Szczęść Boże Naszej Ojczyźnie. Dla Ciebie Polsko!

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Wyrastamy z chrześcijańskiej wiary. Ona uczy nas kochać Boga i drugiego człowieka jak siebie samego. Ona uczy nas kochać Ojczyznę. abp Marek Jędraszewski

Abp Gądecki: Musimy pamiętać, że wolności nie dostaje się za darmo

"Powinniśmy wystrzegać się ducha niewoli, mieć w sobie umiłowanie wolności, które mieli nasi przodkowie, i pamiętać, że wolności za darmo się nie dostaje" – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

"Zapraszamy wszystkich"

11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który z godnością uczci setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – ustalili w piątek w nocy przedstawiciele strony rządowej i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Premier M. Morawiecki w orędziu

Rocznica odzyskania niepodległości to data, która przede wszystkim powinna przypominać nam o wielkim zobowiązaniu wobec przyszłości Polski, o tym, jak nasz kraj będzie wyglądał w kolejnych latach i za następne 100 lat, jaką Polskę chcemy zostawić naszym dzieciom, wnukom, naszej wspólnocie
narodowej w tej sztafecie pokoleń – powiedział w orędziu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości premier Mateusz Morawiecki.

Pokonamy zdradę, zaprzaństwo i pogardę dla wszystkiego tego co polskie

Na naszych oczach dzieje się historia i 11 listopada 2018r. będzie tego dobitnym potwierdzeniem, bo to będzie Marsz dla Ciebie Polsko. I na nic zdadzą się igrzyska antypolskości i manipulacji takiej
jak te w Łodzi z udziałem byłego premiera Donalda Tuska. Pokonamy zdradę, zaprzaństwo i pogardę dla wszystkiego tego co polskie, tradycyjne i chrześcijańskie. Przywrócimy prawdziwy blask dawnemu hasłu:
Bóg, Honor i Ojczyzna, właśnie w 100 – Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Donald Tusk powinien wiedzieć, że Ojcem naszej Niepodległości jest nie tylko Józef Piłsudski, ale też Roman Dmowski, Ignacy Padereweski, a przede wszystkim tysiące młodych Legionowych Chłopców i Orląt Lwowskich, którzy złożyli wielką daninę krwi i życia za naszą Ojczyznę. Polskość znaczy właśnie Normalność panie przewodniczący RE, a to z kolei oznacza szacunek i miłość do Biało-Czerwonej, do naszej historii, do Krzyża i Orła   to pokażemy całemu Światu 11 listopada 2018r. – wbrew pańskiej awersji do Polskości. Obowiązkiem każdej władzy jest szukanie porozumienia, ale z tymi którzy własną Ojczyznę kochają i tego porozumienia naprawdę chcą, bo trzeba to czuć głęboko w sercu i umieć wyrazić i wyśpiewać polskie dzieje polskim duchem, a nie obcą, fałszywą narracją – panie premierze Tusk. Kto w małych sprawach nie był uczciwy i wierny Rzeczpospolitej, ten i w wielkich nie będzie. Bowiem 11 listopada 2018r. nie tylko o Nas – współczesnych chodzi, ale jak pisał wielki, polski wieszcz i patriota J.Słowacki „o, tę myśl, co narody rodzi”.
O kwestiach dotyczących przeobrażeń w przemyśle mówiono w trakcie konferencji gospodarczej, która odbyła się 3 listopada 2018 roku na Jasnej Górze w Częstochowie. Częstochowskiemu spotkaniu w najważniejszym polskim sanktuarium przyświecało hasło: „Zobowiązani, by pomnażać dzieła przodków. Osiągnięcia gospodarcze państwa polskiego wobec wyzwań współczesności”. Patriotyzm jest powołaniem, jest miłością do ojczyzny, jest obowiązkiem i misją, wynikającym z czwartego przykazania: Czcij ojca i matkę swoją, bo ta ziemia jest matką i jest sprawą honoru wobec innych narodów — powiedział abp Depo w homilii podczas dziękczynnej mszy świętej.

Absolutna sensacja budżetowa wisi w powietrzu

Ku rozpaczy prof. Leszka Balcerowicza, który twierdzi, że „PIS realizuje najgorszy scenariusz dla polskiej gospodarki i nie realizuje ograniczania deficytu budżetu”, zapowiada się na koniec 2018 r. dawno niewidziana nadwyżka salda pierwotnego budżetu państwa. Ku rozpaczy głównego ekonomisty PO dr Andrzeja Rzońcy, który złowrogo wieszczył 100 miliardowy deficyt budżetu państwa, zapowiada się jedno z najniższych wykonań deficytu na poziomie ok. 20-23 mld zł w tym roku.

Produkcja, płace i zatrudnienie w górę. Oto najnowszy raport o polskim przemyśle

Produkcja sprzedana przemysłu we wrześniu wyniosła 123,5 mld zł i była o 2,8 proc. wyższa niż rok wcześniej, średnia pensja wypłacana we wrześniu w górnictwie wyniosła 6737 zł, a w przetwórstwie przemysłowym we wrześniu zatrudnionych było 2,348 mln pracowników. To tylko niektóre dane, jakie przynosi przegląd sytuacji gospodarczej w branżach przygotowany przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Sejm uchwalił kilkadziesiąt zmian ułatwiających życie firmom

Możliwość wliczenia pracy małżonka w koszt uzyskania przychodu czy jednorazowego rozliczenia straty podatkowej do wysokości 5 mln zł, zniesienie obowiązku okresowych szkoleń BHP dla 6 mln pracowników
najmniej wypadkowych branż – to efekty Pakietu MŚP, który 9 listopada uchwalił Sejm.

Wydatki majątkowe budżetu państwa po wrześniu przyspieszyły do 7,96 mld zł – MF

Wydatki majątkowe budżetu państwa po wrześniu 2018 r. przyspieszyły do 7,96 mld zł z 6,69 mld zł po sierpniu i obecnie wykorzystanie stanowi 36,2 proc. kwoty planowanej na 2018 rok – podał resort .

Rafalska: 1 grudnia 2018 r. papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do historii

1 grudnia 2018 r. papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do historii -podkreśliła we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem wprowadzenie zwolnień elektronicznych "ułatwi.

Koszty waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2019 r. wyniosą ok. 8,4 mld zł

Koszty waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2019 roku wyniosą ok. 8,4 mld zł – podał resort pracy w ocenie skutków regulacji do projektu ustawy. – Zastosujemy ustawowy wskaźnik waloryzacji, który jest prognozowany na 103,26 proc., przy zagwarantowaniu minimalnej kwoty waloryzacji, która
będzie na poziomie 70 zł – zapowiedziała w środę szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Stopy procentowe NBP bez zmian. Referencyjna stopa to nadal 1,50 proc.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej – podała.

Pieczywo z 5-proc. VAT, kawior z 23-procentowym. Znamy nową matrycę stawek

Resort finansów jeszcze w piątek zamierza opublikować kolejny projekt nowelizacji ustawy o VAT, a w nim swoje propozycje nowego przyporządkowania stawek do poszczególnych towarów i usług.

Koniec z różnymi stawkami VAT na niemal te same produkty, koniec z dowolną interpretacją fiskusa, jaką stawkę powinniśmy zastosować. Takie między innymi mają być efekty zmian, które zaproponowało w piątek
Ministerstwo Finansów. Ministerstwo zapowiada: będzie generalne "równanie w dół". Ma to dotyczyć m.in. podstawowych produktów spożywczych, produktów dla dzieci, niemowląt i kobiet, a także e-czasopism i e-booków. Nowe stawki VAT stanowią kontynuację polityki prorodzinnej rządu i wsparcie ekonomiczne dla polskich rodzin. Zależy nam również na promocji rozwoju czytelnictwa oraz rozwoju społeczeństwa w zakresie kultury i nauki oraz korzystania z najnowszych zdobyczy technologii. Stąd nasza propozycja niższej stawki na e-booki i e-czasopisma – powiedziała minister Teresa Czerwińska.

Rafalska miażdży narrację Tuska:  To jedno wielkie kłamstwo

Jedno wielkie kłamstwo. Przygotowując budżet na 2016 rok musieliśmy zabezpieczyć finansowanie programu 500 plus od 1 kwietnia 2016 r. w wysokości 16 mld zł. Takich pieniędzy nie pozostawił nam rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u — oświadczyła Rafalska podczas konferencji prasowej w KPRM. Jak mówiła, w kolejnych latach obowiązywania programu należało zabezpieczyć finansowanie z uszczelnienia podatku VAT. Bez intensywnej pracy służb skarbowych, opierając się o pozostawiony system, na pewno tego typu zadań z zakresu polityki społecznej nie można by było finansować — podkreśliła Rafalska. Dodała, że rząd do tej pory przeznaczył na program 500 plus ponad 54 mld zł. Jej zdaniem, wypowiedź byłego szefa rządu to „próba identyfikacji z programem, który kiedyś był wyśmiewany, o którym mówiono, że jego finansowanie nie jest możliwe”. Dzisiaj Platforma chce być gwarantem wypłacania 500 plus, to jest wyraz nieliczenia się z inteligencją Polaków. Polacy wiedzą, kto ten program wprowadził — zaznaczyła szefowa MRPiPS.

Bruksela coraz lepiej ocenia polską gospodarkę. Unia ma powody do zmartwień

Komisja Europejska po raz kolejny podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski. Szacuje, że w 2018 r. PKB Polski wzrośnie o 4,8 proc. O tyle samo według niej polska gospodarka wzrosła w 2017 r.
Bruksela obniżyła za to prognozy dla całej Unii Europejskiej.

Światowe Forum Gospodarcze: Polska osiągnęła sukces i pozostanie rynkiem godnym uwagi

Polska jest jedną z najbardziej imponujących historii sukcesu gospodarczego i wiele przesłanek wskazuje, że także w następnych latach pozostanie rynkiem wartym uwagi – napisano na stronie Światowego Forum
Gospodarczego (WEF) z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Które kraje walczą z ubóstwem najskuteczniej? Najnowsze dane Eurostatu

Wśród krajów UE niezmiennie od wielu lat w najgorszej sytuacji są mieszkańcy Bułgarii, gdzie w 2017 r. 38,9 proc. populacji było zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. W Polsce w 2017 r. prawie jedna piąta mieszkańców była zagrożona ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Jednak poprawa w relacji do 2012 roku jest bardzo wyraźna. W ubiegłym roku problem dotyczył 7,3 mln Polaków, czyli 19,5 proc. populacji, a pięć lat wcześniej 26,7 proc. (10,1 mln osób), czyli o 7,5 pp więcej. Najskuteczniej w całej UE z biedą walczą Czesi, gdzie odsetek populacji zagrożonej ryzykiem ubóstwa i wykluczenia społecznego wyniósł “tylko” 12,2. Dobrze wypadają także kraje skandynawskie, kraje Beneluksu oraz Holandia.

Wysokie standardy i dobre zabezpieczenie. Polska awansowała w rankingu

Polska awansowała na 26. miejsce w 2018 r. z wynikiem 75,4 wśród 113 krajów w rankingu bezpieczeństwa żywnościowego, wynika z raportu Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego 2018 (Global Food )

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła we wrześniu o 6,5 proc.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 6,5 proc. r/r we wrześniu 2018 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Konsolidacja płynności sektora publicznego przyniosła na koniec października 50,2 mld zł – MF

W wyniku konsolidacji zarządzania płynnością sektora publicznego na koniec października 2018 r. zgromadzono środki w wysokości 50,2 mld zł, z czego w depozytach terminowych 38,9 mld zł oraz w depozytach typu O/N 11,3 mld zł – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Wartość środków do przekazania z budżetu na rynek w listopadzie wynosi 0,5 mld zł – MF

Według stanu na 31 października 2018 r., wartość środków do przekazania z budżetu na rynek w listopadzie wynosi 0,5 mld zł – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Na koniec października średnia zapadalność długu ogółem wyniosła 4,99 – MF

Na koniec października 2018 r. średnia zapadalność długu krajowego wyniosła 4,46 wobec 4,49 na koniec 2017 r., a długu ogółem – wyniosła 4,99 vs. 5,12 na koniec 2017 r. – podało Ministerstwo Finansów w
komunikacie.

Stan środków w PLN i walutowych na koniec października wzrósł do 58,7 mld zł – MF

Stan środków złotowych i walutowych na rachunkach budżetowych na koniec października 2018 r. wzrósł do 58,7 mld zł z 51 mld zł na koniec września – podało Ministerstwo Finansów.

Polskie zarobki zrównają się ze średnią UE za 59 lat

Poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie w ostatnich latach – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej, wynika z raportu Grant Thornton.                                         

Dyrektywa mogąca zaszkodzić Nord Stream-2 blokowana w Radzie UE

Sprawa projektu unijnej dyrektywy dotyczącej Nord Stream 2, blokowanej w Radzie UE, powinna zostać poruszona na szczycie UE – mówi europoseł Jerzy Buzek (PO). Jego zdaniem na blokowanie regulacji ma
wpływ fakt, że w budowę gazociągu zaangażowana jest austriacka firma.

Stan bezpieczeństwa państwa: Realne koszty utrzymania gotowości bojowej polskiego wojska

W programie analizujemy stan bezpieczeństwa państwa polskiego w kontekście bieżących wydarzeń w kraju i na świecie. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy na temat: Realne koszty utrzymania gotowości bojowej polskiego wojska.

Kowalczyk: już ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze

Złożono już ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze, potencjalnych zainteresowanych udziałem w programie jest ponad 50 tys osób -poinformował we wtorek wiceminister środowiska Henryk Kowalczyk.

Od 1 stycznia 2,5 miliona użytkowników wieczystych stanie się właścicielami gruntów

1 stycznia 2019 r. 2,5 miliona użytkowników wieczystych stanie się właścicielami gruntów, na których znajdują się ich nieruchomości – mówił we wtorek w Radiu Wnet wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Polski eksport urósł, a urośnie jeszcze bardziej. Świetne prognozy

Eksport we wrześniu wyniósł 18,104 mld euro – szacuje Krajowa Izba Gospodarcza na podstawie dostępnych danych o stanie gospodarki oraz opiniach pozyskane od członków Izby. Eksport wzrósł w stosunku do wartości notowanych dla sierpnia o 5,3 proc., w stosunku zaś do wielkości notowanych przed dwunastoma miesiącami wzrósł o 2,7 proc. Wielkość eksportu w październiku może okazać się istotnie wyższa w stosunku  do wypracowanej we wrześniu.

Terlecki: wybory samorządowe pokazały, że sytuacja jest dobra – PiS zyskało milion wyborców

Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że sytuacja jest dobra – Prawo i Sprawiedliwość zyskało ponad milion wyborców w porównaniu z wynikiem z 2014 roku – powiedział we wtorek przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.

J. Krajewski: Z punktu widzenia komisji śledczej ds. Amber Gold najważniejsze są fakty

Tak naprawdę z punktu widzenia komisji śledczej najważniejsze są fakty. W sprawie działań lub braku działań ze strony instytucji państwa wobec podmiotów z grupy Amber Gold – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Jarosław Krajewski. Poseł Prawa
i Sprawiedliwości odniósł się do dzisiejszego przesłuchania przez śledczych byłego premiera Donalda Tuska

Wassermann: Tusk nie zdał egzaminu, nie poradził sobie z rządzeniem

Prace komisji śledczej ds. Amber Gold jednoznacznie pokazały, że Donald Tusk nie zdał egzaminu i nie poradził sobie z rządzeniem takim dużym państwem jak Polska – oświadczyła szefowa komisji .

Przyznał się, że naruszył liczne artykułu konstytucji RP, poczynając od art. 146 kończąc na 151, które określają obowiązki Rady Ministrów oraz Prezesa Rady Ministrów— powiedział Szewczak. Tusk mówił, że nie mógł narzucać prokuraturze, ani ministrowi finansów, ani ministrowi transportu, ani UOKiK-owi, planów działania i wydawać poleceń. Sam przyznał się, że złamał artykuły konstytucji dotyczące Prezesa Rady Ministrów, które wyraźnie mówią o tym, że PRM kieruje całą Radą, odpowiada za urzędników, że realizuje politykę państwa, nadzoruje wykonanie planów i budżetu państwa. Jest tam cały szereg jasno określonych obowiązków premiera. Niech sobie przeczyta konstytucję RP, której jego obóz polityczny tak broni— stwierdził. Mając do czynienia z taką gangsterką polityczną, jaką uprawiał Donald Tusk przez wiele lat, z niezwykłą arogancją, to na pewno nie można go poważnie traktować i spodziewać się, że będzie się merytorycznie odnosił się do pytań. Podsumowaniem jego zakłamania jest konferencja po przesłuchaniu, gdy mówił, że jego rząd zostawił państwo w tak dobrym stanie, że PiS mógł wypłacić 500+. Zostawił finanse państwa w dramatycznym stanie. Skala zakłamania jest niewiarygodna.

Bezpieczeństwo dostaw energii to element bezpieczeństwa narodowego naszego kraju – powiedział w piątek Naimski. Dodał, że współpracę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polska rozumie jako równoległą do działań w dziedzinie militarnej. Naimski podkreślił, że współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych w obszarze energii otwiera bardzo szerokie możliwości. Jak zaznaczył, Polska chce umacniać i rozwijać współpracę z USA w zakresie energetyki nuklearnej czy bezpieczeństwa cybernetycznego w sieci. – Jeżeli nie będziemy w stanie obronić naszych sieci energetycznych, naszych instalacji krytycznych przed atakami, które będą prowadzone poprzez narzędzia informatyczne (…), będziemy bezradni – podkreślił Naimski.

Polska i USA podpisały porozumienie o strategicznym dialogu dot. energii

Porozumienie między Polską i USA o strategicznym dialogu w obszarze energii podpisali w piątek w Warszawie Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM oraz sekretarz ds. energii USA Rick Perry.

Podkarpackie: Ponad 0,5 mln zł wpłaty do budżetu państwa w wyniku kontroli KAS

Dzięki podkarpackim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej budżet państwa odzyskał ponad 0,5 mln złotych – poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska.

Rynek paliw to jeden z priorytetowych obszarów uszczelniania systemu podatkowego

Rynek paliw to jeden z priorytetowych obszarów dla uszczelnienia systemu -zapewnia w środowym wpisie na Twitterze resortu finansów jego szefowa Teresa Czerwińska.

Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika

Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec b.sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika – podał pion śledczy IPN. S. Michnik podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

Kolejny wątek śledztwa wyłudzeń z ARiMR. Zatrzymania. To już łącznie 10 osób. Straty Skarbu Państwa opiewają na blisko 5,5 mln złotych. Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu, zatrzymali kolejne 7 osób
w śledztwie dotyczącym wyłudzenia środków unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kwota wręczonych korzyści, to co najmniej 73 tys. złotych.

CBA: 80 zarzutów dla b. naczelnik promocji z inowrocławskiego ratusza

Urzędniczka pełniła także funkcję rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Inowrocławia. Przedstawiono jej 80 zarzutów związanych z wyłudzeniem pieniędzy na łączną kwotę 253 tys. złotych. Jak wskazują ustalenia bydgoskich agentów CBA, w tym procederze w celu ukrycia wyłudzenia posługiwano się fałszywymi fakturami, którymi tuszowano zabór mienia. W sumie w śledztwie 16 osobom – 4 urzędnikom i 12 przedsiębiorcom -przedstawiono 187 zarzutów oszustwa i posługiwania się fałszywymi lub poświadczającymi nieprawdę fakturami, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągniecia korzyści majątkowych.

Skarb Państwa stracił 3,5 mln złotych, 6 osób z zarzutami

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem nielegalnymi papierosami z przemytu. Skarb Państwa stracił na procederze ponad 3,5 mln złotych. Zarzuty usłyszało 6 osób.

W ramach śledztwa ustalono, że oficer działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mógł stworzyć „łańcuch” firm, które realizowały, w ramach zamówień publicznych, dostawy elementów
niezbędnych do produkcji oraz serwisowania systemu szkolenia strzeleckiego „Śnieżnik” za cenę kilkunastokrotnie przewyższającą ich faktyczną wartość, wprowadzając w błąd przedstawicieli WITU. Śledczy szacują wstępnie, że w wyniku ujawnionego procederu w latach 2010-2018 wojskowy instytut mógł stracić 13 mln zł.

ABW zatrzymała potężne wyłudzenia VAT

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała małżeństwo, które wyłudzało podatek VAT przy fikcyjnym obrocie sprzętem elektronicznym i prało w ten sposób uzyskane pieniądze. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 38 mln zł.

J. Brudziński: 9 mld zł na program modernizacji służb mundurowych to jest konkret

9 mld zł, które pojawiły się w ramach programu modernizacji służb mundurowych, to jest konkret, na samą policję to jest 6 mld zł – powiedział we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński podczas spotkania z
funkcjonariuszami w garnizonie łódzkim.

KRS: Postanowienie TSUE nie jest aktem prawotwórczym i nie wywołuje skutku w postaci przywrócenia sędziów

Adresatem postanowienia jest Rzeczpospolita Polska, która została zobowiązana do podjęcia działań ustawodawczych. Dopóki stan prawny nie ulegnie zmianie w mocy pozostają skutki wynikające
z dotychczas obowiązującego prawa. Oznacza to, że SSN Stanisław Zabłocki pozostaje w stanie spoczynku i podobnie jak pozostali sędziowie SN, którzy przeszli w stan spoczynku, nie może podejmować żadnych czynności o charakterze administracyjnym lub orzeczniczym.– stwierdzają członkowie KRS.

D. Tusk ponownie straszy tzw. Polexitem

Donald Tusk ponownie straszy wyjściem Polski z Unii Europejskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej wziął udział w Igrzyskach Wolności w Łodzi.  Był premier wygłosił wykład „11 Listopada 2018. Polska i Europa.
Dwie rocznice, dwie lekcje”.  Nie zabrakło ataków wobec obecnego rządu. Po wystąpieniu szefa RE zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, m.in. "Bitwa o tożsamość", "Bitwa o gospodarkę i godność
Polaka-przedsiębiorcy", "Polityka pamięci", "Jak uczyć najnowszej historii Polski?", "Historia LGBT".

Bielan : Powinien skupić się na swojej pracy w Brukseli, a nie jątrzyć

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powinien skupić się na swojej pracy w Brukseli, a nie jątrzyć, nie dzielić Polaków szczególnie w tak ważnym dla nas wszystkich momencie – powiedział w sobotę dziennikarzom wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 Zakaz organizacji Marszu Niepodległości został prawomocnie uchylony

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w sobotę zażalenie stołecznego ratusza na postanowienie sądu okręgowego o uchyleniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości – poinformował PAP pełnomocnik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mec. Adam Jarus. Tym samym zakaz organizacji marszu
został prawomocnie uchylony.

Marsz narodowców we Wrocławiu też się odbędzie.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał w sobotę decyzję sądu pierwszej instancji i oddalił zażalenie prezydenta Wrocławia na decyzję sądu okręgowego o uchyleniu zakazu organizacji Marszu Polski Niepodległej. Marsz, organizowany przez narodowców ma przejść w niedzielę przez centrum Wrocławia.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 18.Sie
 • Od 19 nowa audycja. Dziś sporo prawdziwej historii
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1071 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Czy LGBT podpali Polskę? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:22 Blog: Maciej Pawlak (czyta MarkD) – Słynny igrek powraca https://naszeblogi.pl/user/1766/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd – Agresja i szantaż http://mtodd.pl/ 19:35 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 10.Sie
 • Wnioski logiczne nasuwają się same
 • W ostatnim czasie jeden z portali w 3 artykułach próbował sugerować czytelnikom, że byłem współpracownikiem SB i że moje działania „lustracyjne” zmierzają do zyskania na czasie. Na poparcie swoich tez portal opublikował cytaty z notatek sporządzonych przez funkcjonariusza(y) SB z 1988 roku. Przypomnę dla porządku, że archiwista IPN, który badał moje akta w ramach postępowania […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 07.Lip
 • Pogoda kiepska? Włącz nasze radio!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1059 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Sojusz z USA – plusy dodatnie i plusy ujemne http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:21 Blog: Lech Makowiecki (czyta MarkD)- Wojna, wojenka czy bijatyka… Czy jesteśmy gotowi do wojny https://naszeblogi.pl/user/154/wpisy 19:30 Felieton: Małgorzata Todd […]