Brak rozliczeń zbrodni prowadzi do zacierania różnic między dobrem a złem.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Prawo i Sprawiedliwość udowodniło w ciągu trzech lat, że potrafi rządzić uczciwie, potrafi być wiarygodne, potrafi robić to wszystko, co zostało zapowiedziane – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. To nie
deklaracje i słowa, a konkrety wskazują na to, że PiS potrafi rządzić -dodał. To jest cecha niezwykle
ważna i deficytowa. My ten deficyt zlikwidowaliśmy. To jest nasze wielkie osiągnięcie i o tym powinni wiedzieć nasi rodacy.Przeciwko sobie mamy tych, którzy nie chcą dialogu. Trzeba jasno powiedzieć, że oni rządzić nie potrafią i udowodnili to wielokrotnie. Oni nie dotrzymują słowa, nie są wiarygodni. Tolerują zło. Ta prawda musi być przekazana polskiemu społeczeństwu. Jeśli to do niego dotrze, to droga szczęśliwej Polski będzie kontynuowana.. J. Kaczyński: PiS udowodniło, że potrafi rządzić .

To pierwsza taka nadwyżka budżetowa w historii III RP

W listopadzie jest pierwszy raz w historii III Rzeczpospolitej nadal nadwyżka budżetowa – powiedział  premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że zaproponuje Polakom program wyższych płac. Mamy trzy filary. Najważniejsza jest wiarygodność. My ją mamy, potwierdzoną wieloma naszymi działaniami. Nasze propozycje z kwietnia są albo realizowane, albo są w realizacji. To jest wiarygodność. Jak obiecujemy, to dotrzymujemy słowa. Złamane obietnice naszych przeciwników widać wszędzie. Chcemy dążyć do wyższych płac i unowocześniać Polskę.  Wyższe wynagrodzenia możemy zaproponować w wiarygodny sposób, ponieważ przesądzają o tym finanse publiczne. Pierwszy raz mamy w listopadzie nadwyżkę budżetową! Oni sobie obliczyli, że będziemy 100 mld na minusie. A jesteśmy na plusie. Czy można się bardziej pomylić?

Premier: w styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy

W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy; nasze punkty programowe to: Europa, wyższe płace i modernizacja Polski – mówił podczas sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. "Dzisiaj po raz kolejny wyciągamy rękę do naszych konkurentów politycznych.

Kopcińska przypomniała, że mija rok od zaprzysiężenia rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a podsumowanie tego roku rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu na konferencji „Praca dla Polski” i było kontynuowane przez cały tydzień w poszczególnych resortach. – Rząd Mateusza Morawieckiego to stabilność finansów państwa polskiego, to realizacja programów społecznych. Polska jest europejskim tygrysem gospodarczym, to jest dobrze oceniane przez niezależne agencje ratingowe. Tak niskiego deficytu budżetowe nie było od lat .

Ministerstwo finansów przewiduje w projekcie, że dochody budżetu państwa wyniosą w przyszłym roku 387,6 mld zł, wydatki w kwocie 416,1 mld zł, co oznacza, że deficyt budżetu państwa będzie nie większy niż 28,5 mld zł. Natomiast deficyt sektora finansów publicznych (liczony według metodologii UE) ma wynieść 1,7 proc. PKB. Przygotowując projekt resort finansów założył, że PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 3,8 proc.,średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc., przeciętny roczny fundusz wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent wzrośnie nominalnie o 6 proc., a konsumpcja prywatna będzie wyższa o 5,9 proc.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy w sprawie waloryzacji emerytur i rent

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy w sprawie waloryzacji emerytur i rent. Zgodnie z rządową nowelizacją od 1 marca 2019 r. emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł brutto; najniższe będą
wynosiły 1100 zł brutto.

W trzecim kwartale dług publiczny spadł do 1028 mld zł – podało Ministerstwo Finansów. To o cztery miliardy złotych mniej niż trzy miesiące wcześniej. Nadwyżka budżetowa pozwoliła trochę zredukować
zobowiązania państwa. Rekordowe zadłużenie mają szpitale. Na koniec ubiegłego roku relacja długu sektora "general government" do PKB w 2017 r. wyniosła 50,6 proc. (-3,7 pkt proc. w porównaniu z 2016
r.). Wzrost o 2,2 proc. przy wzroście PKB o ponad 5 proc. oznacza, że zeszliśmy już poniżej progu 50 proc. długu w PKB.

MFW: Polska miała problem ze ściąganiem podatku VAT. Luka wyniosła nawet 27 proc.

Nieprzestrzeganie przepisów doprowadziło w latach 2010–2016 do niedoboru w wysokości od 18 do 27 proc. potencjalnych wpływów z podatku od towarów i usług –podaje opublikowany wczoraj raport MFW.
Ciężar i waga gatunkowa tego, co powiedziała przed komisją śledczą do spraw VAT prof. Elżbieta Chojna-Duch jest duża. To wybitna prawnik, znawca prawa podatkowego, osoba bardzo kompetentna. Nie urwała się z choinki, jak minister finansów pan Rostowski, który pojawił się tu z Londynu. Wydaje mi się, że to dość ryzykowny ruch ze strony Platformy. Teraz dochody z tytuły VAT są na poziomie 170 miliardów zł rocznie. W czasach rządów PO dochody z tego podatku były poniżej 120 miliardów zł. Mimo, że PO podniosło stawkę VAT, z 22 na 23 proc. To pokazuje skala niekompetencji panującą za rządów PO-PSL. Wybitnymi specjalistami od prawa podatkowego byli pan minister Nowak, pan poseł Palikot i pan
minister Rostowski.

– Pytanie, które państwo, opozycja, macie w głowie jest takie – »kto powinien rządzić«, a moim zdaniem najważniejsze pytanie dla Polaków jest takie – »jak powinniśmy rządzić«” – mówił Morawiecki. Premier mówił, że różne instytucje międzynarodowe pozytywnie wyrażają się o Polsce – wskazał, że m.in. Bank Światowy stwierdził, iż Polska wraz z Koreą Południową to kraje, które w ostatnich latach najszybciej
przesuwają się z krajów o średnim dochodzie na głowę mieszkańca do grupy krajów o wyższym dochodzie na mieszkańca. – Komisja Europejska mówi, że w tym roku osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom rozwoju i najlepszy możliwy rynek pracy, że nigdy wcześniej takiego rynku pracy nie skonstruowaliśmy – wymieniał Morawiecki. Szef rządu mówił też o pozytywnych opiniach m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego w aspekcie polityki gospodarczej.

Polska na czele międzynarodowego rankingu

„Doing Business” to publikowany co roku raport Banku Światowego, w którym znajduje się opis i porównanie warunków prowadzenia biznesu w 190 krajach. W kategorii obejmującej kwestie celne polskie rozwiązania związane z obrotem towarowym z zagranicą zostały ocenione najwyżej trzeci rok z rzędu.

Przed głosowaniem o wotum zaufania premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania posłów. – Wierzę, że nasz rząd realizuje dobre reformy, że dobrze służymy Polsce i chcemy jej dalej służyć – podkreślił
szef rządu, który poruszył m.in. tematy podatku VAT, Komisji Nadzoru Finansowego oraz brexitu.

Czerwińska: Ten rok zamknie się deficytem na poziomie ok. 0,5 proc. PKB

Budżet na przyszły rok zapewnia stabilność finansów publicznych – oceniła w stanowisku przekazanym PAP minister finansów Teresa Czerwińska. Zapewniła, że ten rok zamknie się deficytem sektora finansów.

W 2019 r. wzrost PKB będzie bliższy 4 proc. niż 3,5 proc., a inflacja ukształtuje się poniżej celu – powiedział w piątek Jerzy Osiatyński, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Inflacja w listopadzie wyniosła 1,3 proc. w skali roku, w skali miesiąca była zerowa

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018 r. wzrosły rdr o 1,3 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem pozostały bez zmian – podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

GUS: Liczba wolnych miejsc pracy spadła o 4,6 proc. kw: kw do 157,2 tys. w III kw.

Liczba wolnych miejsc pracy wyniosła 157,2 tys. w końcu III kwartału 2018 r. i była niższa o 7,5 tys., tj. o 4,6 proc. niż kwartał wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W porównaniu z III kw. 2017 r.
liczba wolnych.

Państwowy Dług Publiczny na koniec III kw. '18 wyniósł 977.948,5 mln zł

Państwowy Dług Publiczny na koniec III kw. 2018 roku wyniósł 977.948,5 mln zł, co oznacza wzrost o 1,7 proc. wobec końca 2017 r. – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Kdk PDP spadł o 0,7 proc.

Eksport w euro wzrósł o 6,5 proc., import wzrósł o 9,5 proc.

Eksport wzrósł o 6,5 proc. r/r do 183 mld euro w okresie styczeń-październik 2018 r., zaś import wzrósł w tym okresie o 9,5 proc. r/r do 186,2 mld euro, podał Główny Urząd Statystyczny.

Deficyt w obrotach handlu zagranicznego po październiku wyniósł 3,2 mld euro

Deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego po październiku 2018 r. wyniósł 3,2 mld euro – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

NBP: Eksport liczony w euro wzrósł o 10,2% r: r, import wzrósł o 15,7% w X

Eksport towarów z Polski wzrósł w październiku br. o 10,2% r/r do 20 143 mln euro, zaś import wzrósł o 15,7% r/r do 20 731 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).
Saldo obrotów towarowych było ujemne i wyniosło 588 mln euro, a w analogicznym miesiącu 2017 r. wyniosło +356 mln euro. .

MF ma sfinansowane 18 proc. potrzeb pożyczkowych na 2019

Po piątkowej aukcji zamiany Ministerstwo Finansów ma sfinansowane 18 proc. potrzeb pożyczkowych na 2019 rok – podał resort w komunikacie.

Kwieciński: Chcemy utrzymać inflację między 1 a 2 proc.

Rząd chce utrzymać inflację w przedziale między 1 proc. a 2 proc., gdyż ten poziom z jednej strony zapobiega wysokiemu wzrostowi cen, a z drugiej jest dobry dla gospodarki – powiedział w piątek minister

Pekao: Wzrost gospodarczy w 2019 r. zwolni do 3,5 proc.

Ostatnie dane wskazują, że wzrost PKB w 2019 roku spowolni do 3,5% r/r z 5% oczekiwanych w 2018 roku, uważają ekonomiści Banku Pekao. Pogłębi się również negatywny wkład eksportu netto w przyszłym roku.

Morawiecki dla "Le Figaro": jedyne rozwiązanie to budowa Europy narodów

Jedynym realistycznym rozwiązaniem jest budowa Europy narodów – pod takim tytułem francuski dziennik "Le Figaro" publikuje wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kościński: Mamy szansę wejść do grona 20 największych eksporterów świata w 2030

– Polska ma szanse wejść do grona 20 największych eksporterów świata w 2030 r., uważa wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

Eurostat: Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w październiku o 5 proc.

– Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 5% r/r w październiku 2018 r. (po wzroście o 4,9% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

M. Szołucha: Stopniowo zaczynamy uniezależniać się finansowo od zagranicy

Wreszcie stopniowo zaczynamy się uniezależniać od międzynarodowych finansów, chociaż będzie to proces rozłożony w czasie. O to Polska walczy nie od dziś, nie od wczoraj, ale nawet od czasów II Rzeczypospolitej – wskazał dr Marian Szołucha,

Liczy się nie tylko PKB. Oto stan polskiej gospodarki na podstawie 10 wskaźników

Polska gospodarka nie należy do najbardziej rozgrzanych w naszym regionie. Ale do lidera, którym są Węgry, nie jest nam daleko.

Rafalska nie wyklucza zmiany progu dochodowego na 500+ w przyszłym roku

Samego 500+ nie zmienimy, ale przyjdzie taki moment, że trzeba będzie się zastanowić nad progiem kryterium dochodowego – stwierdziła w rozmowie z "Faktem" minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Pensje nauczycieli wzrosną o kolejne 5 proc. od stycznia 2019 r.

Pensje nauczycieli w Polsce wzrosną o 5 proc. od 1 stycznia 2019 r. poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. To druga transza wprowadzanych od kwietnia bieżącego roku podwyżek wynagrodzeń.

Szef Wód Polskich: Będziemy chcieli uprościć system poboru opłat za wodę i ścieki

Wpływy z opłat za wodę i ścieki będą na koniec roku zdecydowanie mniejsze niż zaplanowano; będziemy wnioskować o zmianę sytemu poboru opłat, bo obecny jest niewydolny – mówi w wywiadzie dla PAP

W ciągu trzech lat rząd przeznaczy 1,7 mld złotych na infrastrukturę sportową

W latach 2016-2018 na budowę i modernizację obiektów przeznaczono ponad 1,7 mld złotych – podkreślił minister sportu i turystyki Witold Bańka podczas konferencji podsumowującej ostatnie trzy lata resortu,

Żołnierz obrony terytorialnej dużo tańszy od zawodowego

Żołnierz ochotnik Wojsk Obrony Terytorialnej kosztuje państwo sześć razy mniej niż żołnierz zawodowy – oceniło dowództwo WOT.

MON zgłosiło 35 zastrzeżeń do wystąpienia NIK

MON zgłosiło 35 zastrzeżeń do projektu wystąpienia NIK dotyczącego wyników kontroli dot. współpracy MON z organizacjami proobronnymi – poinformował PAP wydział prasowy MON. Jak twierdzi ten resort wystąpienie pokontrolne uwzględniające zgłoszone zastrzeżenia nie zostało wciąż opublikowane.

Podpisaliśmy dziś umowę na dostawę 780 polskich moździerzy LMP-2017 dla Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. To niezwykle ważny kontrakt – wzmacniamy nasze Siły Zbrojne i dajemy impuls polskiej gospodarce" -powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Zakłady Mechaniczne w Tarnowie dostarczą do końca 2022 roku 780 egzemplarzy moździerza LMP-2017. Pierwsza dostawa 150 moździerzy będzie miała miejsce w II połowie 2019 roku. Umowa obejmuje również szkolenie instruktorów i rusznikarzy, a także pakiety: e-learningowy i logistyczny. LMP-2017 będą wykorzystywane głównie przez pododdziały Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. Lekkie Moździerze Piechoty LMP-2017 znajdą się m. in. na wyposażeniu każdej kompanii lekkiej piechoty WOT.

Podkarpackie: ponad 30,5 mln zł zysku HSW za 10 miesięcy br.

Producent sprzętu dla wojska Huta Stalowa Wola za 10 miesięcy 2018 r. wypracowała zysk netto w wysokości ponad 30,5 mln zł – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa firmy Jowita Jajdelska.

Były szef gabinetu premiera Donalda Tuska Sławomir Nowak i rzecznik jego rządu Paweł Graś, a także były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin to nowi świadkowie, których wezwie na przesłuchania sejmowa
komisja śledcza ds. podatku VAT. Jej członkowie postanowili też ponownie przesłuchać byłą wiceminister finansów Elżbietę Chojnę–Duch.

ABW zatrzymała cztery osoby wyłudzające VAT przy fikcyjnym handlu alkoholem

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby, które miały wyłudzać podatek VAT przy fikcyjnym handlu alkoholem -dowiedziała się w piątek PAP. To kolejne zatrzymane przez ABW osoby z
grupy działającej od 2015 do 2017 r.; straty Skarbu Państwa z tytułu jej działalności mają sięgać 30 mln zł.

CBA zatrzymało dwie z sześciu osób podejrzewanych o ustawienie przetargów w Rydze

Centralne Biuro Antykorupcyjne w międzynarodowej akcji zatrzymało dwie osoby z Polski podejrzewane o ustawianie przetargów na autobusy i trolejbusy w Rydze (Łotwa) – dowiedziała się w środę PAP. Na Łotwie zatrzymano kolejne cztery osoby.

CBŚP: Policjanci przejęli 112 kg marihuany przemycanej w transporcie mandarynek

Policjanci z CBŚP w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli ponad 112 kg marihuany. Narkotyki warte ponad 3 mln zł zostały przemycone do Polski z Hiszpanii w transporcie z mandarynkami.

Jak wynika z ustaleń rzeszowskich agentów CBA zatrzymani działali na terenie całej Polski, wprowadzając swoim działaniem w błąd pracowników urzędów skarbowych. Łańcuszek firm prowadził pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie również fikcyjnie opuszczały terytorium Polski. Grupa była hermetyczna i hierarchiczna, każdy z zatrzymanych miał określone do wykonania zadania. Unikano kontroli poprzez podawanie lipnych adresów.
Kolejna akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku oraz pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki współpracy tych służb na teren Unii Europejskiej nie trafi ponad 21 mln nielegalnych
papierosów. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Tym razem źródłem nielegalnego ładunku był Wietnam.

CBA zatrzymało osiem osób z grupy producenckiej wyłudzającej środki z ARiMR na 17 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek osiem osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa -.

Dziewięć osób z zarzutami poświadczania nieprawdy w dokumentach

Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne, dziewięć osób z dozoru likwidowanej kopalni Centrum w Bytomiu usłyszało zarzuty dotyczące poświadczania nieprawdy w dokumentach. Według ustaleń śledztwa, mieli oni potwierdzać wykonanie robót, których w rzeczywistości nie przeprowadzono.

Nieprawidłowości w nadzorze nad bankami. NIK wytyka błędy KNF

Podmioty tworzące sieć bezpieczeństwa finansowego, w tym NBP i Ministerstwo Finansów, w kluczowych aspektach z punktu widzenia stabilności całego sektora bankowego, rzetelnie wykonywały swoje zadania
– stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Zastrzeżenia jednak pojawiły się w stosunku do KNF, której kontrolerzy zarzucili brak nadzoru nad nieprawidłowo realizowanymi przez banki spółdzielcze
programami naprawczymi. Kontrola objęła głównie lata 2015-2017.

KNF spowodował straty w wysokości 1,7 miliarda złotych

Według Prokuratury Krajowej ponad roczne opóźnienie we wprowadzeniu zarządu komisarycznego do SKOK Wołomin przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwiło wyprowadzenie z Kasy 1,7 mld zł. Święczkowski podczas konferencji i PK w komunikacie podała, że takie są ustalenia prowadzących od 2016 r. śledztwo w tej sprawie w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Śledztwo to dotyczy niedopełnienia obowiązków. „Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podjęcie w porę działań przez KNF mogłoby zapobiec stratom poniesionym przez Kasę i kilkadziesiąt tysięcy jej klientów. Komisja zaniechała takich działań, mimo że dysponowała informacjami, że w SKOK-u Wołomin dochodzi do przestępstwa prania brudnych pieniędzy, co zagraża bezpieczeństwu funduszy zgromadzonych przez jej klientów” .

Pakt ONZ w sprawie migracji został przyjęty w Marrakeszu. Polska nie podpisała dokumentu

Większość państw ONZ – 164 – przyjęła w poniedziałek w Marrakeszu niewiążący pakt w sprawie migracji – poinformował marokański minister spraw zagranicznych Nasser Burita.

Francuzi pałują zgodnie z unijnymi standardami

Szef PE Antonio Tajani poddał wniosek EKR pod głosowanie. Zdecydował jednak, że nie będzie to głosowanie elektroniczne, a przez podniesienie ręki. Po głosowaniu uznał, że wniosek został odrzucony. Czarnecki powiedział, że zdziwił go fakt, iż Tajani zdecydował się na przeprowadzenie głosowania metodą optyczną. Jego zdaniem europosłom niektórych frakcji zależało na tym, aby nie można było sprawdzić, jak
głosowali poszczególni parlamentarzyści. Grupa EKR zapowiedziała, że w środę wystąpi do Konferencji Przewodniczących PE o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji w czasie kolejnej
sesji plenarnej.Ponieważ od wielu dni ogniskuje to uwagę całego świata i dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, brutalności policji, zatrzymań i ogólnego chaosu, więc jest oczywiste, że Parlament, który wcześniej reagował znacznie energiczniej w bardziej wątpliwych sytuacjach, powinien o tym porozmawiać – powiedział przewodniczący Grupy EKR Ryszard Legutko.

KRS: używanie niektórych symboli i grafik przez sędziego podważa jego bezstronność

Publiczne używanie przez sędziego symboli i grafik kojarzących się m.in. z organizacjami prowadzącymi działalność polityczną może podważać zaufanie do niezawisłości i bezstronności sędziego – głosi
uchwała Krajowej Rady Sądownictwa.

Wysłuchanie Polski w Brukseli trwało dwie godziny. Pytania ze strony 12 krajów

Po dwóch godzinach we wtorek późnym popołudniem w Brukseli zakończyło się wysłuchanie Polski na Radzie ds. Ogólnych w ramach procedury z art 7 unijnego traktatu. Według źródeł PAP zróżnicowane.

Wiceszef KE Frans Timmermans, kandydat europejskich socjalistów na nowego szefa KE, reprezentuje politykę tej grupy, nie potrafi być neutralny; rząd polski będzie podnosił tę kwestię – stwierdził szef MSZ.

PO przywraca komunistyczne nazwy ulic w Warszawie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Platforma Obywatelska przywraca komunistyczne nazwy 44. stołecznym ulicom. Taką decyzję podjął prezydent Rafał Trzaskowski. Radni Prawa i Sprawiedliwości
protestują. Chcą, by Rada Warszawy pozostawiła nazwy, które w ubiegłym roku zmienił wojewoda mazowiecki. Projekt uchwały radnych PiS odrzuciła Koalicja PO i Nowoczesnej.

J. Kaczyński: brak rozliczeń prowadzi do zacierania różnic między dobrem a złem

Nierozliczenie komunizmu i nieosądzenie komunistycznych zbrodni popełnionych w grudniu 1970 roku i w stanie wojennym (…) prowadzi do zacierania różnic między dobrem a złem – napisał prezes PiS Jarosław
Kaczyński w liście odczytanym w czwartek w Gdańsku.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]