Realizacja programu Cela+ rusza powoli.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

My – inaczej niż nasi przeciwnicy – działamy uczciwie i zgodnie z prawem –mówił Jarosława Kaczyński w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance. Prezes PiS-u podkreślał, że afery były istotnym elementem władzy PO-PSL przez osiem lat. Stosowane są różne socjotechniki. Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę państwa na jedną z nich, groźną i intensywnie teraz stosowaną. To jest próba sprowadzenia naszej koalicji, naszej formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę. Być może oni są źli, być może popełniali różnego rodzaju złe czyny, ale nasza strona jest taka sama. Mówiąc w skrócie: PiS i PO to takie same partie – musimy to z całą mocą odrzucić – zaznaczył prezes PiS. – Przede wszystkim jest różnica reakcji na zło. Różnica, która wynika z tego, że przecież w każdym wielkim obozie politycznym muszą pojawić się czarne owce – dodał. Reagujemy w zgodzie z prawem – są członkowie PiS, którzy za naszych rządów znaleźli się w aresztach

Opozycja nie zrobiła nic za swoich rządów, by poprawić funkcjonowanie sądownictwa, a robi wszystko, by uniemożliwić zrealizowanie w całości reformy; materia jest bardzo oporna i budzi ogromny sprzeciw części środowiska sędziów – podkreślił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro: Prokuratura wykazała determinację i odniosła sukcesy w wielu głośnych sprawach

Zbigniew Ziobro podczas konferencji podsumowującej pracę prokuratury podkreślił, że organ ten „działa w sposób zdecydowany, pryncypialny i bezkompromisowy zwłaszcza w obszarze tych przestępstw, które w sposób najbardziej znaczący uderzają w interesy polskiego państwa i polskiej gospodarki”. Liczba śledztw dot.spraw finansowych, gospodarczych – zwłaszcza tych wielkich afer -znacząco wzrosła. Znacząco wzrosła też liczba osób, które usłyszały zarzut, choćby w sprawach tzw. wielkich wyłudzeń związanych z karuzelami VAT-owskimi. Zwiększyła się liczba oskarżonych i aresztowanych .Jak dodał, ponad trzykrotnie wzrosła suma zabezpieczonego majątku odebranego przestępcom. – To są bardzo wielkie pieniądze, które prokuratura odzyskuje dzięki tej zmianie, determinacji kierownictwa prokuratury i całego kierownictwa PK i znakomitej pracy wielu śledczych.

Janusz Szewczak Wielokrotnie zwracałem uwagę Andrzejowi J.na liczne patologie. Bez odzewu.

Pamiętam jak zapytałem Andrzeja J. na jednej z komisji, czy nie widzi konfliktu interesów w tym, że ma kredyty w kilku bankach, które nadzoruje i kontroluje. Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu. Nie było również właściwego nadzoru nad kredytami frankowymi, całkowicie zlekceważono i dopuszczono do rabunku na polskich przedsiębiorcach w postaci tzw. opcji walutowych. Upadło wiele polskich firm, a wiele zadłużyło się na długie lata. Przypomnę, że to nie jest tylko sprawa SKOK-Wołomin, gdzie zarząd komisaryczny wszedł zdecydowanie za późno pomimo ostrzeżeń płynących do KNF-u, ale to także sprawa
odpowiedzialności za aferę Spółdzielczego Banku w Wołominie —zwraca uwagę poseł.  Przypominam, że b. szef KNF podlegał bezpośrednio premierowi Tuskowi a później premier Kopacz. Wykazywał się niezwykłą butą i arogancją na posiedzeniach komisji, kiedy pytałem go o liczne patologie w systemie bankowym.

Nie mamy się czego wstydzić, to nie my strzelaliśmy do górników; jeśli ktoś w Polsce łamał konstytucję, to nasi polityczni przeciwnicy. Kaczyński podkreślił, że 2019 rok zdecyduje na dłuższy czas o losach
kraju i Polaków. Ocenił przy tym, że Polacy mają oczekiwanie osiągnięcia stanu właściwego dla krajów Europy Zachodniej, stanu – jak mówił -„dobrobytu, bezpieczeństwa, stabilizacji”. Żeby tak się stało w możliwie krótkim czasie potrzebne jest sprawne państwo, sprawne instytucje – to dzisiaj przyznają nawet najbardziej zaciekli liberałowie; potrzebna jest dynamiczna grupa przedsiębiorców – zarówno
tych prywatnych, jak i tych, którzy kierują jednostkami państwowymi. Potrzebne są solidarne, oparte na zasadach sprawiedliwości, stosunki miedzy pracodawcami a pracownikami” – dodał Kaczyński.

Po co Polska dumna i ambitna, jak może być znów uległa i okradana

Wydaje się, że wielu Polakom, którym niemieckie media od Axela wraz z GW  i TVN skutecznie już wyprały mózgi coraz bardziej tęsknią do powrotu starej władzy, dziś totalnej opozycji. Chcą najwyraźniej powrotu i szansy na ponowne podniesienie wieku emerytalnego, tym razem pewnie już nawet, nie do 67 lat, ale może nawet 70 lat, likwidacji programu 500 plus, ponownego zamrożenia płac w sferze budżetowej, zamiast 7 proc. wzrostu, całkowitej likwidacji walki z korupcją, choćby poprzez likwidację CBA.

Trzy lata od objęcia władzy przez PiS

Mijają trzy lata odkąd Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Powołany przez zwycięską partię rząd przeprowadził wiele zmian wprowadzając m.in nową logikę polityki wydatkowej państwa, program Rodzina 500 plus czy darmowe leki dla seniorów. Reformowana jest oświata i sądownictwo. Tym zmianom towarzyszą protesty opozycji. Sondaże pokazują jednak, że Polacy są raczej zadowoleni z rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Pięć resortów podsumowało trzy lata swojej działalności

„Praca dla Polski” – pod takim hasłem poszczególne ministerstwa rozpoczęły podsumowywanie trzech lat działalności. W środę o swoich sukcesach i dalszych planach informowali szefowie pięciu resortów.

Kolejne ministerstwa w rządzie PiS podsumowały swoją dotychczasową działalność

Kolejne ministerstwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości podsumowały swoją działalność. Likwidacja ubóstwa wśród rodzin wielodzietnych, kilometry oddanych do użytku dróg oraz dobry klimat dla rozwoju przedsiębiorczości – takimi argumentami szefowie resortów przygotowują grunt przed przyszłorocznymi wyborami.

Fitch: stabilna perspektywa sektora bankowego w Polsce

Perspektywa sektora bankowego w Polsce jest stabilna, odzwierciedla dobrą kondycję finansową banków, ich silne kapitały oraz dobrą płynność opartą na depozytach krajowych klientów – poinformował Fitch w raporcie o bankach z regionu centralnej i wschodniej Europy.

Agencja Fitch podnosi prognozy wzrostu PKB dla Polski na lata 2018 i 2019

Agencja Fitch podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski na 2018 do 5,1 proc. z 4,8 proc., a na 2019 r. do 3,8 proc. z 3,6 proc. – wynika z najnowszych prognoz makroekonomicznych agencji Fitch.

Chojna-Duch: Ustawę o VAT pisali doradcy podatkowi na zamówienie dużych firm

Ustawę o VAT pisali doradcy podatkowi na zamówienie dużych firm – mówi PAP była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch. Przyznaje, że wiedziała, że przepisy będą miały negatywne konsekwencje dla budżetu.

Były minister stanie przed komisją. Będzie musiał się wytłumaczyć

Komisja śledcza ds. VAT w poniedziałek przesłucha byłego ministra finansów za rządów PO-PSL, Jana Vincenta Rostowskiego. Wśród pytań, które mają paść podczas tego przesłuchania są kwestie nieprzywrócenia 30-procentowej sankcji VAT, roli społecznych doradców w MF w tworzeniu prawa.

Wartość spółek Skarbu Państwa wzrosła za rządów PiS o 40 proc.

Indeks PiS. Trzy lata rządów, niektóre spółki Skarbu Państwa rosną jak na drożdżach”.Inwestorzy, wbrew narzekaniom, ufają spółkom  Skarbu Państwa— można przeczytać w tekście.Autor wskazuje, że wartość spółek Skarbu Państwo przez trzy lata rządów PiS wzrosła o 75 mld zł. Bilans spółek w ostatnich latach rządów PO-PSL był ujemny. Porównując ich wartość rynkową teraz i trzy lata temu, okazuje się, że wzrosła ona łącznie o blisko 40 proc. W listopadzie 2015 inwestorzy wyceniali piętnaście spółek Skarbu Państwa na 183 mld zł. Teraz ich kapitalizację można szacować na 258 mld zł— wskazuje money.pl.

Nie jest planowana rekonstrukcja rządu – powiedział  szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Według niego nie ma też w planach rekonstrukcji w przyszłym roku. Szef KPRM zapowiedział, że wybory parlamentarne odbędą się w planowanym terminie. Decyzje w kierownictwie partii na temat składu list wyborczych na przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego jeszcze nie zapadły –odpowiedział.

Rafalska: Istotnie zmniejszyliśmy ubóstwo wśród Polaków

Poprzedni okres to był czas oczekiwania przez polskie rodziny na taką politykę społeczną, która będzie istotnym wsparciem dla polskich rodzin. Myślę, że tak się stało. W centrum działań polityki społecznej znalazła się polityka rodzinna i program Rodzina 500 plus – powiedziała minister. Istotnie zmniejszyliśmy ubóstwo wśród Polaków, szczególnie ubóstwo dzieci, rodzin wielodzietnych – powiedziała Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ciągu trzech lat działalności resortu znacząco poprawiła się sytuacja rodzin samotnie wychowujących dzieci i rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Jak zaznaczyła, potwierdzają to m.in dane Głównego Urzędu Statystycznego i oceny unijne.

Według prognoz Komisji Europejskiej bezrobocie będzie spadać. W tym roku jego wskaźnik wyniósł 6,9, w przyszłym ma osiągnąć 6,6 proc. Komisja Europejska szacuje, że dynamika wzrostu płac w 2019 roku nieco spowolni. Z tegorocznego 1 proc. ma spaść do 0,8 proc. a na terenie strefy euro do 0,2 proc. Na
tym tle bardzo dobrze wyglądają prognozy dla Polski, gdzie dynamika wzrostu wynagrodzeń ma wzrosnąć do 7 proc. i być tym samym najwyższa w UE.

Coraz więcej Polaków ma milion dolarów

Do blisko 62 tys. zwiększyła się liczba Polaków posiadających majątek netto powyżej 1 mln dolarów; wraz ze wzrostem bogactwa rozwija się też rynek dóbr luksusowych, którego szacunkowa wartość w 2018 roku
wzrośnie o blisko 14 proc. w porównaniu do roku ubiegłego – wynika z raportu KPMG.

Czerwińska: nadwyżka w budżecie po listopadzie; deficyt 0,6 proc. PKB w '18 realny

Chcemy wykorzystać dobrą koniunkturę do konsolidacji fiskalnej, chcemy aby wynik budżetu – bo na wynik całego sektora nie mamy wpływu – był jak najbardziej satysfakcjonujący. Liczę w tej chwili, że to będzie 0,6 proc. PKB, to realny wynik – dodała. Czerwińska zaznaczyła też, że po listopadzie w budżecie będzie nadwyżka.

MF: na koniec listopada br. na rachunkach budżetowych było 53,1 mld zł

Na koniec listopada br. na rachunkach budżetowych było 53,1 mld zł -poinformowało Ministerstwo Finansów w grudniowym raporcie na temat planu finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa i jego uwarunkowań.

Nasze osiągnięcia to m.in. stabilne finanse publiczne i odbudowa dochodów podatkowych

Stabilne finanse publiczne i odbudowa dochodów podatkowych państwa – to osiągnięcia resortu finansów ostatnich trzech lat –powiedziała  minister Teresa Czerwińska. Szefowa resortu przedstawiła też priorytety. Wśród nich – jak mówiła – jest wysoki wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie i stabilne finanse.

Rafalska: Ogłaszamy nową edycję programu "Opieka 75 plus"

Ogłaszamy nową edycję programu "Opieka 75 plus" – zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że w przyszłym roku odbędą się też kolejne edycje programu "Senior plus".

Przekop Mierzei Wiślanej stanie się faktem. Jest zgoda Ochrony Środowiska!

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji „Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską z lokalizacją w Nowym Świecie” – podała w środę rzeczniczka RDOŚ w Olsztynie Justyna Januszewicz. Jak poinformowała Januszewicz, w trakcie postępowania Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie przeprowadził analizę dokumentacji, w tym raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i rozwiązań technicznych zaproponowanych przez inwestora pod kątem środowiskowych uwarunkowań.

MON: Moździerze RAK wzmocnią wschodnią flankę

5 Batalion Strzelców Podhalańskich otrzyma moduł ogniowy, w którego skład wchodzi: 8 moździerzy samobieżnych M120 Rak oraz 4 artyleryjskie wozy dowodzenia AWD. Moździerz samobieżny RAK kalibru 120 milimetrów na podwoziu KTO Rosomak, zaprojektowano w Centrum Produkcji Wojskowej Huta
Stalowa Wola. Ma układ automatycznego ładowania i jest w stanie prowadzić celny ogień na odległość od 8 do 12 km. W skład każdego modułu wchodzi osiem moździerzy Rak na podwoziu kołowym Rosomak oraz cztery artyleryjskie wozy dowódcze.

To będzie najnowocześniejsze wojsko w naszej armii

Na kilka dni przed swoim świętem, ustanowionym rozkazem ministra obrony narodowej z 1995 r. na 4 grudnia, w dzień Świętej Barbary, patronki artylerzystów, żołnierze Wojsk Rakietowych i Artylerii dostali
ważny prezent. Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 20 zestawów artylerii rakietowej HIMARS oraz towarzyszącego im osprzętu o szacunkowej wartości 655 mln dol.

Miniaturowe drony zasilą Wojska Obrony Terytorialnej

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę na dostawę trzech zestawów miniaturowych dronów dla WOT z polską, prywatną firmą WB Electronis S.A. Wartość zamówienia to ponad 10 mln zł.

28 listopada 2018 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się praniem pieniędzy i wyłudzaniem
nienależnych zwrotów podatku VAT. W wyniku działalności grupy przestępczej, do której należał zatrzymany, Skarb Państwa poniósł straty w kwocie powyżej 2 mld zł. W tej sprawie, prowadzonej przez ABW oraz CBŚP pod nadzorem Prokuratury w Gliwicach, występuje już 206 podejrzanych.  

Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, Sąd Rejonowy Poznań –Stare Miasto w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczanie nieprawdy w dokumentach, oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. 30 milionów złotych uszczuplenia w podatku od towarów i usług.

Sąd: 60 tys. zł grzywny dla Marka M. za wprowadzenie sądu w błąd w związku z reprywatyzacją

Karę 60 tys. zł grzywny oraz zapłatę 31 tys. zł kosztów sądowych wobec handlarza roszczeń Marka M. za podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje prezydent stolicy ws. ul. Mazowieckiej 12

Komisja weryfikacyjna uchyliła w poniedziałek decyzje prezydent stolicy dotyczące dwóch działek, na których położona jest nieruchomość przy ul. Mazowieckiej 12. Decyzje uchylono w całości, a sprawę
przekazano prezydentowi stolicy do ponownego rozpatrzenia.

KAS: Zatrzymano prawie 6 tys. sztuk podróbek wartych ponad 1 mln zł

Prawie 6 tys. sztuk podróbek perfum i ubrań znanych marek wartych ponad 1 milion złotych zatrzymali funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego – poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Agenci CBA zatrzymali naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu, który za 10 tys. miesięcznie chronił przestępców wyłudzających VAT. Proceder trwał kilka lat. Wpadło też czworo przedsiębiorców tworzących grupę przestępczą. To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach.
CBA: 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa po decyzji lubelskiego Urzędu Skarbowego

Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli w Lubelskim Urzędzie Skarbowym wykazało 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa po decyzji podatkowej wydanej na korzyść gminy Lublin – dowiedziała się we wtorek PAP. CBA zawiadomiło prokuraturę o złamaniu prawa.

 

Były zarząd Enei Wytwarzanie z zarzutami. Narazili spółkę na wielomilionowe straty

Były prezes i dwóch wiceprezesów państwowej spółki Enea Wytwarzanie z zarzutami – informuje RMF FM. Narazili spółkę na straty sięgające 100 mln zł. z ustaleń śledczych wynika, że były zarząd w sierpniu 2015 r. zawarł nieuzasadnioną ekonomicznie umowę przedwstępną na zakup farmy wiatrowej w udziałach jednej ze spółek. Wyceniono, że ta inwestycja będzie warta prawie 300 mln zł, gdy realna wartość to niespełna 200 mln zł. Dodatkowo, jeszcze przed terminem kupna, wartość farmy podniesiono o 15 mln zł.Wyłudzenie 68 mln zł z funduszy unijnych. CBŚP zatrzymało 22 osoby
CBŚP zatrzymało 22 osoby. Przeszukało ponad 120 siedzib firm i mieszkań podejrzanych o wyłudzenie pożyczek ze środków Unii Europejskiej na łączną kwotę ponad 68 mln zł.
Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu
Gwarancyjnego i depozytariuszy.

PK: Areszt za korupcję i wystawianie „pustych” faktur VAT

Dnia 3 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Agnieszkę K. i Zofię B. przyjmujące 50 tysięcy złotych w gotówce za organizowanie procederu wystawiania „pustych” faktur VAT. Ponadto Agnieszka K. powoływała się na wpływy w urzędzie skarbowym, a jego naczelnik miał gwarantować roztoczenie „parasola ochronnego” nad tą nielegalną działalnością.

PK: Zarzuty dla Andrzeja J. – byłego przewodniczącego KNF i podległych mu urzędników

Podejrzanym zarzuca się, że w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku działali na szkodę interesu publicznego dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 milionów złotych. Po przeprowadzeniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

To już 50 podejrzanych zarzuty przywłaszczenia ponad 30 milionów złotych będących w dyspozycji Sądu Apelacyjnego w Krakowie oraz usiłowania przywłaszczenia dalszych, blisko 1,5 miliona złotych. W śledztwie
dokonano zabezpieczenia majątkowego o łącznej wartości ok. 9 mln zł. 

4 grudnia 2018 r. funkcjonariusze ABW zatrzymali w Inowrocławiu kolejne dwie osoby należące do międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT. W wyniku jej działalności Skarb Państwa poniósł straty sięgające co najmniej 25 mln zł. Podejrzani należeli do grupy, która w latach 2014-2016 zajmowała się nielegalnym obrotem kawą. W ramach procederu przestępcy tworzyli spółki
słupy. Wystawiając fałszywe faktury, dokumentowano fikcyjny obrót, na podstawie którego wyłudzano zwrot podatku VAT.

Koniec ery Merkel. Annegret Kramp-Karrenbauer nową szefową CDU

Delegaci na zjazd CDU w Hamburgu wybrali w piątek Annegret Kramp-Karrenbauer na nową szefową tej chadeckiej partii. Z punktu widzenia urzędującej wciąż kanclerz Markel Annegret Kramp-Karrenbauer („skracana” przez niemieckie media do „AKK”) jest idealną kandydatką na przekazanie jej sterów CDU. Gwarantuje bowiem kontynuację politycznego kursu, wytyczonego przez Merkel. Kramp-Karrenbauer należy do liberalnego skrzydła chadeckiej partii.

Portugalia: Timmermans został kandydatem socjalistów na szefa KE

Frans Timmermans został w sobotę wybrany w Lizbonie na kandydata Partii Europejskich Socjalistów (PES) na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Prezentacja kandydatury Holendra zamyka dwudniowy.

Demolka, gaz i pałowanie w Paryżu

Odbywające się we Francji w czwarty już kolejny weekend publiczne protesty ruchu „żółtych kamizelek” zgromadziły do południa w sobotę około 31 tys. uczestników – podało publiczne radio France Info
powołując się na ministerstwo spraw wewnętrznych. Marsz protestujących ku pałacowi prezydenckiemu zablokowała na Polach Elizejskich policja, strzelająca granatami z gazem łzawiącym. Niesiono tam wielki transparent z żądaniem ustąpienia prezydenta Emmanuela Macrona i rozpisania przedterminowych wyborów. Demonstracje „żółtych kamizelek” odbyły się w sobotę także w wielu
innych francuskich miastach i według mediów miały na ogół pokojowy przebieg. Ponownie odnotowano blokowanie autostrad w różnych miejscach kraju.

 

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 09.Gru
 • Francuskie MSW podsumowuje protest „żółtych kamizelek”: Aresztowano 1723 osób. Straty finansowe będą bardzo duże
 •     Podczas sobotnich protestów ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji aresztowano łącznie 1723 osoby, z czego 1220 znajduje się nadal w policyjnych aresztach, poinformowało w niedzielę rano francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Flaga UE na wozach bojowych wysłanych przeciwko „żółtym kamizelkom” we Francji! Czy zareaguje Timmermans? WIDEO Polska policja jest brutalna? To jak nazwać to, co robią funkcjonariusze we Francji? PORÓWNANIE protestów. ZDJĘCIA i WIDEO Gaz łzawiący i starcia […]

 • Opinie i analizy

 • 09.Gru
 • Przekopać Mierzeję czy dokopać „pisowi”?
 • Byłem bardzo emocjonalnie zaangażowany po stronie PiS. Dziś nie wiem czy w ogóle wezmę udział w wyborach. Na "mniejsze zło" głosować już nigdy nie będę. Chyba nie jestem wyjątkiem i, sorry, ale to są moje poglądy, a nie wpływ jakiejś propagandy. M.M.Traube🇸🇪🇵🇱‏ @MarekTraube Taką odpowiedź dostałam na mój komentarz: Nie widzę żadnych powodów by PiS […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • <?php the_title(); ?>
 • 09.Gru
 • Włącz bo warto. Słuchać można również na smartfonach
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1002 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE – Święty (2) https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos 19:13 Blog: Gadający Grzyb – Koniec rewolucji? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:25 Blog: Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku – Przekopać Mierzeję czy […]