11 listopada ma być eksplozją naszego patriotyzmu w następne lata.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

"Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród".  "Dziś należy o tym pamiętać, gdy obchodzimy 100. rocznice odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Dziś należy o tym pamiętać, jeśli chcemy, aby Polska, nasza Ojczyzna, rozwijała się pomyślnie. Musimy szczególnie pamiętać o tych, którzy zostali wierni Ojczyźnie i być im wdzięczni". Podprzeor Jasnej Góry przestrzegał także przed zbyt szybkim zakończeniem świętowania 100-lecia niepodległości. "To, że tutaj jesteśmy, to, że w Polsce tyle mówi się o tej niepodległości, że wywieszamy flagi, że są różne akademie i przedstawiania oraz że dzieją się różne akcje, to dobrze. Ale będzie bardzo ważne, żeby ten nasz patriotyzm nie zamknął się do 11 listopada 2018 r. To ma być eksplozja naszego patriotyzmu w następne lata"

Wymodlona i wywalczona wolność

Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę. Obchodzona rocznica skłania nas do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu. Odstępowanie od wiary katolickiej i chrześcijańskich zasad jako podstawy życia rodzinnego, narodowego i funkcjonowania państwa, to najpoważniejsze z zagrożeń, które doprowadziły już raz w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej. Szerzące się zniewolenia szczególnie wśród młodej generacji Polaków – alkohol, narkotyki, pornografia, zagrożenia płynące z Internetu, hazard, itd., prowadzą do osłabienia moralnego i duchowego narodu. Spośród wad narodowych coraz bardziej dochodzą do głosu prywata, egoizm jednostek i całych grup, brak troski o dobro wspólne, szkalowanie i znieważanie wiary katolickiej, polskiej tradycji narodowej i tego wszystkiego, co stanowi naszą Ojczyznę. Bolesna historia naszej Ojczyzny powinna wyczulać nas na zagrożenia duchowej wolności i suwerenności narodu.

J. Kaczyński: Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę

Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, likwidujemy patologie, prowadzimy uczciwą politykę społeczną – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński. Potrzebna jest nam narodowa zgoda. Podkreślił, że PiS robi to,
co zapowiada i nie jest uwikłane w różnego rodzaju związki, które uniemożliwiają realizację dobrej polityki.

"Przegrał program anty, tego ciągłego jazgotu, awantury, ciągłych wyjazdów do Brukseli"

3 lata temu Polacy odpowiedzieli na pytanie, czyja ma być Polska – sitw i grup uprzywilejowanych czy wszystkich Polaków. Z większych, mniejszych miast i terenów wiejskich. Padła odpowiedź, że chcemy innej Polski, prawdziwie demokratycznej i wolnej w innym znaczeniu tego słowa. Polski, która rozumie politykę rozwojową i gospodarczą. I te zmiany od 3 lat wdrażamy — zaznaczył szef rządu.    Przegrał program anty, tego ciągłego jazgotu, awantury, ciągłych wyjazdów do Brukseli i innych stolic. My naruszamy różne grupy interesu, które mają gdzieś swojego protektora. (…) To program, który przegrał i mam nadzieję, że będzie przegrywał, a my mamy program pro – pro rozwojowy i proeuropejski — mówił Morawiecki.

Polityka społeczna polskiego rządu coraz lepiej oceniana w innych krajach Europy

Świadczenia wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie czy domy dziennego pobytu dla seniorów – to tylko niektóre z aspektów pomocy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Polska polityka społeczna jest coraz lepiej oceniana w innych krajach europejskich. Jak mówiła minister Elżbieta Rafalska, nasza polityka społeczna musi być polityką solidaryzmu społecznego.

Ryzyko biedy najszybciej maleje w Polsce

Aż o 11 punktów proc., najsilniej w krajach Unii Europejskiej, zmalało w Polsce od 2008 r. ryzyko biedy i społecznego wykluczenia. Od 2015 r. jest ono poniżej średniej w UE.

Polska utrzymuje 2 miejsce wśród krajów UE o najniższym poziomie bezrobocia

Polska znalazła się na drugim miejscu (razem z Niemcami) wśród krajów o najniższym poziomie bezrobocia w UE (w liczbach bezwzględnych wyniosło ono poniżej 600 tysięcy osób i było o ponad 200 tysięcy niższe
niż na koniec września 2017 roku). Najniższe bezrobocie na koniec września 2018 roku Eurostat odnotował w Czechach -2,3 proc., na drugim miejscu Polska i Niemcy, bezrobocie na poziomie 3,4 proc.,

MRPiPS: W połowie listopada rusza nowa edycja programu Maluch Plus

W połowie listopada rusza nowa edycja programu Maluch Plus –zapowiedziało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to program skierowany przede wszystkim do samorządów, na których terenie
nie ma żadnej instytucji opieki nad dzieckiem do 3. roku życia. Samorządy będą mogły otrzymać 30 tys. zł na utworzenie jednego takiego miejsca.

Rząd planuje podwyżki w 2019 r. Najniższa emerytura osiągnie wysokość 1100 zł

Rząd planuje jednorazowe podwyższenie najniższych rent i emerytur w 2019 roku – podano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Trwa ogólnopolskie badanie seniorów – PolSenior 2

Na terenie całego kraju trwa badanie starszych osób – PolSenior 2. Celem akcji jest ocena kondycji seniorów. Badanie jest skierowane do osób powyżej 60. roku życia na terenie całej Polski. Łącznie przebadanych ma być 6 tys. starszych osób.

Deficyt wysokości 0,4 proc. PKB? To byłby najniższy poziom w historii

Rząd szykuje się na gorszy okres w gospodarce. W spowolnienie mamy szansę wejść z rekordowo niską luką w wysokości 0,4 proc. PKB.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wzrost PKB w 2018 r. będzie wyższy niż 4,6 proc.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dynamika PKB w 2018 r. w Polsce będzie wyższa od 4,6 proc – napisała minister finansów Teresa Czerwińska w roczniku "Polski Kompas 2018".

MFW: Deficyt w Polsce wyniesie 0,3 proc. PKB

Strukturalny deficyt sektora publicznego w Polsce wyniesie w tym roku ok. 1,25 proc. PKB, zaś deficyt nominalny (headline deficyt) osiągnie rekordowo niski poziom 0,3 proc. PKB, prognozuje MFW.

MFW: wzrost PKB w Polsce będzie zwalniał

W perspektywie kilku lat wzrost gospodarczy Polski zwolni, spadnie deficyt i dług – ocenia Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Według MFW, dobra sytuacja gospodarki pozwala zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak
starzenie się społeczeństwa czy niska wydajność pracy.

Minister finansów: prognoza MFW dla Polski ambitna, ale realistyczna

Ocena MFW potwierdza, że konsolidacja fiskalna jest w dużym stopniu wynikiem podejmowanych przez rząd działań systemowych w zakresie dochodów i wydatków. Przedstawiona prognoza jest ambitna, ale
realistyczna – uważa minister finansów Teresa Czerwińska.

Prognoza wzrostu polskiej gospodarki podwyższona

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na 2018 r. do 4,7 proc. rdr, a na 2019 r. do 3,6 proc. rdr, o odpowiednio: 0,7 i 0,3 pkt. proc. względem prognoz z maja – podał bank w raporcie.

PKO BP i Pekao wśród banków najbardziej odpornych na potencjalny kryzys w Europie

PKO Bank Polski SA oraz Pekao SA znajdują się w ścisłej czołówce banków najbardziej odpornych na negatywne scenariusze makroekonomiczne w Europie – wynika z kolejnej edycji europejskich testów.

Resort finansów: Dochody z VAT po wrześniu wyższe o 4,7 proc. rdr

Dochody z podatku VAT po wrześniu były wyższe o 4,7 proc. rdr, czyli o ok. 5,5 mld zł – poinformował w środę resort finansów. Dodano, że dochody z akcyzy i podatku od gier były wyższe o 5,1 proc. rdr, tzn. o ok. 2,6 mld zł.

Resort finansów: Nadwyżka budżetu po wrześniu 2018 r. wyniosła 3,2 mld zł

Nadwyżka budżetowa po wrześniu 2018 r. wyniosła 3,2 mld zł – poinformował MF w komunikacie. W okresie od stycznia do września dochody wyniosły 272,9 mld zł (76,7 proc. planu), a wydatki 269,7 mld zł..

Japońska agencja R&I potwierdziła rating Polski na poziomie "A-". Perspektywa w górę

Japońska agencja Rating and Investment Information potwierdziła w poniedziałek rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" i podwyższyła jego perspektywę do stabilnej z negatywnej – podano w komunikacie.

Relacja krótkoterminowego zadłużenia zagr. do rezerw na koniec II kw. wyniosła 73,3 proc. –

Relacja krótkoterminowego zadłużenia zagranicznego do oficjalnych aktywów rezerwowych na koniec II kw. 2018 r. wyniosła 73,3 proc. i w porównaniu z I kwartałem 2018 r. pogorszyła się o 0,4 pkt. proc. – wynika z opublikowanego przez NBP raportu o bilansie płatniczym za II kwartał.

Inflacja niższa niż przed miesiącem. GUS podał szybki szacunek za październik

Inflacja wyniosła 1,7% w ujęciu rocznym w październiku br. (wobec 1,9% r/r we wrześniu), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

Kwieciński: Wysoki wzrost PKB i niska inflacja to bardzo dobra kombinacja

Wysoki wzrost PKB i niska inflacja to bardzo dobra kombinacja dla gospodarki -powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując opublikowane w środę dane GUS ws. szacunku flash inflacji.

Banki będą mieć trzy lata, by odłożyć środki na pokrycie zagrożonych kredytów

Państwa unijne porozumiały się w środę ws. propozycji, które zobowiązują banki do tworzenia specjalnych rezerw na pokrycie zagrożonych kredytów. Dekadę po kryzysie ich wartość jest tak wysoka, że mogą one

Resort finansów: Dochody z VAT po wrześniu wyższe o 4,7 proc. rdr

Dochody z podatku VAT po wrześniu były wyższe o 4,7 proc. rdr, czyli o ok. 5,5 mld zł – poinformował w środę resort finansów. Dodano, że dochody z akcyzy i podatku od gier były wyższe o 5,1 proc. rdr, tzn. o ok. 2,6 mld zł.

Prezes PKO BP o Chmurze Krajowej: Przetwarzanie danych będzie robione na terenie Polski

Dzięki Chmurze Krajowej przetwarzanie danych polskich obywateli i polskich firm będzie odbywało się na terenie kraju i w polskiej jurysdykcji prawnej – podkreślił w rozmowie z PAP prezes PKO BP.

Transfery do Polski od emigrantów w II kw. '18 wyniosły 3,9 mld zł – NBP

Transfery do Polski od emigrantów w II kwartale 2018 r. wyniosły 3,9 mld zł, a pracujący w Polsce wytransferowali 3,7 mld zł – podał NBP.

NBP: liczba kart płatniczych w Polsce przekroczyła próg 40 mln sztuk

Liczba kart płatniczych wzrosła w Polsce na koniec drugiego kwartału tego roku do 40,2 mln, czyli o 685 tys. więcej niż zanotowano na koniec marca br.i oznacza wzrost o 1,7 proc. – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Resort gospodarki morskiej pracuje nad połączeniem stoczni

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pracuje nad połączeniem Stoczni Szczecińskiej i Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia -wynika z informacji przekazanych PAP przez resort gospodarki morskiej.

MRPiPS: Asystenci medyczni są już przygotowywani do zawodu

Pierwsi asystenci medyczni są już przygotowywani do zawodu –informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chodzi o osoby, które w imieniu lekarzy będą mogły wystawiać e-zwolnienia.
Pozwala na to ustawa podpisana przez prezydenta na początku ubiegłego miesiąca.

Połowa rolników otrzymała zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich

Blisko 650 tys. rolników otrzymało już zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom z tego tytułu 2,27 mld zł –

Wojsko chce kupić mosty do przerzutu sprzętu pancernego

Rozkładane mosty samochodowe chce kupić Inspektorat Uzbrojenia. Mają one udźwignąć najcięższy czołg w polskiej armii – Leopard 2A5. Inspektorat przewiduje kupno nawet 10 takich mostów.

MON kupi zestawy artyleryjsko-rakietowe

Zawarto aneks do umowy między konsorcjum PGZ – Pilica a Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę w latach 2019-2022 sześciu Przeciwlotniczych Systemów Rakietowo-Artyleryjskich (PSR-A) Pilicy.
Potwierdza on realizację kolejnej fazy umowy – produkcję i integrację systemu przeznaczonego dla Sił Zbrojnych RP.

Tłum chętnych na Mieszkania Plus

W ciągu kilku dni zgłosiło się blisko 1,7 tys. chętnych na gdyńskie Mieszkanie Plus – poinformował członek zarządu BGK Nieruchomości Tomasz Górnicki. Nabór chętnych na 172 lokale budowane w ramach rządowego programu potrwa do końca listopada.

Premier: inwestycja w Koksowni Przyjaźń częścią Planu dla Śląska

Inwestycja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, gdzie kosztem ponad 345 mln zł modernizowana będzie bateria koksownicza, jest częścią rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Planu dla Śląska –podkreślał w środę w dąbrowskiej koksowni premier Mateusz Morawiecki.

Ekstra pieniądze na leki dla seniorów.

50 mln zł – o tyle zwiększy się limit pieniędzy na leki dla seniorów po 75. roku życia. Chodzi o środki w tegorocznym budżecie.

Rosja rozmieszcza zestawy walki radioelektronicznej w Kaliningradzie

Ministerstwo obrony Rosji opublikowało dokumenty, z których wynika, że na obiektach Floty Bałtyckiej w obwodzie kaliningradzkim rozmieszczane są najnowsze zestawy walki radioelektronicznej Samarkand.

Szef NATO wzywa Rosję, by zastosowała się do układu INF

Szef NATO Jens Stoltenberg wezwał we wtorek Rosję, aby zastosowała się do układu INF. Rozmieszczenie w Europie nowych rakiet zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych podkopuje kluczowy układ
rozbrojeniowy, który pomógł zakończyć zimną wojnę – ocenił.

Więcej "terytorialsów" w woj. śląskim. Kolejni żołnierze złożyli przysięgę

Blisko 60 członków 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło 28 października 2018  w Gliwicach przysięgę wojskową, stając się tym samym żołnierzami tej tworzącej się w całym kraju formacji. To
druga przysięga „terytorialsów” w regionie – trzy tygodnie temu w Katowicach ślubowało ponad 70 żołnierzy.

16 mld zł i niepowtarzalna szansa dla naszych firm. Minister negocjuje w USA

29 października 2018 r. w USA rozpoczęły się negocjacje w sprawie zakupu drugiego etapu systemu Patriot. Dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej najważniejsze są ustalenia dotyczące offsetu. Na razie obie strony
twierdzą, że negocjacje przebiegają zgodnie z harmonogramem. MON planuje podpisanie umowy na drugi etap zakupu Patriotów w pierwszym kwartale 2019 r.

Min. M. Błaszczak: W listopadzie spotkanie z sekretarzem obrony USA ws. Fort Trump

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek podczas swojej wizyty w Waszyngtonie, że w listopadzie będzie rozmawiał z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem ws. budowy stałej bazy wojsk
amerykańskich w Polsce, tzw. "Fort Trump".

Przesłuchanie D. Tuska przed komisją ds. Amber Gold 5 listopada

5 listopada o godz. 10.00 zbiera się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold, która ma tego dnia przesłuchać byłego premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska – wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu. Donald Tusk deklarował, że jeśli pozwoli mu kalendarz, stawi się tego dnia przed komisję.

Były Prokurator Generalny zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. VAT

Były Prokurator Generalny Andrzej Seremet zeznawał dziś przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Andrzej Seremet to kolejny były Prokurator Generalny, który stanął przed komisją. Wcześniej śledczy
przesłuchali m.in. Zbigniewa Ćwiąkalskiego i Andrzeja Czumę.

Seremet: "Za mojej kadencji ok. 880 aktów oskarżenia ws. wyłudzeń VAT"

Były prokurator generalny Andrzej Seremet zeznał w poniedziałek przed komisją śledczą ds. VAT, że za jego kadencji – w latach 2010-2016 -toczyło się prawie tysiąc spraw o wyłudzenia VAT, a aktem oskarżenia
skończyło.

M. Horała: Każdy rząd chce mieć przecież pieniądze w budżecie, a co roku znikało ok. 30 mld zł

Dlaczego co roku znikało około 30 mld złotych? Przecież to się nie tłumaczy nawet w polityczny sposób. Każdy rząd chce mieć przecież pieniądze w budżecie – powiedział przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT poseł PiS Marcin Horała. Odniósł się w ten sposób do działań komisji ds. wyłudzeń VAT, która rozpoczęła przesłuchania prokuratorów generalnych.

Sąd: Pierwsza rozprawa w procesie dotyczącym "dzikiej reprywatyzacji" w stolicy w styczniu

Na 21 stycznia przyszłego roku stołeczny sąd okręgowy wyznaczył wstępny termin pierwszej rozprawy w procesie dotyczącym "dzikiej reprywatyzacji" warszawskich nieruchomości. Sąd planuje przesłuchać 70 świadków, w tym pięciu sędziów z obszaru apelacji warszawskiej.

Zatrzymano trzy osoby za wyłudzenia VAT i oszustwa podatkowe na ponad 63 mln zł

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja we wspólnej akcji zatrzymały trzy osoby podejrzewane o narażenie Skarbu Państwa na stratę nie mniej niż 63 mln zł przy oszustwach podatkowych,

Jakie biznesy prowadził SKOK Wołomin

Gang, który rządził wołomińską kasą, inwestował grube miliony na wielu polach: od mediów i turystyki przez firmy produkcyjne… po krematorium -podaje we wtorek "Puls Biznesu".

MSZ: XV Polsko-Niemieckie Konsultacje Międzyrządowe w Warszawie

Ministrowie dokonali również przeglądu stosunków dwustronnych. Szef polskiej dyplomacji wyraził zadowolenie z otwartości strony niemieckiej na ideę dialogu ekspertów obu krajów w sprawie reparacji i odszkodowań oraz zachęcił do kontynuacji takich debat. Obaj rozmówcy podkreślili znaczenie polsko-niemieckiego podręcznika do historii dla przezwyciężania asymetrii informacji o obu naszych krajach w
podręcznikach szkolnych. – Zależy nam na podniesieniu wiedzy w Niemczech na temat polskiego męczeństwa w czasach II wojny światowej. Jesteśmy gotowi włączyć się w działania upamiętniające polskie ofiary, a także programy edukacyjne skierowane do młodego pokolenia – zauważył minister Czaputowicz. Wskazał ponadto na zainteresowanie opinii publicznej w Polsce inicjatywą wybudowania w Berlinie pomnika upamiętniającego polskie ofiary III Rzeszy. Poinformował także o planowanych działaniach strony polskiej w związku z przypadającą w 2019 roku 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Polska gospodarczo musi być silna, żeby nie uzależniała się od sąsiadów

Polska doktryna energetyczna, rozwój gospodarki, innowacje – to tematy omawiane podczas konferencji gospodarczej, zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na Jasnej Górze.

Dług reparacyjny jest otwarty i Niemcy mają obowiązek spłaty – mówi niemiecki historyk Karl Heinz Roth*. Polska, Grecja i inne państwa muszą.

Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

W Krakowie po raz piąty odprawione zostały Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Wierni przybyli z całej Polski modlili się w intencji zmarłych bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność Ojczyzny. Uroczystej Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Mariackiej przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

 

"To teoretyczne państwo – jeszcze może nie do końca,ale w dużej mierze – przestało być teoretyczne".

Dzisiaj przebudowujemy Polskę i można powiedzieć – to nie często w historii się zdarza – że mamy na to środki —powiedział Kaczyński podczas spotkania wyborczego. Wskazał, że z jednej strony są to środki z Unii Europejskiej, a z drugiej – mamy „własne środki, które zgromadziliśmy dzięki temu, że w Polsce wprowadzono elementarny porządek”. To teoretyczne państwo – jeszcze może nie do końca, ale w dużej mierze – przestało być teoretyczne —podkreślił prezes PiS. Zaznaczył, że w naszym kraju, władza to nie tylko rząd, Sejm i instytucje, które mieszczą się w Warszawie. Dodał, że władzą jest także samorząd. Żeby to wszystko funkcjonowało w jednym, dobrym kierunku, w stronę rozwoju (…) to ta władza powinna – różniąc się między sobą, bo wiadomo, że w samorządach rządzą i będą rządzić różni ludzie, różne opcje – musi działać w jednym kierunku.

Liderka Nowoczesnej oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz rozmawiali we wtorek w Sejmie o współpracy między obiema partiami w sejmikach wojewódzkich. Lubnauer powiedziała PAP, że zarówno Koalicja Obywatelska (w której skład wchodzi Nowoczesna oraz PO), jak i PSL, deklarują chęć tworzenia koalicji w jak największej liczbie sejmików wojewódzkich. Zakładając możliwość współpracy z ludowcami, koalicja KO i PSL miałaby szansę na rządzenie w sejmikach województw: kujawsko-pomorskim
(18 mandatów na 30 wszystkich), mazowieckim (26 na 51), warmińsko-mazurskim (19 na 30) oraz wielkopolskim (22 na 39).

OŚWIADCZENIE wicepremiera Glińskiego ws. wycofania przedstawicieli rządu z komitetu mającego wybrać operatora tzw…

W grudniu 2017 r. po długich i trudnych negocjacjach z Państwami-Darczyńcami (Norwegia, Islandia, Liechtenstein), Rząd polski podpisał Memorandum of Understanding (MoU), w którym zawarte zostały
zapisy regulujące tryb wyboru operatora narodowego MF EOG – Active Citizens Fund. Udało się nam doprowadzić do zwiększenia puli środków przeznaczonych dla polskich organizacji obywatelskich (z 35 mln euro w poprzedniej perspektywie do 53 mln euro w obecnej) i do wprowadzenia –w uznaniu szczególnego potencjału społeczno-ekonomicznego Polski –unikatowego rozwiązania, jakim jest wybór dwóch operatorów (a nie jednego, jak w pozostałych krajach), w specjalnej procedurze.

Konkurs na operatora funduszy norweskich nie spełniał standardów demokratycznych

Konkurs na operatora ogólnopolskiego tzw. funduszy norweskich nie spełniał standardów demokratycznych – oceniła KPRM w piśmie przesłanym PAP. Wyboru dokonano po tym, jak wicepremier Piotr Gliński zadecydował wycofać przedstawicieli rządu.

TSUE informuje: Skarga KE ws. SN będzie rozpatrywana w trybie przyspieszonym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) rozpatrzy skargę Komisji Europejską na Polskę w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym w trybie przyspieszonym – podały PAP źródła w TSUE.

Unijni ambasadorowie potwierdzają: 12 listopada Rada UE zajmie się Polską

Ministrowie państw UE ds. europejskich kolejny raz będą zajmować się Polską 12 listopada; nie będzie jednak wysłuchania, lecz informacja bieżąca i możliwa dyskusja – powiadomiły PAP źródła unijne.

K. Karski: Państwa UE nie poprą sankcji wobec Polski

Wiadomo już, że procedura unijna wobec Polski nie zakończy się żadnymi sankcjami. Nie tylko Węgry, ale także inne państwa oświadczają, że nie przyłączą się do takich rozwiązań – powiedział w rozmowie z
Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Karol Karski.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 21.Lip
 • Jak zwykle w niedzielę!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1063 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Westerplatte znowu się broni https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy 19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD) – Potęga resentymentu https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy 19:20 Felieton: Małgorzata Todd – Zdrowie i kultura http://mtodd.pl 19:24 Audiobook: Florian […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]