Mija rok pozytywnych zaskoczeń.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II, w niedzielę 6 stycznia 2019 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami. Motywem przewodnim najbliższego Orszaku Trzech Króli będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc.

Dzisiaj głęboko boli nas ta agresja, brak jedności, złe słowa, niekiedy kłamliwe i szydercze rzucane w twarz drugim, a przecież bez jedności naszego narodu opartej na prawdzie i miłości, staniemy się łatwym, po
raz kolejny łupem silniejszych od nas – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Pasterki, której przewodniczył w katedrze na Wawelu. Podkreślił, że bez poszanowania Dekalogu i praw każdego człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, nie będzie sprawiedliwej ani w pełni wolnej Polski. Nie daj Boże, by miała się znowu powtórzyć nieszczęsna historia ostatnich dekad XVIII wieku, kiedy to Polska zwaśniona, skłócona, zapatrzona we własne interesy poszczególnych grup społecznych staczała się po utracie swej niepodległości ku radości tych, którzy ten proces prywaty i podziałów i kłótni tylko podsycali .
68 proc. Polaków oceniło 2018 r. jako dobry dla ich rodzin, 69 proc. określiło go jako dobry w wymiarze osobistym – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Jak podkreślają autorzy badania, to najlepsze oceny od 1989 roku. W badaniu zapytano Polaków: jaki był 2018 rok dla Polski. 50 proc. ankietowanych uważa, że był on dobry dla naszego kraju. 16 proc. oceniło go jako zły. 30 proc. respondentów uważa, że mijający rok był „ani dobry ani zły”.

Trochę było takie rozpoznanie bojem. Nie jestem takim zwolennikiem wycofywania się na r góry upatrzone pozycję. Uważam, że czasem warto tupnąć nogą i nie poddawać się naciskom. Mnie się wydaje, że największym sukcesem tego roku, takim najmniej reklamowanym i popularnym, to będą wyniki gospodarcze na koniec roku. (…) My się koncentrujemy często na różnych drobiazgach, tymczasem mamy czym jako kraj europejski się pochwalić. Jak się porówna tabele wskaźników makroekonomicznych na przykład Francji i Polski, to człowiek nie wierzy. Jednak z kolei jak się popatrzy na media, to się ma wrażenie, że Polska to kraj między Wenezuelą a Syrią jeśli chodzi o gospodarkę i sytuację polityczną— zauważył Janusz Szewczak.

Najważniejszym wyzwaniem dla Polski jest doprowadzenie do przekształcenia polskiej gospodarki, żeby zapewnić Polsce stabilność, bezpieczeństwo i podnosić jakość życia polskich rodzin – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi "Niedziela".

2018 rok był dla polskiej gospodarki najlepszy od początku transformacji ustrojowej

Można powiedzieć, że 2018 rok – na podstawie podsumowanych już trzech kwartałów – był z pewnością dla polskiej gospodarki najlepszy od początku transformacji ustrojowej, czyli od blisko trzydziestu lat –
podkreślił dr Marian Szołucha w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

M. Dworczyk: trwają prace nad przygotowaniem atrakcyjnego pakietu propozycji dla Polaków

Na zapleczu rządu i PiS trwają prace nad przygotowaniem atrakcyjnego pakietu propozycji dla Polaków; mają one wspierać przedsiębiorców i klasę średnią, a zostaną zaprezentowane na przełomie stycznia i lutego – poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W tym roku ZUS zrezygnował z aż 11 mld zł dotacji budżetowej

Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała, że w tym roku pokryciewpłacaną składką wypłat emerytur i rent będzie bliskie 80% i będzieto najwyższy stopień pokrycia w ostatnich kilkudziesięciu latach. A więc wynoszący ponad 5% wzrost PKB, ponad 7% wzrost płacw gospodarce i niskie bezrobocie – według GUS 5,8%, a według Eurostatu-3,4%, powodują wyraźny przyrost wpłacanej składki do FUS, a to z kolei oznacza wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie na dotację budżetową. Trzeba także zwrócić uwagę, że od ponad roku obowiązuje ustawa o obniżonym wieku emerytalnym (weszła w życie w1 października 2017), a to oznaczazwiększone wydatki ZUS szacowane na około 10 mld zł rocznie. Mimo tego jak potwierdza prezes ZUS wpływy składek są wyraźnie wyższe niż Zakład się spodziewał, a to oznacza, że ZUS do końca roku nie wykorzystaaż 11 mld zł z dotacji budżetowej.

Od Nowego Roku możliwość skorzystania z tzw. małego ZUS

Od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z nowej ulgi, tzw. małego ZUS; osoby które prowadzą działalność na niewielką skalę, będą mogły opłacać składki na ubezpieczenia społeczne w niższej
wysokości – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zakład tłumaczy kto i jak będzie mógł z tego skorzystać.

Od stycznia wzrośnie wynagrodzenie minimalne. Zobacz, o ile

Od nowego roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. W 2019 r. najniższe pensje krajowe wzrosną do 2250 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa wyniesie 14,70 zł.

2019 rok będzie łatwiejszy dla małych firm

Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, niższy ZUS dla najmniejszych firm, elektronizacja akt pracowniczych i skrócenie okresu ich przechowywania, niższy podatek dla innowatorów – to kolejne
proprzedsiębiorcze rozwiązania, które przyniosą od Nowego Roku ustawy przygotowane przez resort przedsiębiorczości i technologii

Janusz Szewczak: Wigilijne sumienia elit.

Kto w małych sprawach jest nieuczciwy, ten i w wielkich będzie wiarołomny. Tak jakby ludzie dziś kompletnie zapomnieli, że są omylni, grzeszni, a przede wszystkim śmiertelni. W ten wigilijny wieczór, nie
tylko tzw. elity winny pamiętać biblijne słowa: Beatus qui intelligit super egenum et peuperem in die mala liberabit eum Dominus -„Błogosławiony kto myśli o biednym i nędzarzu w dniu nieszczęścia ocali go Pan”. Kto dziś z rządzących elit politycznych, gospodarczych i finansowych myśli na poważnie o   budowaniu Arki i uchronieniu przed potopem swego ludu? Jakże dobitnie przypomniał nam o tym Święty Jan Paweł II   jeszcze w 1997 roku w Gnieźnie „Europa potrzebuje ludzi, których sumienia będą wypalone jak cegły w ogniu Ewangelii (…) wtedy przeżyje i ocaleje”. Polska też potrzebuje takich właśnie elit. „Historia ludzkości nie może płynąć przeciwko strumieniowi sumień” (JPII) zadbajmy więc nie tylko w tą Wigilijną Noc o nasze sumienia.

Budżet państwa otrzymał większy zastrzyk gotówki od firm niż przed rokiem

Firmy wykazały za 2017 r. wzrost dochodów aż o 127 proc. Ale kryją się za tym zarobki funduszy inwestycyjnych, które są zwolnione z podatku.

NBP podał najnowsze dane: rośnie eksport i import towarów z Polski

– Eksport towarów z Polski wzrósł w III kw. br. o 5% do 51 900 mln euro, zaś import wzrósł o 8,8% r/r do 53 185 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Waloryzacja emerytur i rent. Zyskają najbiedniejsi

Na pewno wszyscy, którzy mieli niskie świadczenia, będą zadowoleni. Ich świadczenia będą wyższe – mówił w "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek,

Program 75+. Rząd dorzucił 100 mln zł na darmowe leki dla seniorów

730 mln zł, czyli prawie o 100 mln zł więcej niż w bieżącym roku, zostanie przeznaczone w 2019 r. na rządowy program 75+. Oznacza to, że powiększy.

Od nowego roku wszyscy seniorzy z małych gmin zostaną objęci programem „Opieka 75 plus”

Od nowego roku wszyscy seniorzy z małych gmin zostaną objęci programem „Opieka 75 plus”. Dotychczas pomoc w ramach tego projektu była kierowana do osób samotnych, które ukończyły 75 lat. Po zmianie ze wsparcia będą mogli skorzystać wszyscy seniorzy pozostający w rodzinach, mieszkający w gminach do 60 tysięcy mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało nową listę leków refundowanych

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie zaprezentowano nową listę leków refundowanych. Lista będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

Od Nowego Roku wchodzi w życie Pakiet MŚP

Możliwość wliczenia w koszty pracy małżonka, jednorazowe rozliczenie straty podatkowej do 5 mln zł czy zniesienie okresowych szkoleń BHP dla pracowników najmniej wypadkowych branż, zakłada m.in. Pakiet MŚP, który wchodzi w życie już 1 stycznia.

Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują, m.in. obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii: gospodarstwa domowe.

BCC pozytywnie o zmianach w VAT

Stworzenie nowego systemu stawek VAT niewątpliwie stanowi fundament dla możliwości prawidłowego i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – ocenia Business Centre Club.

Mateusz Morawiecki : ustawa o cenach energii naprawia błędy poprzedników PiS

Dobry i odpowiedzialny rząd naprawia również błędy poprzedników -podkreślił premier Mateusz Morawiecki, po tym jak Sejm uchwalił ustawę ws. cen energii. – Przygotowaliśmy rozwiązania, i one zostały przyjęte,
które dają możliwość utrzymania cen w r. 2019 na poziomie roku 2018 -dodał.

Ustawa zapobiegająca podwyżkom cen prądu czeka na podpis prezydenta

Ustawa, która ma zapobiec podwyżkom cen prądu, czeka już tylko na podpis prezydenta. Wczoraj w ekspresowym tempie przeszła przez Sejm i Senat. Interwencja państwa ma kosztować łącznie ok. 9 miliardów złotych.

Szewczak: Totalnej opozycji bardzo zależało na podwyżce cen prądu

Problem ceny energii to przede wszystkim wina premierów rządu PO-PSL. Zarówno pani Kopacz, jak i pan Tusk są odpowiedzialni za bezmyślne podpisanie paktu klimatycznego i konsekwencje z tego wynikające. Mają bardzo dużo na sumieniu. Sami podnieśli na kilka lat ceny prądu o 50 proc., co przypomniał premier Morawiecki w czasie debaty. Nie mieli żadnych skrupułów. Tak, im bardzo zależało na tej podwyżce cen prądu, żeby mieć powód do atakowania rządu. Żeby zwalać na podwyżki cen prądu podwyżki, które mają przygotowane prezydenci dużych miast z Koalicji Obywatelskiej. Oni bardzo na to liczyli i to się nie powiodło.  Na koniec komisji zagłosowali za tymi rozwiązaniami. Widać, że mieli świadomość konsekwencji i wściekłości polskiego społeczeństwa, gdyby zagłosowali inaczej.

Premier Morawiecki musiał sprzątać bałagan Tuska

Faktem jest, że ceny hurtowe energii elektrycznej w większości krajów UE rosną, wiadomo też, że odpowiada za to pakiet klimatyczny, który był negocjowany w roku 2008 i 2014, a więc przez naszych poprzedników, ale dobry i odpowiedzialny rząd chce naprawiać błędy również po naszych poprzednikach” – powiedział Mateusz Morawiecki. Premier zarzucił poprzednikom brak zainteresowania tym, że między rokiem 2008 a 2012 energia elektryczna dla gospodarstw domowych podrożała o połowę. „My chcemy znaleźć
najlepszą równowagę w gospodarce pomiędzy potrzebami społeczeństwa, a potrzebami rozwojowymi. I dlatego przygotowaliśmy rozwiązania, i one zostały przyjęte, które dają możliwość utrzymania cen w roku 2019 na poziomie roku 2018 dla wszystkich firm, dla wszystkich gospodarstw domowych, dla ludzi” – dodał szef rządu.

Centralny Port Komunikacyjny coraz bliżej. Co udało się osiągnąć w 2018 roku?

Uchwalenie ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, powołanie spółki, która zajmie się jego budowa, a także wskazanie jego potencjalnej lokalizacji -to najważniejsze decyzje podjęte w tym roku.

W Europie jest miejsce na polski Centralny Port Komunikacyjny

W Europie jest miejsce na polski projekt, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny – powiedział dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac. Dodał, wierzy w realizację CPK, a polski rząd jest otwarty na sugestie i rady IATA ws. jego budowy.

To był wyjątkowy rok dla Polski

Święta Bożego Narodzenia i koniec roku zawsze skłaniają do refleksji. Co z nich wynika? Mija rok pozytywnych zaskoczeń. Większość in plus. O ile część analityków spodziewało się np. rekordowo niskiego
poziomu bezrobocia, to mało kto oczekiwał tak szybkiego tempa wzrostu gospodarczego i nadwyżki budżetowej po listopadzie (a wciąż możliwej na koniec roku).

W 2019 roku male firmy łatwiej rozliczą się z fiskusem

Od przyszłego roku łatwiej będzie można rozliczyć stratę do 5 mln zł, korzyści odniosą przedsiębiorcy korzystający z pracy swoich małżonków i dzieci. To efekt niektórych zmian przewidzianych w Pakiecie
dla MŚP, które wchodzą w życie 1 stycznia 2019 r.

Drugie życie Fabryki Broni "Łucznik"

W pierwszej połowie 2019 r. Agencja Rozwoju Przemysłu ma ogłosić przetarg dotyczący rewitalizacji zabytkowego obiektu Fabryki Broni "Łucznik". W budynku, w którym kiedyś produkowano legendarne pistolety VIS, ma postać centrum usług biznesowych.

Koniec z rozliczaniem PIT. W 2019 roku fiskus zrobi to za nas

W 2019 r. fiskus rozliczy podatek m.in. od pracowników, natomiast w 2020 r. także od samozatrudnionych, w tym rozliczających się podatkiem liniowym – wynika z informacji przekazanych PAP.

Morawiecki: gdyby nie zmiana rządu, LOT zostałby sprzedany

Jeszcze kilka lat temu PLL LOT był na sprzedaż, gdyby nie zmiana rządu zostałby sprzedany, teraz otrzymał prestiżowy tytuł "Najlepszej linii lotniczej Europy Wschodniej" magazynu Global Traveler – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Szef Sztabu Generalnego znów pierwszym dowódcą

Szef Sztabu Generalnego ponownie staje się najwyższym dowódcą; on także ma się przygotowywać do roli naczelnego dowódcy na czas wojny. W niedzielę zaczyna obowiązywać nowy system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

Błaszczak o rozmowach o bazie wojsk USA w Polsce: nie "czy", tylko "jak"

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że w rozmowach o bazie wojsk USA w Polsce nie ma już pytania "czy", tylko "jak". Szef MON zaznaczył, że nowy sekretarz obrony USA Patryk Shanahan jest włączony w prace związane z jej utworzeniem.

MON podsumował swoje sukcesy w 2018 roku

Modernizacja wojska, działania w sprawie amerykańskich baz w Polsce oraz system Patriot – to tylko niektóre z tegorocznych sukcesów Ministerstwa Obrony Narodowej.

Błaszczak o zakupie francuskich śmigłowców przez Węgry: My mamy już dwie fabryki

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak proszony o komentarz do zakupu przez Węgry od Francuzów śmigłowców Caracal i offsetu odparł, że w Polsce mamy już dwie fabryki śmigłowców. A podobna umowa Francji z naszym krajem spowodowałaby zamknięcie jednej z nich.

Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego ze Szczytna.

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Andrzejowi J., sędziemu ze Szczytna. Sędzia mógł wyłudzić ponad 42 tysiące złotych za przejazdy służbowe, których nigdy nie odbył – podał w poniedziałek portal wPolityce.pl.

Były prokurator apelacyjny z Warszawy usłyszał zarzut oszustwa. W tle SKOK Wołomin

Zarzut oszustwa przedstawiła Prokuratura Regionalna w Lublinie byłemu prokuratorowi apelacyjnemu z Warszawy. Chodzi o wyłudzenie kredytu ze SKOK-u Wołomin.

Prokuratura oskarża urzędników skarbówki. Mieli wyłudzać VAT

Skarbówka ostro walczy z wyłudzaczami podatku VAT, a jak twierdzi prokuratura, sama miała ich w swoich szeregach. Urzędnicy mieli sobie dokładnie.

P. Jaki: W 2019 r. przed komisją weryfikacyjną przesłuchanie kluczowych świadków;

W 2019 r. przed komisją weryfikacyjną planowane są przesłuchania kluczowych świadków – m.in. b. szefa BGN Jakuba R. oraz b. prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz – powiedział przewodniczący komisji
Patryk Jaki. Pod koniec kadencji parlamentu planowany jest raport z prac komisji.

Mazur: nie zabiegamy o odzyskanie praw członka ENCJ

Krajowa Rada Sądownictwa nie prowadziła i nie prowadzi działań zmierzających do odzyskania praw członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) – powiedział PAP przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur.

Czaputowicz: Spór w sprawie budżetu UE się upolitycznił

Jak mówił, Polska prezentuje i nadal prezentować będzie w debacie o przyszłości UE wizję Europy konkurencyjnej, opartej o cztery swobody, zdyscyplinowanej gospodarczo, rozwijającej się, której rola w świecie rośnie, która ma legitymację demokratyczną i poparcie społeczne. Chcemy UE, która jest oparta na zdrowych podstawach gospodarczych, w której unijne prawo obowiązuje wszystkich. Jest to fundamentem naszej wizji UE, od którego nie odstąpimy – podsumował Czaputowicz.

Obowiązują podwójne standardy i to nawet dla krajów „starej” Unii

Wczoraj unijny komisarz ds. budżetu Gunther Oettinger poinformował, że Komisja Europejska jest gotowa zaakceptować deficyt sektora finansów publicznych we Francji na 2019 rok, wyższy niż 3 proc. PKB. jak to ujął. „jako jednorazowy wyjątek”. Odrzucenie przez KE projektu budżetu rządu włoskiego z deficytem
w wysokości 2,4 proc. PKB (a więc poniżej kryterium z Maastricht) i akceptacja budżetu rządu francuskiego z deficytem powyżej 3 proc. PKB, już jawnie pokazuje, że w UE obowiązują podwójne standardy i to nawet
dla krajów „starej” UE.

prof. M. Ryba: Żaden organ UE nie odezwie się w kwestii tego, co dzieje się na ulicach Paryża.

Macron to wielki demokrata, rząd PiS-u to katastrofa – tak się mówi w Brukseli i nikt się nie odezwie: ani Komisja Europejska, ani Parlament Europejski, ani Trybunał Sprawiedliwości UE w odniesieniu do tego, co się na ulicach Paryża dzieje. To jest Europa podwójnych standardów – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja historyk i politolog prof. Mieczysław Ryba. Odniósł się w ten sposób do protestów,
które mają miejsce we Francji.

Nie ma żadnego powodu, abyśmy zrezygnowali z reparacji wojennych od Niemiec i Rosji

Państwa alianckie po I i II wojnie światowej od agresorów uzyskały odszkodowania. To były niebotyczne pieniądze. Kwestie odszkodowawcze zawsze istniały w relacjach międzynarodowych i nie ma powodu, abyśmy my – Polacy – z nich zrezygnowali. Uważam, że dla zdrowia psychicznego naszej wspólnoty rząd Polski powinien zabiegać o odszkodowania od Niemiec – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja
dr Dariusz Kucharski. Zdaniem historyka, reparacji powinniśmy się również domagać od Rosji, gdyż jest to spadkobierca Związku Sowieckiego.

Upamiętnienie Aleksandra Ładosia. Na cmentarzu nie było dyplomatów z USA czy Izraela

Mszą świętą w przeddzień 55. rocznicy śmierci oraz uroczystym złożeniem kwiatów na jego grobie na warszawskich Powązkach upamiętniono posła Aleksandra Ładosia, jednego z członków "grupy berneńskiej", dzięki której działaniu uratowano życie co najmniej 1.5 tys. Żydów.

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]