50,7 proc. PKB, co więcej deficyt sektora finansów publicznych wyniósł tylko 0,9 proc. PKB. Okazuje
się, że deficyt ten spadł prawie o połowę w stosunku do roku 2015 (ostatniego roku rządów PO-PSL) z 2,7 proc. PKB do wspomnianego 1,4 proc. PKB, a wręcz parokrotnie w stosunku do lat 2008-2015, kiedy
to sięgał nawet 8 proc. PKB.

Arbitralna decyzja TSUE łamie zasadę pierwszeństwa kontroli prawa przez polski TK.

Usiłowanie kształtowania systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce przez organ sądowniczy UE ponad Polską władzą ustawodawczą i kontroląsądowniczą obowiązującego prawa przez polski Trybunał Konstytucyjny,stanowi naruszenie suwerenności i niepodległości ustrojowej państwa polskiego. Podporządkowanie się zapadłemu w stosunku do Polski postanowieniu „zabezpieczającemu” TSUE z pominięciem polskich norm ustrojowych kontroli zgodności ustaw z Konstytucją przez Trybunał Konstytucyjny, mogłoby być kwalifikowane jako zdrada stanu.

Temat praworządności w Polsce i na Węgrzech w programie Rady UE na 12 listopada

Na środowym spotkaniu ambasadorów krajów UE w Brukseli zdecydowano, że temat praworządności w Polsce i na Węgrzech pojawi się na spotkaniu unijnych ministrów ds. europejskich, które zaplanowano na 12 listopada -poinformowały PAP źródła dyplomatyczne.

UE: 16 listopada rozprawa w TSUE w sprawie Sądu Najwyższego

Trybunał Sprawiedliwości UE przeprowadzi 16 listopada wysłuchanie stron w sprawie decyzji dotyczącej zawieszenia stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym – poinformowały służby prasowe TSUE.

MON chce znowu produkować proch. Najpierw trzeba wyłożyć 400 mln zł

Odbudowa produkcji prochu w Pionkach zajmie od 3 do 5 lat i będzie to koszt około 400 mln zł – powiedział w Sejmie wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Jednocześnie od razu zaznaczył, że rząd jest w stanie przeznaczyć takie środki na zakład. W Pionkach miałby powstawać nowoczesny proch nitrocelulozowy.

Budowa dróg lokalnych. Ustawa została przyjęta przez Sejm

36 mld w ciągu 10 lat ma zostać wydane na drogi lokalne ze pośrednictwem Funduszu Dróg Samorządowych. Takie są główne założenia ustawy, która w środę została przyjęta przez Sejm. "Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych realizuje jedną z obietnic tzw. piątki premiera Morawieckiego"

Rozmowy z USA o bazach w Polsce odbywają się w ramach NATO

Zabiegi o zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce są skoordynowane, zarówno w ramach NATO, jaki w kraju; dwustronne rozmowy z USA są elementem działań w ramach NATO.

MON modernizuje polską flotę śmigłowcową

Wielozadaniowe śmigłowce Sokół służą w polskiej armii od dawna, głównie jako maszyny pomocnicze wojsk lądowych, ale też jako maszyny poszukiwawczo-ratownicze, transportowe i spełniające szereg innych.

E-zwolnienia lekarskie od 1 grudnia

1 grudnia tego roku to dobry moment do pełnego wdrożenia e-zwolnień; wszyscy interesariusze są przygotowani – poinformował wiceminister pracy Marcin Zieleniecki. Przedstawiciel rządu był dziś pytany w Sejmie przez posłów PiS-u o dotrzymanie tego terminu. Już w grudniu obowiązującą formą będzie jedynie e-zwolnienie.

104 osoby podejrzane ws. wystawiania "pustych" faktur VAT na pół mld zł

104 osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która wytworzyła co najmniej 20 tys. "pustych" faktur VAT na kwotę prawie 0,5 mld zł.

ABW zatrzymała pięć osób, które miały wyłudzać podatek VAT

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pięć osób, które miały wyłudzać podatek VAT przy fikcyjnym obrocie różnymi towarami – dowiedziała się dzisiaj PAP. Jedną z zatrzymanych osób poszukiwała policja do odbycia kary i w związku z innymi przestępstwami.

KAS: Rusza akcja „Stop szarej strefie”

Rusza akcja „Stop szarej strefie”. Pod lupą Krajowej Administracji Skarbowej znajdą się przedsiębiorstwa, które nie rozliczają się prawidłowo z fiskusem. To przede wszystkim firmy z branży budowlanej, gastronomicznej oraz motoryzacyjnej.

Kantar Public: Nastroje społeczne: 38 proc. optymistów i 41 proc. pesymistów

38 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju zmierzają w dobrym kierunku; 41 proc. ankietowanych ocenia, że w złym – wynika z sondażu Kantar Public.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]