„Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy”.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

We wszystkich polskich parafiach i kościołach 25 listopada będzie ponowiony Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób zakończy się rok jubileuszowy 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wypowiedzenie tego aktu ma być wyrazem wdzięczności za cud odzyskanej niepodległości, wymodlonej przez naszych ojców i okupionej ofiarą ich krwi oraz cierpienia. Nasi ojcowie w chwili chrztu przyjęli Chrystusa jako swego Zbawiciela i Króla, a Ewangelię przyjęli jako zasadę swego życia. Nasz naród starał się żyć tymi zasadami Ewangelii Jezusa Chrystusa. W Jego imieniu pracował, niekiedy cierpiał, a także walczył o wierność Jego przykazaniom. Oparty na tym mocnym fundamencie jak na skale rozwijał swoje życie prywatne i publiczne, budował przez całe wieki kulturę chrześcijańską oraz swoją pomyślność i niepodległość. „Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy”.

Nienawiść „człowieka sowieckiego” ogniskowała się w sposób szczególny wobec człowieka religijnego, przede wszystkim wobec osób duchownych –katolików czy też prawosławnych. Każdy zatem, kto wierzył w Boga, stawał się przedmiotem do odrzucenia, a najlepiej do zlikwidowania. Obecny rząd w Polsce wydaje się przyjazny wobec Kościoła i kapłanów, ale atak złego trwa. Za wszelką cenę próbuje się zniszczyć pozytywny obraz kapłana. Musimy wiedzieć, że „homo sovieticus” króluje wciąż w środowiskach dziennikarskich, w salonach artystów, którzy za przysłowiową miskę soczewicy sprzedają brud, a nie piękno. Co w tej sytuacji robić? Przede wszystkim mieć świadomość, że z „homo sovieticus” mamy do czynienia w bardzo rozległych przestrzeniach Europy i świata, a w sposób szczególny w Polsce. Jeżeli będziemy tego świadomi, to w pewnych momentach uruchomią nam się swoiste sterowniki prawdy, a to już połowa sukcesu.

Dlaczego akurat teraz mamy do czynienia z taką skalą „zeświniania” polskiego życia publicznego?

Można powiedzieć, że w wielu sferach Polską wciąż rządzi władza ukryta, ustanowiona na początku tzw. transformacji, podlegająca wewnętrznej ewolucji, a potem kooptująca różne elementy i postacie z obozu demokratycznie legitymizowanego. Kooptująca na zasadzie oferowania korzyści bądź „zeświniania”, a potem „odświniania”. To, że obecnie mamy do czynienia z etapem intensywnego „zeświniania” wynika z zagrożenia podstawowych interesów władzy ukrytej. Dlatego do „zeświniania” używa ona wszystkich swoich aktywów, w tym wielu tzw. użytecznych idiotów. Władza ukryta wie bowiem, że jeśli teraz przetrwa, nawet przez kilka dekad nic już jej poważnie nie zagrozi. Dlatego poza szantażem, prowokacjami i denuncjacjami mamy taki festiwal panświnizmu.

PiS będzie rządziło w połowie sejmików wojewódzkich

Nie spełniły się scenariusze opozycji. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło w połowie sejmików wojewódzkich. Wcześniej ludowcy twierdzili, że będą współrządzić w większości regionów. W tym tygodniu
odbyły się pierwsze sesje sejmików.

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 5,2 proc.

OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2018 r. do 5,2 proc. z 4,6 proc. w prognozie majowej, a w 2019 r. – do 4,0 proc. z 3,8 proc. -wynika z komunikatu OECD.

Rosną płace i zatrudnienie. GUS podał dane za październik

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w październiku 2018 r. wzrosło o 7,6% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 3,2% r/r, podał GUS.

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 9,7 proc. rdr – GUS

Sprzedaż detaliczna w październiku 2018 r. wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 7,4 proc. – podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w ubiegłym miesiącu o 7,8 proc. rdr.

GUS: Produkcja przeds. przemysłowych: +7,4% r: r w X, konsensus: 6,7% r: r

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się w październiku br. o 7,4% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny . W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 9,9%.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w październiku br. o 3,2% w ujęciu rocznym (wobec wzrostu o 3% r/r – po rewizji – we wrześniu), podał Główny Urząd Statystyczny .

Wzrost produkcji przemysłowej w XI przekroczy 4 proc.; budowlanej poniżej 20 proc. – MPiT

Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie przekroczy 4 proc., a wzrost produkcji budowlanej spadnie poniżej 20 proc. – oceniają analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do wtorkowych danych GUS.

GUS: nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw po trzech kw. wzrosły o 12,4 proc. rdr do 89,6 mld

Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw po trzech kwartałach wzrosły o 12,4 proc. rdr do 89,6 mld zł – podał w środę GUS.

Zadłużenie Skarbu Państwa

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października wyniosło 954,1 mld zł, czyli o 4,5 mld zł więcej niż miesiąc temu – szacuje Ministerstwo Finansów.

Po 10 miesiącach 6 mld zł nadwyżki budżetowej

Skoro, więc po dziesięciu miesiącach realizacji budżetu mamy tak wysoką nadwyżkę, to wszystko wskazuje na to, że deficyt budżetowy na koniec tego roku będzie wyraźnie mniejszy niż planowano, najprawdopodobniej poniżej 20 mld zł (planowany deficyt miał wynieść 41,5 mld zł). Okazuje się, że tak znacząca poprawa sytuacji w sektorze finansów publicznych jest możliwa mimo znaczącego wzrostu wydatków budżetowych w 2018 roku na cele społeczne w tym przeznaczenie blisko 24 mld zł na program Rodzina 500 plus i około 10 mld zł w związku z obniżeniem wieku emerytalnego, a także mimo obniżki stawki podatku dochodowego dla małych i średnich firm z 19% do 15%.

Wskaźniki, które pozwoliłyby na obniżenie stawek VAT, mogą być osiągnięte w 2019 r.

Wskaźniki przyjęte przez Ministerstwo Finansów, które pozwoliłyby na obniżenie stawek VAT do 22 proc. i 7 proc. możliwe będą do osiągnięcia najprawdopodobniej w 2019 roku – poinformował w środę w Sejmie.

Czerwińska o PPK: Mamy w Polsce  mechanizm dodatkowego gromadzenia oszczędności

Podpisanie przez prezydenta ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych oznacza, że mamy w Polsce pierwszy, w pełni prywatny, w pełni dobrowolny, długoterminowy, systemowy mechanizm dodatkowego.

Rozpoczęła się kontrola wewnętrzna w UKNF. Potrwa dwa miesiące

W poniedziałek rozpoczyna się doraźna kontrola wewnętrzna w KNF, która ma zbadać prawidłowość procedur nadzorczych w przypadku Getin Noble Bank SA, Idea Bank SA oraz Plus Bank SA; potrwa dwa miesiące .

Szewczak: Zeznania ws. VAT są absolutnie szokujące!

Dzieję się. Zresztą sprawy, o których mówimy, dobrze współgrają z tym, co Paweł Graś mówił w nagranych rozmowach. Gdybym nie znał nazwisk osób, które w nich uczestniczyły, podejrzewałbym, że to narada zarządu mafii pruszkowskiej. To coś niewiarygodnego, że ta cała Platforma Obywatelska ma jeszcze tupet, żeby komuś cokolwiek zarzucać! Od lat powtarzam, że bezkarność rozzuchwala złoczyńcę. Przez lata byliśmy świadkami właśnie tego zjawiska. Cieszę się, że komisja ds. VAT od razu przystąpiła do składania zawiadomień do prokuratury. To powinno mieć miejsce już dawno. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tu doszło do czegoś więcej niż zwykłego niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Jeszcze raz powtarzam: lis nie może pilnować kurnika.

Prof. Modzelewski: Gdy za rządów Tuska ktoś się upominał o takie "dyrdymały" jak interes publiczny, był uznawany za wariata

Degrengolada państwa w tamtym czasie była przerażająca – powiedział PAP prof. Witold Modzelewski, komentując środowe przesłuchanie byłej wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch. Dodał, że normą było traktowanie państwa, jako źródła dochodów dla siebie i swoich firm.

Krajowa SKOK składa pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej"

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa podjęła decyzję o złożeniu pozwu przeciwko wydawcy "Gazety Wyborczej" o pomawianie Kasy Krajowej i SKOK-ów – poinformowała Kasa Krajowa w poniedziałkowym komunikacie.

Blisko 75 proc. Polaków zadeklarowało, że 11 listopada był dla nich dniem wyjątkowym

Blisko 75 proc. Polaków zadeklarowało, że 11 listopada był dla nich dniem wyjątkowym, a 72 proc. uważa, że jego obchody miały charakter łączący – tak wynika z sondażu Kantar Public po tegorocznym Święcie
Niepodległości.

Sondaż CBOS

42 proc. Polaków badanych przez CBOS w listopadzie deklaruje, że są zwolennikami rządu Mateusza Morawieckiego, 29 proc. jest obojętnych, a 24 proc. to przeciwnicy tego rządu. Liczba zwolenników
wzrosła o 3 pkt. proc., a przeciwników – spadła o 5 pkt. proc.
Janusz Szewczak: Nie dajmy się zwariować. W dużym, europejskim państwie mecenas zaangażowany politycznie nie może na Facebooku kształtować rynku finansowego i bankowego. Niemieckie gazety i media nie mogą decydować czy posłowie Rzeczypospolitej mogą zgłaszać jakieś poprawki do ustaw czy też nie i wydawać wyroku co do konstytucyjności tych działań. Od tego jednak jest Trybunał Konstytucyjny.

Otóż: działa zreformowana Krajowa Rada Sądownictwa, czyli serce wymiaru sprawiedliwości, decydujące o awansach i nominacjach. W Sądzie Najwyższym działa również kluczowa Izba Dyscyplinarna. Funkcjonuje
instytucja skargi nadzwyczajnej. Do Sądu Najwyższego dołączają nowi sędziowie, już spoza dotychczasowego układu. Zmieniono zasady funkcjonowania sądów powszechnych, wprowadzając losowanie spraw oraz zmieniając zasady wyboru ich prezesów. Wreszcie, Trybunał Konstytucyjny
nie jest już kontrolowany przez środowisko, które uważało tę instytucję za niemal dziedziczną własność korporacji.

Fundusz Trójmorza to ważne przedsięwzięcie, które pozwoli budować silną gospodarkę Europy, będącą w stanie konkurować z innymi dużymi gospodarkami świata. W tym momencie wspólnie z naszymi partnerami –innymi instytucjami rozwoju z krajów Trójmorza – jesteśmy na etapie finalizowania strategii funduszu i analizowania rozwiązań legislacyjnych. Rejestrację planujemy na przełomie grudnia i stycznia. Fundusz ma mieć 5 mld euro i zaangażować się w ciągu 30 lat w projekty o łącznej wartości 100 mld euro. Pamiętajmy jednak, że aby nadrobić różnice między naszym regionem a Zachodem, potrzebujemy zainwestować w
infrastrukturę ok. 600 mld euro.

Rafalska: Od początku trwania programu 500 plus do rodzin trafiło 57,8 mld zł

Od początku obowiązywania programu "Rodzina 500 plus" do rodzin trafiło 57,8 mld zł – poinformowało w czwartek MRPiPS. Wbrew opiniom naszych przeciwników po wprowadzeniu "500 plus" gospodarka nie tylko

samorządy mogą składać wnioski o środki w ramach "Senior plus"

Od przyszłego tygodnia samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze z programu "Senior plus" – zapowiedziała w czwartek wiceminister MRPiPS Elżbieta Bojanowska. Program skierowany jest do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu.

60 gmin uwolnionych od ograniczeń zw. z ASF

Komisja Europejska zgodziła się na uwolnienie od ograniczeń związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń 60 polskich gmin. Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej o zniesienie restrykcji w
kolejnych gminach – poinformował w środę w komunikacie resort rolnictwa.

Szef MON wziął udział 19 listopada br. w Brukseli w spotkaniu ministrów obrony i spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej na temat globalnej strategii bezpieczeństwa UE. Podczas obrad Rada do Spraw
Zagranicznych Unii Europejskiej podjęła decyzje w sprawie uruchomienia 17 nowych projektów PESCO, spośród których w 10 zaangażowana jest Polska. Ministrowie omówili także zasady udziału państw trzecich w tych projektach. Minister powiedział, że w polskiej ocenie zasadnicze znaczenie ma Sojusz Północnoatlantycki.

Nowa broń w polskim arsenale. Własne pociski termobaryczne coraz bliżej

Naukowcy z Wydziału Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej, pod kierunkiem dziekana prof. Stanisława Cudziły, opracowali technologię produkcji termobarycznego materiału wybuchowego. Dotychczas w Polsce nie produkowano bomb czy amunicji z tego rodzaju ładunkiem.

Mafia lichwiarska bezkarna

Podejrzani o wyłudzania mieszkań od ubogich ludzi notariusze mogą ponownie wykonywać swoje obowiązki. Sąd w Gdańsku uchylił decyzje prokuratury o zawieszeniu ich w prawie wykonywania zawodu. Mafia lichwiarska wyłudziła majątek od ponad 400 osób.

Komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie Chojny-Duch

Komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła w środę przesłuchanie wiceminister finansów z rządu PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch. W drugiej kolejności stanie przed nią b. wiceszef resortu finansów Stanisław Gomułka. Chojna-Duch poinformowała, że nadzór nad departamentami podatkowymi w MF sprawowała tylko przez pół roku w 2008 r. W tym czasie nad zmianami w VAT pracowało jednocześnie Ministerstwo Finansów i sejmowa Komisja Przyjazne Państwo, czyli tzw. komisja Palikota. Między projektami były sprzeczności, które były omawiane także podczas spotkań w Kancelarii Premiera. Projekty komisji Palikota były korzystne dla przedsiębiorców, ale zdaniem resortu finansów – niekorzystne dla budżetu.

Chojna-Duch: Był taki moment, w którym Sławomir Nowak faktycznie przejął funkcje ministra

Szef gabinetu premiera Sławomir Nowak miał nieformalną polityczną władzę nad formułowaniem prawa podatkowego na etapie prac rządowych – wynika z zeznań przed komisją śledczą ds. VAT b. wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch.

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała dwóch byłych wiceministrów finansów za rządów PO-PSL

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała dziś dwóch byłych wiceministrów finansów za rządów PO-PSL. W najbliższym czasie do prokuratury zostaną złożone zawiadomienia o możliwości popełnienia
przestępstwa urzędniczego przez b. ministra finansów Jacka Rostowskiego i b. szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka.

CBA zatrzymało 14 celników z Podkarpacia za fikcyjne dokumenty zwrotu podatku VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w ramach własnego śledztwa czternastu obecnych i byłych celników z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego –dowiedziała się w czwartek PAP.

Naczelnik Urzędu Skarbowego i komornik zatrzymani na gorącym uczynku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy przyjęli 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy – dowiedziała się w
czwartek PAP. Zatrzymano ich przy dzieleniu się łapówką.

Kolejny naczelnik Urzędu Skarbowego z zarzutami

Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa – Śródmieście usłyszał zarzuty udziału w oszustwach podatkowych – informuje w piątek Prokuratura Krajowa. Jak dodaje, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Śledczy tropią miliony Marcpolu

Na współpracy z upadłą siecią sklepów Marcpol 700 kontrahentów straciło ponad 215 mln zł. Prokuratura bada, czy przed upadłością nie wyciekły z sieci pieniądze dla Marka Mikuśkiewicza, jej założyciela, oraz jego rodziny i związanych z nią firm – informuje w piątek „Puls Biznesu”.

Korupcja w instytucji wojskowej, 6 osób z zarzutami

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała czterech przedsiębiorców i dwoje pracowników Stołecznego Zarządu Infrastruktury. Są podejrzani o zlecanie prac remontowych konkretnym firmom za łapówki, w tym za alkohol i zagraniczne wjazdy. Usłyszeli zarzuty.

Łódź: Zarzuty dla pięciu urzędniczek w związku z Amber Gold

Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych związanych z postępowaniami dotyczącymi Amber Gold i powiązanych z nią spółek, usłyszały w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi trzy urzędniczki z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku oraz dwie z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji ogłosiła decyzję ws. nieruchomości przy ul. Skorupki 6 oraz Alei Niepodległości 151

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji ogłosiła decyzję w sprawie kolejnych adresów: ul. Skorupki 6 oraz Alei Niepodległości 151. Decyzje w sprawie nieruchomości komisja podjęła podczas posiedzenia niejawnego.

Sąd: Ruszył proces Marka M. w sprawie usiłowania oszustwa w związku z reprywatyzacją

We wtorek przed warszawskim sądem okręgowym rozpoczął się proces znanego handlarza roszczeń do stołecznych nieruchomości Marka M., oskarżonego o usiłowanie oszustwa w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej w Warszawie. M. nie przyznał się do winy.

Pojawiły się pierwsze akty oskarżenia za transmisje tzw. patostreamów w internecie

Są pierwsze akty oskarżenia i zatrzymania osób zarabiających na przemocy i patologiach w internecie. Chodzi o tzw. patostreamerów.

Funkcjonariusze CBA przeszukali siedziby Alior Banku i Ruchu

Funkcjonariusze CBA, realizując polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, przeprowadzili na terenie całego kraju szereg przeszukań, w tym w siedzibach Alior Banku oraz spółki Ruch SA. Związane jest to ze
śledztwem dotyczącym m.in. nieprawidłowości z udzieleniem przez ten bank kredytów Ruchowi.

ABW wszczyna śledztwo po kontroli skarbowej w fundacji Ludmyły Kozłowskiej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po wynikach kontroli skarbowej podjęła śledztwo wobec fundacji Otwarty Dialog – dowiedziała się w piątek PAP. Według służb skarbowych środki dla fundacji wpłacane poprzez firmę Silk Road Bartosza Kramka pochodzą od spółek, których właścicielami są firmy z Seszeli, Panamy i Belize.

CBŚP: zatrzymano sześć osób podejrzanych o handel dopalaczami

Policjanci CBŚP zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej m.in. handlującej dopalaczami. CBŚP tłumaczy, że to kontynuacja akcji z czerwca, kiedy zlikwidowano ostatnie
stacjonarne sklepy z tymi substancjami.

ABW zatrzymała podejrzanego o pranie pieniędzy.

Mężczyzna został zatrzymany 21 listopada. Podejrzany to prezes zarządu firmy, który w przestępczym procederze pełnił rolę tzw. „słupa”. W wyniku działalności zorganizowanej grupy przestępczej Skarb Państwa poniósł straty w wysokości nie mniejszej niż 100 milionów złotych. Przez konta bankowe, zarządzane przez członków grupy, przepłynęło nie mniej niż 165 milionów złotych. Zatrzymany to kolejna osoba podejrzana w śledztwie prowadzonym przez Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Będzie nowy projekt unijnego budżetu na 2019 r.

Przedstawicielom PE oraz państwom członkowskim w Radzie UE nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie projektu budżetu UE na przyszły rok. Termin na jego wypracowanie minął w poniedziałek o północy. Teraz KE będzie musiała przedstawić nowy projekt.

Macron wezwał do przyspieszenia reform UE.

"Ciężar tego zadania spoczywa na barkach Francji i Niemiec"Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał w niedzielę Francję i Niemcy do zacieśnienia sojuszu na rzecz bardziej zjednoczonej Europy i przyspieszenia reform Unii Europejskiej. "Musimy przekroczyć nasze tabu. "

Merkel: Państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności

"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" -zaapelowała kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedawnej debacie w Berlinie. Zastrzegła jednak, że powinno to się odbyć w sposób
uporządkowany i z niezbywalną rolą krajowych parlamentów.

Powstanie jedno państwo? Niemieckie media: Macron oferuje Berlinowi europejski budżet i armię

Prezydent Francji Emmanuel Macron, mimo problemów w polityce wewnętrznej, oferuje Niemcom otwarcie nowego rozdziału w UE; dotyczy on głównie wspólnego budżetu strefy euro i europejskiej armii .

Francja: Policja użyła siły, by zatrzymać protestujące "żółte kamizelki"

Francuska policja użyła w sobotę gazu łzawiącego i armatek wodnych, aby rozpędzić zebranych na Polach Elizejskich w Paryżu członków tzw. ruchu "żółtych kamizelek", którzy protestują przeciw podwyżkom akcyzy na olej napędowy.

Błaszczak o planach Macrona i Merkel: PESCO nie jest zalążkiem wspólnej europejskiej armii

Minister obrony Mariusz Błaszczak uważa, że współpraca w ramach PESCO nie jest zalążkiem wspólnej europejskiej armii, o której mówili kanclerz Niemiec i prezydent Francji. "PESCO to zbiór programów.

Kolejne "podejście" do wspólnego budżetu

Ministrowie finansów państw strefy euro kolejny raz próbują porozumieć się ws. utworzenia budżetu dla Eurolandu. Kluczowe stolice -Paryż i Berlin – doszły do porozumienia, jednak sceptycyzm w części
krajów "19" nie ustępuje.

Chcą wzmocnić system Schengen

Kraje członkowskie opowiedziały się za wzmocnieniem Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Ma to pomóc w walce z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością, a także lepiej zarządzać migracją na
terenie UE.
Przed UE stoi wiele wyzwań, z kluczowym: jak zapewnić jedność krajów członkowskich; Polska sprzeciwia się Unii dwóch prędkości, co mogłoby doprowadzić do procesów dezintegracyjnych wewnątrz UE – mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz, który w czwartek złożył wizytę w Valletcie.
 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]