Zbliża się zwarcie

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Opozycja prze do zwarcia od samego początku po zdobyciu władzy przez PiS. Biorąc pod uwagę splecione z nią media jest to proceder codzienny.  Ze dwa razy udało się im doprowadzić do mocniejszego zwarcia. Teraz zbliża się następne.

Wyniki wyborów samorządowych wprawiły opozycję i przeciwników władzy w euforię. Zjawisko to nasiliło się po II turze wyborów, które ogłosili swoim druzgocącym  zwycięstwem. Część "naszych" spuściła głowę i przyznała im rację. Niestety także w nieuzasadnionej arytmetyce. A wyliczano, że skoro w dużych miastach kandydaci PiS-u na prezydentów uzyskiwali około trzydziestu procent, zaś ich rywale ponad 60%, to przełoży się na taki stosunek w wyborach parlamentarnych. Zapomina się przy okazji, że to była II tura wyborów i głosy Antypisu mogły się sumować. Czy jednak ta reszta, która okazała się większością wystąpić zdoła razem w normalnych wyborach? Wątpię. Poszczególne partie wystąpią pod swoimi szyldami i głosy Antypisu się rozbiją. W dodatku część z nich przepadnie, bo niektóre partyjki nie wejdą do polskiego parlamentu.

Klimat domniemanego zwycięstwa rozzuchwalił działaczy partyjnych oraz niektórych dziennikarzy. Jeszcze bardziej zbezczelnieli. Jakby poczuli, że są w ogródku. Zaczęły się różne prowokacyjne często wystąpienia które będą się nasilały w tym tygodniu. Kulminacja ma nastąpić w Dzień Niepodległości. Nie sądzę, by różnymi działaniami kierował jakiś nieznany ośrodek. Tak jak kiedyś słynny "Uklad", tak teraz "Antypis" jest amorficzna całością. Łączy go wspólnota celów. Są one jasne i były niejednokrotnie eksplikowane i roztrąbione.

Nie wydaje mi się, by racje miał red. Skwieciński, który dziś opublikował na stronie internetowej "WPolityce' tekst zatytułowany:"Czy powstał nieformalny sztab "Antypisu"? Istnieją mogące o tym świadczyć poszlaki". Pierwszą z nich było wezwanie przez Gersdorf emerytowanych sędziów do powrotu do pracy w SN.  Drugą poszlaką było odsunięcie przez przywróconego przez Gersdorf szefa Izby Karnej, S.Zabłockiego innego sędziego – Wojciecha Sycha. Trzecią  poszlaką jest zaczepne oświadczenie Gronkiewicz-Walc, że sama rozwiąże Marsz Niepodleglosci 11 Listopada. Według Autora "Do niedawna w obozie antyrządowym panował ewidentny chaos" Dziś widoczne są elementy świadczące o powstaniu nieformalnego ośrodka "kształtującego strategię opozycji w bardzo szerokiej skali (nie tylko partyjnej)".  Może tak, moze nie. Przecież sprawa jest prosta, a program działań wywrotowych ogłaszali już różni osobnicy, np. Szramek. Natomiast pożyteczne było przypomnienie przez Redaktora, że opozycja stara się wprowadzić władze w całkowicie niekorzystną dla niej alternatywę: albo konflikt, albo potwierdzenie, że władza jest niezdecydowana i słaba.

Tak więc sytuacja jest taka, władze zmagają się z problemami nie dającymi się rozwiązać, jednocześnie ze względu na wieloletnie nakładanie się warstw w stajni Augiasza. Co gorsza są one ze sobą powiązane, a głównym spoiwem jest zapuszczone sądownictwo z okopaną głęboka nadzwyczajną kastą. O utrzymanie status quo czynią starania  nieprzychylne Polsce mocarstwa i Unia Europejska.   Do tej pory władze kraju starały się unikać konfrontacji. Z pewnością gra na czas przyniosła pewne korzyści. Teraz jednak zdecydowanie zaczynają się schody. Nie za bardzo jest gdzie sie cofać. Pozwolenie na bicie przez policję uczestników Marszu Niepodległości mogłoby okazać się dewastujące. Wstrząśnięci zostaliby nawet umiarkowani zwolennicy PiS-u. Twardy trzon buntuje się od dawna. Zaś ściana w wykonaniu nadzwyczajnej kasty wygląda tak, że dąży do powstania równoleglych struktur sądownictwa, a to jest nie do utrzymania.

Właściwie każdy dzień przynosi nowe działania pchające do konfrontacji. A to Tusk pelen buty i arogancji zgłasza ochotę uczestniczenia w obchodach Święta Niepodległości. Przez ostatnie kilka lat tego nie robił. Natomiast chytrusek przydreptal kiedyś do Wrocławia, by czekać w pogotowiu na wyniki Ciamajdanu. Obywatele RP zapowiadają prowokację. Feministki też robią demonstrację. Policjanci, począwszy od łódzkich wzmagają protest udając się masowo na zwolnienia lekarskie i urlopy. Niezmordowana Gersdorfowa udaje się do rzecznika dyscyplinarnego KRS ze skargą na sędziego KRS. To jest pokazówka, bo przecież to właśnie krnąbrni sędziowie pod jej wodzą powinni już klęczeć i jęczeć w instancji dyscyplinującej małpy.

Znamienny głos dał Michnik. W wywiadzie dla "Newsweeka" przywolłał WOT. widać co siedzi mu w głowie. Oczywiście, że po staremu zarzuca, że to wojsko Macierewicza tworzone w celu udziału w wojnie domowej po stronie PiS-owskiej władzy. Znow mamy dowód na ważność  i ogrom roboty wykonanej przez Pana Ministra Antoniego Macierewicza, współczesnego Zawiszy Czarnego. Niezbyt  miło by było mieć niby odnowione, ale stare duchem moskiewskim kadry dowódcze Wojska Polskiego w dzisiejszej sytuacji. Jak bardzo by umocniła się  bezczelność sił wrogich rządowi.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]