Polacy coraz bardziej zadowoleni z życia.

Informację zamieścił

Głównym celem Blogmedia24 jest stworzenie medium obywatelskiego dla blogerów oraz uczestników for internetowych, w celu rozwoju publicznej debaty, budowy społeczności obywatelskich i podejmowania inicjatyw zgłaszanych i inicjowanych przez blogerów i użytkowników portalu. Stowarzyszenie Blogmedia24.pl występuje w imieniu blogerów i użytkowników do właściwych organów państwa oraz innych instytucji.

Hasła, w stylu „nigdy więcej” są komiczne. One starają się zaklinać rzeczywistość, ale nic nie wnoszą; są samouspokojeniem dla ich autorów. Nadzieję trzeba zachowywać zawsze, nadzieja umiera ostatnia. Trzeba przypominać historie polskiej niezgody. Wskazywać na jej konsekwencje i poruszać sumienia. O tym właśnie mówiłem w Świątyni Opatrzności podczas Mszy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Przewodniczący Episkopatu: atmosfera polityczna wymaga zmiany

Mowę nienawiści zastępuje jeszcze bardziej nienawistna mowa miłości

Chciałoby się, żeby to był tylko margines, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to mainstream. Zbyt dużo było w ostatnich dniach i wciąż jest triumfalizmu zamiast pokory. Tego triumfalizmu nie przykryła nawet żałoba i wynikające z niej powinności, głównie moralne. Przez cały tydzień po zamachu na Pawła Adamowicza i po jego śmierci narastała atmosfera triumfalizmu i zemsty. Podana w sosie dalece przekraczającym groteskę, szczególnie w ustach tak znamienitych depozytariuszy mowy miłości jak Lech Wałęsa, Radosław Sikorski z żoną AnneApplebaum, Jarosław Kurski czy Wojciech Sadurski. Chodziło oczywiście o triumf nad „nimi”, bo przecież to „oni” są winni klimatowi nienawiści i pogardy. „My” jesteśmy wyłącznie ofiarami i gołąbkami pokoju. Ale musimy się z „nimi” rozprawić, żeby im odpłacić i żeby to się nie powtórzyło.

Między 23 a 26 maja w 27 państwach UE odbędą się wybory europejskie

Następne wybory europejskie w 27 państwach UE odbędą się między 23 a 26 maja br., w Polsce – w niedzielę 26 maja. Europejczycy wybiorą 705 europosłów.

Polacy coraz bardzie zadowoleni z życia

Przez ostatni rok zwiększył się poziom zadowolenia Polaków z większości wymiarów życia – wynika z badań CBOS. Rekordowo dużo badanych deklaruje satysfakcję m.in. ze sfery materialnej i zawodowej. Jesteśmy
też zadowoleni ze swoich relacji z bliskimi.

Sejm uchwalił budżet na 2019 r. Maksymalny deficyt to 28,5 mld zł

Sejm po kilku godzinach głosowań uchwalił w budżet na 2019 r. z maksymalnym deficytem w wysokości 28,5 mld zł. Za uchwaleniem ustawy głosowało 241 posłów, przeciw było 192 posłów, a dwóch wstrzymało się.

Inflacja bazowa w grudniu spadła do 0,6 proc. z 0,7 proc. w listopadzie – NBP

Inflacja bazowa, po wyłączeniu cen żywności i energii, w relacji rdr wyniosła w grudniu 2018 r. 0,6 proc. wobec 0,7 proc. w listopadzie – podał w środę Narodowy Bank Polski.

Agencja S&P utrzymuje prognozy dla Polski

Agencja S&P Global Ratings utrzymała szacunki dynamiki wzrostu PKB i poziomu deficytu sektora finansów publicznych Polski na lata 2019-20 – wynika z raportu agencji, datowanego z 14 stycznia.

Polski wzrost gospodarczy jednym z najlepszych w Unii

Wzrost gospodarczy w 2018 roku i czwartym kwartale 2018 roku zamknie się wielkością około 5 proc. Będzie to jeden z najlepszych wyników w UE i od początku polskiej transformacji – powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spowolnienie staje się faktem

Grudniowe dane o produkcji przemysłowej i produkcji budowlano-montażowej sugerują, że w czwartym kwartale 2018 r. obie kategorie rosły w niższym rocznym tempie niż w trzecim kwartale 2018 r. –
ocenił ekonomista Pekao SA Adam Antoniak. Zdaniem ekonomistów PKO BP to potwierdzenie potwierdziły wyhamowania wzrostowego trendu w krajowej gospodarce. Przemysł jest wyraźnie w fazie spowolnienia.

Takiego odczytu inflacji nie było od dwóch lat

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2018 r. wzrosły rdr o 1,1 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się -podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. To najniższy odczyt tego wskaźnika od dwóch lat.

Emilewicz: w styczniu roczny wskaźnik cen powinien wynieść 1 proc.

W styczniu tego roku roczny wskaźnik cen powinien wynieść 1 proc. – uważa szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Zastrzegła jednak, że wskazania dla stycznia "mogą ulec rewizji". Dodała, że oczekuje utrzymania tempa wzrostu PKB w IV kwartale powyżej 5 proc.

Emerytury matczyne, czyli ostatnie zobowiązanie z tzw. piątki Morawieckiego

W tym tygodniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o tzw. matczynych emeryturach, teraz zostanie on skierowany do Sejmu, a procedowanie nad nim ma być prowadzone w taki sposób, aby od 1 marca
tego roku, te świadczenia mogłyby być już wypłacane. Świadczenie będzie przysługiwało także ojcu, który wychował, co najmniej czworo dzieci- w przypadku śmierci matki albo porzucenia dzieci przez matkę. Przypomnijmy, że pozostałe zobowiązania z tzw. piątki Morawieckiego, to program Dobry start, czyli wyprawka szkolna dla uczniów, obniżka podatku CIT do 9 proc., ustawa mała firma -mały ZUS, i fundusz
modernizacji dróg lokalnych.

Rządowa chmura obliczeniowa już działa

Rządowa chmura obliczeniowa obsługuje dwa systemy mObywatel oraz Otwarte Dane – podało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji. Według zapowiedzi resortu, wkrótce mają do nich dołączyć kolejne.

W tym roku ceny mają rosnąć wolniej. Chociaż nie wszystkie

Inflacja ogółem zmniejszy się 2019 r. do 1,5 proc. wobec 1,6 proc. w 2018 r – przewidują ekonomiści Credit Agricole w swojej analizie. Za wolniejszy wzrost cen mają odpowiadać spadające ceny paliw i
stabilizacja cen usług, a także spadająca inflacja w strefie euro.

Rośnie eksport i import Polski. Choć bilans jedenastu miesięcy jest ujemny, w samym listopadzie był na plusie. Obroty towarowe handlu zagranicznego po pierwszych jedenastu miesiącach ubiegłego roku wyniosły 868,3 mld zł w eksporcie oraz 881,4 mld zł w imporcie. Tym samym ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 13,1 mld zł – informuje Główny Urząd Statystyczny.

Jak nie idzie, to nie idzie – czarny (zeszły) piątek opozycji

W piątek okazało się jednak, że Komisja Europejska nie oczekuje ze strony polskiego rządu, notyfikacji ustawy pozwalającej na utrzymanie cen energii elektrycznej na dotychczasowym poziomie. W piątek
także korespondentka radia RMF FM w Brukseli poinformowała, że urzędnik Komisji Europejskiej stwierdził, że odstrzał dzików to niezbędny krok w celu ograniczenia agresywnego rozprzestrzeniania się w ostatnich
miesiącach ASF w Polsce i w innych krajach UE oraz w celu ochrony unijnych rolników i konsumentów” i że „działania polskich władz zdaniem Komisji są zgodne z przepisami i zaleceniami podjętymi wcześniej przez kraje UE, a polski rząd realizuje je wręcz wzorowo”.

Spięcie Warszawy z Brukselą. Komisja Europejska sprawdzi, czy URE jest niezależny

W piątek media podały, ze Polska nie musi notyfikować w Komisji Europejskiej ustawy obniżającej ceny energii. Ale, jak wynika z naszych informacji, KE i tak sprawdzi, czy nie złamaliśmy unijnego prawa.

Dziś kanclerz Merkel mówi nam, że mamy zrezygnować z naszej niepodległości

Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel mówi nam otwarcie, że mamy zrezygnować z naszej niepodległości i suwerenności narodowej, prezydent Francji Emmanuel Macron ogłasza, że europejska armia, która miałaby powstać, może być użyta do walki z USA, Trybunał Sprawiedliwości staje się gwarantem postkomunistycznego dyktatu w polskim sądownictwie, a Parlament Europejski potępia polski patriotyzm i chce na nas wymusić porzucenie wartości chrześcijańskich. Demokrację i wolę narodu wyrażaną w wolnych wyborach chce się zastąpić sondażami, propagandą, dezinformacją i przekupstwem. Przed takim właśnie kierunkiem zmian przestrzegał wielki polski święty Jan Paweł II przypominając, że demokracja bez wartości może obrócić się w system totalitarny.

GDDKiA: na przebudowy i poprawę bezpieczeństwa na drogach ok. 1,5 mld zł w 2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przeznaczyła na przebudowy i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na istniejących odcinkach dróg krajowych około 1,5 mld zł. Dyrekcja zamierza ogłosić w tym roku około 190 przetargów – poinformowała GDDKiA.

Do Niemiec sprzedajemy coraz więcej. GUS podał dane o handlu za 11 miesięcy 2018 roku

Eksport wzrósł o 7,1 proc. r/r do 204,3 mld euro w okresie styczeń-listopad 2018 r., zaś import wzrósł w tym okresie o 9,7 proc. r/r do 207,4 mld euro, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w listopadzie o 5,3 proc. W strefie euro spadła

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 5,3 proc. proc.r/r w listopadzie 2018 r. (po wzroście o 5% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu…

GUS: do listopada w Polsce o ponad 1,8 mln turystów więcej

Liczba turystów w Polsce, którzy od stycznia do końca listopada ubiegłego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o ponad 1,8 mln, do 31,7 mln z 29,9 mln rok wcześniej w tym samym czasie – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To wzrost o ponad 6 proc.

Rafalska: 500 plus dla osób samotnie wychowujących dzieci to rocznie 4,6 mld zł

Roczne wsparcie z programu "Rodzina 500 plus" dla osób samotnie wychowujących dzieci to 4,6 mld zł; środki te trafiają do 501 tys. rodzin, w których wychowuje się 767 tys. dzieci – podkreśliła w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w reakcji na publikację "Gazety Wyborczej".

Dowódca WOT: cele postawione przed dowódcami naszych brygad zostały osiągnięte

Cele postawione przed dowódcami naszych brygad zostały osiągnięte – ocenił dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. Wiesław Kukuła. Jak poinformował PAP, w rok po rozpoczęciu formowania brygad OT w siedmiu województwach, służy w nich już 4 tys. żołnierzy, którzy wzięli udział w 89 szkoleniach.

Kim jest ochotnik w obronie terytorialnej? "To najszybciej rosnący rodzaj wojsk"

Obrona terytorialna to obecnie najszybciej rosnący rodzaj wojsk. W sumie w OT służy 17 tys. żołnierzy, z czego 2,9 tys. zawodowych, którzy w dużej części przeszli do OT z wojsk operacyjnych, a ponad 14 tys. to żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej, czyli ochotnicy. Wbrew pierwotnym obawom ochotników nie brakuje, choć jest to regionalnie zróżnicowane.

Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu pieniędzy na wojsko. To rekord

Rok 2019 będzie czasem znaczących płatności za największe i najdroższe kontrakty realizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W najbliższych miesiącach zobaczymy, co z tego wyniknie i na ile sprawdzą się w praktyce obietnice modernizacyjne składane w 2018 r.

Miliony na wojsko nie wrócą do budżetu. Armia ma plan, jak je wydać

Sejm przyjął ustawę budżetową. Oznacza to, że do dyspozycji resortu obrony narodowej na 2019 r. będzie rekordowa suma pieniędzy, dokładnie 44 mld 674 mln zł. Dyskusja na temat możliwych wielomiliardowych wydatków na modernizację armii spowodowała, że niemal nie zauważono informacji o przełożeniu przez MON niektórych płatności z 2018 r. na rok następny. Może dlatego, że są to nieduże pieniądze, niecałe 53 mln zł.

Były wiceszef stołecznego BGN, oskarżony w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną Jakub R. w piątek wyszedł z aresztu; sąd przyjął poręczenie hipoteczne, zastosował zakaz opuszczania kraju i dozór
policji – poinformował PAP obrońca Jakuba R. adwokat Artur Pietryka.

Podkarpackie: Funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalny transport alkoholu

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia w czasie kontroli samochodu ciężarowego ujawnili 23 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mógłby stracić ponad 1,2 mln zł.

Milionowe straty KGHM. CBA zatrzymało sześć osób, które miały fałszować złom miedziowy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, które miały fałszować złom miedziowy dostarczany KGHM Polska Miedź – dowiedziała się PAP. Działanie grupy miało doprowadzić do 4 mln zł strat firmy.

Wyłudzili ponad 80 mln zł VAT na obrocie paliwami. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 13 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy zajmowali się obrotem paliwami. Ich działalność doprowadziła do uszczuplenia podatku VAT w kwocie ponadto 80 mln zł.

Wielkopolskie: Dziewięciu zatrzymanych ws. prania pieniędzy i oszustw podatkowych

Funkcjonariusze ABW zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu dziewięć osób. Prokuratura podała w czwartek, że są to członkowie grupy przestępczej, która dopuszczała się prania pieniędzy i oszustw podatkowych.

Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa

W Warszawie rozpoczyna się dziś dwudniowa polsko-amerykańska konferencja na rzecz cyberbezpieczeństwa. W spotkaniu, które organizuje Atlantic Council, weźmie udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister cyfryzacji Marek Zagórski, wiceprezes PKO BP Adam Marciniak, oraz były ambasador USA w Polsce, członek Atlantic Council Daniel Fried.

6,4 mld zł po 11 miesiącach. Samorządy z nadwyżką budżetową

Budżety jednostek samorządu terytorialnego (JST) za 11 miesięcy 2018 r.zamknęły się zbiorczo nadwyżką w kwocie 6 407 mln zł, przy planowanym deficycie w wysokości 24 939 mln zł, poinformowało Ministerstwo.

Ks.prof. P. Bortkiewicz: Krzyż to jedyna przestrzeń, w której możemy się spotkać w obliczu śmierci. Rozgrywanie interesów politycznych na tragedii jest nieludzkie

Niektórzy na tragedii prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaczynają rozgrywać swoje interesy polityczne, co jest bardzo nieludzkie. Jeżeli chcemy znaleźć jakikolwiek symbol, jakikolwiek znak, który może nas zjednoczyć w sytuacji śmierci, cierpienia – to tym znakiem jest jedynie krzyż. Nie mamy innej przestrzeni, w której moglibyśmy się spotkać – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

K. Szymański: Skarga KE dot. ustawy o SN nie ma żadnych materialnych podstaw

Skarga Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości UE ws. polskiej ustawy o SN po znowelizowaniu tej ustawy nie ma żadnych materialnych podstaw; formalnie rzecz biorąc KE może ten wniosek zachować, ale powstaje pytanie: po co? – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Konrad Szymański.

UE: PE za powołaniem programu na rzecz obrony demokracji w Europie

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek za potrojeniem w stosunku do propozycji Komisji Europejskiej środków na organizacje pozarządowe zajmujące się m.in. promowaniem i ochroną demokracji i praworządności.

Bruksela niczego nie zrozumiała, dalej chce dzielić i rządzić

Co więcej sprawozdawcy domagają się, żeby rządy krajów dotknięte taką blokadą środków z budżetu UE, były jednak zobowiązane do dokonania płatności na rzecz ostatecznych beneficjentów, co oznacza,
że byłyby one karane podwójnie, z jednej strony odebraniem wcześniej przyznanych środków europejskich, z drugiej koniecznością wyasygnowania z własnego budżetu tej samej kwoty i przekazania jej beneficjentom. W tej sytuacji powierzenie Komisji tak dotkliwego instrumentu karania krajów
członkowskich, na podstawie kryteriów o w dużej mierze uznaniowym charakterze, byłoby skrajną nieodpowiedzialnością i zapowiedziałem, że właśnie, dlatego delegacja polska w grupie ECR będzie głosowała przeciwko temu sprawozdaniu. Mimo przyjęcia tego dokumentu przez Parlament, do wejścia w życie zaproponowanych w nim rozwiązań, na szczęście droga daleka. Miał on, bowiem towarzyszyć projektowi budżetu na lata 2021-2027, ale jak wiadomo szefowie rządów krajów członkowskich zdecydowali, że prace nad nim, przekładają na jesień, a więc będzie to już budżet nowej Komisji
i nowego Parlamentu. Co więcej należy przypomnieć, że budżety w UE uchwala się jednomyślnie, a więc bez zgody wszystkich krajów, nie da się przyjąć nie tylko przyszłych dochodów i wydatków budżetowych, ale
także przepisów regulujących sposób realizowania budżetu na lata 2021-2027.

 

Uzupełnij

Twój email nigdzie nie będzie publikowany i udostępniany.

 • Aktualności, Świat

 • 16.Cze
 • Ważkie tematy w nowej audycji. Do słuchania na mobilnych i stacjonarnych!
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1053 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Homo-sponsoring http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Elig (czyta MarkD) – Antypis oskarża PiS o próbę zamachu stanu https://naszeblogi.pl/user/136/wpisy 19:16 Felieton: Małgorzata Todd – Osuszanie bagna http://mtodd.pl 19:19 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]

 • Wiara, społeczeństwo i cywilizacja

 • 14.Cze
 • Teledysk z udziałem Klepackiej usunięty z YouTube. Za „szerzenie nienawiści”
 • Opisywany ostatnio w mediach teledysk rapera Karat NM zniknął z portalu YouTube. O utworze tym stało się głośno w związku z gościnnym występem Zofii Klepackiej oraz oczywiście w związku z jego przesłaniem. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – taki komunikat ukaże się naszym oczom, jeśli klikniemy odnośnik do klipu Karat NM – Grzechy Sodomskie. […]

 • Historia, tradycja, kultura

 • 04.Cze
 • Muzeum Auschwitz usuwa literę „P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem
 • Trwa sukcesywne rugowanie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz, z pamięci świata i świadomości opinii publicznej. Kolejny krok na tej drodze został uczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca. Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Dostałam […]

 • Latający Uniwersytet, wydarzenia, akcje, zaproszenia

 • 12.Maj
 • Jak zwykle od 19:00 kolejna audycja
 • NiepoprawneRadio.PL – Audycja 1043 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy: lub ikonki playerów: 19:00 Blog: Gadający Grzyb – Polska w UE – kiedy bilans? http://podgrzybem.blogspot.com/ 19:08 Blog: Michael – Sto dziewiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni http://blogmedia24.pl/blog/30 19:14 Felieton: Małgorzata Todd – Postulat http://mtodd.pl 19:17 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna […]