Zbliża się zwarcie

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Opozycja prze do zwarcia od samego początku po zdobyciu władzy przez PiS. Biorąc pod uwagę splecione z nią media jest to proceder codzienny.  Ze dwa razy udało się im doprowadzić do mocniejszego zwarcia. Teraz zbliża się następne.

Wyniki wyborów samorządowych wprawiły opozycję i przeciwników władzy w euforię. Zjawisko to nasiliło się po II turze wyborów, które ogłosili swoim druzgocącym  zwycięstwem. Część "naszych" spuściła głowę i przyznała im rację. Niestety także w nieuzasadnionej arytmetyce. A wyliczano, że skoro w dużych miastach kandydaci PiS-u na prezydentów uzyskiwali około trzydziestu procent, zaś ich rywale ponad 60%, to przełoży się na taki stosunek w wyborach parlamentarnych. Zapomina się przy okazji, że to była II tura wyborów i głosy Antypisu mogły się sumować. Czy jednak ta reszta, która okazała się większością wystąpić zdoła razem w normalnych wyborach? Wątpię. Poszczególne partie wystąpią pod swoimi szyldami i głosy Antypisu się rozbiją. W dodatku część z nich przepadnie, bo niektóre partyjki nie wejdą do polskiego parlamentu.

Klimat domniemanego zwycięstwa rozzuchwalił działaczy partyjnych oraz niektórych dziennikarzy. Jeszcze bardziej zbezczelnieli. Jakby poczuli, że są w ogródku. Zaczęły się różne prowokacyjne często wystąpienia które będą się nasilały w tym tygodniu. Kulminacja ma nastąpić w Dzień Niepodległości. Nie sądzę, by różnymi działaniami kierował jakiś nieznany ośrodek. Tak jak kiedyś słynny "Uklad", tak teraz "Antypis" jest amorficzna całością. Łączy go wspólnota celów. Są one jasne i były niejednokrotnie eksplikowane i roztrąbione.

Nie wydaje mi się, by racje miał red. Skwieciński, który dziś opublikował na stronie internetowej "WPolityce' tekst zatytułowany:"Czy powstał nieformalny sztab "Antypisu"? Istnieją mogące o tym świadczyć poszlaki". Pierwszą z nich było wezwanie przez Gersdorf emerytowanych sędziów do powrotu do pracy w SN.  Drugą poszlaką było odsunięcie przez przywróconego przez Gersdorf szefa Izby Karnej, S.Zabłockiego innego sędziego – Wojciecha Sycha. Trzecią  poszlaką jest zaczepne oświadczenie Gronkiewicz-Walc, że sama rozwiąże Marsz Niepodleglosci 11 Listopada. Według Autora "Do niedawna w obozie antyrządowym panował ewidentny chaos" Dziś widoczne są elementy świadczące o powstaniu nieformalnego ośrodka "kształtującego strategię opozycji w bardzo szerokiej skali (nie tylko partyjnej)".  Może tak, moze nie. Przecież sprawa jest prosta, a program działań wywrotowych ogłaszali już różni osobnicy, np. Szramek. Natomiast pożyteczne było przypomnienie przez Redaktora, że opozycja stara się wprowadzić władze w całkowicie niekorzystną dla niej alternatywę: albo konflikt, albo potwierdzenie, że władza jest niezdecydowana i słaba.

Tak więc sytuacja jest taka, władze zmagają się z problemami nie dającymi się rozwiązać, jednocześnie ze względu na wieloletnie nakładanie się warstw w stajni Augiasza. Co gorsza są one ze sobą powiązane, a głównym spoiwem jest zapuszczone sądownictwo z okopaną głęboka nadzwyczajną kastą. O utrzymanie status quo czynią starania  nieprzychylne Polsce mocarstwa i Unia Europejska.   Do tej pory władze kraju starały się unikać konfrontacji. Z pewnością gra na czas przyniosła pewne korzyści. Teraz jednak zdecydowanie zaczynają się schody. Nie za bardzo jest gdzie sie cofać. Pozwolenie na bicie przez policję uczestników Marszu Niepodległości mogłoby okazać się dewastujące. Wstrząśnięci zostaliby nawet umiarkowani zwolennicy PiS-u. Twardy trzon buntuje się od dawna. Zaś ściana w wykonaniu nadzwyczajnej kasty wygląda tak, że dąży do powstania równoleglych struktur sądownictwa, a to jest nie do utrzymania.

Właściwie każdy dzień przynosi nowe działania pchające do konfrontacji. A to Tusk pelen buty i arogancji zgłasza ochotę uczestniczenia w obchodach Święta Niepodległości. Przez ostatnie kilka lat tego nie robił. Natomiast chytrusek przydreptal kiedyś do Wrocławia, by czekać w pogotowiu na wyniki Ciamajdanu. Obywatele RP zapowiadają prowokację. Feministki też robią demonstrację. Policjanci, począwszy od łódzkich wzmagają protest udając się masowo na zwolnienia lekarskie i urlopy. Niezmordowana Gersdorfowa udaje się do rzecznika dyscyplinarnego KRS ze skargą na sędziego KRS. To jest pokazówka, bo przecież to właśnie krnąbrni sędziowie pod jej wodzą powinni już klęczeć i jęczeć w instancji dyscyplinującej małpy.

Znamienny głos dał Michnik. W wywiadzie dla "Newsweeka" przywolłał WOT. widać co siedzi mu w głowie. Oczywiście, że po staremu zarzuca, że to wojsko Macierewicza tworzone w celu udziału w wojnie domowej po stronie PiS-owskiej władzy. Znow mamy dowód na ważność  i ogrom roboty wykonanej przez Pana Ministra Antoniego Macierewicza, współczesnego Zawiszy Czarnego. Niezbyt  miło by było mieć niby odnowione, ale stare duchem moskiewskim kadry dowódcze Wojska Polskiego w dzisiejszej sytuacji. Jak bardzo by umocniła się  bezczelność sił wrogich rządowi.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 19.Sty
 • Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.
 • Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. […]

 • Opinie i analizy

 • 21.Sty
 • Brutalny mord w Gdańsku.
 • Na taśmach z restauracji „Sowa i Przyjaciele” jest nagranie rozmowy niejakiego Sienkiewicza z Belką. Sienkiewicz namawia Belkę do tego by wpuścił do systemu gospodarczego tyle pieniędzy ile się da, bo jak PO przegra wybory to staną inwestycje i wtedy oni, jako środowisko, zostaną bez pieniędzy. Przewidywania Pana Sienkiewicza sprawdziły się , rzeczywiście współczynnik Giniego wskazuje […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 05.Sty
 • XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
 • Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 20.Sty
 • Zapraszamy Państwa do słuchania!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1011 (niedzielna) Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Coudenhove-Kalergi – europejski federealista http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:14 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha – Wyscigi na oslach https://www.blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha#.XEIxbVxKhPZ 19:24 Felieton: Kris – Polska podjela niebezpieczna gre? 19:31 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw) – Wicik Żywica, odc. 54 (ostatni), […]