#PolskieStajenki

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

#PolskieStajenki to akcja internetowa, której celem jest promowanie w Internecie chrześcijańskiego sensu świąt. Bez Narodzin Jezusa w stajence betlejemskiej, nie świętowalibyśmy teraz Bożego Narodzenia . „Dzięki inicjatywie #PolskieStajenki szerzymy atmosferę pokoju i miłości płynącej od Nowonarodzonego Jezusa w mediach społecznościowych, w których często panują negatywne uczucia. W ten sposób chrześcijański duch Bożego Narodzenia dociera do użytkowników nowych mediów przemieniając zatwardziałe serca przesłaniem nieskończonej miłości Boga do ludzi” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Świąteczne życzenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Jak największego udziału w tej nadziei, tej radości, którą przyniósł ze sobą Chrystus – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, składając życzenia Polakom. Lider PiS życzył także,
by Nowy Rok przybliżył Polskę silną, dostatnią, i sprawiedliwą dla wszystkich.

Rządy oczywiście nie zbawiają świata, ale starają się zmieniać go. My się staramy zmieniać świat, chociaż trochę na lepsze i zależy nam na tym w szczególności, a takie wspaniałe organizacje, jak organizacje
harcerskie, które wychowują młodzież, pomagają w tym oczywiście całemu polskiemu społeczeństwu. Jesteśmy za to bardzo, bardzo wdzięczni. Dziękujemy za wszystko, za to, co robicie dla ludzi wokół was, dla integracji i dla Polski, bo wszyscy razem działamy dla Polski. Dziękuję bardzo – powiedział Morawiecki.

Rośnie nadwyżka w budżecie państwa

Po jedenastu miesiącach bieżącego roku budżet nadal ma nadwyżkę, jest ona wyższa niż po październiku – poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska. Zgodnie z ostatnimi szacunkami MF październik zamknął się nadwyżką w kwocie 6,5 mld zł.

Polski Instytut Ekonomiczny przedstawił bilans gospodarczy mijającego roku

Bilans gospodarczy Polski za mijający rok przedstawiony dzisiaj przez Polski Instytut Ekonomiczny wskazuje na wyższy od prognoz wzrost gospodarczy, dobrą koniunkturę na rynku pracy i wysoką konsumpcję.

Prof. Mączyńska: Rok 2018 był świetny dla polskiej gospodarki

2018 r. był świetny dla polskiej gospodarki: zaskakująco wysoki wzrost PKB, niskie bezrobocie, niższe tempo wzrostu cen niż wynikałoby to z prognoz -oceniła dla PAP prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa PTE.

Płace w firmach wzrosły o 7,7 proc. GUS podał dane za listopad

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w których liczba pracujących przekracza 9 osób) w listopadzie 2018 r. wzrosło o 7,7 proc. r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 3 proc.

M. Dworczyk: Po Nowym Roku zaczniemy przedstawiać nowe programy

Będziemy zmierzać do podniesienia standardu życia Polaków do poziomu europejskiego, kolejne programy zaczniemy przedstawiać zaraz po Nowym Roku; w naszych obietnicach jesteśmy wiarygodni – mówił po
konwencji PiS szef KPRM Michał Dworczyk.

Glapiński: Atak na NBP ma na celu wciągnięcie Polski do strefy euro

Siły polityczne, które chcą powrócić do władzy, myślą o zapewnieniu swojej dominacji już "na zawsze". Ma im to umożliwić wejście Polski do strefy euro. Ale bez zmiany prezesa banku centralnego nie będzie to ani łatwe.

MPiT: Inflacja konsumencka utrzyma się na poziomie 1,3 proc. r: r w grudniu

Inflacja konsumencka utrzyma się w w grudniu br. na listopadowym poziomie 1,3 proc. r/r, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

NBP: Inflacja bazowa wyniosła 0,7% r: r w listopadzie; konsensus: 0,8% r: r

Wskaźnik cen i usług konsumpcyjnych (inflacja CPI) wyniósł 1,3% r/r w listopadzie br. wobec 1,8% r/r w październiku br.

Kwieciński: Szybki wzrost inwestycji utrzyma się w IV kwartale

Trend w inwestycjach – które w III kw. br. wzrosły o 9,9 proc. r/r -utrzyma się także w IV kw., uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

207 zł "podwyżki" dla armii blisko 50 tys. urzędników. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce małej rewolucji w zasadach dotyczących wypłacania pensji minimalnej. Zmiana ma zacząć obowiązywać
tuż po przyszłych wyborach parlamentarnych – od stycznia 2020 roku.

MRPiPS przeznaczy 6 mln złotych na program pomocy osobom bezdomnym

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 6 mln złotych na realizację programu "Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym" w roku 2019. Jego celem jest wspieranie działań służących przeciwdziałaniu i rozwiązywaniu problemu bezdomności.

Krysiak: Wzrost nakładów inwestycyjnych zwiastuje dalszy boom płac

Wzrost płac dobrze świadczy o kondycji polskiej gospodarki – powiedział PAP Zbigniew Krysiak prof. SGH, komentując opublikowane we wtorek dane GUS dotyczące dynamiki wynagrodzeń w listopadzie.

Polacy zarabiają i wydają. Popyt konsumpcyjny w polskiej gospodarce

Popyt konsumpcyjny w polskiej gospodarce pozostaje silny pod koniec roku -ocenili ekonomiści PKO BP, komentując piątkowe dane GUS dot. sprzedaży detalicznej. Jak dodali, dane wskazują na coraz większą.

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 5,4% r: r w listopadzie

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 5,4% r/r w listopadzie 2018 r. po wzroście o 10,9% r/r miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny
Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących w listopadzie była wyższa niż przed rokiem o 8,2% i zmniejszyła się o 2,7% m/m, podano także w komunikacie.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w listopadzie br. 139,5 tys. wobec 149,5 tys. miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny.Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec października br. wyniosła 5,7%, czyli nie zmieniła wobec danych z października, podał Główny Urząd
Statystyczny (GUS). W listopadzie 2017 r. stopa ta wyniosła 6,5%.

Co przyniesie 2019 rok w gospodarce?

Rok 2019 przyniesie spowolnienia światowego wzrostu gospodarczego, w ślad za tym także polskiej gospodarki – z ponad 5 proc. w 2018 r. do poniżej 4 proc. – ostrzega Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker. W Polsce można oczekiwać też wzrostu inflacji.

MF: Deficyt w 2019 r. będzie mniejszy od zakładanego w budżecie

Budżet przyszłoroczny może osiągnąć niższy deficyt niż zakładany obecnie na poziomie 28,5 mld zł, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby.

Zmiany w podatkach 2019: Będzie prościej w podatku od pożyczek i zbycia

Będzie można za cały miesiąc złożyć zbiorczą deklarację i jednorazowo wpłacić PCC. To dobra wiadomość m.in. dla pożyczkobiorcy, nabywców dzieł sztuki, dealerów i komisów samochodowych.

Resort finansów: Nadwyżka w budżecie po listopadzie wyniosła 11,06 mld zł

W budżecie państwa na koniec listopada br. odnotowano nadwyżkę w wysokości 11,06 mld zł, podało Ministerstwo Finansów, prezentując szacunkowe dane. Ustawowy plan na cały rok to 41,49 mld zł deficytu.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października 2018 r. wzrosło o 1,1% m/m i wyniosło 959 861,8 mln zł, podało Ministerstwo Finansów, prezentując ostateczne dane. Od początku roku zadłużenie wzrosło o 3,4%.

Ekonomiści: Będzie niewielki deficyt

W ostatni czwartek Ministerstwo Finansów poinformowało, że na koniec listopada budżet państwa miał nadwyżkę w wysokości 11,1 mld zł. Tym samym wzrosła ona w porównaniu z końcem października, kiedy budżet był 6,5 mld zł na plusie. Pytany, czy dane dotyczące finansów publicznych wskazują, że jesteśmy
już blisko osiągnięcia średniookresowego celu budżetowego, ekonomista zauważył, że różne instytucje różnie szacują ten deficyt, mimo iż bazują na takich samych danych. Wskazał na ostatnie prognozy Komisji
Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. KE w jesiennych prognozach założyła, że ten rok zamknie się deficytem strukturalnym w wysokości 2 proc., a MFW w wysokości 1,25 proc. Różnice wynikają
z różnej klasyfikacji pewnych działań.

PGNiG podpisało 20-letnią umowę na dostawy gazu z USA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego LNG z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC –

Rusza przetarg na rozbudowę terminala w Świnoujściu

Operator i właściciel terminala LNG w Świnoujściu – spóła Polskie LNG – ogłosiła przetarg na wykonawcę rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu. Efektem rozbudowy ma być m.in. wzrost mocy regazyfikacyjnej terminala..

Zmiany w VAT dalekie od ideału, ale to krok w dobrym kierunku

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) opublikował swoje stanowisko, w którym komentuje nowe zapisy podatkowe. Mowa o nowelizacji przepisów o podatku VAT z 8 listopada 2018 r.
Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało 14 grudnia 2018 r. o wykorzystaniu opcji w umowie z firmą Leonardo, pozwalającej na pozyskanie przez Polskę czterech nowych maszyn szkolno-treningowych
M-346 Master. Dlaczego ta decyzja jest tak ważna dla Sił Powietrznych RP?
Na terenie 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym została 18 grudnia 2018 roku podpisana umowa na dostawę 888 sztuk pojazdów specjalnych średniej ładowności wysokiej mobilności marki Jelcz typ 442.32. Kontrakt ma zostać zrealizowany w latach 2019-2022.

Ich system to klasa sama w sobieW listopadzie 2018 r. grupa inżynierów bydgoskiego Teldatu wraz z
systemem wsparcia dowodzenia Jaśmin uczestniczyła w piątej i najbardziej rozbudowanej jak do tej pory edycji największego międzynarodowego ćwiczenia Bold Quest 18-2 na terenie USA i Europy. Zdobyli
międzynarodowe uznanie i akces do kolejnych ćwiczeń.

ABW zatrzymała dziewiątą osobę z grupy, która miała doprowadzić Skarb Państwa do 100 mln zł

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Radomiu mężczyznę podejrzewanego o udział w grupie przestępczej, która miała narazić Skarb Państwa na 100 mln zł strat przy fikcyjnym obrocie olejem napędowym

20 grudnia 2018 r. w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 osobom. Sprawa dotyczyła oszustw podatkowych zorganizowanych przez pracowników Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Grupa w czasie swego funkcjonowania usiłowała wyłudzić nienależny zwrot
podatku w wysokości 1.816.028,00 zł. oraz zdołała faktycznie wyłudzić 736.931,00 zł. nienależnego zwrotu podatku VAT.

CBA zatrzymało poborcę podatkowego i dwóch przedsiębiorców

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało poborcę podatkowego i dwóch przedsiębiorców – dowiedziała się PAP. Biznesmeni mieli wystawiać faktury za fikcyjne prace budowlane na kwotę 1,3 mln zł. a poborca
przyjmować łapówki od wprowadzających je do obiegu.

Wrocław: Rozbito grupę przestępczą zajmującą się bezprawnym przejmowaniem nieruchomości

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się bezprawnym przejmowaniem nieruchomości. W sprawie zatrzymano siedem osób; w wyniku działalności grupy pokrzywdzeni – najczęściej osoby w trudnej sytuacji finansowej – stracili łącznie kilka milionów złotych.

Komisja weryfikacyjna na posiedzeniu niejawnym zdecydowała, że na przesłuchanie w lutym lub marcu wezwana zostanie m.in. była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Komisja planuje ponowne wezwanie Roberta N. na 15 stycznia. N. nie stawił się na piątkowej rozprawie.

Komisja weryfikacyjna ukarała Roberta N. grzywną 10 tys. zł. "Wodzenie za nos"

Komisja weryfikacyjna ukarała Roberta N. grzywną w wysokości 10 tys. zł za nieusprawiedliwione niestawiennictwo na piątkowej rozprawie. Przewodniczący komisji Patryk Jaki ocenił, że przedstawione przez N..

Kraków: CBŚP zatrzymało rodzinę, która na sutenerstwie zarobiła 10 mln zł

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang, który zajmował się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Cztery osoby, w tym małżeństwo, prowadziły w Krakowie agencje towarzyskie. Przez siedem lat działalności
mogli zarobić około 10 milionów złotych.

Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej dokonującej tzw. oszustw kredytowych

W toku śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw w związku działalnością w zakresie pośrednictwa kredytowego, zarzuty przedstawiono do tej pory 123 osobom, z których aktualnie 8 przebywa w areszcie.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję prezydenta Warszawy. Zwrot kamienicy w centrum

"Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości decyzję prezydenta m.st. Warszawy z 2015 r. w sprawie zwrotu nieruchomości położonej przy ul Kredytowej 6 i przekazała miastu sprawę do ponownego rozpatrzenia" – poinformował we wtorek przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Kantar Public: Nastroje społeczne: 39 proc. pesymistów i 36 proc. optymistów

39 proc. Polaków jest zdania, że sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku. 36 proc. pozytywnie ocenia kierunek biegu spraw w Polsce –wynika z grudniowego sondażu Kantar Public.

TSUE podtrzymał decyzję o zawieszeniu przepisów ustawy o SN

Trybunał Sprawiedliwości UE podtrzymał w poniedziałek w ostatecznym orzeczeniu w sprawie środków tymczasowych swoją decyzję o zawieszeniu przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

KE: Zmiany w polskim sądownictwie idą w dobrym kierunku

KE w środę, na ostatnim w tym roku posiedzeniu, zajmie się Polską w kontekście najnowszych wydarzeń dotyczących praworządności. Rzeczniczka KE powiedziała we wtorek, że zmiany w polskim prawie.

Polska nie wyraziła poparcia dla Globalnego Paktu ws. Uchodźców

Polska nie wyraziła poparcia dla Globalnego Paktu ws. Uchodźców (Global Compact for Refugees) – poinformowało we wtorek ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To kolejny dokument ONZ, po porozumieniu z Marrakeszu (Global Compact for Migration), który nie został poparty.

Stanisław Janecki: Czy osoba składająca przysięgę (lekarz) może potwierdzać oszustwo osoby składającej ślubowanie (nauczyciel)?

Na początku listopada 2018 r. zbiorowo chorowali policjanci, na początku grudnia – pracownicy sądów, obecnie – nauczyciele. Choroba jest zbiorowa, choć nie zakaźna. I obejmuje ludzi, których w przeszłości nie było sposobu wysłać „na chorobowe”, choćby słaniali się na nogach. Teraz się nie słaniają. Ponieważ obowiązuje zasada Belki-Petru, że wszyscy wszystko wiedzą, także w kwestii zbiorowych chorób niezakaźnych jest jasne, że chodzi o chorobę zwolnieniową, czyli dysfunkcję systemu wynagradzania różnych grup społecznych, a nie dysfunkcję organizmu. Tym bardziej że choroba zwolnieniowa może mieć dowolną liczbę ognisk, na dowolnym terenie i w dowolnym czasie. Nie istnieje druga tak elastyczna i funkcjonalna choroba jak ta zwolnieniowa.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]