Taśma Sikorskiego pokazuje, że nie repolonizacja mediów, ale szkoła dla dziennikarzy pilnie potrzebna!

Informację zamieścił

Współtwórca Niepoprawnego Radia PLGłowa mnie boli od walenia w mur, ale taka to robota w polskiej rzeczywistości medialnej i politycznej. Indolencja prawicowych mediów i polityków w zakresie kreowania i narzucania tematów: dnia, tygodnia, roku, jest przygnębiająca i anegdotyczna. Czasami człowiek ma wrażenie, że gdyby nawet podać na tacy głowę lewicowego polityka, to prawica w ciągu minuty zajęłaby się rozważaniami, czy możliwe jest przyszycie głowy albo zaczęłaby deliberować, czy nie doszło do profanacji wygrawerowanych wartości: „Bóg, honor, Ojczyzna”. Pewnie, że można uznać tak daleko posuniętą krytykę za efekciarstwo, ale do czasu zderzenia z rzeczywistością i konkretnym, niepoliczalnym już przykładem indolencji.

Od poniedziałku mielibyśmy w TVN 24 i w Gazecie Wyborczej jeden temat, wymalowany czerwoną czcionką i opatrzony setkami komentarzy ekspertów, od protokołu, stosunków międzynarodowych, etyki, że o naczelnych feministkach kraju nie wspomnę. Jaki to temat? No proszę sobie wyobrazić, że minister Czaputowicz w rozmowie z biznesmenem wątpliwej proweniencji, wyraził się następująco:

Jakaś pizda, wiesz, taka. Zamiast ją dowartościować, przepierdolić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro, no i się zemściła suka.

Rozszyfrujmy tę wypowiedź, „pizdą” minister nazwał ambasadora Polski w USA, „przepierdolić” odnosiło się do „suki” z Najwyższej Izby Kontroli, która prowadziła czynności w ambasadzie. Wyobraźnię mam gigantyczną, ale miałbym poważne problemy z oszacowaniem skali medialnej zadymy i ze wskazaniem najbardziej rozpalających tytułów wyrażających najgłębsze oburzenie. Domaganie się natychmiastowych wyborów z powodu wstydu na cały świat, można za to założyć w ciemno. Wiadomo też na pewno, że taka wypowiedź Czaputowicza byłaby politycznym kafarem, przed którym ani Czaputowicz, ani Zjednoczona Prawica nie potrafiliby się obronić. Trudno sobie wyobrazić, aby prawicowy minister w takiej sytuacji przeszedł do kontrataku, wyzwał dziennikarza ujawniającego „rozmowę” i zapowiedział start w najbliższych wyborach. Równie nieprawdopodobna jest obrona ministra przez partyjnych i rządowych kolegów, ale to wszystko dotyczy prawicy, bo po drugiej stronie rzeczywistość przerasta wyobrażenia.

Oczywiście słowa zawierające „wyrazy” wypowiedział nie Czaputowicz, ale Radosław Sikorski do Jana Kulczyka. Wprawdzie ten fragment taśm ujawniły prawicowe media i coś tam na temat pisnęli prawicowi politycy, ale to jest wyżej opisana głowa na tacy. Przy takim materiale Sikorski powinien dziennie odbierać 120 telefonów ze wszystkich prawicowych redakcji. Jeszcze więcej powinno pójść zapytań do wszystkich członków Koalicji Obywatelskiej. Z „rozmowy” da się wyciągnąć co najmniej kilka wątków, tymczasem, jedynym wątkiem stały się wulgaryzmy, a to tylko opis patologii. Odrobina rozumu i od razu widać, że największym problemem jest, nomen omen, stosunek ministra i szefa dyplomacji, do procedury kontrolnej Najwyższej Izby Kontroli, który za rządów PO-PSL był czystą fikcją, a kontrolerów traktowano jak „suki”.

Potencjał nagrania oceniłbym na 15% w sondażach dla PO, ale pod warunkiem, że za robotę wziąłby się TVN i Gazeta Wyborcza. Przy TVP Kurskiego i „mediach niepokornych”, po ułamku sekundy taca z głową polityka Sikorskiego zostanie odstawiona do kąta, zresztą to się praktycznie dokonało. Zamiast afery z naruszaniem prawa, konstytucji i procedur ze skrajnym chamstwem i seksizmem Sikorskiego w tle, mamy aferę „dzielenia Polaków przez premiera Morawieckiego, na urodzinach Radia Maryja”. Proszę wybaczyć, ale gdy kolejny raz słyszę o cudownej recepcie pod tytułem „repolonizacja mediów’, to mam bardzo proste pytanie. A kto te media po repolonizacji będzie „robił”? Kto, konkretnie? Nie pomoże żadna repolonizacja, najpierw trzeba otworzyć szkołę i wykształcić dziennikarzy.

Źródło foto: 

https://s6.dzie…

Obrazek użytkownika Matka Kurka

AUTOR ARTYKUŁU: MATKA KURKA

Za 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]